Teraz jest 19 kwi 2024, 05:12




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 sty 2007, 16:36 

Dołączył(a): 03 maja 2006, 19:59
Posty: 10
Lokalizacja: Ogrodzieniec
Od dawna zastanawiałem się, jak by spędzić sylwestra. Miałem jechać w góry na narty, ale w ostatniej chwili zrezygnowałem z powodu braku śniegu i zostałem w domu. Miałem kilka pomysłów na spędzenie tego wieczoru, w tym jeden najbardziej szalony - na rowerze. Tak mi się ta idea spodobała, że postanowiłem ją zrealizować.

Oczywiście, jeśli cokolwiek dotyczy roweru, to od razu kontaktuję się z Beatą, która i tym razem mnie nie zawiodła i z entuzjazmem przyjęła mój pomysł. Była już jednodniowa wycieczka w Góry Świętokrzyskie 323 km, potem czterodniowa do Zamościa i z powrotem, podczas której zrobiliśmy dokładnie 799 km, Rajd dookoła Tatr 227 km w niecałe 9 godzin, a teraz sylwester, już nie z takim rozmachem, ale i tak wyjątkowo jak na tę porę roku :)

Do rzeczy:

Spotkaliśmy się przed moim domem o 11:30. Ustaliliśmy szczegóły, nalaliśmy szampana do bidonów (oczywiście bezalkoholowego! :) ), i czekaliśmy na północ.

Obrazek

Obrazek

Oto filmik z moim komentarzem:

Filmik 1

Dwie minuty po północy już byliśmy w drodze. Z zachwytem obserwowaliśmy różne fajerwerki, które co chwilę pojawiały się na niebie. Przejechaliśmy przez Ogrodzieniec i przed Podzamczem na chwilkę się zatrzymaliśmy:

Obrazek
Obrazek

Filmik 2

W Podzamczu na rynku spotkaliśmy dużo osób, po których było widać, że pomysł sylwestra na rowerze im się spodobał :) zamiast jechać prosto drogą do Pilicy postanowiliśmy zahaczyć o zamek:

Obrazek
Obrazek

Filmik 3

Stamtąd zjechaliśmy terenem w dół. Od Podzamcza przez Giebło Kolonię i Biskupice jechało się nam wyjątkowo dobrze, bo z wiatrem. Prawie cały czas ponad 40 km/h :) Natomiast przed samą Pilicą z górki miałem prawie 60. I tak znaleźliśmy się w Pilicy:

Filmik 4

Obrazek

Następnie ruszyliśmy w kierunku Góry Świętego Piotra – dobrego punktu widokowego na Pilicę i okoliczne wioski. Zrobiliśmy tam kilka zdjęć i filmik:

Filmik 5

Obrazek

Na tym zdjęciu Beata pije sobie herbatkę lub szampana. Kto wie...:

Obrazek
Obrazek

Dalej pojechaliśmy przez Smoleń do Złożeńca. Tam na szczycie góry powstał filmik:

Filmik 6

Obrazek
Obrazek

Pomiędzy Złożeńcem a Ryczowem droga zrobiła się bardzo oblodzona. Temperatura spadła pewnie poniżej zera. Na tym odcinku stosowaliśmy odmienną taktykę – ja w ogóle nie hamowałem, by mi kół nie zablokowało, natomiast Beata hamowała cały czas, tak by się na lodzie nie rozpędzać. Oboje dojechaliśmy do Ryczowa cali :) :

Filmik 7

Obrazek

Trasa wycieczki prowadziła dalej przez Ogrodzieniec:

Obrazek

Kolejnym etapem była Mitręga i Rokitno Szlacheckie:

Filmik 8

Dalej przez Łazy do naszego celu – Zawiercia:

Obrazek

Oto statystyki z naszej wycieczki:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie jest to oczywiście żaden wyczyn. Z założenia nie miał być to ani trening, ani wyścig. Miało to być wyjątkowe spędzenie tej jedynej nocy w roku. Mam nadzieję, że nam się udało. Zresztą sami oceńcie :)

A to godzina, o której Beata wróciła do domu:

Obrazek

Ja jeszcze sobie trochę pojeździłem po Zawierciu i Ogrodzieńcu :)

Tak więc w tym roku na chwilę obecną Beata ma przejechane 60 km, ja troszkę więcej. Natomiast poprzedni rok zakończyliśmy z następującymi wynikami: ja - 7900 km, Beata - 12600 km (!) :) Będziemy się starać by w tym roku wypadło jeszcze lepiej, choć łatwe to nie bedzie z powodu naszej matury :) Ale jak się kocha jeździć to nic nie stoi na przeszkodzie :)

Pozdrower wszystkim!


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 sty 2007, 17:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2006, 14:00
Posty: 52
Lokalizacja: Zawiercie
W tym roku miałam spędzić sylwestra w Krakowie na rynku, ale się rozmyśliłam w ostatniej chwili :roll: ...
Miałam siedzieć przed telewizorem, ale Michał wyskoczył z pomysłem wyjazdu na rower o północy - najpierw pomyślałam, że ten pomysł jest szalony, ale pojechaliśmy i było super: zero samochodów na drogach i jazda z górki bez hamulców na całkiem oblodzonych szosach w świetle fajerwerków i księżyca :wink: - to znacznie lepsze od kilkugodzinnego marznięcia w 100tysięcznym tłumie :D

_________________
http://www.bajkszop.com/team/


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2007, 21:11 
szalony jestes Michał :wink:


Gora
  
 
PostNapisane: 01 sty 2007, 21:29 
NIESAMOWITY SYLWESTER.
Zawsze o takim marzyłem, ale chyba jeszcze nie kocham tak mocno jazdy na rowerze.
Strasznie zazdroszcze takiej wycieczki, ten materiał filmowy niesamowicie mnie rozbawił.
Sam uwielbiam jeździć w nocy - przydał by się jakiś nocny przewodnik po jurze :mrgreen:


Gora
  
 
PostNapisane: 02 sty 2007, 09:54 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
Nieźle , bardzo pomysłowy sylwester . Gratulacje !


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2007, 10:32 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9160
Lokalizacja: Włodowice
Filmów jeszcze nie widziałem, ale fotki są fajne :D a w ramach potencjalnych wyjaśnień wspomniany Michał to nie ja, choć trochę żałuję bo pomysł OK

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 02 sty 2007, 14:38 
Zawsze potrafiliście mnie zadziwić :wink:


Gora
  
 
PostNapisane: 02 sty 2007, 14:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2005, 20:09
Posty: 197
Lokalizacja: Zawiercie
...ten zdziwiony powyżej to ja... :lol:


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest 19 kwi 2024, 05:12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL