Teraz jest 19 mar 2024, 07:20




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2011, 12:24 

Dołączył(a): 29 wrz 2010, 17:03
Posty: 11
Lokalizacja: częstochowa
Kill napisał(a):
bartek_034 napisał(a):
jeżdżę średnio 2 razy w miesiącu szlakiem z Częstochowy do Krakowa (nie jeżdżę oczywiście jak jest śnieg ) i ostatnio bylem jakieś 2 tyg temu i mnie się osobiście lepiej jeździ w taka pogodę niż gdy jest lato

Ile Ci to czasu zajmuje ? Jaką średnia masz?


rożnie mi to czasu zajmuje , zawsze a jak jeżdżę to z aparatem wiec często się zatrzymuje i robię foty , średnia nie wiem jaka mam, ale zawsze jadę tak by zdarzyć na pociąg o 18:15 :)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 13:23 

Dołączył(a): 22 paź 2005, 08:32
Posty: 39
Lokalizacja: Chrzów/Bydlin
Podczas zawodów Jura MTB rekord wyniósł coś 7h 30min. Mi zajęło to coś 8h 45min. Lecz w tym przypadku nie było mowy o postojach na zdjęcia. Lecz taka "lightowa" jazda z ponad godzinnym postojem w Podzamczu na obiad i postojami na loda czy batona to coś +- 12h.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwi 2011, 19:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Tak dla ścisłości - zajęło Ci to 9:38:34 :)
Rekordowy czas to 7:12:24 - zbliżony wynik miało aż 3 zawodników, różniły ich pojedyncze sekundy. W czasie poniżej 8 godzin zmieściło się 15 zawodników na 224 którzy ukończyli. Czas ostatniego zawodnika: 15:54:17. Ja niestety miałem czas bardzo przeciętny - 9:12:03 i nie dane było mi się poprawić, bo maraton niestety juz nie jest i pewnie nie będzie organizowany.
Samodzielna jazda bez pośpiechu - spokojne 12 godzin z dwiema-trzema po najwyżej 15-20 minut przerwami na jedzenie, odpoczynek i inne takie.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwi 2011, 21:33 

Dołączył(a): 22 paź 2005, 08:32
Posty: 39
Lokalizacja: Chrzów/Bydlin
Co do czasów to całkiem możliwe bo trochę "strzelałem" gdyż nie sprawdziłem a impreza była już dawno temu. W każdym razie mnie lepiej mi się jeździ z Krakowa do Częstochowy.

PS. Kiedyś dojeżdżamy do Olsztyna i "panowie pociąg nam ucieknie a następny jest późno" no i zaczął się "długi" sprint na dworzec PKP w Częstochowie. A jak wjechaliśmy na asfalt w Mirowie to już ogień. Wizja spędzenia 2h późnym popołudniem w Częstochowie na każdego podziałała dopingująco.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2011, 21:12 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Lekka zmiana szlaku czerwonego na fajowskim zjeździe z Gór Bydlińskich w kierunku Krzywopłotów.
Na końcu wąwozu nie jedziemy prosto (zapewne przez prywatną działkę)tylko ostro w prawo i pionowo w dół na dno wąwozu i dalej w lewo. Jest bardzo stromo, udało mi się zjechać, ale jak popada to tam z podejściem będą problemy.

Zmienili też szlak niebieski od Morska zamek do Podlesic.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2011, 15:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011, 14:54
Posty: 16
Lokalizacja: Miasto św.Wieży / Kroczyce
Kamill napisał(a):
Witam, przed chwilą wypatrzyłem to ciekawe forum a jako, że mieszkam w Poraju w malowniczej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i często zdarza mi się jeździć po niej na rowerze nie mogłem przejść obojętnie i się nie zarejestrować :) Okej pora na pierwszego posta :mrgreen: W maju bieżącego roku miałem okazje przejechać z kolegą prawie całą długość czerwonego szlaku Orlich Gniazd (pisze prawie bo wystartowaliśmy z Poraja a szlak zaczyna się gdzieś na peryferiach Częstochowy) i gdy dojechaliśmy z kumplem do Krakowa na liczniku mieliśmy przeszło 160 km. Po drodze oczywiście zwiedzaliśmy ciekawsze zabytki, zamki. Z Krakowa już wróciliśmy pociągiem. Całą trasę zrobiliśmy w 19 godz. (dlatego tak długo bo były postoje dość częste, zwiedzanie, kolega złapał gume po drodze i jego rower pozostawiał wiele do życzenia). Reasumując było extra :wink:

Witam, cieszę się że tu trafiłem i pozdrawiam wszystkich jurobikerów.
Jednocześnie chciałem wnieść sprostowanie do wypowiedzi kolegi Kamila, a mianowicie proszę zauważyć, że czerwony rowerowy zaczyna (kończy) się na Placu Daszyńskiego czyli prawie w samym sercu Częstochowy. :)

P.S.
Pozdrawiam "sąsiada" kolegę jurasikprog :)

_________________
Don`t drive faster than your angel can fly
Obrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2011, 10:30 

Dołączył(a): 25 sty 2009, 22:19
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław
Pytanie: którędy przebiega rowerowy Szlak Orlich Gniazd na odcinku Przewodziszowice-Moczydło? Jechałem z Częstochowy do Podzamcza kilka dni temu i wg mapy Compass oraz Trekbuddy szlak czerwony rowerowy powinien pokrywać się tam z niebieskim szlakiem pieszym. Jadąc tak, za Przewodziszowicami szlak czerwony nie jest oznakowany, niebieski wchodzi w las gdzie początkowo trzeba rower prowadzić, potem nieść a na końcu zawrócić bo szlak ginie w zaroślach. Ja wycofałem się i pojechałem czarnym szlakiem rowerowym do Pustelni i dalej w kierunku Niegowej. Zna ktoś poprawny przebieg?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2011, 15:40 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Na tym odcinku (Przewodziszowice - zjazd w okolicach Czarnego Kamienia) czerwony rowerowy i niebieski Pieszy biegną wspólnie. Ten fragment zawsze był kiepsko oznakowany i szlak lubił zanikać, ale po 2 krotnym przejściu wiadomo co i jak. Rzeczywiście niebieski szlak biegnie ścieżką gdzie jest wąsko. Czerwony rowerowy od Przewodziszowic nie biegnie do ruin tylko dolinką i najprościej koło krzyża odbić po skosie w prawo by polno-leśną (zarastające nieużytki) drogą podjechać do granicy lasu i tam trafić na niebieski pieszy i czerwony rowerowy biegnące już lepszym duktem.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 sie 2011, 14:06 

Dołączył(a): 25 sty 2009, 22:19
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław
A swoją drogą, to duże odcinki szlaku są ciężkie do jazdy ze względu na piach. Niby mokre, zimne lato, a w lasach na dróżkach piach jak na pustyni. Czasem udaje się jechać brzegiem drogi po twardszym, ale często trzeba też zchodzić z roweru. Ciężko jest na odcinku od Suliszowic do Przewodziszowic.


Załączniki:
16 - Szlak Czatachowa - Przewodziszowice.jpg
16 - Szlak Czatachowa - Przewodziszowice.jpg [ 254.8 KiB | Przeglądane 21487 razy ]
10 - Szlak Suliszowice - Ostrężnik.jpg
10 - Szlak Suliszowice - Ostrężnik.jpg [ 278.38 KiB | Przeglądane 21487 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2011, 09:52 

Dołączył(a): 20 wrz 2011, 12:53
Posty: 5
jurasikprog napisał(a):
Lekka zmiana szlaku czerwonego na fajowskim zjeździe z Gór Bydlińskich w kierunku Krzywopłotów.
Na końcu wąwozu nie jedziemy prosto (zapewne przez prywatną działkę)tylko ostro w prawo i pionowo w dół na dno wąwozu i dalej w lewo. Jest bardzo stromo, udało mi się zjechać, ale jak popada to tam z podejściem będą problemy.

Zmienili też szlak niebieski od Morska zamek do Podlesic.


Ta traska jest bardzo miodna i sunie sie tam wysmienicie Oooo


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2012, 18:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Źródło: UG Olsztyn:

Cytuj:
Nowa jakość Szlaku Orlich Gniazd
Obrazek

W połowie grudnia 2011 roku zakończyły się prace nad strategią marketingową oraz nową wizualizacją Szlaku Orlich Gniazd.

Szlak Orlich Gniazd to najważniejszy produkt markowy Jury Krakowsko – Częstochowskiej, który przez ponad 20 lat nie posiadał własnego logo oraz strategii rozwoju.

Nową strategię Szlaku Orlich Gniazd przygotował Związek Gmin Jurajskich. Oprócz środków własnych zostały również pozyskane środki z województwa śląskiego i małopolskiego. Strategia została napisana na lata 2012-2017.

Bardzo ważnym elementem opracowania jest wizualizacja Szlaku Orlich Gniazd, która zdecydowanie powinna wzmocnić rozpoznawalność marki i kojarzenie logo z konkretnym produktem turystycznym.

Związek Gmin Jurajskich rozpoczął już realizację wytycznych strategii: w 2012 roku stoisko Jury Krakowsko – Częstochowskiej na wszystkich targach turystycznych zostanie wzbogacone o obszerną wizualizację Szlaku Orlich Gniazd. Do Ministerstwa Sportu i Turystyki złożono wniosek o dofinansowanie wymiany drogowskazów oraz otablicowanie obiektów na szlaku zgodnie z nową wizualizacją. Przygotowywano również kampanię promocyjną szlaku w Porcie Lotniczym w Pyrzowicach, która odbędzie się w sezonie wiosenno-letnim 2012 roku. Cały tekst strategii dostępny jest na stronie http://www.orlegniazda.pl.


Przy okazji -jest jakaś zmiana w przebiegu szlaku, czy to błąd na oficjalnej stronce?
Załącznik:
szlak2.jpg
szlak2.jpg [ 79.56 KiB | Przeglądane 21035 razy ]

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 11 sty 2012, 22:41 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Już mi się nie podoba ta strategia, wycieli wspaniałe odcinki (Zubowe i Januszkowa) a wstawili asfalty.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2012, 19:37 

Dołączył(a): 26 kwi 2007, 23:02
Posty: 18
Jest li to przebieg szlaku pieszego? Dziwnie to wygląda, gdy idzie kawał drogi główną szosą. Oby pieszy wariant nie stracił nic na swojej atrakcyjności.

Ktoś li się orientuje jak wyglądają warunki na szlaku obecnie? Wiem, że w październiku 2009 jakieś masakryczne, spowodowane atakiem zimy, przewracania drzew miały miejsce, które skutecznie zatarasowały szlak.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 kwi 2012, 14:36 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Dla Chucka Norrisa to chyba nie problem, kilka drzewek na szlaku. :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 kwi 2012, 02:52 

Dołączył(a): 26 kwi 2007, 23:02
Posty: 18
Dla Chucka to nie problem wzięcie kredytu w WBK :lol:
Spytałem się osoby promującej Szlak Orlich Gniazd na Targach turystycznych i twierdzi ona, iż to pomyłka w druku ta trasa szosą.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 07:20


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL