Teraz jest 28 mar 2024, 11:57




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 kwi 2012, 00:43 

Dołączył(a): 16 mar 2010, 22:03
Posty: 16
Lokalizacja: zawiercie
Coś chyba kolego "Aleale2" pomyliłeś działy z tą odpowiedzią.Ale faktycznie jak miałbyś od razu przebić dętkę to proponuje pieszo.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2012, 06:16 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
track33 napisał(a):
Jak by kto od poniedziałku do soboty się nudził a miał ochotę trochę się pomęczyć w terenie to zapraszam do wspólnego wypadu.Godzina i trasa do uzgodnienia jednak im trudniejsza i dłuższa tym lepsza.Pogoda nie ma znaczenia im gorsza tym jest ciekawiej

Poniedziałek, środa, piątek od 5 do 7 może 7.30 raczej szosa żeby było wiecej km. Dziś koło 9 też jadę ale w teren bo szosa za mokra a w lesie rozdają maseczkę błotną ;)

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 kwi 2012, 09:45 

Dołączył(a): 16 mar 2010, 22:03
Posty: 16
Lokalizacja: zawiercie
Jak już wyżej wspomniałem interesuje mnie omijanie asfaltu chyba że jadę samochodem.Co do przejechanych kilometrów to zdecydowanie preferuje trudniejszą trasę kosztem długości przejazdu przynajmniej tak jest na jurze.Są wyjątki że dowożę siebie i rower gdzieś gdzie jeszcze nie byłem to wtedy długość trasy nabiera znaczenia.Wtedy może być nawet asfalt ale wybieram drogi najmniej uczęszczane przez samochody.Od 05 00 do 07 00 możemy potruchtać na rower to dla mnie trochę za mało czasu.Swoją drogą szkoda że tak mało odpowiedzi z okolic Zawiercia.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2012, 17:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Szkoda że nie pisałeś wcześniej jesień/zima miałem dosyć sporo czasu teraz to zostaje sporadyczna szansa w niedziele ...

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2012, 20:53 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
Cześć. Prawdą jest, że znalezienie w Zawierciu kogoś, z kim możnaby jeździć na rowerze jest rzeczą niezwykle ciężką. Ludzie mają tutaj inne hobby, jak szukanie pracy czy spożywanie alkoholu. Uprawianie sportu wręcz jest wytykane.

Z tego co pamiętam poszukiwania towarzystwa zacząłeś źle - chciałeś jeździć w nocy, wyłącznie terenem. Powiedziałbym, że grono zainteresowanych na jazdę z Tobą "bardzo" zmalało. Na forumowe wycieczki narzekałeś, że były poprowadzone częściowo asfaltami. No cóż, mi czasem trasa też nie odpowiada, ale jak chcę towarzystwa, to nie narzekam na trasę, jak chcę trasy pod siebie, to nie oczekuję towarzystwa. Na takich wycieczkach można czasem znaleźć kogoś odpowiedniego dla siebie.

Drugą rzeczą, o której nie wspomniałeś, jest tempo w jakim jeździsz. Może masz tempo turystyczne, a może wyścigowe. Kolega Janusz też uwielbia teren, ale ma swoje tempo, i tempo kogoś innego może być dla niego za wysokie lub za niskie, przez co jazda będzie dla niego męcząca. Mi teren odpowiada, ale wyjazd z Zawiercia terenem jest nudny, zawsze kończy się na tych samych ścieżkach, które technicznie nie są wymagające, ale leży tam błoto. Tempo innych też nie zawsze mi odpowiada.

W żadnym wypadku nie spodziewaj się więc lawiny odpowiedzi.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwi 2012, 20:20 

Dołączył(a): 16 mar 2010, 22:03
Posty: 16
Lokalizacja: zawiercie
Należy się obowiązkowe sprostowanie.Tak wiec nie szukałem do jazdy w nocy tylko do nocnego jednorazowego wypadu w terenie." Na forumowe wycieczki narzekałeś, że były poprowadzone częściowo asfaltami" z tego co pamiętam to wypowiedziałem się tylko na temat jednego nocnego wypadu który w większości był nazwijmy to asfaltowy przy czym nie narzekałem ponieważ w nim nie uczestniczyłem.Drogi Kolego ja na nic nie narzekam taka mam w życiu zasadę.Z rowerem bywam od tatr po bałtyk i doskonale daje sobie rade rzecz w tym żeby ktoś mnie czasem wyciągnął z domu na taki spontaniczny wypad może z nową trasą oczywiście najlepiej w teren :lol:.Co do tempa to jeżeli chce z kimś pojechać to znaczy że mam zamiar się dostosować.Jak Cie nudzą ścieżki wokół Zawiercia to zapakujemy sprzęty do auta i gdzieś wyskoczymy służę moim skromnym automobilem.Wyraz "lawina" użyty był w przenośni doskonale wiem jak wygląda sytuacja w Zawierciu i nie tylko.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 maja 2012, 11:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2010, 20:08
Posty: 253
Lokalizacja: Jura
sie włcze do akademickiej dyskusji....
mam rower ;)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2012, 19:50 

Dołączył(a): 31 mar 2012, 17:06
Posty: 1
Ja mieszkam 30 km od Zawiercia i co niedzielę wybieram się w dalekie trasy :D w ostatnią niedzielę było 122 km :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2012, 20:08 

Dołączył(a): 02 kwi 2012, 08:31
Posty: 11
Pewien czas temu znajomy podesłał mi linka do tego filmu. To jest wycinek z 40 minutowego niesamowitego filmu...


Gwarantuje, że po obejrzeniu tego filmu od razu najdzie was ochota na mały wypad ...

ps,
Co by nie był całkiem OFT to chętnie się kiedyś podłącze pod jakiś wspólny wypad... Mogę w każdy dzień.... pod warunkiem, że będzie to niedziela :P


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2012, 23:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2012, 21:06
Posty: 366
a mi by sie tam niechciało jezdzić rowerem po sniegu


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2012, 15:02 

Dołączył(a): 26 lut 2012, 16:05
Posty: 12
Lokalizacja: Zawiercie
dla zachecenia kilka filmikow ze szlaków jurajskich
http://www.youtube.com/watch?v=1-RDWU0eeVg
http://www.youtube.com/watch?v=VCM1C53w ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=_iUcUMgZ ... e=youtu.be


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2012, 19:47 

Dołączył(a): 02 kwi 2012, 08:31
Posty: 11
Fajne! Szkoda, że tak krótkie..... !


ps.
Po głowie chodził mi od pewnego czasu taki pomysł ale zamiast na głowie przymierzałem się do umieszczenia kamery stabilniej na kierownicy. Napisz mi na priv-a czy tego już próbowałeś... ewentualnie czy masz jakieś nagrania...

Myślę, że zapis video + zapis gps to jest fajna motywacja zarówno dla tworzącego jak i oglądającego.. ;)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2012, 20:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2011, 21:53
Posty: 337
Czym nagrywacie trasy ? Jakieś kamery mobilne ?
Ja kiedyś myślałem o czymś takim
http://www.dipol.com.pl/kamera_z_rejestratorem_protect_701_hd_h_264_ruchomy_lcd_czytnik_sdhc-mmc_M70701.htm.

_________________
http://www.rodaki.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 maja 2012, 20:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2012, 21:06
Posty: 366
Przy okazji tego typu filmów ten mi sie bardzo podoba

http://www.youtube.com/watch?v=OOz2Xf76I9c


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2012, 20:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2011, 21:53
Posty: 337
Fajny filmik, zawirowania ja za Jumbo Jet'em.

_________________
http://www.rodaki.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 11:57


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL