Teraz jest 28 mar 2024, 13:15




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 gru 2010, 22:28 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
Witam,
W lecie wpadłem na pomysł aby zorganizować dwudniowy "rajd" przełajowy na nartach biegowych przez Jurę z elementami bytowania w terenie. Szukam chętnych na taką przygodę. Nie jestem profesjonalistą, na biegówkach jeżdżę rekreacyjnie tak więc bez paniki - nie jestem maszyną która robi dziennie 50 km w terenie z uśmiechem na twarzy. Wypad byłby typowo rekreacyjny.Przejazd określoną trasą (z dala od uczęszczanych szlaków)+namioty+ognisko. Trzeba mieć ze sobą to co na zimowych wypadach mieć powinno ;) Bardzo podobny temat pojawił się wczoraj w nocy na forum - tam sporo jest już napisane i nie trzeba się powtarzać. Na pieszą wędrówkę się nie piszę ze względu na to, że brodzenie w głębokim śniegu do przyjemnych nie należy. Jest mocno męczące i dłuższych dystansów również nie da się pokonać. Biegówki to co innego. Szybko można pokonać duży dystans (daje satysfakcje) z nieporównywanie mniejszym wysiłkiem niż pokonywanie tej samej trasy piechotą. Trasę (biwak) trzeba dopasować do warunków atmosferycznych, tzn. gdy niespodziewanie w nocy spadnie do temp. np-20 lub więcej trzeba mieć w okolicy możliwość ciepłego schronienia, "gdyby coś poszło nie tak".

Termin: obojętnie byle by byli chętni i śnieg. Czekam na propozycje.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2010, 22:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Wstępnie jestem chętny. W weekend sprawdzę, jak radzę sobie na nartach biegowych. Brakowało mi integracji na wspólnych ogniskach, zwłaszcza w porze zimowej.
Jeśli mogę zasugerować, to proponuję okolice Żelazka-Ryczowa. Dziś mogłeś się przekonać, że okolica jest do tego idealna. Ja spacerowałem w promieniu 10 km i widziałem dużo śladów biegówek, także byc może frekwencja dopisze. Miejsce na nocleg polecam w jaskini, może Straszykowa? Jeśli będzie ekstremalnie zimno, to możemy skorzystać z gościnności Ahmana.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 gru 2010, 22:54 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
Tylko że okolice Ryczowa to centrum Jury, które świetnie by się nadawało np. na niedzielny finisz. Skąd wyruszyć by w sobotę około g. 18-19 być w Ryczowie? A przecież następnego dnia trzeba jechać dalej. Ja myślę o optymalnym 25/30 km na dzień.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2010, 22:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Hmm, może Jaroszowiec/Pazurek? Wiem, że to niezbyt popularne miejsce, ale według mnie dobre dla biegówek. Start np pod wyciągiem w Jaroszowcu. Nocleg w Jaskini Zegarowej lub Jasnej. Drugi etap przez Smoleń, Złożeniec, w stronę Ogrodzieńca, tak by skończyć w Ryczowie i tu zrelaksować się po udanym biegu?


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 gru 2010, 23:06 

Dołączył(a): 19 lip 2010, 12:16
Posty: 6
Lokalizacja: Olkusz
Trasa może być też w formie pętli, przynajmniej jest to łatwiejsze logistycznie, bo nie problemów z powrotem do samochodu. W jakim terminie planowany jest wypad?


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 gru 2010, 23:52 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
U mnie w grę wchodzi tylko weekend. Patrzę na mapę i widzę bardzo piękną (widokową) ale i zarazem dość trudną trasę:
Dzień 1
Smoleń (zamek)-Dolina W.-Góry Bydlińskie-Straszykowe Skały-Żelazko(nocleg)
Dzień 2
Żelazko-Podzamcze-Czarny Las-Złożeniec-Wiesławów-Smoleń (zamek).

Trudna z powodu licznych zjazdów, podjazdów, lasu, licznych skał...ale jak się bawić w survival to się bawić.

Cała pętla wychodzi 25 km? Czy to możliwe czy coś źle obliczyłem? (za http://maps.geoportal.gov.pl)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2010, 23:45 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Niezły odjazd.
Ja po takiej nawet niezbyt długiej trasie (10 - 15km) przy (-5) wracam do domu wykończony, przepocony i odwodniony. Jeśli to ma być za niedługo to odpadam. Lepszy termin to koniec sezonu luty/marzec, dzień dłuższy i forma zdecydowanie lepsza.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2010, 12:14 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
To zależy jakim stylem jeździsz :) Bo jeśli "biegasz" jak nasza Justyna to ja nawet po 1km mam zawał serca. W tym wypadku będzie to trekkingowo-survivalowe wolne przemieszczanie się w terenie. Wiadomo zmiany przecierającego szlak są konieczne, jeden trałuje reszta odpoczywa i tak na zmianę, dzięki temu można zaoszczędzić sporo sił. Z pełnym obciążeniem (śpiwor,jedzenie,namiot) za bardzo szaleć nie można. Stąd moje zdziwienie powyżej, że 25 km to wcale nie tak dużo na dwa dni, a pętla wydaje się być spora (przynajmniej wizualnie).

Osobiście wolałbym taki trekking zrobić w grudniu/styczniu, a jeśli forma się przyjmie to kolejna wycieczka luty/marzec.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2010, 17:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
jurasikprog napisał(a):
Lepszy termin to koniec sezonu luty/marzec, dzień dłuższy i forma zdecydowanie lepsza.


Tylko kto wie kiedy będzie ten koniec, może styczeń ? :?

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2010, 22:40 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
A nie lepiej by było zorganizować na początek jednodniowy wypad w jakąś niedzielę.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2010, 22:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
W tą sobotę prawdopodobnie będziemy w Żelazku, także wpadnij, jeśli możesz ;)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 gru 2010, 23:24 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
Jurasik, jednodniowe mam co weekend w sobotę i niedziele odkąd na jurze spadł śnieg :) Tak więc zapraszam na wspólne jeżdżenie ale pomyślcie też o 2 dniowym przełaju ; ) Na razie są 2 osoby.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2010, 17:38 

Dołączył(a): 05 mar 2008, 22:32
Posty: 163
Lokalizacja: Sosnowiec
Fajny pomysł z tym wypadem 2 dniowym i trasa w miare ok
z tym że tachanie namiotu, śpiworu, rzeczy osobistych itp itd
jest dość męczące w warunkach dużej ilości śniegu i co do
długości trasy jest ok może być nawet dłuższa ( poza szlakami
jak najbardziej :mrgreen: ) to jeśli chodzi
o biwak preferuję wypad na lekko z biwakiem w schronisku
ewentualnie rozbitym wcześniej namiotem już na miejscu
robiąc tzw pętle.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2010, 20:54 

Dołączył(a): 22 lip 2009, 12:47
Posty: 42
Lokalizacja: Kraków
możecie wcześniej zostawić "ciężki" sprzęt u mnie w schronisku :D a nawet rozbić namioty po pierwszym dniu. A jak chcecie z dala od cywilizacji to załatwię z miejscowymi na terenie prywatnym w lesie :D
Drewna jest sporo to i ognisko będzie jak potrzeba :lol:

_________________
http://www.sportiwypoczynek.blogspot.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 30 gru 2010, 20:55 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
Data ustalona. Pierwsza dwudniowa wycieczka odbędzie się z noclegiem pod " ciepłym dachem" i imprezką (jak zawsze zresztą) w dniu 29/30 stycznia 2011r.
Trasa: Smoleń-Żelazko-Czarny Las-Smoleń.

Następna dwudniowa wycieczka będzie w lutym i tym razem z noclegiem w śniegu jak pierwotnie sugerowałem. Trasa i data nie jest jeszcze ustalona.

Jest już 3 uczestników. Macie miesiąc na zastanowienie i ew. dołączenie do trekkingu ;) im więcej tym weselej :)

Od 10 do 17 stycznia ostro pojeździmy po Bieszczadach więc jeśli ktoś będzie w tym czasie w okolicy to możemy się spotkać na wspólnej wycieczce.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 13:15


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL