Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

Nordic Walking z Mistrzynią. Bezpłatne treningi w Żarkach.
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=13&t=6638
Strona 1 z 1

Autor:  Michał [ 09 lis 2015, 12:37 ]
Tytuł:  Nordic Walking z Mistrzynią. Bezpłatne treningi w Żarkach.

Cytuj:
Nordic Walking z Mistrzynią. Bezpłatne treningi w Żarkach.

Najbliższy weekend może być bardzo aktywny. Wystarczy wybrać się do Żarek. W niedzielę (15.11.) zaplanowany pierwszy bezpłatny cykliczny trening Nordic Walking z Positive Energy. Nie masz kijków? Nie martw się. Można je wypożyczyć na miejscu.
- Planujemy spotkania w każdą niedzielę o 10:00 oraz w poniedziałki o 18:00. Miejsce zbiórki przy budynku domu kultury w Żarkach (dawnej synagodze) przy ul. Moniuszki 2 - informuje Mariola Pasikowska, Mistrzyni Polski Nordic Walking. Jest możliwość wypożyczenia kijów. Proszę wcześniej o kontakt telefoniczny 668 122 274.

Jurajska Gmina Żarki jest idealnym miejscem do uprawiania Nordic Walking. Liczne i urokliwe szlaki prowadzące przez lasy i pola, przepiękny jurajski krajobraz, fachowa organizacja i wskazówki mistrzyni. Chyba nikogo nie trzeba namawiać na tego typu aktywność, bo przecież Nordic Walking łączy w sobie najlepsze cechy idealnej aktywności ruchowej dla wszystkich. A co o tym decyduje?
Jest łatwy i szybki do nauczenia na poziomie podstawowym, mogą go uprawiać niemal wszyscy, bez względu na wiek, wagę i wyjściowy poziom sprawności fizycznej, jest możliwy do uprawiania wszędzie i w każdym czasie, w dowolnym klimacie, w dowolnym terenie, na każdej nawierzchni i przez cały rok, jest 40-50% efektywniejszy niż marsz bez kijków. Nie próbowałeś? To może teraz jest właśnie ta okazja.

Lista argumentów przemawiających za uprawianiem NW jest znacznie dłuższa: efektywnie trenuje wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowniki kończyn górnych, wzmacniając mięśnie tułowia, ramion, barków, a także brzucha, odciąża cały aparat ruchowy do 30%, nie pogarsza stanu obolałych stawów, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa, łagodząc napięcie mięśniowe w okolicy barków, podnosi kreatywność i sprawność działania mózgu, obniża hormony stresu, obniża wartości tłuszczowe krwi i LDL, zapobiega cukrzycy, wzmacnia kości i zmniejsza ryzyko osteoporozy, jest bezpieczną formą ćwiczeń, kijki zapewniają równowagę i stabilność podczas chodu w trudnym terenie.

Zapraszamy.

źródło: materiały nadesłane przez p. Katarzynę Kulińską-Plutę, UMIG Żarki

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/