Teraz jest 16 kwi 2024, 06:47




Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 kwi 2011, 07:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ludzie! Piła spalinowa, zwózka drzewa są rodzajem działalności gospodarczej leśników, a nie rozrywką. Nie jest to na danym obszarze lasu działalność ciągła. Drzewa nie rosną jak trawa.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 07:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6891
Lokalizacja: Śląsk
Miki, czy ścinanie drzew i wywózka z lasu są niezgodne z prawem ?
Rozmywając temat można napisać, że Barabasze mogą sobie jeździć, gdzie chcą. Ostatecznie ryk quada czu krosa przypomina burzę albo szum wodospadu (trzeba by je wyciszyć przynajmniej na łykendy żeby turystom nie przeszkadzały), samoloty nad Tatrami puszczają dymy i hałasują, kiedyś nawet jakiś spadł na las i połamał drzewa - niech wobec tego quadowcy i tam mają wstęp.

Podstawa to stopień wrażliwości i dostrzeganie czym jest przyroda, większość ludzi widząc rosnące drzewa i kwiatki uzna, że jest okej. Ktoś, kto potrafi zauważyć różnicę między wróblem a głuszcem wie, że naprawdę łatwo zrobić z lasu pustynię i często jest to bardzo trudne do naprawienia.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 08:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Są dwie postawy:
-co ja mam zrobić aby moja działalność mieściła się w obowiązującym systemie prawnym?
-co prawo ma zrobić aby nie wchodzić w kolizję z moją wizją świata bo ja i tak będę robił to co zechcę?
Mam chodzić po urzędach i żebrać - Panowie wyznaczcie trasy dla quadów w lasach żeby mnie który nie roz... na ścieżce? Może zamiast prezentować skrzyżowanie postaw roszczeniowej i obrażonej dziewicy warto zacząć od tej pierwszej opcji i posprzątać brudy we własnym gronie? Może trzeba zacząć od stworzenia własnej organizacji,która zacznie pracować nad zmianą waszego wizerunku? Może należy publicznie po nazwisku piętnować tych,którzy psują wam markę? Nikt lepiej od was nie wie kto bruździ.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 08:32 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
alkosander napisał(a):
Są dwie postawy:
-co ja mam zrobić aby moja działalność mieściła się w obowiązującym systemie prawnym? ...
Może należy publicznie po nazwisku piętnować tych,którzy psują wam markę


Powodzenia... pójdziesz szybciej z torbami niż oni po zapłaceniu mandatów za przeganianie skowronków. Ochrona danych osobowych.

Ja cały czas zastanawiam się co można zrobic wiecej oprócz szeroko rozumianego prawa ale w zgodzie z prawem. Nie oszukujmy się skoro za jazdę po pijaku dostaje się śmieszne wyroki to nikt sobie głowy wspomnianymi skowronkami głowy zawracał nie będzie. Ten wątek trwa od 2009 i w tym temacie zmieniło sie tylko to, że maszyn w terenie jest więcej.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Nie twierdzę,że należy podchodzić do propozycji dosłownie :mrgreen: Z dotychczasowych wypowiedzi drugiej strony wynika tylko to,że to ci którzy nie jeżdżą powinni zrobić coś aby tym jeżdżącym żyło się lepiej :shock: Chyba nie tędy droga. Jest takie powiedzenie ,które pasuje jak ulał do sytuacji: daj psu palec... Pozwolisz na poruszanie się po konkretnej drodze biegnącej przez las a towarzystwo rozlezie się po całym lesie bo do lasu wolno. Kwiatek na wzgórzu? No to podjedziemy żeby go z bliska zobaczyć bo zsiąść z maszyny nie honor. Nie jest to teoretyzowanie bo kilkakrotnie oglądałem takie ekipy zwiedzające zabytki bez ruszenia de... z siodełka. Do zmian trzeba dorosnąć.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 14:58 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
alkosander napisał(a):
Z dotychczasowych wypowiedzi drugiej strony wynika tylko to,że to ci którzy nie jeżdżą powinni zrobić coś aby tym jeżdżącym żyło się lepiej :shock: Chyba nie tędy droga.

Ja do tego podchodzę troszkę inaczej. Co JA mogę zrobić żeby MNIE żyło się lepiej.

Przepraszam z góry miłościwie nam panujący Michale ale przywołam tu ponownie przykład Szwajcarii bo uważam, że do nakreślenia o co mi biega pasuje doskonale.

Tam społeczeństwo jest świadome swoich praw ale także i obowiązków. Tam dlatego się karze bo nikt nie boi się reagować na przestępstwo. Tak zwane po polsku "donoszenie" jest na porządku dziennym i nikt nie wytyka palcami tych co dzwonią na Policje. Ludzie tam chcą żyć w ciszy i porządku i sami go tam pilnują. W Zurichu jak trzy minuty po 22 człowiek się głośniej zaśmieje na tarasie może być pewien że 22.10 do drzwi zapuka Policja z prośbą o spokój, jak zostawimy auto obok domu w którym mieszkamy na niebieskiej strefie i zaznaczymy na zegarku np. że o 17 kończymy parkowanie to o godzinie 17.10 będziemy mieli za szybą mandat 40 CHF. Najciekawsze jest to, że wystawi nam go pani z sasiedniego bloku która codziennie rano mówi nam z uśmiechem "good morning" i tam nikt do nikogo nie będzie miał o to pretensji. Najdziwniejsze co mnie tam spotkało to gdy z nudów wałęsałem się z dzieciakiem i plecakiem po osiedlu to podjazd Policji i pytanie czy aby nie potrzebuje pomocy bo mają zgłoszenie o prawdobodobnym turyście który sie zgubił :shock: . Tam reakcja człowieka na to co dzieje się wokół niego jest natychmiastowa. Piszę to po to byśmy sobie uświadomili że to czy ktoś będzie jeżdził na quadzie obok nas zależy też po częsci od nas samych. Nie reagując dajemy niejako przyzwolenie społeczne na takie zachowanie. I można to przenieść na każdą dziedzinę życia. Nie uprawiajmy typowo urzedniczej spychologii w stylu to nie moje sprawa i nie ja za tym mam biegać. Bo w końcu ten quad czy cross jeżdzi po "naszym" lesie czy polu. Miejmy świadomość obywatela który chce i walczy o to żeby JEMU żyło się lepiej. Swego czasu na forum był wpis o reklamie Simplusa. Że pozostawili śmieci, że to nie ładnie. Zadałem sobie troszeczkę trudu i napisałem do BOKu w tym temacie. Odpisali, że przepraszają i jak najszybciej doprowadzą teren do stanu poprzedniego. Swoją droga warto to sprawdzić... Reagujmy na każdą nieprawidłowość którą zauważymy a od razu będzie lepiej. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Intencją moją ponownego pisania w tym wątku nie jest nabijanie kolejnej strony tekstu. W kilka mądrych osób którzy piszą na tym forum można zapewne dojść do ciekawych wniosków które póżniej można ubrać w ładne słowa i bombardować nimi wszelakie instytucje które bezpośrednio lub pośrednio są zwiazane z quadami. Taki mam pomysł czy jest do zrealizowania chyba zależy od nas wszystkich. Dlatego też napisałem o TJ bo uważam, że jako stowarzyszenie reprezentujące wielu ludzi posiadające osobowość prawną może ono być doskonałym medium opiniotwórczym.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 15:45 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Pani z sąsiedztwa powie raczej "Guten Morgen" (to tytułem dbałości o mowę Goethego - takie moje zawodowe zboczenie) :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 15:51 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Do mnie mówiła po anglikańsku - pewnie kształcona była, w tym kraju używa się kilku jezyków ale nie jest to sednem sprawy.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Ostatnio edytowano 13 kwi 2011, 15:58 przez miki, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 15:57 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Moim zdaniem miki problem u nas polega na tym, że nasze państwo po prostu nie działa. To znaczy, że twoje interwencje jako obywatela nie są traktowane poważnie i to z różnych przyczyn, o których długo by mówić. I nie jest to bowiem tylko kwestia powiedzmy finansów odpowiednich służb (państwowych, powiatowych itd), bo często problem sprowadzany jest do pieniędzy. Śmiem twierdzić, że tych w Polsce nie brakuje ...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 18:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
Tam społeczeństwo jest świadome swoich praw ale także i obowiązków.
I tu jest pies [czytaj: quad ;) ] pogrzebany. Społeczeństwo czyli: szary obywatel,urzędnik,policjant i t.d. i t.p. Ustalmy jednak czy rozmawiamy o reagowaniu na łamanie prawa czy o załatwieniu sprawy za kogoś? Strona, której najbardziej powinno zależeć na unormowaniu spraw nie wykazuje żadnej inicjatywy. Uważam,że TJ może włączyć się w temat ale nie widzę potrzeby abyśmy go wywoływali i prowadzili jako lider stając się piorunochronem ściągającym sobie na głowę pretensje o cudze grzechy. W efekcie obie strony będą miały pretensje do nas - jedni o nawoływanie do wpuszczenia quadów do lasu a drudzy np. o to,że tylko po kilku dróżkach :( a nie tam gdzie dusza zapragnie-a quadowców jest w TJ zero-przecinek-zero. [To moje prywatne zdanie a nie oficjalne stanowisko TJ] .

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 18:39 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Po to jest prowadzona dyskusja aby można wypracwać wspólne stanowisko. Nie od razu musi sie to skończyć wpuszczaniem "quada" do lasu. Mnie bardziej przyświeca cel ograniczenia samowoli i ekspansji wspomnianych. A jak to zrobić niestety nie wiem :( . Ale wiem też że siedzenie z założonymi rękami nic nie da. Jak to mój szanowny tata mawia jak coś wspólnie robimy "od siedzenia jeszcze nic nie powstało" ;)

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 19:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Obawiam się łatki przypiętej TJ - "To ci co chcą quady wpuszczać do lasu". Tego nam absolutnie nie potrzeba. Jak w starym dowcipie o skradzionym rowerze - po pewnym czasie nikt nie jest pewien czy to Kowalskiemu ukradli rower czy on ukradł? Pamięta się jedynie,że Kowalski jest zaplątany w sprawę kradzieży :mrgreen: Samemu nic nie zdziałasz bo prawo na to nie pozwala. Władza "nie ma paliwa". Jeśli wskażesz sprawcę to w majestacie prawa dowie się on kto go podkablował i jest pozamiatane. Można popukać do różnych drzwi. Można zorganizować nieformalną lokalną "burzę mózgów" ale co dalej skoro "nie będzie paliwa"?

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 kwi 2011, 11:44 

Dołączył(a): 27 lis 2005, 20:22
Posty: 25
Lokalizacja: Czarny Kamień
Proponuję: stopquadom. pl
dyskusja nt. tzw. "kodeksu quadowca"......


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2011, 06:51 

Dołączył(a): 07 lis 2009, 17:55
Posty: 429
Lokalizacja: OLKUSZ
Cytuj:
OLKUSZ. Kierowcy quadów zniszczyli sosnowy młodnik w kompleksie leśnym przylegającym do ulicy Ponikowskiej na Pomorzanach. Olkuskie Nadleśnictwo szacuje straty na około 2 tys. zł.

Wandale na quadach, aby wjechać na teren młodnika wcześniej złamali ustawioną przez Nadleśnictwo rogatkę zastawiającą wjazd do lasu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi olkuska policja, która zwraca się z prośbą do świadków o kontakt pod nr 32 6478234 lub 32 6478221.


więcej w dzisiejszym Dzienniku Polskim http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-olkuski/1141972-quadami-zajezdzili-mlodnik.html


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 maja 2011, 09:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2011, 21:53
Posty: 337
Zamiast rogatek może "quadzie doły" - trasa Żelazko - Ryczówek.


Załączniki:
quad_dol_2.jpg
quad_dol_2.jpg [ 230.18 KiB | Przeglądane 10097 razy ]
quad_dol_1.jpg
quad_dol_1.jpg [ 230.61 KiB | Przeglądane 10097 razy ]

_________________
http://www.rodaki.pl
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Teraz jest 16 kwi 2024, 06:47


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL