Teraz jest 19 kwi 2024, 08:08




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lis 2006, 23:03 
Jak narazie byłem biernym użytkownikiem tego forum. Dziś w rocznice odzyskania niepodległości zamierzam to zmienić. Nie wiem czy to ma jakiś sens dzielić się tymi informacjami, ale mam wrażenie że to forum z powodu złej pogody strasznie oklapło.
Ja dziś ciekawi spędziłem dzień. Ruszyłem z Zawiercia i skierowałem się w lasy jadąc niebieskim szlakiem, niesamowita cisza. Z Józefowa jade do Podzamcza dalej czer.szlak na szczyt G. Janowskiego. Ostry zjazd, bardzo ślizko, pełno liści. Dobrze że wkońcu oczyścili szlak z powalonych drzew. Jest szaro i ponuro ale to w końcu listopad, w Kocikowej zbaczam ze szlaku i jade asfaltem do Pilicy. Zimno zmusza do ostrego kręcenia, katuje się dalej. Podjeżdżam pod górę w strone Smolenia, skręt w lewo jade do Cisowej. Widoki dość mgliste ale ciekawe. Pod nowym stokiem coś tam wybudowali, podrównali parking i wycieli z boku pas drzew, coś tam pewnie będą robić, chyba jakiś stok. Zjeżdżam dalej fajnym asfaltem wzdłóż Gór Barańskich. Skręcam w prawo, dalej do Wierzbicy i Dobrakowa. Nic ciekawego zaorane pola, soczyste łąki w dol. Żebrówki, bardzo sennie. W Siadczy za źr.Żebrówki skręcam na Szczekociny. Niezły podjazd, zjazd i jestem w Solcy, ani żywej duszy, chyba wszyscy oglądalą transmisje uroczystej zmiany warty. Przedzieram sie przez piaszczyste lasy i jestem na miejscu w Pradłach. Koniec trasy, 50 km, czas 6.50 - 10.00, temp. 5 st.C Pomimo tego że pogoda jest wyjątkowo depresyjna, to nic nie stoi na przeszkodzie aby sie troche poruszać na rowerku. ufff skończyłem. mam nadzieje że ktoś opisze jakąś wycieczke, bo nie ma co czytać na tym forum. Jedynie zagadki są codziennie świeże?


Gora
  
 
PostNapisane: 12 lis 2006, 09:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
co prawda nie jeździłem na rowerze ale też byłem wczoraj w Podzamczu i okolicach, Birów, Jarzębinka itd. łaziłem z aparatem
pogoda wcale nie była zła, niezła widoczność, pustki to zaleta takiej pogody, latem bym się nie odważył tam wybrać

przy okazji mam pytanie ? co to za dziura w ziemi/studzienka ze schodkami i daszkiem przy czerwonym w rejonie Birowa ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2006, 12:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
ta buda na samej górze bardzo szpeci widok
Obrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2006, 16:57 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9161
Lokalizacja: Włodowice
Zdecydowanie szpeci :evil:
W sobotę pojeździłem nawet sporo na rowerku, gdzie dokładnie napiszę jak rozwiążecie zagadkę - pogoda była ekstra, taka jak lubię. Wiatr (w czasie jazdy terenem nawet nie przeszkadza), na polnych drogach błotko podeschnięte na tyle że rowerem da się jechać, ale w dziurach woda, szaro, niskie chmury, ostatnie prace na polach, początek zrywki w lasach - to jest to 8) Jedyny minus że szybko się robi ciemno i ostatni odcinek przez kamionki jechałem już w mocnej szarówce. Znalazłem przy okazji fajne, ale mocno zarośnięte wąwozy w miejscu gdzie całkowicie się ich nie spodziewałem...

jurasikprog napisał(a):
...Pomimo tego że pogoda jest wyjątkowo depresyjna, to nic nie stoi na przeszkodzie aby sie troche poruszać na rowerku. ufff skończyłem. mam nadzieje że ktoś opisze jakąś wycieczke, bo nie ma co czytać na tym forum...

E tam depresyjan :P - ja bardzo taka lubię, do tego jest pusto i spokojnie, nawet w miejscach typowo turystycznych nie ma zbyt wielu ludzi.
Trasa którą opisałeś jest bardzo fajna, po tamtych okolicach jeżdżę regularnie od czasu kiedy w głównym paśmie Jury zrobiło sie tłoczno. Podobny klimat, właśnie takich pozornie monotonnych wiejskich okolic, mają tereny na północny zachód od Szczekocin w kierunku Lelowa, Św. Anny.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Ostatnio edytowano 12 lis 2006, 18:40 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 lis 2006, 07:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2006, 14:00
Posty: 52
Lokalizacja: Zawiercie
Ja byłam w sobotę na wyścigu w Pieczyskach (http://www.wyscig.agstudio.pl/index.php ... wna&menu=3) i zawaliłam min. przez przeziębienie: na 25 startujących byłam 8, a mogło być kilka oczek wyżej :cry: .
Organizizacja mi sie niezbyt podobała, bo jedną zawodniczkę powinni zdyskwalifikować za skracanie sobie trasy :evil: , no i za wcześnie ustawiali zawodników na linii startu/mety (elita już była ustawiona gdy jeszcze prawie połowa juniorów była na trasie...)

_________________
http://www.bajkszop.com/team/


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2006, 08:18 
Dziura z daszkiem w okolicy Birowa to rekonstrukcja dawnej studni. Obniżenie po prawej stronie to starorzecze Krztyni. Zanim pojawiła się w Więckach i Siamoszycach,prawdopodobnie miała źródła t tej okolicy.


Gora
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest 19 kwi 2024, 08:08


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL