Teraz jest 19 kwi 2024, 06:30




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 lis 2010, 22:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Jak zapowiadany wiatr mnie nie zwieje to postaram się być, chodź nie obiecuję.

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2010, 20:33 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
I już po wycieczce! Mimo jesiennej pogody ruszyliśmy punktualnie o 11:00 w teren. Najpierw pokręciliśmy się krótko w okolicy dworku Krasińskich i pałacu Raczyńskich a następnie ruszyliśmy przez lasy zachodniej części dol. Wiercicy. Ul. Sosnowa Góra na zachód, potem coraz bardziej na pd-zach przez okolice lasu "Mrówka", śródleśną polaną do "Cisowych", na pd. do "Grabowej Drogi", szlakiem rowerowym (czarnym) na wschód, w pierwszą leśną ścieżkę w prawo (na południe) do styku szlaku zielonego (dawniej żółtego) z drogą Źródła (parking) - Siedlec Janowski. Następnie dalej szlakiem zielonym i nieco czerwonym rowerowym do krzyżówki z drogą, która prowadzi do Babskiej Skały i dalej do żródeł. Tu spotkaliśmy Egzora, więc przez krótki czas nasza grupa liczyła aż 6 osób. Zadziałała tu znana zasada, że jak się z kimś nie umawiasz to masz duże szanse go spotkać. Kilka razy próbowałem się dodzwonić do Egzora, ale albo ja albo on był poza zasięgiem. Tak to wygląda w Lasach Janowskich. I tak mimo braku technicznych możliwości kontaktu, pewni, że Egzor buszuje już gdzieś daleko na południe od nas, spotkaliśmy się na skrzyżowaniu leśnych dróg nadchodząc w tym samym czasie z różnych kierunków. Następnie udaliśmy się "na krechę" wg. kompasu w kierunku Skał Wspinaczkowych, po czym znów bezdrożami w kierunku Ostrężnika. Tu popas w barze i wschodnią stroną dol. Wiercicy bez zbędnego kluczenia poszliśmy na północ trasą spacerową obok Diabelskich Mostów, następnie zielonym szlakiem do Złotego Potoku. Na miejscu byliśmy tuż po 17:00. Tomek dorzuci pewnie niebawem kilka zdjęć. Na trasie byli: Tomek, Łukasz, Magda, Andrzej i ja oraz dzielne czworonogi Argo i Szczotka.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2010, 21:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2010, 19:56
Posty: 14
Lokalizacja: Myszków
Czy są plany na następny wypad. Chętnie bym się przyłączył, jeśli można?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2010, 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Przyłączam się do prośby zaporra - okolice Złotego Potoku najładniej wyglądają, gdy drzewa nie mają liści, widać skały... Jeśli będzie taka wycieczka (najlepiej w niedzielę), to chętnie się wybiorę.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 lis 2010, 21:40 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Plany naturalnie są. Jeśli pogoda będzie łaskawa i pojawi się informacja na Forum to chętni do wędrowania są mile widziani.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2010, 23:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Spotkanie na szlaku było krótkie i raczej bardzo niespodziewane :mrgreen: Ja byłem pewny że się gdzieś rozminiemy.
Moja trasa była dość zbliżona to tej którą zaplanowałem. Miałem ją skrócić ale grupa złotopotocka wjechała mi na ambicję.
Komputer podróży w mojej "Viście" (dziwnie brzmi w wersji spolszczonej) - pokazał:
dystans: 14,9 km;
czas marszu: 3h 21'';
czas postoju: 2h 34''; (głównie na gotowaniu wody na kawę i herbatę w nowym wynalazku)
prędkość średnia ruchu: 4,4 km/h;

Mam pewien problem z nazwami skałek pod Suliszowicami. Zawsze myślałem że Dziurawa to skała w kształcie bramy (pierwsze zdjęcie poniżej) a wg mapy Compassu i współrzędnych GPS - to skała z drugiego zdjęcia. Pierwsza natomiast zaznaczona jest jako skała bez nazwy :roll:

Nazwa nawet by do tej drugiej pasowała, bo u jej podnóża jest mały tunel skalny - przebijający ostaniec na wylot.

Gdyby znalazł się ktoś bieglejszy w temacie suliszowickich ostańców to byłbym wdzięczny za rozjaśnienie tematu.

Resztę zdjęć z tej nieweekendowej wycieczki zamieszczę jak czasu sobie naskrobię :|


Załączniki:
Zawsze myślałem że tą bramę zwą: Dziurawa.
brama_skalna.jpg
brama_skalna.jpg [ 152.96 KiB | Przeglądane 11247 razy ]
Wg mapy Compassu i współrzędnych GPS to jest skała Dziurawa.
dziurawa.jpg
dziurawa.jpg [ 138.43 KiB | Przeglądane 11247 razy ]
Ekipa Złotopotocka
ekipa_zloto_potocka.jpg
ekipa_zloto_potocka.jpg [ 192.46 KiB | Przeglądane 11247 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 lis 2010, 06:50 

Dołączył(a): 05 cze 2009, 15:05
Posty: 138
Lokalizacja: Myszków
Skała Bez Nazwy ma nazw nawet już kilka, więc nie dokładajcie ich więcej :) Płetwa , Szalet, Kapuśniak. Natomiast Dziurawą zwą również Markową.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2010, 09:17 

Dołączył(a): 08 lip 2010, 09:53
Posty: 70
Tu macie racje to jest skała dziurawa tylko jest błąd na niektórych mapach.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2010, 10:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Rewas74 napisał(a):
Skała Bez Nazwy ma nazw nawet już kilka, więc nie dokładajcie ich więcej :) Płetwa , Szalet, Kapuśniak. Natomiast Dziurawą zwą również Markową.

Liczy się nazwa która funkcjonuje od dawna a swoje korzenie ma w nazewnictwie miejscowym (ludowym). Szalety i Kapuśniaki to raczej nazwy jakiś dróg wspinaczkowych lub poszczególnych grani, nadawane przez łojantów (skały są obite).
Markowa i Dziurawa to zupełnie inne skały - przynajmniej wg map Compass'a i w tym przypadku współrzędne pokrywają się z mapą.

segregator napisał(a):
Tu macie racje to jest skała dziurawa tylko jest błąd na niektórych mapach.

To znaczy która ? Na pierwszym czy drugim zdjęciu ?

Przypominam że druga skała ma dziurę, więc może być także dziurawą.

Przy następnej okazji sprawdzę to u miejscowych.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Teraz jest 19 kwi 2024, 06:30


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL