Teraz jest 28 mar 2024, 14:16




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 maja 2008, 21:34 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Majówkowa cisza

Data: 3 maj
Trasa: Pradła-Pilica-Smoleń-Bydlin-Cieślin-Golczowice-Jaroszowiec-Januszkowa G.-
Podlesie-Wolbrom-Zabagnie-Rozdarta Wrona-Miechówka-Kapiele-Syber-Cisowa-
Sławniów-Wierbka-Przychody-Siadcza-Solca-Siedliszowice-Pradła
Dystans: ponad 80 km
Czas: 8.30 - 14

Już od kilku lat w majówkę raczej pracuję, ale w ustawowy wolny dzień, czyli 3 maja wyrywam się na rowerku oczywiście na jurę.
Tak bez większego planu ruszyłem z Pradeł na południe, wstałem wcześnie by nacieszyć się ciszą i spokojem na szlaku. Do Pilicy asfaltem, dalej na Smoleń i czerwonym po dnie doliny Wodącej. Była godzina 9.30 i trochę mnie zdziwiło, że nie stał na parkingu żaden samochód, a i pod Biśnikiem tylko jakiś facet siedział w jaskini. Pognałem dalej po wspaniałych szutrowych dróżkach w okolicy Psiarskich. Na szczycie za leśniczówką sporo lasu wycieli i mocno drogi rozjechali, ale bez problemu w totalnej samotności jadę dalej. Dojeżdżam do Gór Bydlińskich i jadę dalej czerwonym pieszym szlakiem Orlich Gniazd. Zjeżdżam jednym z najlepszych zjazdów na jurze z licznymi skokami, spadkami, zakrętami i trawersem w wąwozie na samym końcu – po prostu wypas. Po takim zjeździe nie mam ochoty jechać asfaltem i odbijam zaraz za mostkiem ostro pod górę, wdrapując się na zamek Bydlin. Pierwszy raz w życiu nie widzę tam nikogo. Pstrykam fotki i śmigam fajnym zjazdem z jedną hopką na wale obronnym, w stronę cmentarza. Jadę dalej ciągle czerwonym pieszym a trochę czerwonym rowerowym, zero ludzi a o turystach to już nie wspomnę. Mijam Cieślin i fajnym nowym asfaltem dojeżdżam do Golczowic i dalej szybko do Jaroszowca.Za przejściem podziemnym kieruję się pieszym przez Pazurkowe okolice. Piękna soczysta zieleń pod Zubowymi zmusiła mnie do przerwy na fotki. Bardzo polecam ten odcinek czerwonego szlaku od Jaroszowca do Rabsztyna prowadzi cały czas przez piękne mieszane lasy z licznymi skałkami i niekiepskimi zjazdami. Dojeżdżam do drogi Olkusz – Wolbrom i mam problemy z przejazdem bo jadą jeden za drugim. Po kilku chwilach udaje mi się i kieruję się na Januszkowi górę. Po męczącym piaszczystym podjeździe, w końcu docieram na szczyt, obniżam siedzenie i śmiało jadę na dół. Jest bardzo stromo, korzenie, głazy i luźne kamienie. Świetny techniczny zjazd, po deszczu masakra. W tym miejscu kończę terenową część trasy i zawracam na północ jadąc asfaltami w stroną Wolbromia. Staram się omijać ruchliwe drogi i zygzakiem po obrzeżach jurajskich docieram szczęśliwy do Pradeł.


Załączniki:
Zegarowe skały
1.jpg
1.jpg [ 92.22 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Szuter na czerwonym
2.jpg
2.jpg [ 202.49 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Wyborny zjazd z Bydlińskich
3.jpg
3.jpg [ 219.96 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Bydlin1
4.jpg
4.jpg [ 247.42 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Bydlin2
5.jpg
5.jpg [ 182.49 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
stacja na L H-S
6.jpg
6.jpg [ 115.83 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Zubowe skały
7.jpg
7.jpg [ 210.67 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Pazurkowy szlak
8.jpg
8.jpg [ 274.04 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Kwiatki2
9.jpg
9.jpg [ 103.09 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Kwiatki3
10.jpg
10.jpg [ 132.83 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Kwiatki4
11.jpg [152.88 KiB]
Pobrane 926 razy
Kwiatki
12.jpg
12.jpg [ 205.71 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Podgórze z Polesia
13.jpg
13.jpg [ 104.77 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Niezła kasa, ale o co chodzi?
14.jpg
14.jpg [ 102.54 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Dolina z żółtym szlakiem
15.jpg
15.jpg [ 98.74 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Wspaniały asfalt z pięknym widokiem
16.jpg
16.jpg [ 77.59 KiB | Przeglądane 5112 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2008, 08:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 05:25
Posty: 168
Lokalizacja: Częstochowa
Fajna wycieczka i super zdjecie "Dolina z żółtym szlakiem" :)

_________________
http://www.panoramio.com/user/1704490


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 maja 2008, 08:52 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Ta dolinka to Dol. Cisowej między Smoleniem a Kol. Syber.
Wycieczka po bardzo fajnych i naprawdę spokojnych miejscach :D

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 maja 2008, 09:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
No no, zahaczyłeś nawet o Jaroszowiec :) W sumie robiliśmy zdjęcia w tych samych miejscach :)

"wybornym zjazdem" w Bydlińskich zazwyczaj podjeżdżałem, więc nie wspominam go miło.

Do Jaroszowca jechałeś asfaltem czy przez G. Stołową?

A propos Podgórza - próbowałeś kiedyś wjechać na rowerze pod Iglicę? Prawie 100 metrów przewyższenia...


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 maja 2008, 09:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Ja byłem w zupełnie innych rejonach, na małej, 107km wycieczce w Kieleckie, z Januszem :) Chyba pomogło, bo zająłem w niedzielę 5 miejsce w M4 na dystansie Mega, 77 Open.
Dzięki za trening, trzeba będzie powtórzyć!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2008, 19:24 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
a kto wie co to za zielsko?


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest 28 mar 2024, 14:16


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL