Teraz jest 28 mar 2024, 14:09




Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Miczel, to że jesteś wielki jak grizzli wcale nie oznacza, że masz rację :P

tak ogólnie, jakim cudem dopuszcza się do sprzedaży maszyny tak bardzo hałasujące ? przecież to przekracza wszelkie normy


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:37 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Michał napisał(a):
p.s.
Miki nie denerwuj się, dyskusja jest potrzebna tylko o chłodzenie głowy trzeba zadbać :lol:

Ja :?: Michał... PEACE agresja 0 :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:41 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Robert, po prostu na spokojnie podchodzę do tematu i wiem jak to się skończy.
To jest Polska...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:41 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Ja kocham Jurę i czynnie uprawiam turystykę pieszą, rowerową, narciarską i kajakową. Nie leciałem jeszcze balonem i paralotnią, koni nie lubię a na kładzie czy motorku chętnie bym podziczył tylko nie wiem od czego mam zacząć. Chyba kupię sobie dres


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
wróżbita :shock: , napisz jak się skończy :P


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:45 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Robert napisał(a):
wróżbita :shock: , napisz jak się skończy :P

Chodziło mi o dyskusję na ten temat.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:46 

Dołączył(a): 28 lip 2008, 23:28
Posty: 64
Lokalizacja: Częstochowa
miki napisał(a):
Nastepny nie umiejący czytać ze zrozumieniem
Lukas napisał(a):
... linek poprzeciągać się niestety wszędzie także nie da..

...a dla całej reszty pseudo-twardzieli pozostaje tylko linka..

Pozdrawiam.

Q.... proponuje zakończyć tą rozmowę bo zaczyna zakrawac o granice absurdu i dobrych obyczajów :!:


Od "linek" rozpoczęła się ta cała dyskusja - wiadomo, że nie będziemy im rozwieszać po lasach.. ehh.. z całej mojej wypowiedzi wyrwałeś akurat to co umieściłem tam po to, aby pozostać w "temacie" - zrozum, że nie chcę nikogo zabijać za jazdą quadem po Jurze.. bez przesady :) A jak z resztą moich wypocin? Zgadzasz się z nią czy nie? To jest dla mnie ważniejsze niż linki, które wygrzebałeś z dyskusji.

Bardzo dobrze napisał Michał o edukacji - to jest skuteczna metoda. Wiem po sobie. W 2008 brałem udział w kilku pieszych wyciekach Przytulii i sporo się dowiedziałem o jurajskiej przyrodzie. Nawet nie miałem pojęcia o wielu rzeczach. Potwierdzam, że ta metoda skutkuje, ale jak zmusić do edukacji "mentalnych dresiarzy"?

Ty, Miki, piszesz tutaj tak jakbyś się już pogodził z faktem rozjeżdżania Jury przez quady.. trochę to przykre :? . Jestem zdania, że trzeba walczyć o przyrodę póki nie jest jeszcze za późno. Metody są różne - wg mnie edukacja jak najbardziej jest skuteczna - ale wymaga chęci i zainteresowania drugiej strony...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:50 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Ty Lukasie również nie doczytałeś iż na swym koncie mam jednego nawróconego na dobrą drogę quadowca oraz że uważam: tylko edukacja z uporem maniaka...Nie godzę się na bezmyślne niszczenie mojej okolicy. Jedno jest dla mnie oczywiste ekspansji moto turystyki nie zatrzymamy mozemy jedynie próbować kierować ją na odpowiednie tory cokolwiek znaczyć by to miało.


Ostatnio edytowano 28 lut 2009, 21:54 przez miki, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:54 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Edukacja- TAK.
Karomierz- TAK.

Te dwie rzeczy muszą iść obok siebie. Dla jednych wystarczy to pierwsze, dla innych tylko, niestety, to drugie.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 22:10 

Dołączył(a): 28 lip 2008, 23:28
Posty: 64
Lokalizacja: Częstochowa
miki napisał(a):
Ty Lukasie również nie doczytałeś iż na swym koncie mam jednego nawróconego na dobrą drogę quadowca oraz że uważam: tylko edukacja z uporem maniaka...Nie godzę się na bezmyślne niszczenie mojej okolicy. Jedno jest dla mnie oczywiste ekspansji moto turystyki nie zatrzymamy mozemy jedynie próbować kierować ją na odpowiednie tory cokolwiek znaczyć by to miało.


Spokojnie, doczytałem wszystko 8) Dodam również, że osobiście znam ludzi jeżdżących na quadach, ale na szczęście nie po Jurze.. drążą dziury na hałdach w poprzemysłowych okolicach (a przynajmniej tak mi mówią..) - i tam moim zdaniem jest ich miejsce. Swoją drogą to są też świetne miejscówki na downhill i inne extremalne sporty.

Skoro masz na swoim koncie jednego nawróconego to się cieszę z tego faktu, bo to tylko potwierdza walory edukacji. Cieszę się także, że chociaż w edukacji się zgadzamy i rozumiemy :) Skoro doszliśmy do wniosku, że edukacja to podstawa to proponuję, aby każdy komu zależy na Jurze, jeśli spotka na swojej drodze (pieszej lub rowerowej) rozbrykanego "mentalnego dresa" lub człowieka nieświadomego tego co czyni (niszcząc Jurę), aby porozmawiać z nim chwilę i próbować wytłumaczyć co robi i może polecić mu inne, lepsze miejsca w okolicy do tego typu sportu.. jeśli oczywiście będzie okazja do rozmowy z takim delikwentem.. To jest jakaś metoda, nie wiem na ile skuteczna, bo pewnie trafi się na "beton" i z takimi właśnie nie wiadomo co robić... a pozwolić takim na wszystko się nie godzę :evil:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 22:12 

Dołączył(a): 22 paź 2005, 08:32
Posty: 39
Lokalizacja: Chrzów/Bydlin
Ja jestem za zakazem/ograniczeniem jazdy Quadami poza utwardzonymi szlakami przy jednoczesnym wyznaczeniu kilku nie utwardzonych do ich dyspozycji. Tutaj IMO powinny się włączyć lasy państwowe.

Przykład. Koło Smolenia mam swój ulubiony podjazd singlem. Jeźdżę nim latem prawie co kilka dni ( zresztą nie tylko ja ) i nawet pod koniec lata trawa na początku podjazdu jest prawie jak nowa i nie ma śladów dewastacji środowiska.

Przykład. Znany wielu osobą odcinek żółtego szlaku z Krzywopłot do Ryczowa. Jak tam kwa ma coś wyrosnąć jak co trochę jedzie motor na prawie pełnym gazie i ryje piasek. Efekt jest taki że zjazd jest możliwy ale podjazd już nie bardzo.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 22:14 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
ok i niech tak zostanie :D


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 08:49 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Robert napisał(a):
widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę :wink: , że zacytuję wieszcza

Kazik, "Artyści", :?: że tak zapytam ;)
to będzie chyba jednak "Przy słowie" ;)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 09:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
nie całkiem http://www.youtube.com/watch?v=FMdyFRTsg0I

no, teraz dobrze ;)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2009, 09:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
To ja też zacytuję wieszcza.
Jak ten "rozwój cywilizacyjny" będzie się rozwijał, to
nie bedzie Jury, nie będzie lasów, nie bedzie niczego.
Będą quady.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 14:09


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL