Teraz jest 22 maja 2024, 04:48




Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 sty 2007, 10:44 
Mam na zbyciu 2 książki - "Jaskinie Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej" które obejmują dokładne opisy, plany i lokalizacje wszystkich wiekszych tj od 40m długości jaskiń na Jurze i wykaz pozostałych.
Dla osób penetrujących i zwiedzających jaskinie Jury jest to książka kultowa.

Jako że książke wydano w 1986r a przez te ponad 20 lat odkryto raz tyle jaskiń dodatkowo dołączam unikalna pozycję - Jaskinie Jury odkryte w latach 1986-2006 ( oraz nowe partie odkryte w jaskiniach juz znanych ).
Książka liczy prawie 150 stron formatu A4 !

Osoby zainteresowane ( moge wysłać pełne zestawienie jaskiń opisanych w książce i uaktualnieniu ) zakupem proszę o kontakt: mapak@wp.pl


Gora
  
 
PostNapisane: 02 sty 2007, 21:07 

Dołączył(a): 28 lip 2006, 09:01
Posty: 156
Lokalizacja: Myszków
Cytuj:
Mam na zbyciu 2 książki - "Jaskinie Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej" które obejmują dokładne opisy, plany...


ta ksiązka Szelerewicza i Górnego to była pierwsza pozycja z tak dokładnymi opisami i mapkami, wydana w większym nakładzie.
przypomniałem sobie jak pewnego razu nieżyjąca juz prof. Teresa Wiszniowska zwróciła uwagę, że pozycja ta jak na ironię przyczyniła się do dewastacji części jaskiń, do których wcześniej trudno było trafić. Czaru goryczy dodały nieszczęsne tablice OwsiaGoprowskie, ale z nimi juz radzą juz sobie powoli złomiarze.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2007, 21:17 
to nie książka dewastuje jaskinie, to wina bezmózgowców, zresztą jaskinie były dewastowane od początku istnienia człowieka, można by powiedzieć, że wiedza niszczy ;)


Gora
  
 
PostNapisane: 02 sty 2007, 23:10 

Dołączył(a): 28 lip 2006, 09:01
Posty: 156
Lokalizacja: Myszków
Cytuj:
to nie książka dewastuje jaskinie, to wina bezmózgowców
wiadomo, napisałem przecież, że
Cytuj:
pozycja ta jak na ironię przyczyniła się do dewastacji części jaskiń
, a nie tylko do ich popularyzacji. a że jaskinie były dewastowane od początku istnienia człowieka świadczyło właśnie o jego niewiedzy albo o złym wykorzystaniu zdobytej wiedzy.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2007, 08:40 
M.P. - może byś to swoje dzieło wystawił na allegro a nie zaśmiecał wszystkie fora tym swoim nowym przedsięwzięciem finansowym.


Gora
  
 
PostNapisane: 05 sty 2007, 20:16 
dlaczego zaśmiecał ? ja chętnie nabędę te 'śmieci',tylko muszę mieć chwilę na wyjazd za granicę :mrgreen:


Gora
  
 
 Tytuł: kot w worku
PostNapisane: 22 sty 2007, 01:42 
Robert napisał(a):
dlaczego zaśmiecał ? ja chętnie nabędę te 'śmieci',tylko muszę mieć chwilę na wyjazd za granicę :mrgreen:
:|
taka telesprzedaż śmierdzi jarmarcznym towarem. proszę o dane i konkrety na forum, nie pokątnie.


Gora
  
 
PostNapisane: 22 sty 2007, 17:43 
Co do dewastacji jaskiń Jury to niestety oprócz tych kilku zamkniętych kratami
też z reguły w rózny sposób pozostałe są niestety w róznym stopniu zdewastowane -
niestety uogólniając nasza kultura jest zdecydowanie poniżej tej jaką reprezentował człowiek jaskiniowy, niestety i pewnie nie prędko sie to zmieni.


Gora
  
 
 Tytuł: oj, tak, tak.
PostNapisane: 23 sty 2007, 10:41 
"Gość" w kwesti postępu dewastacji jaskiń Jury ma rację.

Ktoś wykrył Króla Maciusia Pierwszego w kolejnym jego wcieleniu!
To następna osoba o 1000 twarzy na forum.
Kompleksy mieć rzeczą ludzką, kto o tym lepiej wie niż my kobiety. Mężczyźni jak widzę dbają o równouprawnienie.

Nawiązując do telesprzedaży: czy to nie jest aby akwizycja na forum?
Pozdrawiam wszystkich normalnych. Asia


Gora
  
 
PostNapisane: 26 sty 2007, 23:35 
Co do dewastacji jaskiń Jury to są one
tak zdewastowane że nie ma co chronić
z małymi wyjątkami :lol:
więc po co ta desputa :?: :wink:


Gora
  
 
PostNapisane: 26 sty 2007, 23:58 

Dołączył(a): 28 lip 2006, 09:01
Posty: 156
Lokalizacja: Myszków
chroni się jaskinie nie tylko z powodów ich szaty naciekowej, ale choćby ze względu na zimujące nietoperze lub rzadkie bezkręgowce jaskiniowe, itd.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2007, 18:46 
Jako że książke wydano w 1986r a przez te ponad 20 lat odkryto raz tyle jaskiń dodatkowo dołączam unikalna pozycję - Jaskinie Jury odkryte w latach 1986-2006 ( oraz nowe partie odkryte w jaskiniach juz znanych ).
Książka liczy prawie 150 stron formatu A4 !

Osoby zainteresowane ( moge wysłać pełne zestawienie jaskiń opisanych w książce i uaktualnieniu ) zakupem proszę o kontakt: mapak@wp.pl[/quote]

Wracając do meritum tego wątku: Pawełczyk pod szumną nazwą ''Książka'' i to na dodatek o sporej objętości, próbuje wcisnąć naiwniaczkom pozbierane luźno, bez jakiegoś solidnego przygotowania, czy chociażby zredagowania xerówki z ''Informatora'', ''Eksplorancika'' i z paru innych źródeł, zwykle słabo skserowane, a czasem upstrzone jedynie ordynarnym szkicem swego autorstwa. Powiela to bez jakiejkolwiek zgody autorów tychże artykułów, a o wielu ciekawych odkryciach w ogóle nie nadmieniając - z powodu niewiedzy (na całe szczęście!!!). Za tak fatalnie przygotowane ochłapy życzy sobie 50 zł, co jest już kompletną kpiną, bo na normalnym przyuczelnianym xero (po 10gr) koszt tego ''unikatu'' wyniósłby około 12 zł (nie ma tam 150 stron jak pisze). Chyba więc jasno widać intencje tego oszołoma żądnego sławy, jak i pieniędzy z tego wynika. I tylko wypatrywać jak zapatrzone w niego kółeczko wzajemnej adoracji znów zacznie szczekać... Buda! Nie skończyłem jeszcze. Czy faktycznie całe to ''towarzystwo'' psioczące po forumach nie widzi po samych wypowiedziach Pawełczyka (vel geolog, vel maciek i inne) , czy też bąka (vel mar, vel m i wiele innych) jaki poziom oni reprezentują? Pojawiła się nagle z nikąd jakaś a_sia, która wreszcie potrafiła przedstawić prosto z mostu jak to wygląda, a tu skowyt w psiarni niemiłosierny się utworzył. Bez jakiejś sensownej odpowiedzi na jej krytykę, byle z pianą w pysku ją uciszyć. W życiu nie sądziłem że o jakiejś babie łażącej po jaskiniach będę musiał napisać coś pozytywnego, ale... zasłużyła. Wreszcie ktoś dojrzał rzeczy których inni nie chcą, lub nie potrafią... Pełen szacunek, a motłoch dalej niech ujada.
Powracając do tematu ''książek'': bo przyjaciel Pawełczyka też coś takiego ''popełnił'' (chodzi o wypuszczenie w swoim towarzystwie bąka...tfu, znaczy cię bąk wypuścił w swoim towarzystwie podobne cudo-całe szcęście tym nie handlował): proponuję autorom bliższe zapoznanie się z zasadami polskiej ortografii, składni zdań i tym podnymi obcymi im zagadnieniami, a dopiero potem próbować swych sił w ''publikacjach''. Oczywiście samo zaznajomienie się z tymi zasadami (co potrwa kilka lat) nie jest wystarczającym powodem by zaraz się produkować gdzie popadnie, skoro tak naprawdę nie ma się żadnego merytorycznego przygotowania ku temu, a cała działalność to pasożytnicze opisywanie załyszanych informacji, bądź wprost kopiowanie z kogoś bez podania źródeł... Może da to coś do myślenia (w co wątpię), a może dalej będą bohaterami młodej gawiedzi internetowej, która staje w obronie tych 'największych działaczy forumowych', co jest tyleż komiczne, co tragiczne... Ehhh. Kiedyż oświecenie w tych jurajskich Mrokach nadejdzie...


Gora
  
 
PostNapisane: 29 sty 2007, 19:12 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9171
Lokalizacja: Włodowice
Nodens napisał(a):
...

Masz zapewne sporo racji, poza jednym - czytając większość postów owej a_si nie mogłem pozbyć się wrażenia iż niewiele różni się od krytykowanych osób.
Jeżeli faktycznie jest tak jak piszesz i materiały sprzedawane są bez zgody wydawców/autorów to już znacznie gorzej...

Po raz n-ty i tym razem ostatni proszę jako administrator, jeżeli kogoś znanego z imienia i nazwiska krytykujemy to chyba wypada się pod tym podpisać własnym imieniem i nazwiskiem, tudzież w sposób pozwalający na bezproblemową identyfikację owych danych w netowym świecie.
Kolejne anonimowe posty nie stosujące się do powyższego fragmentu będą kasowane, lub moderowane.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Nareszcie
PostNapisane: 07 lut 2007, 12:24 
Ad.Nodens
Już myślaam,że nikt normalny nie zagląda w to "bagienko" aż tu patrzcie: Nodens

Czekajmy dalej. Może administrator zmieni zdanie i zauważy to czego dalej nie widzi.

Pozdrawiam. Asia

Ad.Michał

Szanowny panie. Zapewne nie ma pan zbyt wiele czasu. Jeśli jednak znajdzie pan odrobinę, proszę przestudiować merytorycznie kolejne dyskusje na forum z moim udziałem.

Kilku wulgarnych osobników "dorwało" dziewczynę i próbuje ją poniżać (bezskutecznie) a pan widzę sympatyzuje z bandą chuliganów.

Proszę zaobserwować jakich zwrotów się używa na forum i rozróżnić klapsa jaki daję napastnikowi od samej napaści na mnie.
W szczególności proszę zwrócić uwagę na styl i pobudki piszących.

W temacie poruszanym przez "Nodensa" . Generalnie zgadzam się z większością tego co napisał. Widzę, że jest dobrze zorientowany, w przeciwieństwie do pana (sam pan pisał iż nie jest grotołazem).

Istnieje szansa poskromienia oszołomstwa. Jeśli się pan zainteresuje tematem, nie zaś "kwikiem" karconych pseudospeleologów. No chyba, że jest pan STRONNICZY lub PRYWATNIE SYMPATYZUJE. To już przepraszam, będę pisać PRAWDĘ do momentu KIEDY MI TO UNIEMOŻLIWI PAN.

Pozdrawiam. Asia


Gora
  
 
PostNapisane: 07 lut 2007, 13:03 
Ja sie pokusiłem o przeczytanie i nic merytorycznego nie znalazłem... Poza paroma "klapsami" jak to nazywasz to nic. Ale może ja się nie znam bo po jaskiniach nie łaże...


Gora
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 22 maja 2024, 04:48


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL