Jurajskie Forum Dyskusyjne http://forumjurajskie.pl/ |
|
Trasa nr10 - Okolice Włodowic http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=11&t=482 |
Strona 1 z 1 |
Autor: | Michał [ 08 mar 2006, 13:40 ] |
Tytuł: | Trasa nr10 - Okolice Włodowic |
Tekst pierwotnie zamieszczony był w roku 2002 (przedstawia stan aktualny na ten rok) na JuraPolska.com - autor Michał Demel Rzędkowice - G. Włodowska - Mirów - Rzędkowice (około 30km) materiały kartograficzne zamieszczone za wiedzą i zgodą Wydawnictwa Compass Jest to jedna z moich ulubionych tras treningowych, doskonała na deszczowo - błotniste dni. Właściwie tylko w czasie takiej pogody, lub roztopów przejazd dostarcza emocji, w lecie jest to trasa praktycznie na rodzinne przejażdzki. Jeżeli chcemy rozpocząć wycieczkę z Myszkowa musimy dostać się przez Myszków-Światowit do PKP Mrzygłód i dalej zielonym szlakiem - wydłuży to wycieczkę w sumie o około 20km. Startujemy w Rzędkowicach pod Wysoką (pierwsza skałka - charakterystyczna iglica) i baru Pod Skałką - zjeżdzamy asfaltem w kierunku wsi, na dole zgodnie z zielonym szlakiem pieszym!, - szlak wyprowadza nas między kamionki i na szczycie wzniesienia (1) odbijamy w lewo (za największym wyrobiskiem - w stronę lasu), przejazd kamienistą drogą między wyrobiskami wapienia, - dalej skrajem lasu i polną drogą w kierunku widocznego kościoła we Włodowicach, - (2) jakieś 300m przed zabudowaniami skręcamy wyraźną drogą w prawo, przecinamy szosę Włodowice - Kotowice i dalej prosto, - za szczytem wzniesienia skręcamy pierwszą polną drogą w lewo, na wąskim asfalcie w prawo, - mijamy wysypisko śmieci i w lesie skręcamy w prawo, dalej cały czas trzymamy się najbardziej rozjeżdzonej drogi (raczej prosto - zasadniczo utrzymujemy kierunek asfaltu) - przecinamy mały potoczek, cały czas prosto do zielonego szlaku i na nim w prawo, - szlak wyprowadza nas na rozległe łąki i cudownym błotnisto-kamienistym (często płynie mały potoczek) podjazdem osiągamy wzniesienie, - zjazd do Górki Włodowskiej tam w lewo, zaraz w prawo do głównej drogi i na niej w lewo do wiaduktu nad CMK, - za wiaduktem w prawo, koło cmentarza, przejazd pod wiaduktem i cały czas prosto najbardziej rozjeżdzoną drogą, - wjeżdzamy do sosnowego lasu (Piaskowy Gościniec) i dalej prosto do asfaltu, - Jaworznik - na asfalcie w lewo i za raz w pierwszą piaszczystą w prawo (za barierkami), - za ostatnim domem w prawo i piaszczystą drogą łagodny podjazd, - na szczycie niewyraźną drogą zjazd w lewo, aż do szerokiej piaszczystej drogi (Mirowski Gościniec), - tam w prawo, w Mirowie wjazd na zamek i zjeżdzamy do ośrodka jeździeckiego, - (3) teraz kilkanaście metrów w kierunku wsi i w lewo polną drogą równolegle do parkanu wybiegu, - przed szczytem wzniesienia poprzeczna droga i na niej w lewo, - mijamy Bobolice Kol., przejeżdzamy pod Hubami i za lasem (4) odbijamy w prawo, - podjazd polną dróżką, na szczycie zjazd wzdłuż granicy lasu, potem "stokówką" prowadzącą przeciwległym stokiem, - droga zaczyna prowadzić na sam dół dolinki- my odbijamy w prawo i przecinamy asfalt, - mijamy krzyż, piaszczysto kamienistą drogą cały czas prosto i lekko pod górę (koło dużych topól), - wjeżdzamy do lasu i tam zjazd pierwszą wyraźną drogą w lewo która doprowadzi nas do żółtego szlaku i przejazdu pod CMK, - na asfalcie w lewo do znaków czarnego szlako rowerowego (w lewo na przeciwko drugiego przejazdu pod CMK) - dojeżdzamy do Kruczych Skał, przecinamy asfalcie, krótki podjazd niewyrażną ścieżką, na górce w prawo znowu na zielony szlak, - (5) za zjazdem na trzecim wyraźnym zakręcie (charakterystyczny - droga rozdwaja się tworząc "wysepkę") zjeżdzamy ze szlaku na wprost, - po kilkudziesięciu metrach dochodzi z prawej wyraźna leśna droga i zaraz za tym miejscem skręcamy pierwszą drogą w prawo, - trawiasta dróżka wyprowadza nas pod masyw Wilczego Kamienia, za nim w lewo i na skraju lasu w prawo, - podjeżdżamy kawałek polną drogą i z miniaturowego siodła drogi (6) odbijamy w prawo na przełaj w kierunku kępy buków, - dalej na przełaj (niknącą ścieżką - w zimie uwaga na głębokie zaspy) w kierunku Okiennika Rzędkowickiego, - znowu zielonym szlakiem wzdłuż Skałek Rzędkowickich do Wysokiej. KONIEC |
Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 |
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group http://www.phpbb.com/ |