Teraz jest 19 kwi 2024, 10:32




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 gru 2008, 06:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Maju kiedy panowie chcą spotkać się w męskim gronie
Cytuj:
Na zakończenie można sobie zrobić ognisko pod magazynem
to wybierają atrakcje z pająkami więc nie dziw się,że odzew wśród Forumowiczek jest mizerny :wink: Niepokoi mnie pewna sprawa:
Cytuj:
Do Gór Towarnych dojedziemy w jakieś 8 minut
Cytuj:
jakieś 15 minut spaceru do Kielników
Czy to nie zbyt forsowne plany zaraz po świętach? Czy organizator analizując przekrój pionowy korytarzy uwzględnił świąteczne zmiany gabarytów uczestników?

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 21 gru 2008, 14:50 

Dołączył(a): 19 paź 2008, 20:36
Posty: 67
Lokalizacja: Bukowno
Czas raczej pozwoli.
Gorzej może być z samochodem. Jakby co to dam jeszcze znać :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2008, 20:37 

Dołączył(a): 22 gru 2007, 23:57
Posty: 44
Lokalizacja: Częstochowa
Jeśli można, to zarezerwuj dla mnie egzor czapeczkę budowlaną. Kubeczek już mam :lol: jeszcze tylko kupie czołówkę


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2008, 22:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Krzychu - tikka petzl'a będzie najlepsza :)
mam zbędny kask budowlany, wiec mogę pożyczyć.

kubeczek wezmę, może się przydać ;)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 gru 2008, 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
maja napisał(a):
Egzor czy Twoja żona też się wybiera?

Chyba tym razem nie (ale na pewno nie wiem - Kobieta zmienną jest), bo to wyjazd raczej stricte jaskiniowy a Ona za nimi nie przepada (choć wszystkie wyżej wymienione zaliczyła :roll: ).
krzychu napisał(a):
Jeśli można, to zarezerwuj dla mnie egzor czapeczkę budowlaną.

OK, masz już ten beret
markpm napisał(a):
Krzychu - tikka petzl'a będzie najlepsza

Eeee tam ! Ja uważam że lepiej Petzl Duo...
...ale na pierwszy raz wystarczy jakaś Chińszczyzna za 15 zł


[center]materiały kartograficzne zamieszczone za wiedzą i zgodą Wydawnictwa Compass

Obrazek

Obrazek [/center]

Na powyższej mapce zaznaczyłem najdogodniejszy dojazd pod szczyt Zielonej Góry - fioletowa gruba kreska.
Gdyby jacyś potencjalni nowicjusze forumowych wypadów, mieli problemy z dodarciem na miejsce spotkania, w moim podpisie (u dołu każdego postu) umieściłem chwilowo swój numer telefonu.
Mogę też zabrać kogoś z Częstochowy

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 gru 2008, 21:26 

Dołączył(a): 22 gru 2007, 23:57
Posty: 44
Lokalizacja: Częstochowa
Dzięki za rady względem latareczki. Zarówno tikka petzl, jak i petzl duo to wydatek rzędu 200-300 zł. Egzor ma racje. Jak na pierwszy raz i to jeszcze w okresie Świąteczno-Noworocznym wystarczy chińszczyzna. Sprawię sobie dwie :mrgreen: na tył i przód. Będę miał szerokie spektrum widoczności :lol:
Jako potencjalny nowicjusz postaram się dojechać bez wykręcania numeru ratunkowego egzor-a (ale i tak go spisałem :mrgreen: ) Będę jechał od Mstowa.
Mam jeszcze pytanko do egzor-a. Te super foty to z wolnej ręki czy ze statywu?

Oczywiście i ja przesyłam Wszystkim życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2008, 21:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
tikka (3diody- używam, nie narzekam) - 70 zł, tikkana (2 diody, wystarczające) 60 zł. Nie są drogie, można je kupić w Krakowie :)
Chińszczyzna traci kontakt przy pierwszym lekkim kontakcie ze skałą - nie polecam, dzisiaj wyrzuciłem :)



Myślę, że takie zdjęcia potrzebują paru sekund naświetlania. Mylę się, czy nie?


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 gru 2008, 21:53 

Dołączył(a): 22 gru 2007, 23:57
Posty: 44
Lokalizacja: Częstochowa
Tak wysokie ceny znalazłem na Allegro. We wtorek pochodzę po Częstochowie i poszukam. Myślę że te fotki trzeba naświetlać parę sekund. Jednak na 2 zdjęciu jest człowiek i naświetlanie kilka sekund = rozmazana postać, a jest ostra :shock:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2008, 09:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
krzychu napisał(a):
Myślę że te fotki trzeba naświetlać parę sekund. Jednak na 2 zdjęciu jest człowiek i naświetlanie kilka sekund = rozmazana postać, a jest ostra :shock:


ten człowiek to ja :P , trochę sweterek taki nie jaskiniowy ale jak ostatnio ubrałem się w drelichy to chcieli mnie na żebry wysłać :oops: Tak źle tak nie dobrze.

Co do fotek to bywa różnie z tymi czasami naświetlania. Największym dla mnie problemem jest uzyskanie małej głębi ostrości (np fota z Zielonej Góry). Próbuje to zrekompensować różnymi kolorami światła ale niekiedy wychodzi mało realistycznie.
Powyższe foty robiłem Canonem A60, którego uważam za jednego z najlepszych kompaktów jakie wypuścił na rynek Canon. Jako dodatkowego sprzętu używam pudełek po Tik-Takach, dwóch stopek wymontowanych z jakiś tandetnych aparatów, zapalniczki z fioletową diodą i innych "dziwnych" wynalazków.
Fotki w jaskiniach to nie jest jakaś skomplikowana sprawa, sztuką jest zrobienie w nich przyzwoitej jakości filmu. :roll:

Poniżej zamieszczam fotkę którą doświetlałem zapalniczką (nacieki w cabanowej).
Obrazek

a w tej użyłem pudełka po tik-takach (pomarańczowych), butelki PET zielonej oraz czołówki
Obrazek

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 23 gru 2008, 20:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 14:39
Posty: 346
Lokalizacja: Gliwice
Po ujawnieniu przez Egzora części tajemnic warsztatu fotograficznego pozbyłem się niewiary w swoje możliwości jako fotografa i Święta będę spędzał w znacznie lepszym nastroju - niestety nie w jaskini ;-)
Życzę zdrowych i pogodnych Świąt i wielu udanych zdjęć w nadchodzącym roku.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2008, 11:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Nadejszła, wiekopomna chwila...
Stary Alfer jedzie na forumową wycieczkę!

Będę niestety już przed godziną ósmą rano w Kusiętach (żonę odwożę na 6:00 do pracy w Bielsku i będę się bardzo powoli kulał by dotrzeć na 8:00).
Ewentualnie mogę kogoś z drogi krajowej nr 1 podebrać.

Pogoda ma być lekko mroźna w niedzielę, tak więc deszcz nie grozi.
Zabieram aparat, termos, maszynkę gazową (jak ktoś chce kotleta podgrzać), czołówkę chińską, buty, jakieś szmaty do ubrania się :)

Czy do Dzwonnicy też się czołgamy? Nie wiem czy się obecnie zmieszczę :D
W Zielonej Górze chyba piętro niżej też nie zmieszczę się :D
W razie czego ekipa popychaczy będzie ;)

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 26 gru 2008, 12:05 

Dołączył(a): 28 lip 2008, 23:28
Posty: 64
Lokalizacja: Częstochowa
Wyprawa zapowiada się naprawdę ciekawie w związku z tym prawdopodobnie się też skuszę i dołączę do forumowej ekipy. Muszę tylko dodać, że jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o jaskinie (byłem co prawda w tym roku w kilku podczas wycieczek z naszym Panem Adminem, ale to chyba nie to samo..). Mam więc kilka pytań, aby dobrze się przygotować i nie sprawiać potem problemów. Zwiedzamy jaskinie "dobrze dostępne" czy takie ze spuszczaniem się na linach także? Jeśli te drugie też to chyba będę przy nich pauzował, bo sprzętu nie posiadam. Czy kask rowerowy wystarczy? :) I co do butów też jakiś specjalnych nie mam w tej chwili na składzie.. zimowe trapery będą ok? :)

Jak widać jestem zielony w tym temacie, ale jeśli by mi się to spodobało to na kolejne wyprawy z pewnością stawiłbym się z odpowiednim ekwipunkiem 8)

Pozdrawiam.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2008, 12:23 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9161
Lokalizacja: Włodowice
Normalnie za "Pana Admina" to ... się należy :twisted: :mrgreen:

Zwiedzamy tylko łatwo dostępne jaskinie pozbawione trudności technicznych wymuszających użycie technik linowych...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 26 gru 2008, 13:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Alferek napisał(a):
Stary Alfer jedzie na forumową wycieczkę

W końcu się zdecydowałeś. :mrgreen: Nasza forumowa sekta powiększy się o kolejnego jurajskiego wyjadacza.
Cytuj:
(...)czy takie ze spuszczaniem się na linach także?

:evil: Moja Żona się jednak zdecydowała na wyjazd i raczej żadnego "spuszczania się" nie będzie, czy to na linach czy na skale czy w jaskini :roll: :wink:
@Maju nie musisz się obawiać że będziesz jedyną kobietą na wyjeździe więc szykuj się śmiało.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 26 gru 2008, 15:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
no to się fajna ekipa zapowiada, piękne Panie, Pan Admin :D... , może uda mi się po południu dołączyć


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Teraz jest 19 kwi 2024, 10:32


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL