Teraz jest 28 mar 2024, 12:22




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 kwi 2006, 20:10 
Wchodze sobie na:
http://jurapolska.com/off-road4.php

Moje pytanie:
Czy dostane jakieś wyjaśnienie tego, co dzieje się na tych fotkach, które powstrzyma mnie od użycia pewnych słów i podjęcia pewnych kroków?
Rozpoznaje część miejsc i jestem przeciwny takiemu ich traktowaniu. Polskie prawo również.


Ostatnio edytowano 09 lis 2006, 19:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Gora
  
 
PostNapisane: 02 kwi 2006, 20:33 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Anonymous napisał(a):
...Rozpoznaje część miejsc i jestem przeciwny takiemu ich traktowaniu...

Po pierwsze wypada się przedstawić, po drugie co rozpoznajesz, po trzecie używanie na tym forum wulgaryzmów jest bardzo nie mile widziane...

p.s.
Dlaczego nie piszesz ze swojego aktywnego konta - napisałeś z niego kilkanaście sensownych postów...

p.s.2
Wszystkie fotki z tej strony zostały wykonane poza PK Orlich Gniazd, oczywiście również poza pozostałymi jurajskimi PK i mam spore wątpliwości czy kiedykolwiek byłeś w miejscu ich wykonania, no może poza jedną.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 kwi 2006, 11:17 

Dołączył(a): 10 lut 2005, 15:52
Posty: 263
Jak to zobaczyłem to też użyłem brzydkich wyrazów, więc się Gościowi nie dziwię.

Za http://www.turnia.pl/aktualnosci/965.php :

Błotnia samochodowa
Pragnąc chronić góry przed samochodami i motocyklami terenowymi, a równocześnie w trosce o komfort psychiczny kierowców, którzy napędu na cztery koła używają tylko w mieście, dnia 1. kwietnia, u podnóża Hali Krupowej otwieramy pierwszą w Polsce BŁOTNIĘ SAMOCHODOWĄ, w której tworzymy pozory używania pojazdu w terenie!

Proponujemy:
- opryskanie samochodu błotem
- ochlapanie maszyny błotem
- oblepienie fury błotem
- zanurzenie motocykla w błocie

Dla stałych klientów:
- wgniecenie zderzaka
- porysowanie lakieru
- urwanie lusterka
- stłuczenie reflektora

Oferta specjalna:
- oklejenie samochodu naklejkami rajdów, w których nie brał udziału
- ślady rysich pazurów (na lakierze)
- montaż atrapy wyciągarki
- imitacja dachowania
- wybrudzenie kombinezonu

Za pół ceny:
- zastąpienie tła na zdjęciu samochodu wykonanym pod supermarketem, panoramą z dowolnej trasy off-road'owej

Broszurka "Wczoraj potrąciłem dzika" GRATIS!

Zapraszamy do korzystania z naszych usług!
Gospodarze schroniska PTTK na Hali Krupowej


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 kwi 2006, 10:00 

Dołączył(a): 22 sie 2005, 13:44
Posty: 256
Lokalizacja: Okolice Łodzi
Gdyby szaleńcom z 4x4 wystarczało trochę błota i ulotki, to byłoby pół biedy...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2006, 19:52 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Szkoda tylko iż ów gość nie napisał z własnego konta - wstydzi się wyrazić własną opinię?
Natomiast mogę Wam powiedzieć że większych spustoszeń dokonuje jeden ciągnik rolniczy który przejeżdża tak x razy tygodniowo, z resztą to jedna z dróg dojazdowych do mojej posesji...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 kwi 2006, 07:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2005, 16:45
Posty: 472
Lokalizacja: podnóże kuesty
Michale - po dlugich namyslach - w drodze wyjatku, popartego faktem ze prowadzisz ta rewelacyjna stronke poswiecona Jurze - dokonalem duchowego rozgrzeszenia twych czynow 4x4 - pewnie i tak sie tym za bardzo nie przejmiesz - ale przynajmniej pozostaje w nadzieii, ze faktycznie jezdzisz tymi samochodami tylko tam gdzie piszesz. Nie wiem jak tam twoi znajomi ale ich nie rozgrzeszalem :mrgreen:
Acha - zawsze bede powtarzal - uprawiajac 4x4 dajesz swoja postawa spoleczne przyzwolenie na ten proceder


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 kwi 2006, 07:25 

Dołączył(a): 10 lut 2005, 15:52
Posty: 263
Drogi to ja tam nie widzę, ale pewnie dlatego że jestem krótkowidzem i noszę okulary


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 kwi 2006, 11:53 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Mariusz napisał(a):
Drogi to ja tam nie widzę...

To że Ty drogi nie widzisz nie oznacza że jej tam nie ma...
Cały urok tego miejsca polega właśnie na tym że tak wygląda dojazd - dzięki temu mam pewność że obok nie wybuduje posiadłości jakiś znudzony mieszczuch :twisted:
Zresztą parę osób z forum miało okazję tam być.

@ RIEMMANN - jestem naprawdę daleki od rozjeżdżania Jury (innych terenów również) i osób które mają do tego takie jak ja podejście jest coraz więcej. Wiadomo że w każdej grupie zdarzają się osoby nie myślące jednak w ostatnim czasie jest coraz większa presja by takich osobników eliminować.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 kwi 2006, 17:19 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Zresztą parę osób z forum miało okazję tam być.

Byłem, rzeczywiście fajne miejsce :D a droga jest tylko troszkę mało uczęszczana dlatego niewidoczna.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 maja 2006, 19:33 

Dołączył(a): 19 lut 2006, 21:06
Posty: 30
Lokalizacja: Janów :)
Czy każdy, kto akurat się nie zalogował, musi zaraz się ukrywać?
Ale cieszy mnie, że nie nadużywasz swoich mocy jako moderator :) (Arczi chyba Ci ufa)

Może faktycznie przesadziłem (pisałem w afekcie :) ), ale ten wąwóz / koryto polodowcowe wydał mi się znajomy. Nie bardzo wygląda na droge dojazdową, a jestem raczej zwolennikiem pochamowania swoich pasji, jeżeli w gre wchodzi szkodliwe działanie na rzecz powiedzmy przyrody. Poza tym już za sam wjazd do lasu grozi mandacik.

Czy to, że ktoś zrobi źle ciągnikiem upoważnia nas do robienia tego samego?

Zapytam też dlaczego numery rejestracyjne są zatarte? Przecież są doskonale widoczne na innych stronach i każdy, kto chciałby wnieść zgłoszenie o wykroczeniu ma gotowy materiał :)

Rozumiem, to jest pasja i mam nadzieje, że ludzie, którzy w tym siedzą mają troche zdrowego rozsądku.

pozdro


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2006, 20:21 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Janushev napisał(a):
Czy każdy, kto akurat się nie zalogował, musi zaraz się ukrywać?
Ale cieszy mnie, że nie nadużywasz swoich mocy jako moderator :) (Arczi chyba Ci ufa)

Chodzi o coś w rodzaju odpowiedzialności za swoje słowa, w istotnych/polemikogennych kwestiach łatwiej i przyjemnie (mimo np dużych różnic w poglądach) dyskutuje się z osobą która się przedstawi (pisze ze stałego profilu) niż z "anonimowym" gościem.
Kwestia moderowania/cenzurowania wypowiedzi jest ostatecznością, choć sporadycznie zachodzi potrzeba usunięcia jakiś głupot :(
Kto to jest Arczi? - nie jestem moderatorem tylko administratorem tego forum (przy okazji właścicielem jego jakl i domeny pod którą funkcjonuje) i nie muszę zabiegać o względy osób trzecich...

Janushev napisał(a):
... Nie bardzo wygląda na droge dojazdową, a jestem raczej zwolennikiem pochamowania swoich pasji, jeżeli w gre wchodzi szkodliwe działanie na rzecz powiedzmy przyrody. Poza tym już za sam wjazd do lasu grozi mandacik.

Rozumie Twoje niepokoje, ale drogi tam istnieją, tereny prywatne poza strefą ochronną, a przepisy dość dobrze znam i jednocześnie wiem co nieco o praktycznym funkcjonowaniu ochrony przyrody na Jurze :mrgreen:

Janushev napisał(a):
Zapytam też dlaczego numery rejestracyjne są zatarte? Przecież są doskonale widoczne na innych stronach i każdy, kto chciałby wnieść zgłoszenie o wykroczeniu ma gotowy materiał :)

Z prostej przyczyny - nie mam pisemnej zgody wszystkich tam obecnych na upublicznienie zdjęć z czytelnymi rejestracjami.

Janushev napisał(a):
Rozumiem, to jest pasja i mam nadzieje, że ludzie, którzy w tym siedzą mają troche zdrowego rozsądku.

W pewnym stopniu to pasja, w pewnym konieczność - większość ludzi z którymi mam kontakt ma więcej niż trochę zdrowego rozsądku, a ci którym go brakuje są coraz częściej eliminowani z towarzystwa.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Teraz jest 28 mar 2024, 12:22


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL