Teraz jest 23 maja 2024, 03:53




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sie 2009, 22:11 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Spontaniczna wycieczka w środku tygodnia, specjalnie nie chciało mi się marnować czasu na tzn. Jurę Właściwą, miałem raczej ochotę na coś innego wybór padł na południe.
Dojazdówka mogła by mnie wykończyć i wybrałem transport kolejowy, ale to był spory błąd.
Wsiadam w pośpiech w Zawierciu i jadę do Krzeszowic. Widzę zamek Rudno i przygotowuję się do wysiadki, ale pociąg jedzie dalej i niestety zatrzymuje się w Krakowie. Pani w kasie w Zawierciu zapewniała mnie że w Krzeszowicach zatrzymuje się, z resztą do Krzeszowic miałem bilet. Plany mi się trochę rypią i na szybko montuję trasę patrząc w mapę nad piękną Wisłą. W okropnym skwarze jadę mocno pod górkę w kierunku kopca i dalej do Lasu Wolskiego. W lasku już na starcie pogubiłem się w plątaninie szlaków, ścieżek i dróg, przez przypadek trafiłem na legendarne trasy rowerowe. Niezły wypas!!! Objechałem zoo dookoła i z szaloną prędkością zjechałem do Bielan. Dalej do Kryspinowi i Mnikowa gdzie udałem się do rezerwatu. Bardzo fajna dolinka, ciasna z skałkami w zasięgu ręki. Byłem tam pierwszy raz i zaskoczył mnie wielki namalowany wizerunek Matki Boskiej. Z cichej dolinki jadę do rezerwatu Zimny Dół, szkoda że szlak puszczony jest trawersem zupełnie z dala od doliny. Wjeżdżam na asfalt, w planie miałem jeszcze Kajasówkę ale troszkę nie po drodze. Powolutku udaję się w kierunku zamku Rudno. Zamek jest otwarty i zwiedza go parę osób. Konkretny zjazd ze wzgórza i dalej spokojny asfalt prawie do samych Krzeszowic. Na stacji PKP okazuje się że internetowy rozkład odjazdów jest beznadziejny, planowanego pociągu brak. W konsekwencji najbliższy pociąg mam dopiero o 17.38, a teraz jest 16. Korzystając z wolnego czasu katuję się wjeżdżając asfaltem na Dębnik, ale warto było bo dalej rozkoszuję się mega fajnym zjazdem w dolinie Racławki. To był zjazd dnia, a może i roku, polecam na rower. Oczywiście dolinka też jest super. Zupełnie wypruty wracam do Krzeszowic i wsiadam w pośpiech do Zawiercia. Pociąg wlecze się okrutnie. Pani w kasie w Krzeszowicach wystawiła mi bilet do Zawiercia przez Jaworzno-Szczakowa, ale jak pociąg zatrzymał się w syfiastych Mysłowicach, wiedziałem że jest coś nie tak. A w przepięknych Katowicach okazało się że ten pociąg jedzie trasą przez Tarnowskie Góry i Herby. Szybko się wyniosłem i z przyjemnością czekałem na dworcu na pociąg do Zawiercia. Dojazd zajął mi 3 godz., w tym czasie spokojnie dojechał bym rowerem. Fajna wycieczka w zupełnie odmienne jurajskie strony.


Załączniki:
Las Wolski
1.jpg
1.jpg [ 206.36 KiB | Przeglądane 4867 razy ]
Dolina Mnikowska
2.jpg
2.jpg [ 143.57 KiB | Przeglądane 4867 razy ]
Dolina Mnikowska
3.jpg
3.jpg [ 204.88 KiB | Przeglądane 4867 razy ]
Dolina Mnikowska
4.jpg
4.jpg [ 189.21 KiB | Przeglądane 4867 razy ]
Dolina Mnikowska
5.jpg
5.jpg [ 126.02 KiB | Przeglądane 4867 razy ]
Kamieniołomy w Dębniku
6.jpg
6.jpg [ 110.59 KiB | Przeglądane 4867 razy ]
Dębnik
7.jpg
7.jpg [ 123.08 KiB | Przeglądane 4867 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2009, 22:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2006, 14:10
Posty: 149
Lokalizacja: Zawiercie
Super wycieczka i fajne tereny... ale pecha do PKP to masz niezłego :razz:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2009, 09:11 

Dołączył(a): 24 wrz 2005, 15:07
Posty: 1056
Lokalizacja: Myszków
może nie pech co organizacja... bilety wystawiane są na życzenie klienta, ale samemu już trzeba wsiąść do właściwego pociągu :) może pech z Krzeszowicami bo tam stają prawie wszystkie pospieszne (akurat kolega trafił na jeden z wyjątków).
Czy jakieś zdjęcia zobaczymy? również dotąd nie byłem w Zimnym Dole


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 sie 2009, 20:28 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
Fajna wycieczka, przyjemny teren. Jutro sporo forumowiczów będzie tam jeździć :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2009, 20:30 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Trudno się przygotować do tak banalnego dojazdu, w Krzeszowicach nie istnieje rozkład odjazdów z wyszczególnieniem stacji. Jedno pytanie w okienku i byłem już pewien że pociąg jedzie przez Zawiercie. Zdjęć Zimnego Dołu nie mam, specjalnie to miejsce nie wywarło na mnie większych emocji. Michel ma go na fotkach 6 i 7. Rez. Zimny Dół marnie się prezentuje w porównaniu z Wąwozem Mnikowskim. Jeszcze dodam że sporo większych budów ma miejsce w tym rejonie co niezbyt służy klimatowi zacisznych dolinek na antypodach


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2009, 12:02 

Dołączył(a): 13 paź 2009, 11:22
Posty: 7
Lokalizacja: Andrychów
Świetne tereny :) na prawdę super widoki.

_________________
falbany
buty sportowe
http://www.domczasu.pl/


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest 23 maja 2024, 03:53


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL