Teraz jest 28 mar 2024, 10:43




Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lut 2009, 09:59 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Jak w tytule, potrafią utrzymać powszechną opinię na swój temat :shock:

NaszeMiasto.pl > Częstochowa > Lokalne > Wojna quadów

Cytuj:
Wojna quadów

Na Jurze szykuje się ostry konflikt amatorów narciarstwa biegowego z kierowcami czterokołowych pojazdów, zwanych popularnie quadami. Podkreślmy od razu - konflikt nikomu niepotrzebny, który nie może przynieść żadnej ze stron pożytku. Jednak trudno pojąć bezmyślność, prowadzącą do kompletnego zniszczenia pieczołowicie przygotowanej trasy biegu narciarskiego o Puchar Sokolich Gór.

- Przez dwa lata nie byliśmy w stanie biegać na nartach z braku śniegu. Tegoroczna zima jest całkiem inna, więc cieszyliśmy się, że uda się rozegrać czwartą edycję naszego Pucharu. Przez kilka dni harowaliśmy nad przygotowaniem trasy, a dzień przed biegiem okazało się, że kierowcy quadów kompletnie nam ją rozjeździli! Jakby czekali, kiedy będzie przygotowana - z rozgoryczeniem i złością opowiada Grzegorz Kotas z klubu biegaczy Ratrak.

Nie sposób uwierzyć, że rajdy quadami w okolicy Biskupic były przypadkowe. W kilku miejscach kierowcy musieli kręcić kółka swymi maszynami, ponieważ powstały bandy śnieżne półmetrowej wysokości!

Na ironię zakrawa, że w odległości zaledwie kilku kilometrów, na przeciwległym krańcu Biskupic, znajduje się specjalny tor off road, na którym do woli można uganiać się quadami oraz terenowymi pojazdami.

IV Puchar Sokolich Gór ostatecznie rozegrano. Grupa ochotników ciężko pracowała nad prowizoryczną choćby naprawą trasy, wspierana przez goprowców z skuterem śnieżnym. Na starcie stanęło 113 zawodników z całego kraju oraz jeden cudzoziemiec - egzotyczny gość aż z dalekiego Meksyku.

- Wielka szkoda, że czyjaś bezmyślność spowodowała takie szkody. Kilkanaście osób zrezygnowało ze startu, obawiając się kłopotów na trasie. A zawody staramy się wykorzystać do promocji naszej gminy - nie ukrywał Tomasz Kucharski, wójt Olsztyna.

Komentarze narciarzy nie nadają się do cytowania. Najgorsze, że niektórzy zapowiadają odegranie się na kierowcach quadów, co może doprowadzić do eskalacji konfliktu, z bardzo smutnymi rezultatami. Znany jest już przypadek z okolic Zawiercia, kiedy na trasie często używanej przez quadówców rozciągnięto w poprzek gruby łańcuch. Jeden z kierowców wpadł na tę przeszkodę i poniósł śmierć. Może warto urządzić spotkanie obu stron?
Piotr Piesik - POLSKA Dziennik Zachodni

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 27 lut 2009, 11:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
nie szanują nikogo i niczego, tylko łańcuchy ich mogą powstrzymać, taka smutna prawda, ostatnio oglądałem rozjeżdżone pole oziminy koło Podzamcza, ktoś zdolny robić takie rzeczy jest zwykłym debilem


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2009, 13:06 

Dołączył(a): 24 kwi 2008, 07:34
Posty: 50
Lokalizacja: Zawiercie
Nie lubię quadowców, ale jak to w każdej grupie społecznej nie można wciągać wszystkich do jednego worka. W zeszły weekend jeździliśmy na nartach w okolicach Podzamcza. Przejeżdżał koło nas Quad jednak widząc nas zwolnił i z widoczną ostrożnością ominął nas szerokim łukiem. Co ciekawe pierwszy raz się spotkałem z takim zachowaniem. Zazwyczaj musiałem uciekać z linii drogi takiego delikwenta :)

_________________
Pzdr Duży


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2009, 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
quady- ulubiona rozrywka zapasionych dresów, mających za nic wszystkich i wszystko


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2009, 22:26 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
kilka razy dzięki właśnie kładą mogłem się szybko poruszać na biegówkach, ale niszczenia trasy pod zawody nie popieram.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 07:22 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Radek napisał(a):
quady- ulubiona rozrywka zapasionych dresów, mających za nic wszystkich i wszystko

oj oj oj mocno powiedziane. Mam nadzieję, że tylko w kontekscie tego zdarzenia...


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 09:23 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Mocno, może zbyt mocno, ale na postrzeganie całości rzutują właśnie takie zachowania.
I o ile "środowisko off-roadowe" odcina się od takich ekscesów, to obecnie quady i sam 4x4 są tak tanie że kupują je totalnie przypadkowi ludzie, wśród których na 100% (jak w każdej grupie) trafiają się mentalni dresiarze :evil:

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Ostatnio edytowano 28 lut 2009, 21:25 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 09:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Nie tylko quadowcy ale też samochodziarze i motocykliści terenowi wykazują się takim samym poziomem i brakiem poszanowania i ludzi i przyrody. Wystarczy obejrzeć sobie na youtube moje dwa filmiki - z pustyni Błędowskiej jak samochodami terenowymi rozjeżdżają koryto Białej Przemszy, czy też z rezerwatu :!: Pazurek, gdzie motorami robią sobie offroad.
W zasadzie nie ma wycieczki, żebym jakiegoś dziada nie spotkał a przecież na Jurze nie mieszkam i nie bywam tam za często, więc trudno przypuszczać, że mam akurat "szczęście" zobaczyć ich. Widocznie jest to już plaga, z którą należy walczyć, choć może nie za pomocą cienkiej metalowej linki przywiązanej do drzew.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 17:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Nie wiem czy mocno, dla mnie tylko delikatnie powiedziane w stosunku do słów, które cisną mi się na usta. Wiele razy widziałem co oni pozostawiają po swoich wyczynach. Centuria na pewnym odcinku wygląda jak trasa rajdu, brzegi zryte a rośliny wciśnięte w błoto. Nawet słowo rezerwat nie robi na nich wrażenia- na górze Chełm widziałem stanowisko Lilii złotogłów zmieszanej z ziemią. Niektóre leśne scieżki po których dawniej jeździłem rowerem przypominają mocno eksploatowany poligon i rzeczywiście nadają sie już tylko do jazdy quadem. Kiedyś słyszałem hasło "Straż leśna" ale to było dawno i raczej nieprawda bo sporo się po lasach kręcę i przyjemności spotkać nie miałem. Dostał by jeden z drugim po kilka stów kary to by się może zastanowił.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 19:06 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
wiesz to tak jakby napisać " wszystkie Radki to (wpisz se co chcesz) " Znam parę osób ze środowiska i uwierz mi, że dres to oni w sklepie najwyżej widzieli a kulturę osobistą mają dużą. Jezdżą tak coby nam nie przeszkadzać i nie wzbudzać kontrowersji wokół siebie. Tyle.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 19:25 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
miki napisał(a):
wiesz to tak jakby napisać " wszystkie Radki to (wpisz se co chcesz) " Znam parę osób ze środowiska i uwierz mi, że dres to oni w sklepie najwyżej widzieli a kulturę osobistą mają dużą. Jezdżą tak coby nam nie przeszkadzać i nie wzbudzać kontrowersji wokół siebie. Tyle.


bardzo rozsądnie napisane


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 19:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
miki, dla mnie ktoś dosiadający maszyny, którą słychać na kilometry to ktoś dziwny, ale niech będzie, może jest głuchy albo ma ogólnie przytępione zmysły, ktoś kto taką maszyną jeździ po polach, lasach, rezerwatach itd. to mentalny dres, no sorry tak uważam i nie mam ochoty na zmianę zapatrywania,

dziwnie się składa, że od dawna nie udało mi się pochodzić po Jurze tak, by nie słyszeć, gdzieś w tle, ryczących maszyn, możesz próbować tłumaczyć, że nie wszyscy, żeby nie uogólniać itd. , ale widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę :wink: , że zacytuję wieszcza


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 19:43 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Robert, nie chcę Cię nawracać ;). Ale napisze tak na początku lat 90 jak zakupiłem swój pierwszy rower górski i zacząłem nim jeżdzić po szlakach jurajskich napotkani ludzie dość mocno wieszli na mnie psy i nawet się odgrażali. Wtedy było to coś nowego, nieznanego. Pamietam dyskusję na temat jak to rowery niszczą glebę itp. Tak mi się nawet przypomniało jak w czerwcu 08 byliśmy na Hali Boraczej i pani dość głośno wyraziła swoją pogardę dla rowerzystów w górach. Więc uważam że quady to po prostu postęp cywilizacyjny i niestety nie zatrzymamy tego w żaden sposób. Możemy jedynie próbować edukować.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 19:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
łeee, to może kazać chodzić boso po Tatrach żeby granitu nie rysować ? :P

porównanie roweru i mtb to spore nieporozumienie, coś jak (nawiązując do modnego tematu) metan wydzielany przez kozę i elektrownia węglowa ;)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 19:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
miki napisał(a):
Ale napisze tak na początku lat 90 jak zakupiłem swój pierwszy rower górski i zacząłem nim jeżdzić po szlakach jurajskich napotkani ludzie dość mocno wieszli na mnie psy i nawet się odgrażali.


Musiałeś mieć rower bez tlumika.
Jeżeli nie rozumiesz różnicy miedzy silnikiem spalinowym, a nogami, to nie ma o czym dyskutować.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 10:43


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL