Teraz jest 19 mar 2024, 08:06




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 lis 2006, 14:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
To żadna cenzura ! Po prostu środowisko speleo jest tak skłócone że ludzie uważani za „kontrowersyjnych” nie chcą się ujawniać.
Przykra sprawa !

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 lis 2006, 14:50 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
egzor napisał(a):
To żadna cenzura !

W miejscu "cenzura" - było słowo które nie pasuje do całości forum, zreszta z błędem ort.
Natomiast z resztą twojego postu zgadzam się w pełni.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 lis 2006, 00:01 
I tu sie mylicie. Srodowisko speleo jest srodowiskiem hermetycznym. Wszelkie fora internetowe tylko szkodza, dzialalnosci. Po drugie dlatego wprowadza sie kursy pozwolenia itd. aby nie kazdy mogl chodzic( naturalna eliminacja ). Po trzecie nie rozumiem przez stwierdzenie ze ktos jest kontrowesyjny. Wytlumacze to najproscie jak sie da. W srodowisku jest znanych pare osob, ktorzy np. kartuja jaskinie i nazywaja je nowym odkryciem. W rzeczywistosci te jaskinie byly znane od dawna. Publikacje wszelokiego rodzaju, ktore nie pokrywaja sie z rzeczywistoscia. Wykonywanie pomiarow to nie jest narysowanie trzech kresek na planie. Trzeba pamietac ze ktos kto sie podejmuje takiej dzialalnosci odpowiada za osobe, ktora z tego kozysta. Znowu nastepna sprawa jest taka ze ktos kto nalezy do srodowiska nie publikuje czyjis eksploracji. Poprostu tego sie nie robi. Jest to stare prawo, ktore prawdziwi taternicy przestrzegaja. A to dlatego poniewaz sam bys napewno nie chcial, jezeli bys eksplorowal aby ktos podebral ci problem i go nagle fartownie wyeksplorowal. Bylbys zadowolony?? Bo ja nie?? Ilu z was nalezy do jakiegos prawdziwego klubu speleo, ze wyrazacie taka wam niby znana opinie?? no ktory?? kto z was ma jakiekolwiek uprawnienia??(oczywiscie speleo) Wiec prosze nie odzywajcie sie na temat ktorego wogole nie znacie.


Gora
  
 
PostNapisane: 07 lis 2006, 08:15 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Anonymous napisał(a):
...Wiec prosze nie odzywajcie sie na temat ktorego wogole nie znacie.

Jeżeli raczysz sie przedstawić z chęcią podyskutuje merytorycznie...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 lis 2006, 09:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Anonymous napisał(a):
I tu sie mylicie. Srodowisko speleo jest srodowiskiem hermetycznym. Wszelkie fora internetowe tylko szkodza, dzialalnosci. Po drugie dlatego wprowadza sie kursy pozwolenia itd. aby nie kazdy mogl chodzic( naturalna eliminacja ).

Sorry ale to ty p.....ysz. Jaka naturalna eliminacja. Kto daje wam takie prawo. Kurs może zrobić każdy kto ma pieniądze - więc gdzie ta eliminacja. Można postawić pytanie- po co taki kurs ? Środowisko speleo nie zgodziło się na zniesienie uprawnień PZA jako koniecznych do chodzenia po jaskiniach, natomiast Kluby Wysokogórskie same propagowały akcję "wspinanie bez paragrafów".
Dawniej kurs dawał prawo wchodzenia do jaskiń na obszarach chronionych. Teraz można zarobić mandat tak samo z kursem jak i bez niego. Z drugiej strony człowiek "z kursem" inaczej "wybraniec dopuszczony do oglądania podziemnego świata" powinien wiedzieć że do tych jaskiń tak sobie włazić nie można. Sam widziałem jak kursy były organizowane na Bońku. "iNSTRUKTOR" leżał na macie popijając trzeciego browara a młodzi ćwiczyli przepinki na ścianie.

Anonymous napisał(a):
Ilu z was nalezy do jakiegos prawdziwego klubu speleo, ze wyrazacie taka wam niby znana opinie?? no ktory?? kto z was ma jakiekolwiek uprawnienia??(oczywiscie speleo) Wiec prosze nie odzywajcie sie na temat ktorego wogole nie znacie.

Mógłbym Ci podać mnóstwo powodów dlaczego nie należę i nie będę należał do żadnego klubu. Oczywiście nie chciałbym obrazić tutaj osób zrzeszonych w klubach z prawdziwego zdarzenia - bo takie są. Niestety ale nie w Częstochowie, nie w Katowicach, nie w ...
Poza tym to jest mój ostatni post nawiązujący do postu Anonima. Nie rozumiem tego braku odwagi aby się podpisać pod swoją wypowiedzią. Niestety przeglądając wiele postów związanych z jaskiniami nie trudno się domyślić kto "może być" autorem anaonimów.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 lis 2006, 18:11 
A ja znam jeden fajny klub, który nie ma ambicji odkrywczych. Włażą do jaskiń dla przyjemności, sprzątną śmieci(najczęściej nie swoje) i cieszą się ,że mogą być ze sobą.
Jeśli chodzi o kursy ,to jestem za tym, aby były. Nowicjusz ma szansę rozszerzyć swoją wiedzę i z kolekcjonera stalaktytów stanie się świadomym speleologiem.
Warunek jest taki, że świadomym jest jego instruktor.


Gora
  
 
PostNapisane: 08 lis 2006, 01:58 
"Po drugie dlatego wprowadza sie kursy pozwolenia itd. aby nie kazdy mogl chodzic( naturalna eliminacja ). "

Ktos kto nie ma pieniedzy na kurs, nie bedzie mial rowniez pieniedzy na sprzet, wyjazdy itd. Po to sa kursy, aby po zdaniu jechac z instruktorem w Tatry, zrobic przejscia i wiedziec co z czym jesc. We wczesniejszym poscie oczywiscie jest mowa o wiekszych jaskiniach a nie o jurze gdzie najdluzsza ma lekko ponad 1000 metrow i do tego jest pozioma. W ilu byles jaskiniach tatrzanskich??


Gora
  
 
PostNapisane: 08 lis 2006, 02:01 
ahaa nikt sie nie pyta ciebie dlaczego nie nalezysz, bo wydaje mi sie ze nikogo to zabardzo nie interesuje. Niechcesz to nie nalez. Nikt nikogo nie zmusza. Chodzi tylko o wypowiedzi ludzi ktorzy w rzeczywistosci nic na ten temat nie maja do powiedzenia.


Gora
  
 
PostNapisane: 08 lis 2006, 08:39 
Kim Ty jesteś że odbierasz innym prawo do wypowiedzi???????????????????????????


Gora
  
 
PostNapisane: 08 lis 2006, 08:52 
chyba jednak zmienię zdanie co do logowania, może trochę bezsensownych bełkotów by z forum ubyło ?


Gora
  
 
PostNapisane: 08 lis 2006, 08:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6880
Lokalizacja: Śląsk
:oops:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2006, 11:54 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Takie "dyskusje" nie mają sensu :?
Sam nie mam ukończonego kursu speleo, chodzenie po jaskiniach "sportowo" totalnie mnie nie kręci, wyjazdy jaskiniowe w Tatry & reszta świata też jakoś mnie nie interesują i w/g niektórych z anonimowych gości tu piszących jestem kimś gorszym i nie mam prawa nic napisać??? A w "poważaniu" mam takie gadki - byłem w większości ciekawych jaskiń jurajskich, jak mnie najdzie ochota to odwiedzam je ponownie. Tylko w przeciwieństwie do sporej hordy "gości" których można spotkać w naszych jaskiniach robię to z pełną świadomością zasad poruszania się, ochrony środ. a wiedzę o geomorfologi terenu i procesach tu zachodzących mam pewną...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 lis 2006, 23:41 
A może właśnie o to chodzi drodzy anonimowi speleolodzy? Jesteście generalnie niemili i nic nie robicie, żeby to zmienić. Ktokolwiek obcy jest dla Was wrogiem i to właśnie wychodzi w tym wątku.


Gora
  
 
PostNapisane: 08 lis 2006, 23:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Kurka, to ja. Forum wylogowuje automatycznie po jakimś czasie?

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 09 lis 2006, 08:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
v3rt napisał(a):
Kurka, to ja. Forum wylogowuje automatycznie po jakimś czasie?

To prawda ! Albo można się zalogowac dopiero za którymś tam razem.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 08:06


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL