Teraz jest 28 mar 2024, 12:49




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 cze 2011, 05:50 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
egzor napisał(a):
RafRaf napisał(a):


A czy jeżeli jesteś właścicielem lasu to możesz sobie w nim wyrąbać kilka sosenek i zrobić z nich ognisko ?

Ja piernicze wszędzie domysły. TAK mogę sobie wyrąbać kilka sosenek zrobić z nich ognisko, więźbe dachową, ławke przed dom i co mi sie tylko wymyśli. :!: Jeden warunek zgłaszam to do leśniczego który ma pod opieką mój las (tak, tak, lasy prywatne mają leśniczego) i on przychodzi i legalizuje drzewo. Mówię mu co chce wyciąć on się zgadza bo innego wyjścia nie ma a jak już jest ścięte to przychodzi ponownie i przybija tabliczki. I tyle w temacie :!: A i jeszcze jedno. Do mojego lasu (w zasadzie żony ;) ) BEZ ZADNEGO problemu dojeżdzam razem z leśniczym pojazdem silnikowym zasilanym etyliną 95 lub 98 oraz wydającym niemiłe dla ucha warczące dżwięki.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 06:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
Samochodem możesz jechać w lesie do własnego lasu, po nie wyznaczonej drodze.
Zgodzisz się ze mną?
Interpretacja przepisu to problem Twój i leśniczego. Możemy w nieskończoność roztrząsać sprawę dojazdu do prywatnego lasu bo po drodze może być rezerwat :roll: albo prywatne pole przecięte równie prywatną drogą :shock:
Cytuj:
Jest to jednak wątek uboczny w tym temacie więc nie ma sensu go roztrząsać.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 06:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
miki napisał(a):
A i jeszcze jedno. Do mojego lasu (w zasadzie żony ;) ) BEZ ZADNEGO problemu dojeżdzam razem z leśniczym pojazdem silnikowym zasilanym etyliną 95 lub 98 oraz wydającym niemiłe dla ucha warczące dżwięki.



Nie przeczę. Ale czy jesteś pewien, że jest to legalne? Obecność leśniczego nie ma tu nic do rzeczy. Facet z lenistwa i wygody może się nie czepiać.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 06:23 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Tak jestem pewny że jest to legalne. Sosna rośnie szybko. I gdybyś mnie TY zobaczył na tej drodze jestem pewien, ze już miałbym zdjęcia że jeżdze samochodem po "lesie" a tu zonk droga jest przeznaczona do normalego poruszania się. I takich miejsc na Jurze jest masa. Miejsca te jeszcze 10 lat temu były łąkami a teraz że rosną tam sosenki chwasty ciężko są nazywane lasem.
Zresztą o czym my tu rozprawiamy. Mam działke w środku lasu i mam prawo, chęć, ochotę, kaprys do niej dojechać.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 06:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
miki napisał(a):
I gdybyś mnie TY zobaczył na tej drodze jestem pewien, ze już miałbym zdjęcia że jeżdze samochodem po "lesie" a tu zonk droga jest przeznaczona do normalego poruszania się.



A skąd taki wniosek. Myślisz, że jesteś na tyle fotogeniczny, że nie mam nic lepszego do roboty?

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 06:49 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Wniosek jest taki ponieważ szeroko rozumiana Twoja poprawnosć polityczna w tym temacie zaciera ci trzeźwe postrzeganie rzeczywistości. Przynajmniej mam takie wrażenie. :mrgreen:

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 06:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
miki napisał(a):
Wniosek jest taki ponieważ szeroko rozumiana Twoja poprawnosć polityczna w tym temacie zaciera ci trzeźwe postrzeganie rzeczywistości. Przynajmniej mam takie wrażenie. :mrgreen:



Więc nie opieraj swoich wypowiedzi na wrażeniach. Poza tym twoja opinia odnośnie wycinki w prywatnym lesie różni się nieco od tego:
http://lasypl.w.interia.pl/Lasy%20prywatne.htm

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 07:01 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
A czym dokładnie bo jakoś różnicy nie widzę?? No może poza tym że jest to wszystko ładnie ubrane w słowa. ;)
A kluczem do wszystkiego jest fraza
"Każdy właściciel lasu zobowiązany jest do wykonywania zabiegów gospodarczych i hodowlanych wyszczególnionych w Planie Zagospodarowania. Jeśli właściciel lasu nie będzie wykonywał ich w terminie to nadzorca (z reguły nadzór na zlecenie Kierownika Urzędu Rejonowego sprawuje Nadleśnictwo) nakaże w drodze decyzji ich wykonanie."
I dzieki temu można prawie wszystko... ;)

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 07:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Chodzi mi o ta frazę " Mówię mu co chce wyciąć on się zgadza bo innego wyjścia nie ma ".

Jest tu domniemanie dowolności wycinki, a tak nie jest.

"Kodeks Wykroczeń (Dz. U. nr 6 poz. 29 z 1995r) Art. 158. 1. tej ustawy stanowi, że: „Właściciel lub posiadacz lasu, który dokonuje wyrębu drzewa w należącym do niego lesie albo w inny sposób pozyskuje z tego lasu drewno, niezgodnie z planem urządzania lasu albo bez wymaganego zezwolenia podlega karze grzywny”

Poza tym chodzi jeszcze o wiek wycinanych drzew.

Odnośnie tego jeszcze:
"Wniosek jest taki ponieważ szeroko rozumiana Twoja poprawnosć polityczna w tym temacie zaciera ci trzeźwe postrzeganie rzeczywistości. Przynajmniej mam takie wrażenie."

Moja szeroko rozumiana poprawność polityczna polega na tym, że jeżeli prawo mi nie pasuje to nie piszę na forach i nie rozgłaszam publicznie,że należy je omijać.
Dla niektórych "trzeźwe postrzeganie rzeczywistości polega na własnej ocenie, które przepisy prawa należy przestrzegać, a które są do dupy.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Ostatnio edytowano 22 cze 2011, 07:19 przez sandwich, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 07:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Jazda z leśniczym znającym status prawny każdego skrawka terenu jest więc najlepszym rozwiązaniem problemu poruszania się quadów po leśnych drogach :) Kupno dwuosobowych pojazdów nie jest problemem. Skąd jednak wziąć odpowiednią ilość leśników aby przy zakupie oferować ich w pakiecie?

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 07:41 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Sandwich o czym Ty do mnie rozmawiasz? Przeciez pisze że wycinkę uzgadniasz z leśniczym i to on się na nią zgadza. I jak zawsze ustawa sobie a rzeczywistość sobie. Ty decydujesz co chcesz wyciąć i leśniczy się na to zgodzi. Oczywiście ma prawo veta ale raczej z niego nie skorzysta. Przypominam także, że rozprawiam tu o wycince "KILKU SOSENEK". Piszę jak jest w rzeczywistości a ty widze jesteś specjalistą jak zawsze od wynajdywania linków które z ta rzeczywistoscią nie zawsze ida w parze. Tak więc zapraszam do wycinki kilku drzew z Twojego lasu wtedy się przekonasz jak to jest naprawdę. Wpisu Twojego Alkosandrze nie skomentuje bo ju w tym temacie napisałem dużo ;)

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 07:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
miki napisał(a):
Tak więc zapraszam do wycinki kilku drzew z Twojego lasu wtedy się przekonasz jak to jest naprawdę.



Nie mam lasu :cry:

No ale jak się ma wycięcie kilku sosenek młodszych od 80 lat?
Czy przecinkę gęstego zagajnika trzeba zgłaszać?

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Ostatnio edytowano 22 cze 2011, 08:04 przez sandwich, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 08:02 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
sandwich napisał(a):

Czy przecinkę gęstego zagajnika trzeba zgłaszać?

Jak to jest na 100% nie wiem. Ale zapewne żeby być na legalu trzeba rownież uzgodnić to dzałanie z leśnikiem. Ale jak zawsze najlepiej szukać i pytać u źródła. Spotkam się z "moim" leśniczym zapytam, będę wiedział. Wiem natomiast, że jeśli bym chciał przetrzebić brzozy które sam sadziłem 8 lat temu na mojej działce na której mam dom i nie zgłosiłbym tego faktu do jakiegoś tam urzędu to podpadam pod jakiś paragraf i jakąś karę.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 09:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
@miki ty się już sam zapętliłeś.
Jazda z leśniczym przez las któremu masz wskazać drzewa do wycinki to nie to samo co:
Cytuj:
Samochodem (...) do własnego lasu, po nie wyznaczonej drodze.
.
Ja rozumiem że nie wyznaczona droga to miejsce gdzie żadnej drogi nie ma.

Ja się pytałem czy możesz "po nie wyznaczonej drodze" dojechać do "swojego" lasu i wyciąć sosenki na ognisko a Ty że owszem, zawsze, kiedy tylko chce i jakie chce ale z leśniczym. Zrób to samo bez leśniczego i jego "obijania drzew" i niech cię z takim transportem zatrzyma Policja na "niewyznaczonej drodze" w lesie.

Straż Pożarna też może przejechać na sygnale przez czerwone świetle, ale sam strażak w prywatnym samochodzie nie !

Mój Ojciec też ma las, dojechałem do niego samochodem "po wyznaczonej drodze" a niebawem będę wycinał tam sosny piłami spalinowymi a duże samochody będą te drzewa wywozić z lasu nieźle przy tym kopcąc. Przestępstwo to nie będzie bo będę maił na to POZWOLENIE tak jak Ty.

Podobnie jak to że nie mogę zacząć budowy domu bez prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę pomimo że działka jest moja i dom też będzie mój.

P.S. Niepotrzebnie się władowałem w dyskusję, więcej już nie będę.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 09:38 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
egzor napisał(a):
Ja się nie zgodzę !
Ani samochodem ani tym bardziej na jelonku "białej kitce".

A czy jeżeli jesteś właścicielem lasu to możesz sobie w nim wyrąbać kilka sosenek i zrobić z nich ognisko ?


Ja zapętlilem? Nie obracaj kota ogonem. Zadajesz pytanie w osobnym akapicie to udzielam Ci na nie odpowiedzi. Stawiasz oderwane od wątku pytanie to miej pretensje do siebie.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 12:49


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL