Teraz jest 19 mar 2024, 10:21




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sty 2011, 15:31 

Dołączył(a): 23 sty 2011, 11:20
Posty: 2
Powinniśmy działać w/g zasady: "jak zacząłeś to i skończ".
I taki miałem zamiar, aby otrzymać odpowiedź dlaczego też niektórzy niektórych nie lubią.

Przepraszam wszystkich, których obraziłem.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2011, 18:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Stary wujek napisał(a):
I gdy próbuję zastanowić się nad przyczynami niechęci kol. egzora do jakichś tam klubów to przychodzi mi do głowy tylko jeden powód.
Ciekawe czy myślimy o tym samym ?


Ja zapisałem się do klubu, bo myślałem, że spotkam fajnych ludzi (w moim odczuciu, nie obrażając nikogo), którzy pozwolą mi pomóc w poznawaniu trudniejszych jaskiń etc. Niestety nie wyszło (miedzy mną a grupą był niemały "skok" w poziomie).
Dziś mamy swoją, nieformalną grupę, nie musimy płacić haraczy dla PZA, nie musimy "dobrowolnie" sponsorować czyichś wypraw i korzystamy ze sprzętu tylko wtedy, kiedy chcemy i ile chcemy - przynajmniej się nie niszczy tak szybko jak klubowy :wink: - wszystko na koleżeńskich układach.
Pamiętaj, że nie każdy musi się zrzeszać, nie każdy chce to robić. Niektórzy wolą działać w pojedynkę lub bez zbędnych formalności.

Czyli raczej nie myślimy o tym samym :wink:

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 kwi 2012, 15:11 

Dołączył(a): 05 mar 2008, 22:32
Posty: 163
Lokalizacja: Sosnowiec
Kamieniowanie grotołaza lub grotołazki ? :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2012, 21:53 

Dołączył(a): 03 sty 2012, 23:04
Posty: 39
Lokalizacja: Podzamcze
To nie śmieszne. Większość z was zna moje zatargi z Kazikiem. Najwięcej na tym ucierpiały same jaskinie. a jeśli chodzi o kamieniowanie to przytrafiło mi się ostatnio w Hebziowej z tym że agresorem była jaskinia:) 12 Godzin musiałem się odkopywać więc nie polecam obecnie zwiedzania parti za zaciskiem, z resztą nie bardzo się da.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2012, 22:05 

Dołączył(a): 05 mar 2008, 22:32
Posty: 163
Lokalizacja: Sosnowiec
Napisz coś więcej o tym przypadku samoobrywu ?
bo mnie z kolega tez to kiedyś spotkało w pewnej jaskini
( nieważne jakiej ) do której wczołgaliśmy się ale
jeden z nas poruszył zaklinowane bloki i sie nieco obsypało
o czym nie wiedzielismy. Dopiero w drodze powrotnej nie mogąc znaleźć
wyjścia zrozumielismy co sie stało. Na szczęście nie spanikowaliśmy
choć wyglądało to bardzo niewesoło - na szczęście przy otworze został
kolega z którym przez ten nieduży obryw udało się nam nawiązać
słaby kontakt głosowy. Po stopniowym acz trudnym odgruzowaniu
tego zawału z obu stron i poszerzeniu wejścia ( mieliśmy młotek ) udało nam się
nie bez problemu wyjść na świat. A mogło być zupełnie inaczej.
Nawet nie chcę mysleć jak. Niejako kolega uratował nam może nawet życie.
A ty Michale byłeś tam solo bo jak wiem tak zwykle tam działałeś ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2012, 22:35 

Dołączył(a): 04 sty 2009, 19:36
Posty: 134
Lokalizacja: katowice
geolog dodaj tylko że nie było to na jurze(beskid śląski??)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2012, 22:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Michał, chyba w Sokolich też ostatnio spotkałeś "agresora" :wink:

@ Galman - tak, to nie było na Jurze, Wojtek o tym opowiadał :)

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 kwi 2012, 22:48 

Dołączył(a): 04 sty 2009, 19:36
Posty: 134
Lokalizacja: katowice
nie rozumiem -własnie o to mi chodziło że to historia z Ostrej!!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2012, 22:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
:wink:

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 20 kwi 2012, 12:25 

Dołączył(a): 20 kwi 2012, 12:17
Posty: 2
Panie Geolog sam zes sobie winien. to kara za wpychanie sie na krzywy ryj i nielegalna eksploracje jaskini. a wystarczylo zagadac jak spotkalismy sie wczesniej zapytac. a nie zachowywac sie jak nie powiem kto. zmyc sie bez slowa i wrocic cichcem ze swoja ekipa.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2012, 19:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2008, 22:26
Posty: 2472
Lokalizacja: Będzin
trroy napisał(a):
Panie Geolog sam zes sobie winien. to kara za wpychanie sie na krzywy ryj i nielegalna eksploracje jaskini. a wystarczylo zagadac jak spotkalismy sie wczesniej zapytac. a nie zachowywac sie jak nie powiem kto. zmyc sie bez slowa i wrocic cichcem ze swoja ekipa.

Kazik to pisał? :?:

_________________
Moja Strona:
https://www.youtube.com/channel/UCWDZp- ... _Wcv1s9WzQ


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 20 kwi 2012, 19:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Nie

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 sty 2013, 10:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
Tekst o dziurze w Łutowcu .

http://wgruncierzeczy.net/2011/09/26/lutowiec/

"jaskinia w której wrocławscy paleontolodzy we współpracy z J prowadzą badania nosi wdzięczną nazwę “Dziura Wacka” – zapomniałam zapytać na czyją to pamiątkę ;-) . Wapienne ostańce, w których znajduje się ta jaskinia otaczają jałowcowe zarośla. Aby dostać się do jej wnętrza trzeba przecisnąć się przez dość wąski komin krasowy, ponieważ inne wejście – jeśli istniało, jest obecnie zupełnie zasypane. W tym sezonie (i pewnie w następnym też) badacze koncentrują się na wyeksplorowaniu osadów wypełniających komin.

Ze szczytu wapiennych skałek, w których znajduje się jaskinia rozpościera się fantastyczny widok na kwitnące właśnie wrzosowiska.

Wspomniany komin krasowy prowadzi do położonej kilka metrów poniżej komory, która jest obecnie wypełniona osadami niemal po sam strop i aby się do niej dostać trzeba znowu przeciskać się przez wąską szczelinę. Nie odstraszyło to jednak żądnych wrażeń eksploratorów, ja nie byłam aż tak odważna. Może po wyeksplorowaniu osadów z wnętrza komina uda się odsłonić szersze wejście w głąb?

Jak dotąd, jaskinia nie zaskoczyła i jedynymi znaleziskami są szczątki fauny – głównie nietoperzy, gryzoni i muszle różnej maści ślimaków. Trafiają się też pojedyncze kości większych ssaków. Ale taki też był cel tych badań. Chodziło o kości i kości są, nawet w dużych ilościach :-) . Muszę przyznać, że i mnie zaświeciły się oczy na widok tych prób, bo nieczęsto ma się okazję oglądać np całą czaszkę nietoperza ;-) . Ciągle jednak mamy z J nadzieję na jakąś archeologię, wszak to dopiero pierwszy sezon i jeszcze wszystko może się zdarzyć. Liczę też na to, że w następnym sezonie będę mogła wreszcie pojechać do Łutowca na dłużej."

Więcej - http://wgruncierzeczy.net/2012/08/15/lutowiec-2/ .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2017, 17:17 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Nie wiedziałem gdzie to wpisać. Usłyszałam dzisiaj opowiadanie pewnego 83-latka. Mówił mi jak to w 39-tym Niemcy jechali z Trzebniowa i cała ludność Ludwinowa schowała się ze strachu w Jaskini Ludwinowskiej. Nawet jakieś owce tam wciągnęli. Siedzieli tam kilka dni dopóki autor opowieści nie wygramolił się na skałę i z góry patrzył na czołgi. Jakoż go dostrzeżono i dwóch Niemców łamanym polskim zapytało o jego mamę. Powiedział szczerze co i jak i jak Niemcy weszli do środka do trzy osoby dostały zawału. A dwóch chłopów wlazło do innej jak się okazało sali, przez tak ciasne wejscie, że potem - że brzuchaci byli - wyleźć z niej nie mogli. Trzeba było do kuźni po młoty wędrować i przejście poszerzać. I on pyta mnie dziś czy jakichś znajomych nie mam, co by tę opowieść potwierdzić mogli

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Teraz jest 19 mar 2024, 10:21


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL