Teraz jest 25 kwi 2024, 22:16




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 mar 2015, 07:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Widzę, że niektórzy mają mi do zarzucenia że nie wykonuję tego ręcznie. Otóż, ja uważam, że wydruk 3D to nowoczesne rękodzieło. W programie graficznym trzeba sporo się napracować by osiągnąć odwzorowanie czegoś z reala.
Czemu nie robię tego z jakiejś masy? Bo wolę program graficzny (Blender), a taki program umożliwia mi wirtualne rzeźbienie. Mało tego, docelowo potrzebuję figurek z czegoś trwalszego niż np. masa solna...ale o tym jeszcze nie chcę mówić, by nie zapeszać.

Chciałam, uzyskać od Was, forumowiczów, opinię czy zamek, który ma wymiary około 8x8x8 cm i pomalowany ręcznie podoba się Wam?

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 07:57 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
"Niektórzy" to ja. Nie do końca tak jest, po prostu pytam o produkt finalny. Ja wykonuję swoje prace w 2d. I ponieważ nie zakładam powtarzalności to zdaję sobie sprawę jak ważny jest sam projekt. I w tym punkcie doceniam Cię Pralina. Full szacun.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 07:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Rybak napisał(a):
Jeszcze raz. Dziękuję wszystkim za pomoc w naprowadzaniu na cel, ale ja wciąż nie znam odpowiedzi. Czy dystrybucja odbędzie się w formie zdjęciowej - czytaj "łobrazka"?, czy też powtarzalnej formy - oczywiście za każdym razem ręcznie malowanej, ale pytam: z plastiku? Gipsu? Od początku pytam o materiał :!:


Drukarka 3d drukuje filamentem, który jest robiony z pla, abs, laywood (filament z domieszką pyłu z drewna) i innych. Można powiedzieć że to plastik ale wolę już taki plastik od badziewia z Chin.
Z resztą ja kupuję filament od Polskiego producenta, a nie sprowadzam z Chin. Moje rękodzieło jest w całości z polskich materiałów.
Niedługo wstawię filmiki odnośnie wydruku, jak to wszystko się odbywa, więc zapraszam do śledzenia http://www.facebook.com/juriperus

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 08:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Rybak napisał(a):
"Niektórzy" to ja. Nie do końca tak jest, po prostu pytam o produkt finalny. Ja wykonuję swoje prace w 2d. I ponieważ nie zakładam powtarzalności to zdaję sobie sprawę jak ważny jest sam projekt. I w tym punkcie doceniam Cię Pralina. Full szacun.


Zamki z Jury będą się u mnie powtarzać, natomiast inne rzeczy, które będę oferować będą to pojedyncze egzemplarze.
Kiedyś uczyłam się projektować w autoCADzie i jedyne co miałam z tego to oblukanie projektu wirtualnie. Teraz mam możliwość wziąć do ręki to, co sama stworze w programie graficznym i to jest wspaniałe!
Polecam i Tobie, daj jakiś projekt, a postaram się go wydrukować...

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 08:12 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9165
Lokalizacja: Włodowice
Projekt robisz na podstawie zdjęć z drona/skrzydła?

Odnośnie samej miniaturki, ciężko oceniać po zdjęciach, ale i tu pisze z wieloletniego doświadczenia w obsłudze grup - zdecydowanie lepiej żeby kupowali takie niż odpustowy badziew taki sam jak wszędzie a różniący się tylko naklejką. Polecam kiedyś popatrzeć co jest na stoiskach z "pamiątkami". Poza nielicznymi wyjątkami to produkty w równym stopniu związane z Gdańskiem, Wrocławiem, Ogrodzieńcem, czy innym miejscem.

Seria zamków jurajskich mogła by być ciekawa.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 08:15 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Dziękuję, ale nie :mrgreen: mam koleżankę po ASP łódzkim, która robi podobne rzeczy i wciąż przy winku spieramy się gdzie przesuwa się granica między sztuką, a rzemiosłem.
Rób, to co sprawia Ci frajde . Czekam na efekty :mrgreen:

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 08:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Korzystam z mojego zasobu zdjęć i na ich podstawie robię projekt.

Rybak napisał(a):
Dziękuję, ale nie :mrgreen: mam koleżankę po ASP łódzkim, która robi podobne rzeczy i wciąż przy winku spieramy się gdzie przesuwa się granica między sztuką, a rzemiosłem.
Rób, to co sprawia Ci frajde . Czekam na efekty :mrgreen:


Robi podobne rzeczy? Mam rozumieć że też korzysta z drukarki? Bo sądząc po Twoich wpisać tu to chyba nie wiesz na czym druk polega... Odsyłam do Pana google

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 13:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
Chciałam, uzyskać od Was, forumowiczów, opinię czy zamek, który ma wymiary około 8x8x8 cm i pomalowany ręcznie podoba się Wam?
Rzecz gustu. Podobnie jest z każdym powielanym w większej ilości wyrobem rzemieślniczym czy artystycznym. Ręczne malowanie daje pewną różnorodność więc nie jest to typowa masówka. Kossak malował konie seryjnie. Artysta czy rzemieślnik? Dzieła sztuki czy praszczury "chińszczyzny"? Nie będę wchodził w dywagacje "sztuka czy nie" przywołując choćby Andy Warhola i jego malowanki na wydrukowanym szablonie bo to Forum Jurajskie a nie artystyczne. Na pewno Twój pomysł o całą epokę wyprzedza ciupagi z Bobolic czy z jurajskie miecze świetlne z "Krupówek" w Podzamczu :mrgreen:

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 17:04 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Pralino - faktycznie nie znam się na tym co robisz i żaden wujek google mi w tym nie pomoże.
Zapytałem o efekt końcowy - długo nie mogłem doczekać się odpowiedzi - bo wiem co się obecnie dzieje na rynku sztuki, rękodzieła i wszelkich fajnych pomysłów. Ogólnie jest to tzw "bryndza". I chciałem też zapytać, czy robisz te zamki dla siebie, czy spodziewasz się zysków z ich sprzedaży? Ponieważ nie chciałem Cię urazić, napisałem - rób to co sprawia Ci frajdę. I to wszystko. Nie ustrzeglem się odrobinki cynizmu...

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 17:10 

Dołączył(a): 11 sie 2012, 22:23
Posty: 161
Lokalizacja: Jaworzno
Sztuka to powstaje z potrzeby tworzenia, nie zarobienia. Więc to nie sztuka, niezależnie od tego ile w to zostało włożone talentu. Oczywiście nie ma w tym nic złego bo nie o to tutaj chodziło, prawda? I na pewno pomysł jest trafiony, i to się może udać taki interes.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 17:20 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Miko - Twoje rozumowanie prowadzi do śmierci głodowej twórców. Negujesz też potrzebę istnienia odbiorcy i jego potrzebę posiadania :P

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 17:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Temat zmierza nie w tą stronę co powinien :) . Ale reasumując, nie uważam się za artystkę, choć to co robię łączy kilka moich pasji. Tak, wnerwiają mnie, jak i wielu, badziewne pamiątki z tak wspaniałego miejsca jakim jest Jura, więc postanowiłam coś z tym zrobić..może inni też pójdą w te ślady i ożywimy Jurę, bo coś zaczyna się dziać. Odnawiają ruiny, zaczynają dbać o budowle i chwała IM.
Zamki miniaturki z terenu Jury zamierzam sprzedawać w serii, ale nie robię tego w sumie dla siebie, bo mogłabym zrobić jeden egzemplarz, pochwalić się i do widzenia. Każdy zamek jest ręcznie malowany więc i każdy będzie troche inny.
Ciesze się, że się podoba i budzi tyle emocji, mam nadzieje że pozytywnej....jest nadzieja dla mnie i "mojego" rzemiosła ;)

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 17:37 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Ja po prostu coraz mniej wierzę w polskiego "przeciętnego" (bez urazy) odbiorcę. Nie wierzę w jego moc odróżnienia dzieł twórców polskich od chińskich. A te ostatnie zalewają nasz rynek w każdej dziedzinie życia. Życzę Ci hartu ducha. Wiary w to co robisz. Ja kupię taki zamek.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 18:48 

Dołączył(a): 11 sie 2012, 22:23
Posty: 161
Lokalizacja: Jaworzno
Rybak napisał(a):
Miko - Twoje rozumowanie prowadzi do śmierci głodowej twórców. Negujesz też potrzebę istnienia odbiorcy i jego potrzebę posiadania :P


Moje rozumowanie jest takie bo sam jestem studentem malarstwa :P Większość tych, którzy wybierają taki kierunek to raczej nie z myślą o przyszłości. Ważne żeby było szczerze. Niektórym się potem udaje odnieść z tego jakiś sukces, innym nie. Mamy tego świadomość. Ale jak ktoś robi sztukę dla kariery to to nie ma żadnej wartości.
(przepraszam za off topic, to co tu napisałem w żaden sposób nie odnosi się do prezentowanego tutaj projektu)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 21:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
Sztuka to powstaje z potrzeby tworzenia, nie zarobienia. Więc to nie sztuka, niezależnie od tego ile w to zostało włożone talentu.
Sztuka bez pieniędzy? W stu procentach bez komercji bo nie będzie sztuką? Artysta zje na śniadanie potrzebę tworzenia a farby i pędzle przyniesie mu św.Mikołaj ? ;)

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Teraz jest 25 kwi 2024, 22:16


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL