Teraz jest 27 kwi 2024, 00:23




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lip 2007, 21:52 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
W ostatnią niedzielę byliśmy na wycieczce rowerowej po Jurze Wieluńskiej, cisza spokój nawet w sezonie. Trochę mnie to nie dziwi bo jest tam trochę nudnawo, ale jakiś cel się zawsze znajdzie.
Po pierwsze:
Trasa: Wręczyca Wielka-Truskolasy-Złochowice-(niebieski szlak rezerwatów przyrody)-
Rezerwat "Modrzewiowa Góra"-Krzepice-Danków-Rębielice Kamieniołom-Opatów-
Wręczyca
Morfologia Jury Wieluńskiej prawie niczym nie przypomina Jury K-C, jest płaskawo czasem jakiś obłe wzniesienie lub stożkowa hałda na zachodzie.
Pod względem przyrodniczym jest dużo lepiej są ciekawe lasy z licznie występującymi na tym terenie dębami, modrzewiami i bukami. Niektóre dęby są całkiem pokaźne.
Jak już komuś się znudzą skałki i nie boi się piachów to Jura Wieluńska czeka.
Po drugie - sami popatrzcie


Załączniki:
Rekultywacja piaskowni, na horyzoncie hałda w Truskolasach
1.jpg
1.jpg [ 176.89 KiB | Przeglądane 12138 razy ]
typowa piaszczysta droga
2.jpg
2.jpg [ 135.85 KiB | Przeglądane 12138 razy ]
niebieski szlak rezerwatów przyrody
3.jpg
3.jpg [ 234.27 KiB | Przeglądane 12138 razy ]
le¶nych tabliczek nie brakuje w rez. Modrzewiowa Góra
4.jpg
4.jpg [ 232.1 KiB | Przeglądane 12138 razy ]
tubylec wojciu79
5.jpg
5.jpg [ 172.76 KiB | Przeglądane 12138 razy ]
sędziwy modrzew
6.jpg
6.jpg [ 139.38 KiB | Przeglądane 12138 razy ]
Rębielice
7.jpg
7.jpg [ 174.46 KiB | Przeglądane 12138 razy ]
Rębielice
8.jpg
8.jpg [ 162.34 KiB | Przeglądane 12138 razy ]
Rębielice
9.jpg
9.jpg [ 90.51 KiB | Przeglądane 12138 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2007, 21:56 

Dołączył(a): 24 wrz 2005, 15:07
Posty: 1056
Lokalizacja: Myszków
niektóre zdjęcia fajne :) o Rębielicach była kiedyś mowa (w zagadce), trzeba się tam jednak wybrać, bo ciekawy kamieniołom... a zagospodarowanie chyba nie najgorsze, bo tabliczek sporo widać :)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 11 lip 2007, 23:00 

Dołączył(a): 12 maja 2007, 19:06
Posty: 139
Lokalizacja: Zawodzie k/Poczesnej
A skoro już byliście w kamieniołomie w Rębielicach to może zahaczyliście też przypadkiem o ten słynny wiatrak stojący całkiem niedaleko w szczerym polu a wykonany przez emeryta samouka? I co istotne działający!


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 lip 2007, 10:16 

Dołączył(a): 22 sie 2005, 13:44
Posty: 256
Lokalizacja: Okolice Łodzi
He... he.. o wiatraku też już było. :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2007, 10:48 

Dołączył(a): 25 cze 2007, 20:51
Posty: 52
Lokalizacja: Częstochowa
jurasik pokazuje zdjęcie z piaskowni które mijaliśmy po drodze w okolicach wsi Hutki koło Truskolas. Są tam dwie wielkie piaskownie idealnie nadajace się na zorganizowanie toru dla quadów i jedna piaskownia zrekultywowana. Posadzili w niej cudne rządki sosen :lol: Wiele mówi się na forum o niszczycielskiej działalności quadów i motorów w granicach parku krajobrazowego, o uciążliwości toru w Biskupicach itd. A tu jest teren w sam raz na takie szaleństwa. Do wsi daleko, warunki do quadowania wymarzone: woda, błoto, piachy. Może właściciel piaskowni więcej by skorzystał na wynajmie terenu dla zamożnych motocyklistów niż na sprzedaży piachu.

A wycieczka była pierwsza klasa!!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2007, 11:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2007, 12:04
Posty: 67
Lokalizacja: Głowno
Witam
Przepraszam, że mój temat dołożę do tego, ale troszkę jest pokrewny wiec może nie tak źle zrobię. Już mówię o co chodzi.
Ponieważ zbliżają się miesiące których nie cierpię, wiec aby jakoś je przeżyć myślę i układam sobie trasy wycieczek na przyszły sezon rowerowy. I tak na 100 % chiąłbym odwiedzić Dolinki Podkrakowskie jako główną wycieczkę w Jurę. Natomiast drugą wycieczkę chciąłbym zaplanować w bliższe okolice Łodzi :-) to znaczy Częstochowy. I w związku z tym mam pytanie i prośbę o poradę czy mają to być okolice miejscowości Poraj i zalewu czy właśnie może tereny opisane w tym temacie "Egzotyczna Jura Wieluńska". Niestety o ile materiały dotyczące Jury K-Cz mam i to dużo to o terenach opisanych przez jurasika i wojciu79 nie mam nic. Chodzi mi o atrakcyjność, Wasze odczucia itp. Pomożecie.....:-) na coś się zdecydować ?? Bo Dolinki to pewniak , choć będę miął małe pytanko ale jak dostanę mapki :-)

_________________
"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - ks. Jan Twardowski

Pozdrawia Goździk
http://picasaweb.google.com/Gozdziki/Zamki
http://www.bikebrother.com/biker/mariusz123


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2007, 20:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
Poraj to tłumy latem i w weekendy, w sumie mało ciekawy rejon, woda w zalewie taka sobie, można co prawda wyskoczyć w Sokole, do Złotego Potoku ale wtedy warto mieć tam bazę a nie w Poraju, chyba że na ryby przy okazji

dla mnie główną atrakcją Wieluńskiej jest Warta, potraktuj ją jako oś wycieczki przy której leżą ciekawe miejsca : hałdy kopalń rud żelaza, kamieniołom w Rębielicach, Danków, rezerwat Szachownicy, Zelce, przełomy Warty, ujście Liswarty, można się w niej kąpać, woda zachęca :), jest jeszcze sporo miejsc ale nawet jeśli tylko pojechać z Ważnych Młynów do Krzeczowa szlakiem wzdłuż rzeki to już jest coś pięknego


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2007, 20:55 

Dołączył(a): 13 wrz 2007, 11:01
Posty: 64
Lokalizacja: Śląsk
Robert napisał(a):
Poraj to tłumy latem i w weekendy, w sumie mało ciekawy rejon

te tłumy myślę o czymś świadczą Robercie. Jak by to był kompletnie jałowy teren pod względem turystycznym tych tłumów by zapewne nie było. A znowu nie ma ich chyba tak wiele jak piszesz. Co do zalewu, to rzeczywiście nie zachęca zbytnio do kąpieli. Jednak w ostatnie lato, pomimo wiszącej tabliczki zakazu kąpieli ludzie i tak ignorowali ten szczegół. Piaszczysta plaża, która się tam znajduje pewnie sie do tego przyczyniła :) Osobiście, mieszkając blisko centrum (ronda, jak kto woli) nie narzekam na brak ścieżek rowerowych. A i do miejsc, o których sam wspomniałeś jest stosunkowo niedaleko.


Ostatnio edytowano 08 lis 2007, 21:12 przez Kamill, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2007, 20:56 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Jura Wieluńska jest całkiem fajna,cicha i spokojna, ale jest to krajobraz bez skałkowy o niewielkim urozmaiceniu terenu - właściwie największe atrakcje wymienił Robert.
A co do Jury właściwej to od samej Częstochowy po Kraków jest ciekawie, trzymaj się szlaków raczej pieszych i wschodniej strony jurajskiej. Poraj nie jest specjalnie atrakcyjny i z jurą nie ma nic wspólnego. Ja osobiście polecam Próg Lelowski z sąsiadującymi gorzkowskimi


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2007, 21:11 

Dołączył(a): 13 wrz 2007, 11:01
Posty: 64
Lokalizacja: Śląsk
jurasikprog napisał(a):
Poraj nie jest specjalnie atrakcyjny i z jurą nie ma nic wspólnego.
Heh następny :P No dzięki wam panowie! Doświadczyliście może jakiś wypadków, tragedii z Porajem związanych? Mówiąc szczerze zawsze dobrze jest poznać jednak inne punkty widzenia.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2007, 21:28 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Wręcz przeciwnie! Nad brzegiem Poraja spędziłem tydzień oblewając maturę, dzień w dzięń było picie 8) więc wsumie nie wiele pamiętam. takich świętujących było dużo więcej. Jeżeli lubisz taką turystykę to jedź do Poraja


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2007, 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
Poraj : zbiornik o nieustabilizowanym poziomie wód, brak naturalnego i stałego brzegu = błocko, zasilany pozaklasowymi wodami Warty i niewiele czystszymi małymi dopływami, w większości płytki, uwaga na przeszkody w dnie, ryby są, biorą ale czasem śmierdzą, krajobraz wokół - atrakcji brak, trochę lasów służących miejscowym i turystom jako wygodne miejsce do składowania odpadków, największa atrakcja to opalające się gimnazjalistki, zimne piwo i dobry dojazd pociągiem, można wracać w każdym stanie byle ktoś pomógł wsiąść, ośrodki wypoczynkowe o wiele mówiących (szczególnie emerytom z Częstochowy) nazwach, np "Hutnicza Radość", zapewniają nocleg w budkach pamiętających Gomułkę, wielka atrakcja dla fanów http://www.polskaludowa.com/


a masz za spamera :twisted:

P.S. byłem miły i nie wyraziłem się na temat miast Poraj :P

P.S. 2 fajne szczupaki tam kiedyś łowiłem :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2007, 21:50 

Dołączył(a): 13 wrz 2007, 11:01
Posty: 64
Lokalizacja: Śląsk
Robert napisał(a):
P.S. byłem miły i nie wyraziłem się na temat miast Poraj :P

Wyolbrzymianie całkiem dobrze Ci idzie, Robercie. No nic, potraktuje ten tekst jako dobrą ironię i przejdę nad tym do porządku dziennego :P :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2007, 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
dzięki :) starałem się jak mogłem


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2007, 22:07 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9165
Lokalizacja: Włodowice
No niestety ale mają rację - Poraj z przyległościami atrakcyjny jest średnio, bez porównania ciekawsze są wschodnie obrzeża Jury. Okolice Poraja można w jeden dzień obiechać rowerem i starczy...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 27 kwi 2024, 00:23


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL