Teraz jest 28 mar 2024, 11:23




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sty 2007, 14:12 
to moze ja cos napisze jako jezdzacy inaczej.wk...ia mie takie gadanie ze kopacze to plaga. w okolicach zawiercia jest tylko jedna trasa wykopana w miejscu gdzie nikomu nie przeszkadza, nikt tamtedy nie chodzi, chyba ze kradnacy drzewo i to oni robia najwieksze szkody w lesie. takie trasy zawsze sa tak zbudowane aby mozna było kazda przeszkode ominac a wiec sa bezpieczne.
oczywiscie moge siedziec pod blokiem pic piwo i takim jak wy którzy twierdza ze niszcze las, mam swoja pasje itd. obijac ryje, krasc, demolowac itd. - bedzie lepiej? nie ale niechce mi sie rozpisywac na ten temat bo tacy kretyni i tak niezrozumieja problemu.
a moze takimi ludzmi kieruje zazdrosc ze tez by chcieli a nie moga.:)
wieksze zniszczenia w lesie robia motocyklisci itp. płosza zwierzeta , niszcza sciółke niz my rowerzysci.
zasypywac chopki? - i tak to nic nie da bo powstana nastepne, a jak spotkam tego co zasypuje to rece ........... , jeden kiedys taki cwaniak sie juz znalazł i jakos jest spokój.
co do wydania pozwolenia na budowe, jest to mozliwe wiec osoby niedoinformowana prosze nie polemizowac skoro nie znaja tematu, warunkiem jest to ze trzeba cała trase móc przejechac bez oderwania kół od ziemi tzn. nie moze byc dropów ale moga byc double, step up-y itp.
ale aby cos takiego zorganizowac potrzeba ludzi i czasu a Zawiercie to zajebiste zadupie w którym mieszkaja sami malkontenci jak niektórzy z wypowiadajacych sie w tym temacie, którzy nigdy nie pomoga a ciagle tylko krytykuja i narzekaja. Prace powoli ruszyły z organizacja ale moc i liosc papierków odbiera mi jakikolwiek zapał do pracy i organizacji tory 4X. niechce mi sie wiecej pisac ...
pozdrawiam


Gora
  
 
PostNapisane: 17 sty 2007, 16:58 

Dołączył(a): 10 lut 2005, 15:52
Posty: 263
Jak wrzucałem ten link to nie myślałem że moze się rozpętać taka dyskusja.
Co do ostatniego postu to autora chyba troche emocje za bardzo poniosły. Gdzie tu gremialne twierdzenie ze budujacy "tory" to plaga? Autor artykułu to pracownik nadleśnictwa (link ze strony nadleśnictwa Krzeszowice) i to jego jednostronna opinia. W okolicy Zawiercia moze jest taki tor jeden, w nadlesnictwie krzeszowice jest kilka (z niektórych np. na Buczynie w Tenczynku korzystają motocrosowcy i są skargi mieszkańców Tenczynka) i to troche zmienia postac rzeczy. W znacznej części zgadzam sie z opinią autora artykułu bo praktyka tworzenia toru w lesie nie powinna tak wyglądać. Nie może byc sytuacji że każdy kto chce pójdzie sobie do lasu i wybuduje tor bo ma na to ochotę. I np. zniszczy cenne rosliny, zbiorowiska nawet nie wiedząc o ich wartosci. Budowa toru powinna być uzgodniona z właścicielem lub zarządcą terenu (w tym przypadku z LP). Uciążliwa procedura? No cóż, jak przy wielu inwestycjach (też mnie wkurzają pewne procedury). Uzyskanie pozwolenia na budowe domu tez potrafi trwac wieki, ale nie oznacza to że wolno budować na dziko.
Sprawa odpowiedzilanosci nadleśniczego. Trudno sie dziwić obawom. Podejrzewam jednak że sytuacja tolerowania dzikiego toru moze sie dla niego źle skończyć. Odpowiada za to co sie dzieje na jego terenie. Myslę że gdyby komuś się coś stalo, to prawnik byłby w stanie żądać odszkodowania (na zasadzie: jadę sobie po lesie, widzę tor terenowy, więc przyjmuję że jest legalny i bezpieczny). Jeżeli tor byłby zalegalizowany to mozna ustawić tablice z "regulaminem" ostrzegajacym przed niebezpieczenstwami i o jeździe na własną odpowiedzialność.
Reasumując: tory plagą NIE SĄ (bo jest wiele istotniejszych zagrozeń dla przyrody), ale MOGĄ być zagrożeniem dla lokalnej przyrody. Wszystkie działania (nie tylko związane z torami rowerowymi) powinny byc uzgadniane z właścicielem lub zarządcą terenu.
Przy okazji, proponujĘ wrócic do tematu rejestrowania uczestników forum. W tej dyskusji można siĘ zgubić co kto mówi bo część osób funkcjonuje pod hasłem "gość". Poza tym może wyeliminowało to sytuacje wyzywania forumowiczów od kretynów.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 sty 2007, 19:42 
fakt moze i mnie poniosło i za kilka obelg przepraszam ale jak czytam ze tylko zasypywac, zakazywac to mnie cos trafia, ciągłe narzekania itp. , a zadnych konstruktywnych pomysłów jak sprawe załatwić. Idac tym tokiem myślenia to może jak to powiedział pewien pan który kandydował na stanowisko prezydenta Białegostoku zlikwidujmy i zakazmy wszystkiego, tak aby nie było niczego. Za to że ktos pije alkohol w parku niech idzie do wiezienia bo mnie akurat przeszkadza ze zdemoralizuje mi dziecko i skrzywi mu to psychike na reszte zycia, takich głupich i bezsensownych przykładów mozna by wymieniac tysiace ale przeciez nie o to chodzi.
Co do egzekfowania jakis naleznosci od lesników po wypadku na takim torze to małe na to szanse sa. Nie musza wiedziec o takich torach i tyle , takei stanowisko obrony. Na torze w Krakowie zginęły chyba juz 2 osoby, oczywiscie z własnej głupoty i nieodpowiedzialnosci i zadnych konsekwencji z tego tytułu nie było. Kazdy porusza sie na własna odpowiedzialnosc i nie jestem pewien ale wjazd do lasu jest zakazany poza wyznaczonymi sciezkami, jazda poza nimi jest na własnie własna odpowiedzialnosc. Wiele mógłbym tu napisac jeszcze ale po co i tak moje argumenty raczej do nikogo nie trafia :), taki to kraj :).

pozdrawiam wszystkich i zycze szerszego i bardziej pobłazliwego spojrzenia na problem bo mysle ze Wam, bikerom jezdzacym zwykłe xc zakazano jazdy w lesie po polach itp. a wyznaczono tylko np. sciezke asfaltowa po miescie i nigdzie indziej to takze byscie sie zbuntowali


Gora
  
 
PostNapisane: 17 sty 2007, 19:52 
:) czegoś nie qmam "gościu" Przeca tu wszyscy ( no może poza autorem :D ) są przeciwni inicjatywom mającym na celu ograniczenie jeżdżenia po lesie i nie ważne czy to jest XC czy jakie inne DH :D


Gora
  
 
PostNapisane: 17 sty 2007, 22:01 

Dołączył(a): 10 lut 2005, 15:52
Posty: 263
"wjazd do lasu jest zakazany poza wyznaczonymi sciezkami". Rowerami? A kto ci coś takiego powiedział?


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 sty 2007, 21:24 
Mariusz - czytaj ze zrozumieniem albo nie cytuj i nie zadawaj głupich pytań, a może zrozumienie tekstu jest za trudne? Jeśli tak to przepraszam postaram się następnym razem pisać bardziej zrozumiale. :)

pozdrawiam


Gora
  
 
PostNapisane: 18 sty 2007, 22:36 

Dołączył(a): 10 lut 2005, 15:52
Posty: 263
Gościu, przeczytaj jeszcze raz co napisałeś bo wygląda na to że sam nie rozumiesz co napisałeś.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest 28 mar 2024, 11:23


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL