Teraz jest 28 mar 2024, 14:25




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 20 cze 2011, 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Zastanawiam się nad kupnem roweru na Jurę. W grę wchodzi oczywiście jakiś klasyczny góral(MTB) i tak przeglądając internet największy wybór jest w polskich(Kross, Arkus) ,czeskich (Author), niemieckich (Cube), tajwańskich (Giant, Merida) czy brać pod uwagę jeszcze jakieś inne firmy ?
Po uwagę biorę cenę/jakości, nie sztuką jest kupić najdroższy model :wink: liczę na jakieś mądre propozycje z Waszej strony :mrgreen:

Ps. Nie wiem czemu ale nie podobają mi rowery z „wygiętymi” kierownikami (jakoś to nie pasuje do górala)

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 06:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2011, 11:04
Posty: 3
Lokalizacja: Miasto Św.Wieży
Miałem podobny problem i ograniczony budżet max1000zl.W końcu zdecydowałem się na zakup polskiego modelu Kross Hexagon V3 MTB .Oczywiście w tej klasie cenowej nie można spodziewać się cudów.Dobry rower dla cyklistów amatorów (jak ja), którzy nie widzą sensu w wydawaniu grubych tysięcy na markowy sprzet.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 07:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Wybór rowerów w tej klasie jest duży a różnice między nimi są pewnie niewielkie. W rodzinie od lat mordujemy popularne modele Authorów klasy "do 1000 PLN" - Impulse, Outset, Solution itp. W sumie przewinęło się pięć sztuk. Jak na dosyć intensywną turystyczną eksploatację sprawują się bardzo dobrze i do takich zastosowań nie trzeba nic lepszego.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 15:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Ja dopuszczam kwotę do 2tys zł.

PS. alkosandrze te Impulse i Solution to podchodzą już pod "1500PLN"

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 15:52 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Jak w takiej kwocie to poszukaj może czegoś z tarczówkami (na Jurę w zupełności wystarczą mechaniczne). Komfort jazdy, a właściwie hamowania, jest dużo wyższy i nie mają zbytniego znaczenia warunki atmosferyczne, czy scentrowane koło.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 15:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Michał napisał(a):
(na Jurę w zupełności wystarczą mechaniczne)..

Czytałem właśnie opinie że jak tarczówki to tylko hydrauliki a od mechanicznych lepsze V-ki.

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 16:10 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Mi mechaniczne wystarczają i działają doskonale, mimo że ważę sporo, ale po górach nie jeżdżę i jeździć nie zamierzam.
Zapewne hydrauliczne są lepsze, ale droższe i potencjalnie bardziej kłopotliwe w przypadku awarii.
Czy V-ki są lepsze od mech. tarczówek - jak dużo jeździłem późną jesienią/zimą to największym problemem były wiecznie zabłocone/zalodzone koła i przez to słabe hamulce. Po założeniu i dotarciu tarcz zapomniałem o takich problemach.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 16:42 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Michał napisał(a):
ale po górach nie jeżdżę i jeździć nie zamierzam.

A może jednak dasz się przekonać? :mrgreen: Może jeden malutki wypadzik..

@Kill pomyśl i przekalkuluj ten rower http://www.velo.pl/rowery/?id=533 naprawdę dobrze w tym roku wypada na tle konkurencji a na hasło "forum jurajskie" jesteśmy otwarci na negocjacje :mrgreen:

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 17:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Nie sprawdzałem aktualnych cen bo nie wiedziałem,że te nazwy są dalej w użyciu :oops: Impulse był pierwszy. Kosztował około 500 złotych ale... to było trochę czasu temu więc pewnie z obecnym modelem ma wspólną tylko nazwę :) Potem był Outset też za ~500. To była jakaś promocja czy wyprzedaż rocznika. Na pewno nie kredyt 50/50 i zimówek w gratisie nie dokładali :mrgreen: ale kiedy dojrzeję do zmiany i tak najpierw zapukam do mikiego&co.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 18:29 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
Co do marki roweru - w tej cenie jest spory wybór, kup Authora, Kellysa, Krossa lub Gianta, byle Ci się rower podobał. Za te marki nie przepłacisz. Cube ma również świetną relację waga/cena, ale to już trochę wyższa półka. Może nie wiesz, ale dwie wsie dalej masz sporą montownie rowerów, które mają bardzo dobrą relację cena/jakość - MBike z Koziegłów - warto zapoznać się z ich ofertą na stronie internetowej.

Co do hamulców tarczowych (hydraulicznych) - to naprawdę fajny wynalazek, kiedyś dość łatwo się psujący, dziś w średnich i wyższych grupach sprzętowych dopracowany do perfekcji. Gorąco polecam ... jeśli tylko chcesz, bo tak naprawdę Jura nie jest na tyle wymagającym terenem żeby koniecznie posiadać go zamontowanego w rowerze. Awaryjność - u mnie żadna, mam w rowerach LXa, XT i XTR, ich obsługa polega jedynie na wymianie klocków i corocznym, dość prostym odpowietrzeniu.

Wydaje mi się, że w pełni wystarczyłyby Ci hamulce tarczowe mechaniczne, a choć nie znam Twojego stylu jazdy to przypuszczam, że byłbyś zadowolony nawet ze średniej klasy V-Brake'a. Na tych drugich również jeżdżę po Jurze, i mają jedną tylko wadę - przy rozcentrowanym i/lub mało sztywnym kole trą o obręcze.

Sam widzisz, wszystko zależy od zasobności portfela.

Nie dziel też rowerów na polskie czy czeskie :D Poczytaj co pisze na ramach i komponentach tych rowerów. Tajwan i Chiny.

Za 2000zł można kupić już bardzo fajny rower. Dexter nie jest zły, zwłaszcza, że niedługo w DSR będzie przeceniony, tak jak na stronie VELO przecenione są starsze jego roczniki. W tej cenie można kupić też bardzo fajny rower crossowy, taki np. jak ma forumowy kolega Rybaxxxx.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 19:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
miki napisał(a):

@Kill pomyśl i przekalkuluj ten rower http://www.velo.pl/rowery/?id=533 naprawdę dobrze w tym roku wypada na tle konkurencji a na hasło "forum jurajskie" jesteśmy otwarci na negocjacje :mrgreen:


Wezmę pod uwagę chodź wyjściowa cena jest już powyżej 2tys :( Model 2010 różni się znacznie ?

fragpaul napisał(a):
Może nie wiesz, ale dwie wsie dalej masz sporą montownie rowerów, które mają bardzo dobrą relację cena/jakość - MBike z Koziegłów

Kojarzę markę ale nie wiedziałem że z Koziegłów... Mają sprzedasz przy zakładzie ? Zastanawia mnie że żaden z RENEGADE-ów nie ma tarczówek (może to i plus).

fragpaul napisał(a):
dziś w średnich i wyższych grupach sprzętowych dopracowany do perfekcji.

Zdefiniuj słowo "średnich grupach" (jakiś przykład) :wink:

fragpaul napisał(a):
Dexter nie jest zły, zwłaszcza, że niedługo w DSR będzie przeceniony

DSR ? niedługo ?

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 19:49 

Dołączył(a): 21 cze 2011, 19:41
Posty: 3
Witam

To ja zaproponuję parę rowerków do przemyślenia:

http://www.kross.pl/rower/88-HEXAGON_V6.html
http://www.kross.pl/rower/87-HEXAGON_V8.html
http://www.kross.pl/rower/134-LEVEL_A2.html
http://www.kross.pl/rower/133-LEVEL_A2_DISC.html

to rowerki w cenie do 2tyś

oczywiście sa też modele w niższej cenie

W razie czego zapraszam do SENGAM SPORTU w Zawierciu - na pewno się dogadamy :)

pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008, 19:37
Posty: 43
Lokalizacja: Skrzydlów
tarcze do pojeżdżnia są jak najbardziej zbędne :P
w zeszłym roku w połowie maratonu w Rabce straciłem klocki w tylnej Vce. w przednim Hayesie Strokerze Trailu tłoczki przestały wracać. co jest bardziej kłopotliwe?
w obecnych Formulach B4 SL+ ( stary model ale nabyte jako fabrycznie nowe kilka miesięcy temu ) po błotnym maratonie też jeden tłoczek nie chce powracać.
w Vkach skraca się przewody ot tak. do tarczówek końcówki są drogie a poźniej zalewanie i odpowietrzanie...
kilka razy w górach się przydały i tyle


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 21 cze 2011, 21:34 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
Tak, MBike jest z Koziegłów, produkcję mają obok siedziby klubu Błękitni Koziegłowy. Czy prowadzą tam sprzedaż? Nie wiem, możliwe, że nie. Średnią grupą hamulców hydraulicznych hamulców tarczowych jest dla mnie np. mój 5-letni LX, do którego ciężko się przyczepić. Działa idealnie, przed chwilą wróciłem z treningu i mogę stwierdzić, że do amatorskich zastosowań nawet zbyt idealnie.

DSR, Dobre Sklepy Rowerowe - nie wdając się w szczegóły jest to sieć sklepów rowerowych w całej Polsce sprzedających produkty dystrybuowane przez Velo, czyli np. rowery Author, części Accent, butki SIDI i inny osprzęt. Adresy sklepów i asortyment można sprawdzić na stronie internetowej Velo, bardzo zresztą dobrze zrobionej. Biker w Zawierciu należy do DSR. Co roku w sierpniu-wrześniu następuje przecena aktualnego rocznika rowerów. Dla przykładu - możesz porównać sobie na stronie Velo cenę Dextera z tego roku oraz cenę tego rowera z zeszłego roku (chyba w dziale Wyprzedaż). Jest różnica? Jest. Zawsze to dobre wejście do "negocjacji" :D

A co do zeszłorocznego maratonu w Rabce-Zdrój - w tej rzeźni można było wszystko stracić, nie sądzę, żeby kolega Kill chciał kiedyś uczestniczyć w takiej błotnej orgii :)


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rower na Jurę
PostNapisane: 22 cze 2011, 18:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
miki napisał(a):
@Kill pomyśl i przekalkuluj ten rower http://www.velo.pl/rowery/?id=533 naprawdę dobrze w tym roku wypada na tle konkurencji

Tak myślę i kalkuluje i za tą cenę mam TRACTION 2010 w którym to zainstalowane są przerzutki p. Deore, t. SLX i waży prawie kilo mniej lub też z podobnym osprzętem KROSS A2 Disc za ok 1800zł...

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 14:25


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL