Teraz jest 07 maja 2024, 14:57




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 cze 2010, 10:23 

Dołączył(a): 10 cze 2010, 08:37
Posty: 7
Oto mój plan na Jurę - z dziećmi (7 i 2 lata) - z uwagi na to skałki wykluczone, ale zamki, jaskinie i spacery jak najbardziej.
Proszę o Wasze uwagi - czy taki plan jest realny i ewentualne kierunki modyfikacji

1 dzień - przyjaz od strony Częstochowy - więc Zamek Olsztyn, myślałam też o Jasnej Gorze - ale to zależy o której dotrzemy na miejsce (będziemy jechać z Poznania). Noclegi w Poraju/Żarki Letnisko. Nie wiem czy jeszcze coś uda się tego dnia ale wątpię.
2 dzień - Złoty Potok - pałac i rezerwat "Parkowe" - tu chciałabym spacer jednym ze szlaków i jeśli zdążymy - czy zdążymy? - Zamek Mirów i Bobolice
3 dzień - Podzamcze, Zamek Smoleń, Morsko - spacer? gdzie?
4 dzień - pomyślałam, że można się przenieść do Ojcowa - wtedy ten dzień to Pustynia Błędowska, Jaskinia Nitoperzowa, Jaskinia Wierzchowska
5 dzień - Zamek w Ojcowie, Dolina Prądnika, Jaskinia Ciemna i Grota Łokietka

Proszę o Wasze opinie i uwagi.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2010, 12:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Być na Jurze i nie wejść na skałkę to tak jak wizyta w Krakowie, ale tylko w Nowej Hucie - na Wawel i stare miasto nie idziemy :wink:
Widoki z Grochowca, Góry Zborów, Góry Birów, Zegarowych Skał, Powroźnikowej itd. warte są obejrzenia. Nawiasem mówiąc - z moim synem byłem w Tatrach, kiedy miał 5 lat (teraz ma 20) i obyło się bez problemów, oczywiście nie spuszczałem go z oka. Uważam, że warto na którąś ze skałek wejść z dziećmi, oczywiście tam gdzie da się wejść, a nie trzeba się wspinać. Skałki mają to do siebie, że w większości są dostępne bez trudu z jednej strony, nawet na rowerze czasami, natomiast z drugiej zwykle jest kilku-kilkunastometrowa ściana. No, ale dzieci krzywdę mogą sobie równie dobrze zrobić w Smoleniu, np spaść z muru zamkowego, niekoniecznie ze skałki.

Co do zamku w Ojcowie - to kicha, tam nic nie ma oprócz stada ludzi i braku miejsca do parkowania (to moja prywatna opinia). Co innego w Pieskowej Skale (obok Maczuga Herkulesa), choć tam też nie ma gdzie za bardzo auta zostawić, a parkowanie po poboczach, gdzie jest zakaz parkowania, łatwo kończy się mandatem (policja ze Skały jest tam regularnie).

Czym będziecie się poruszać po Jurze? Samochodem, jak sądzę?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2010, 12:59 

Dołączył(a): 10 cze 2010, 08:37
Posty: 7
Tak samochodem. Ja to bardzo bym chciała na skałki, ale jedna z moich córek ma zaledwie 2 lata tak więc ona sama ... to ja tego nie widzę ... Nie wykluczam, że ja ze starszą czy mąż spróbujemy ... ale napisałam, że skałki nie, bo nie jest to główny cel naszego wyjazdu. NIe zapieram się jednak, że nie .... jeśli możesz polecić coś dla początkujących i dla 7-latki to będę wdzięczna i prawdopodobnie skorzystam. Ona raczej chętna powinna być, bo w tamtym roku po Pieninach pomykała. Młodsza na plecach taty, ale w tym roku to ja nie wiem czy tata da tak radę ...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2010, 19:22 

Dołączył(a): 30 lis 2008, 13:23
Posty: 77
Lokalizacja: jura
Milka Twój plan jest całkiem dobry czasami tylko musisz się sprężyć aby zdążyć tak np.
1 dzień Jasną Górę możesz zwiedzić w 2-3 godziny dojazd do Olsztyna około 1 godz i zamek w Olsztynie 2 godz
2 dzien Złoty Potok i okolice pobieżnie można zwiedzic w pół dnia Mirów i Bobolice zajmą około 3 godz
3 dzien Podzamcze zajmie około 2-3 godz pod zamkiem w najblizszym czasie ma być otwarty park miniatur zamków jurajskich,ruiny w Smoleniu zajmą około 1 godz,ale już Morsko napewno zajmie wiecej czasu dla dzieci jest tam troszkę atrakcji
4 dzien pustynia błedowska to już zależy od tego czy chcesz ją tylko zobaczyć czy też pochodzić po niej,do jaskini nietoperzowej wierzchowskiej przejazd zajmie około 45 min.zwiedzanie jaskin a może i przyległych dolinek które są warte spojrzenia na nie
5 dzień polecam Pieskową Skałe a parkingi są rzeczywiscie zapełnione w czasie weekendu czasem trudno znaleźć miejsce ale ale nie jest az tak żle w każdym atrakcjnym miejscu tak bywa,dolina pradnika zajmie napewno jeden dzień jest tam co zobaczyć
Tak wiec polecam jurę


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2010, 19:54 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Wszystko jest ok, ale do lasu lepiej nie wchodź, komary mogą cię zabić :evil:

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2010, 20:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2009, 20:41
Posty: 14
Lokalizacja: Zawiercie
To może zamiast jechać zwiedzać p. błędowską polecić można p. siedlecką? O wiele bliżej i zaoszczędzi się czasu?
Ale to zależy co kto lubi i na co się nastawiasz ;)

_________________

Fotografia:
http://www.lesiu.ugu.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 cze 2010, 20:30 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9167
Lokalizacja: Włodowice
Witaj,

sugerował bym raczej noclegi w okolicach Złoty Potok - Mirów - ew. Podlesice / Rzędkowice przy założeniu że JG i Olsztyn oglądacie 1 dnia w trakcie drogi z Poznania.

W Dolinie Wiercicy ścieżka "Ku Źródłom" jest uprzątnięta, w Mirowie również pod skałkami chodzi się bez problemów. Jeżeli szlakami np. czerwonym lub zielonym to przygotuj się na więcej noszenia młodszej pociech.

W Podzamczu oczywiście zamek, ew. park miniatur jak już otworzą + no Ryczów i wejście na Wielki Grochowiec, w Smoleniu jest oficjalny zakaz wejścia na teren ruin, w Dolinie dalej sporo powalonych drzew, choć na Zegarowe i Grodzisko można wejść ;) W Morsku wg mnie nie ma nic ciekawego, zamek niedostępny, a mini zoo jest naprawdę mini, ew. basen jak będzie ciepło.

Na Błędowskiej spędzicie pewnie max 20 minut, a na południu można poza wymienionymi jaskiniami podjechać np do Dol. Kobylańskiej.

OPN - na zamek w Ojcowie szkoda wchodzić, za to do Łokietka mimo podejścia droga jest przyjemna, podobno nowe muzeum warte jest odwiedzenia. Pieskowa z Maczugą to żelazny pkt każdej wycieczki, a ja dorzucił bym mimo stromego podejścia Grodzisko

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 cze 2010, 21:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2005, 15:29
Posty: 678
Lokalizacja: Dalekie południe
Michał ma rację: być w Doline Prądnika i nie widzieć Grodziska...
Gdyby kościół był zamknięty, to pukajcie do domu prebendarza - przed kościołem, albo dalej do budynku duszpasterstwa akademickiego.
Do Jaskini Ciemnej z małymi dziećmi, to ciężko będzie - podejście jak w górach. Za to warto się wybrać do pozostałych, z tym, że na każdą trzeba zarezerwować po godzinie czasu.
Muzeum na pewno spodoba się 7-latce.

Jeśli zakwaterujecie się w Ojcowie, to z parkowaniem nie będzie problemu, bo auto zostawicie przy domu. Najważniejsza sprawa: nie przyjeżdżajcie do Ojcowa w weekend !!!

_________________
Niezależny Serwis Internetowy
Ojcowski Park Narodowy
www.opn.org.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 08:51 

Dołączył(a): 10 cze 2010, 08:37
Posty: 7
Dziękuję za wszystkie wpisy!!
Skoro jeszcze nie zaliczkowałam noclegu w w tym Poraju a właściwie w Masłońsku - to może zmienię na Złoty Potok. tylko zależy mi na apartamencie z aneksem kuchennym a takiego nie mogę znaleźć. Widzę jednak że Złoty Potok to już ładniejsze widoki i sporo tras pieszych i rowerowych. Widzę na mapie Dolinę Wiercicy (chyba dobrze odczytałam) - może tu spacer z dziewczynami? Szukam więc noclegu w tym miejscu a potem pod Ojcowem, gdzie byśmy się przenieśli w tygodniu - tak więc weekendowy szał nas ominie.
Już wiem, że czas który przeznaczyłam na Jurę to za mało, żeby wszystkiego dotknąć i zobaczyć.
A plan chyba trochę zmodyfikuję na większą liczbę wędrówek pieszych. Pustynia Błędowska raczej na krótko - dziecku chcę pokazać, że coś takiego w Polsce jest.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 09:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Michał napisał(a):
W Podzamczu oczywiście zamek, ew. park miniatur jak już otworzą

Otwarcie miało być 1 czerwca, coś się przeciągnęło ?

milka napisał(a):
Dziękuję za wszystkie wpisy!!
to może zmienię na Złoty Potok. tylko zależy mi na apartamencie z aneksem kuchennym a takiego nie mogę znaleźć.

Poszukaj też w Janowie i Siedlcu (tu pustynia pod nosem :P ) ta sama okolica co Złoty a może będzie coś z tym aneksem.

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 09:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2005, 15:29
Posty: 678
Lokalizacja: Dalekie południe
Kill napisał(a):
Michał napisał(a):
W Podzamczu oczywiście zamek, ew. park miniatur jak już otworzą

Otwarcie miało być 1 czerwca, coś się przeciągnęło ?

Tak, z powodu pogody. Otwarcie 19 czerwca.

_________________
Niezależny Serwis Internetowy
Ojcowski Park Narodowy
www.opn.org.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 11:43 

Dołączył(a): 10 cze 2010, 08:37
Posty: 7
Coś nie mogę znaleźć odpowiedniego noclegu w tym Złotym Potoku .... Masłońskie wybrałam z uwagi na bliskość jeziorka Porajskiego - jak będzie pogoda to dzieciaki będą miały radość. Wszędzie i tak dojedziemy samochodem. No i rozdzieliłam nocleg, druga baza to Kaliski - Wola Kalinowska na terenie OPN - mam nadzieję że to dobry wybór.
MAm pytanko - przeczytałam na forum relację pieszą z Jury i znalazłam tam dwie "perełki" - Wieś Zrębice - tu XVIII wieczny kościół modrzewiowy i druga sprawa to śliczne zdjęcie podpisane "W Olsztynie dom z Szopkami", które mnie zaintrygowało. Czy ktoś coś więcej na ten temat mógłby napisać?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 12:10 

Dołączył(a): 10 cze 2010, 08:37
Posty: 7
Mam info o tych miejscach od autora zdjęć, ale jeśli ktoś jeszcze był i widział to chętnie poczytam. A może ktoś podobne miejsca poleca, które dają niezapomniane wrażenia?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 12:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6894
Lokalizacja: Śląsk
Zrębice, no cóż, drewniany kościółek, dzwonnica, jeszcze szlak Św. Idziego ze studnią i malowniczą, kamienną kapliczką na wzgórzu, nie jest to jakaś wielka atrakcja podobnie jak olsztyńska szopka, ale zobaczyć można ;) . W Złotym Potoku można znaleźć fajny nocleg, ja polecam wynajmowane pokoje z altankami i osobnymi wejściami w uliczce bocznej od Klonowej ale nie mogę dokładnych namiarów znaleźć.

Jednak znalazłem http://www.jura.turist.pl/sikorskiego6/


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2010, 13:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2007, 17:17
Posty: 309
Lokalizacja: Jaworzno
milka napisał(a):
. A może ktoś podobne miejsca poleca, które dają niezapomniane wrażenia?



W Olsztynie Teatr Stodoła. Byłem z grupami goldeniarzy dwa razy i chetnie sie trzeci raz wybiorę :-)
Info tu : http://spanie.pl/3-atrakcje-turystyczne ... -1955.html
i trochę fotek z niego
http://picasaweb.google.pl/nitka.marek/ ... 7734199746

_________________
Marek&Buddy&Wena
http://picasaweb.google.com/nitka.marek


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 07 maja 2024, 14:57


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL