Teraz jest 28 mar 2024, 10:18




Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lut 2009, 20:00 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
sandwich napisał(a):
miki napisał(a):
Ale napisze tak na początku lat 90 jak zakupiłem swój pierwszy rower górski i zacząłem nim jeżdzić po szlakach jurajskich napotkani ludzie dość mocno wieszli na mnie psy i nawet się odgrażali.


Musiałeś mieć rower bez tlumika.
Jeżeli nie rozumiesz różnicy miedzy silnikiem spalinowym, a nogami, to nie ma o czym dyskutować.

Stary to Ty nie jesteś partnerem do rozmowy skoro uważasz że tylko Twoje poglądy są jedynie słuszne. A pozatym pieprzysz... rower bez tłumnika... :D


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 20:03 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
I jeszce jedno czytaj ze zrozumieniem jeden i drugi :D POSTEP CYWILIZACYJNY kiedyś był rower który "znormalniał" teraz jest quad który za 15 lat też będzie normalny i cobyście nie pisali nie zmienicie tego. I żeby było jasne quada nie mam. ;P


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Miki napisałem ze quady to ulubiona rozrywka dresów co nie znaczy ze tylko ich, ale mniejsza z tym. Porównywanie roweru do wyjącej, ciężkiej, ociekającej olejami i ryjącej wszystko po drodze maszyny jest dla mnie śmieszne.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 20:18 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
A kto porównuje rower do quada? Chodzi mi o to że gdyby ta rozmowa miała miejsce w 1992 roku pisałbyś o cieknącym oleju z łańcucha rowerowego i piszczących hamulcach które to rzeczy przeszkadzają w kontenplacji przyrody. Takie artykuły pojawiały się w ówczesnych "Górach". Mineło kilka lat i rower jest już "normalny" w terenie. I uważam że quady też znormalnieją. A dyskusja że oni są "be" jest dyskusją o niczym bo jak napisałem już się tego nie zatrzyma. Można jedynie z uporem maniaka mówić im że czasem źle robią. Nie chwaląc się na swoim koncie mam jednego nawróconego.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 20:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Dzięki za taki postęp cywilizacyjny. Może od razu wszyscy kupmy qady jeepy i inne crossy a na szlakach pobudujmy mcdrive co by szybciej dogonić zachód.
Dla mnie w lesie tylko rower


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 20:44 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
w dalszym ciagu nie łapiesz o co chodzi...
Radek napisał(a):
Dzięki za taki postęp cywilizacyjny

choćbyś nie wiem jak głośno krzyczał inaczej nie będzie. Smutne to ale prawdziwe Ty bedziesz jeżdził na rowerze a obok Ciebie będą śmigali na quadach. I dobrze by było gdyby ci na quadach mieli do Ciebie szacunek a nie traktowali jak relikt przeszłości i próbowali rozjechać.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 20:52 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Dyskusja robi się niepotrzebnie gorąca....
Temat przerabiany w wielu miejscach tysiące razy, na naszym forum także.
Quady są i będą. Podobnie jak rowery górskie, samochody 4x4, crossówki, balony, motolotnie, szybowce, żaglówki, motorówki, itd., itp.,......
Wszystko zależy TYLKO i WYŁACZNIE od człowieka, który używa tego sprzętu.
Niestety w tym kraju jest odsetek ludzi, którzy pet po papierosie wyrzucają na chodnik, mimo koszy na śmieci; jest odsetek ludzi, którzy z jadącego samochodu wywalają śmieci po żarciu w MacDonaldzie, bo tak jest im wygodniej; jest odsetek ludzi spluwających gumy do żucia na chodnik (popatrzcie sobie na chodniki przy galeriach handlowych); jest odsetek ludzi, którzy quadem muszą zniszczyć przyrodę, bo fajnie się bawią, w swoim mniemaniu; jest odsetek ludzi, którzy na klatkch schodowych w swoich blokach zostawiają butelki po nocnych libacjach na schodach; jest odsetek idiotów, którzy w sobotę wieczorem w trakcie powrotu z dyskoteki/zabawy muszą zniszczyć przystanek lub skopać samochody na osiedlu i urwać w nich lusterka, itd.
To jest niestety Polska. Człowiek staje się niekiedy bezsilny.....
Ale nie wszyscy tak postępują. Więc nie generalizujmy. Chociaż z obserwacji wynika, że, niestety, jest tych źle postępujących w tym kraju jeszcze spory odsetek.....Niestety.
Chyba dopiero pokolenie naszych dzieci, wnuków, będzie potrafiło spojrzeć inaczej na te tematy. W tej chwili dla wielu coś, co nie jest jego, to jest niczyje i trzeba to zniszczyć. A bo co? Taka zabawa .....

Jesli ktoś jeździ quadem, tam gdzie nie wolno, to powinno być tak: dzień dobry proszę pana, 1000 pln mandat karny, itd. Droga przez portfel to w polskich, i nie tylko, warunkach to bardzo skuteczna metoda. Nie chce mi się opisywać jak to powinno wyglądać, kto, co i w jaki sposób ma tego pilnować, bo każdy z nas ma pewnie kilka dobrych pomysłów na to......
W takiej Anglii, od czasu kiedy wprowadzono karę pieniężną w wysokosci 5 000 funtów za wbiegnięcie na murawę boiska w trakcie meczu piłkarskiego, jakoś nikt nie chce skorzystać z takiej przebieżki. A w Polsce kibole leją się w najlepsze, przerywając mecz a policja jest bezradna....A następnego dnia czytam w gazetach, że zlapano sześciu najbardziej agresywnych......

Dlatego zgadzam się z poglądem na ten temat u miki-ego


Ostatnio edytowano 28 lut 2009, 21:30 przez MiCzel, łącznie edytowano 2 razy

Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
miki, ja po Jurze rowerem jeżdżę już 25 lat, ale jeżdżę uważnie i gdy widzę ludzi na szlaku to mijam ich w tempie pieszego, nie straszę i nie przeganiam, nikt mi nigdy uwagi nie zwrócił, także w górach

tolerowanie jeżdżenia quadem poza dozwolonymi miejscami, jest miarą bazjlu polskiego, niestety, żyjemy w dość dzikim kraju

tak na marginesie polecam raport o Polsce przygotowany dla rządu USA przez ich służby, smutne i prawdziwe
http://wiadomosci.onet.pl/1925548,12,item.html

P.S. taka fajna awantura a mi net ledwo pełza :( :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:18 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Ty toże nie łapiesz o co mi bega
Robert napisał(a):
miki, ja po Jurze rowerem jeżdżę już 25 lat, ale jeżdżę uważnie i gdy widzę ludzi na szlaku to mijam ich w tempie pieszego, nie straszę i nie przeganiam

ja jeżdze trochę krócej ale poza tym mam tak samo jak Ty. Pomimo tego i tak kiedyś (92-96) znalazł się wśród ludzi czasem osobnik któremu akurat to, że jadę na rowerze nie pasowało. Na marginesie nie awanturujemy się tylko wymieniamy poglądy :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:20 

Dołączył(a): 28 lip 2008, 23:28
Posty: 64
Lokalizacja: Częstochowa
Zaliczam się do przeciwników quadów na Jurze i na innych cennych przyrodniczo czy krajobrazowo rejonach. Wiem, że wytępić tego zjawiska się niestety nie da.. linek poprzeciągać się niestety wszędzie także nie da..

Jest przecież wiele innych miejsc, które z pewnością będą odpowiadać jeździe quadem - przykładem niech będą hałdy górnicze w rejonach Blachowni koło Częstochowy - są tam same pole (nieużytki) w miarę z dala od zabudowań i często tam się widuje ludzi na quadach czy motocrossach - taką formę "rekreacji" jestem w stanie zaakceptować, bo jak już niszczyć to niszczyć coś bezwartościowego i nikomu tego nie będzie żal.. Natomiast jazda po Jurze, szlakach pieszych, rowerowych, lasach czy bezdrożach uważam, że "mentalne dresiarstwo".. a może ci ludzie nie zdają sobie po prostu sprawy z tego, że niszczą coś bezpowrotnie? Nie ma nic gorszego niż rozjechany przez quady piaszczysty szlak pieszy.. ludzie wtedy chodzą bokami po runie leśnym i tym samym poszerzając sam szlak co roku o te kilka, kilkanaście centymetrów.. Mam nadzieję, że zrobią z tym porządek i zaczną edukować tych "żądnych emocji" ludzi, że upust swoim emocjom mogą dawać na terenach mniej wartościowych nie niszcząc przy tym przyrody.

Ktoś tutaj chciał porównywać rower z quadem.. no litości.. - to, że ludzie się bali roweru, a teraz się boją quadów to chyba mowa o lokalnej ludności?? Sorry, ale są plemiona, które do dziś się boją kąpać w rzekach, bo uważają, że to zabiera im duszę i zabija :roll: Tutaj porównuje się nie strach czy obawy przed wynalazkami cywilizacyjnymi, a opisuje skutki i szkody, które generują quady na Jurze!! Jeśli dla kogoś przejazd 5 rowerów lasem i 5 quadów jest równoważny to gratuluję równowagi umysłowej.. nie chcę nikogo obrażać, ale takie tłumaczenia quadów wydają mi się mocno naciąganie.. Nikt tutaj nie wykazuje woli złomowania tego typu pojazdów tylko nie jeżdżeniami nimi tam, gdzie przynosi to ewidentne szkody dla przyrody. Jeśli ktoś nie jest "mentalnym dresem" (ładne określenie jednego z Forumowiczów) to chyba wie gdzie jeździć i chwała mu za to, a dla całej reszty pseudo-twardzieli pozostaje tylko linka..

Pozdrawiam.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:22 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Robert napisał(a):
P.S. taka fajna awantura a mi net ledwo pełza :( :D

O dziwo, wszak to sobotni wieczór, net chodzi na tyle sprawnie że mogę sobie bezproblemowo Hendrix'a z YooTube posłuchać :D

Wracając do tematyki - Miki ma w znacznym stopniu rację, to dopiero początek zmian "turystyki" na Jurze i samo zaostrzanie przepisów nic tu nie zmieni, bo mało kto je przestrzega.
Dlatego potrzebne są przemyślane rozwiązania/alternatywy + do znudzenia edukacja - nie na zasadzie "debile ro...ły coś tam, łańcuch rozwiesimy" tylko tłumaczyć czemu tak nie wolno.
Poza totalnymi dresami do których nic nie trafi, większość ludzi jest podatna na wiedzę...

p.s.
Miki nie denerwuj się, dyskusja jest potrzebna tylko o chłodzenie głowy trzeba zadbać :lol:

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Ostatnio edytowano 28 lut 2009, 21:30 przez Michał, łącznie edytowano 2 razy

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:27 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Nastepny nie umiejący czytać ze zrozumieniem
Lukas napisał(a):
... linek poprzeciągać się niestety wszędzie także nie da..

...a dla całej reszty pseudo-twardzieli pozostaje tylko linka..

Pozdrawiam.

Q.... proponuje zakończyć tą rozmowę bo zaczyna zakrawac o granice absurdu i dobrych obyczajów :!:


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
cytujesz tendencyjnie :P


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:33 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Poglądy niektórych przypominaja mi tutaj poglądy pewnych małych polityków....Ale sza, zero o polityce, to jest forum jurajskie. :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:34 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Robert, takie zdania nie powinny w ogóle zostać napisane. Takie moje zdanie. Rozmawiamy podobno o "dresach" a ten kij ma dwa końce przeczyta taki o linkach i .... :D


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 10:18


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL