Teraz jest 18 kwi 2024, 09:18




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 mar 2015, 22:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Już nie długo takie zamki będziemy drukować w skali 1:1 w pełni rzeczywiste i funkcjonalne :mrgreen:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2015, 23:12 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
alkosandrze - piszesz młodym umysłem. podług moich spostrzeżeń - idealizm w sztuce kończy siw po trzydziestce, a zaczyna po sześćdziesiątce. :mrgreen:
Po Wielkiej Nocy jestem umówiony z artystą, którego znasz, a zdążył wypracować tzw "dwutakt" . Jest wykładowcą. Pojęcie życia ze sprzedaży prac dla niego nie istnieje.
Reszta przebiega wg scenariusza Praliny i Miko

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 mar 2015, 05:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Życie to nie bajka, z czegoś żyć trzeba...

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 mar 2015, 05:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Kill napisał(a):
Już nie długo takie zamki będziemy drukować w skali 1:1 w pełni rzeczywiste i funkcjonalne :mrgreen:

takie rzeczy jak na razie tylko w Chinach...

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 mar 2015, 12:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Wracając do tematu - ślicznie to wygląda, chciałbym taką miniaturkę. Serce na Jurze zostało, a życie mnie po świecie rzuca, fajnie by było mieć jakiś zamek na biurku na obczyźnie :-)

Czekam z niecierpliwością na Mirów, jeśli można :-) Będzie można to później kupić?

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 mar 2015, 12:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
v3rt napisał(a):
Wracając do tematu - ślicznie to wygląda, chciałbym taką miniaturkę. Serce na Jurze zostało, a życie mnie po świecie rzuca, fajnie by było mieć jakiś zamek na biurku na obczyźnie :-)

Czekam z niecierpliwością na Mirów, jeśli można :-) Będzie można to później kupić?



Jak odbudują. :mrgreen:
Poco drukować ruiny. :mrgreen:

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 mar 2015, 12:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2007, 12:59
Posty: 848
Lokalizacja: JAWORZNIK
Bardzo fajny pomysł, podobnie jak Michał pisze jako praktyk z doświadczeniem w zakresie obsługi tzw.ruchu turystycznego. To co obecnie można kupić w Olsztynie, Ogrodzieńcu, Mirowie i OPN to najgorszy chłam. Istotna będzie jeszcze kwestia ceny, ale jestem pewien, że znajdzie się całkiem spora grupa zainteresowanych. Oprócz dioram, które do komercyjnego wykorzystania raczej się nie nadają zastanowił bym się nad jakimiś historycznymi figurkami w jurajskiej scenerii. Pole do popisu jest duże od średniowiecza przez XVII wiek, powstanie styczniowe, pierwszą (tutaj można poszaleć) i drugą wojnę. Oprócz tego dla miłośników architektury militarnej można by przygotować miniaturki jurajskich schronów z niemieckiej linii b1, temat o tyle prosty, że były to obiekty typowe, których wymiary i rysunki techniczne można znaleźć w necie.

_________________
Towarzystwo Jurajskie.
http://www.agroturystyka-jura.pl
www.imprezy-jura.pl


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2015, 17:06 

Dołączył(a): 11 sie 2012, 22:23
Posty: 161
Lokalizacja: Jaworzno
alkosander napisał(a):
Cytuj:
Sztuka to powstaje z potrzeby tworzenia, nie zarobienia. Więc to nie sztuka, niezależnie od tego ile w to zostało włożone talentu.
Sztuka bez pieniędzy? W stu procentach bez komercji bo nie będzie sztuką? Artysta zje na śniadanie potrzebę tworzenia a farby i pędzle przyniesie mu św.Mikołaj ? ;)


Ja nie mówię o sztuce bez pieniędzy, tylko o tworzeniu kompletnie pozbawionego myśli o nich. tylko wtedy może powstać naprawdę wartościowa sztuka. A jak to potem zostanie docenione, przyniesie jakiś zysk, to super.
Czasami zdarza mi się robić coś na zamówienie, ale wtedy jest to dla mnie zwykłe rzemiosło, i bardzo nie lubię tego robić, bo przecież w tym czasie mógłbym zrobić coś swojego. Super by było gdyby ludzie kupowali prawdziwą sztukę, zamiast zamawiać do salonu tandetne motywy typu baletnica albo portret Żyda na szczęście.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2015, 06:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Postaram się zrobić wszystkie zamki z Jury i będą one na sprzedaż... szczerze mówiąc to mi się podobają bardziej ruiny niż nowo postawione mury ale z drugiej strony cieszę się że ktoś dba i odbudowuje.

Czy ktoś się orientuje kiedy zostanie ukończony zamek Pilcza i zamek w Rabsztynie?

Jaka panuje skala na dioramach bitewnych?

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 mar 2015, 07:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
A Mirów na razie taki, czeka na malowanie...


Załączniki:
008.jpg
008.jpg [ 225.12 KiB | Przeglądane 6423 razy ]

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 mar 2015, 08:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Uznawany za przełomowy w dziejach malarstwa fresk "Trójca Święta" Masaccia powstał na zamówienie bogatej rodziny florenckiej. Miałem go za wielkiego artystę a tu się okazuje,że to co stworzył to zwykły chłam rzemieślniczy :oops:
"Nocna straż" Rembrandta powstała na zamówienie amsterdamskich arkebuzerów z kompanii Cocqa. A ja go miałem za artystę :oops:
Niejaki Jan Matejko nie był artystą lecz zwykłym pacykarzem. Seria "Poczet królów i książąt polskich" powstała przecież na zamówienie wiedeńskiego wydawcy Maurycego Perlesa... :roll:
Do której grupy zaliczyć twórców dzieł malowanych nie na konkretne zamówienie ale sprzedanych za życia artystów? Obraz Richtera "Domplatz, Mailand" sprzedano we dwa lata temu za 37 mln dolarów. Za takie pieniądze dał bym się zdegradować.
Jeszcze bardziej zawiłą dyskusję powinien wywołać pewien obraz Kossaka. Malarz borykający się z kłopotami finansowymi związanymi z trybem życia wraz ze swym synem Jerzym prowadził "manufakturę" w której powstawały serie obrazów... Według kryterium, z którym polemizuję, plakat reklamujący piwo "Zwierzyniec" dziełem sztuki nie jest. Jak potraktować obraz na którego podstawie powstał plakat? Chyba,że od razu zaliczymy Kossaka do partaczy. Partacz-"rzemieślnik, nienależący do cechu zagrożony konfiskatą wyrobów, a także narzędzi pracy" a Kossak papierów na malarza-rzemieślnika nie miał. Należy mu się degradacja za cały ten chłam malowany seryjnie. Wieczne potępienie racz mu dać Panie. Dodatkowo za reklamę "Polskiego Fiata" powinien po wieki wieków wylecieć z encyklopedii.
Cytuj:
A jak to potem zostanie docenione, przyniesie jakiś zysk, to super.
Jak to sprawdzić? Wystarczy oświadczenie artysty,że malując obraz nie myślał o niezapłaconych ratach i czynszu albo o tym, że jak sprzeda wyrób ( pierwotnie napisane "dzieło" skreśliłem) to się porządnie zabawi w wesołym towarzystwie? Posadzić przed wykrywaczem kłamstw, zlecić śledztwo IPN-owi czy zorganizować głosowanie sms-owe w programie "Mamy cię!"?

Wyobrażam sobie taką sytuację- siedzę sobie gdzieś w plenerze, mam płótno, farby i chęć zostania artystą. Maluję, lepiej czy gorzej ale myśli moje dalekie są od wszelkich przejawów komercji. Sztuka w czystym wydaniu. Aż tu nagle pomyślałem sobie -farby kosztowały mnie 50 zł. Fajnie by było gdyby ktoś kupił moje dzieło po kosztach... Duuuup! W mgnieniu okaz z artysty stałem się pacykarzem :mrgreen:

@Pralina86: Na Smoleniu oba podzamcza są praktycznie skończone. Zostały do zrobienia drobiazgi poza obrębem ruin: WC na parkingu, ścieżka z parkingu do zamku, schody terenowe na podejściu, itp. Bryła zamku praktycznie nie ulegnie zmianom.


Załączniki:
Z lewej nie wiadomo co a z prawej zgroza :)
kossak_zwierzyniec.jpg
kossak_zwierzyniec.jpg [ 63.85 KiB | Przeglądane 6423 razy ]
kossak_fiat.jpg
kossak_fiat.jpg [ 235.44 KiB | Przeglądane 6423 razy ]

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 mar 2015, 09:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2015, 12:36
Posty: 48
Lokalizacja: Wolbrom
Dokładnie alkosander zgodzę się z Tobą, z resztą kiedyś było inaczej, a dziś są inne czasy. ZUS nie pyta czy masz z czego zapłacić, czy zarabiasz i stać cię na opłaty...po prostu masz co miesiąc zapłacić... Z resztą daleko mi do artysty i nie wiem czemu w ogóle wmotał się tu taki chochlik... To że ktoś chce robić pamiątki od razu czyni go artystą? Wow...
Mam swoje plany a miniaturki zamków z Jury są nastawione na sprzedaż i nie ukrywam tego bo taki jest mój cel... zrobić fajne pamiątki, które będę sprzedawać, czy moje nastawienie jest aż tak złe? Nie wiem czego uczą na wyższych uczelniach związanych ze sztuką itp. ale jeżeli aż takiej pokory, to powodzenia...na pewno Wasze dzieła będą się sprzedawać po 1 mln zł za sztukę....za jakieś 100 lat... jaki sens?

Czyli czas zacząć projekt Smolenia... :)

A mam jeszcze takie pytanie... Wolicie scenerię zimowa czy wiosenną, czyli śnieg czy trawka?

_________________
moja galeria rękodzieła http://www.juriperus.wix.com/juriperus


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 mar 2015, 09:11 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
alkosandrze - spróbuję dziś napisać jaśniej niż ostatnio - to nie jest do końca tak jak piszesz.
Matejko ucząc się malarstwa nie wierzył, że kiedykolwiek będzie z tego żył. Był krótkowidzem i daltonistą. Juliusz Kossak żył w podobnym przeświadczeniu, to jego syn i wnuk przestali się szczypać. Jurek wręcz oddawał swoje prace (jeszcze mokre) do podpisu ojcu, a ten nie miał skrupułów. Nie sądzę by Wilhelm Sasnal jadąc na trójach na ostatnim roku widział swoją przyszłą karierę. Mariusz Waras , był zawsze ideowcem. Od czasu kiedy miasta zaczęły zamawiać jego murale począł na nich zarabiać. Ja sam od czasu do czasu coś machnę i choć wiem, że moje rzeczy są kompletnie nie sprzedajne , gdzieś tam - od wystawy do wystawy - liczę, że w końcu znajdzie się naiwniak, który to łyknie.
Myślę, że Miko ma rację mówiąc, że nie należy liczyć - przynajmniej na początku - na kokosy z malowania. Ale z biegiem czasu trzeba rozstrzygnąć - czy dwutakt (malarstwo i coś jeszcze), czy pożegnanie z ambicjami, a może ryzyko wyprzedawania swoich sentymentów za flaszkę....

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 mar 2015, 09:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
alkosander napisał(a):
Uznawany za przełomowy w dziejach malarstwa fresk "Trójca Święta" Masaccia powstał na zamówienie bogatej rodziny florenckiej. Miałem go za wielkiego artystę a tu się okazuje,że to co stworzył to zwykły chłam rzemieślniczy :oops:
"Nocna straż" Rembrandta powstała na zamówienie amsterdamskich arkebuzerów z kompanii Cocqa. A ja go miałem za artystę :oops:
Niejaki Jan Matejko nie był artystą lecz zwykłym pacykarzem. Seria "Poczet królów i książąt polskich" powstała przecież na zamówienie wiedeńskiego wydawcy Maurycego Perlesa... :roll:
Do której grupy zaliczyć twórców dzieł malowanych nie na konkretne zamówienie ale sprzedanych za życia artystów? Obraz Richtera "Domplatz, Mailand" sprzedano we dwa lata temu za 37 mln dolarów. Za takie pieniądze dał bym się zdegradować.
Jeszcze bardziej zawiłą dyskusję powinien wywołać pewien obraz Kossaka. Malarz borykający się z kłopotami finansowymi związanymi z trybem życia wraz ze swym synem Jerzym prowadził "manufakturę" w której powstawały serie obrazów... Według kryterium, z którym polemizuję, plakat reklamujący piwo "Zwierzyniec" dziełem sztuki nie jest. Jak potraktować obraz na którego podstawie powstał plakat? Chyba,że od razu zaliczymy Kossaka do partaczy. Partacz-"rzemieślnik, nienależący do cechu zagrożony konfiskatą wyrobów, a także narzędzi pracy" a Kossak papierów na malarza-rzemieślnika nie miał. Należy mu się degradacja za cały ten chłam malowany seryjnie. Wieczne potępienie racz mu dać Panie. Dodatkowo za reklamę "Polskiego Fiata" powinien po wieki wieków wylecieć z encyklopedii.
Cytuj:
A jak to potem zostanie docenione, przyniesie jakiś zysk, to super.
Jak to sprawdzić? Wystarczy oświadczenie artysty,że malując obraz nie myślał o niezapłaconych ratach i czynszu albo o tym, że jak sprzeda wyrób ( pierwotnie napisane "dzieło" skreśliłem) to się porządnie zabawi w wesołym towarzystwie? Posadzić przed wykrywaczem kłamstw, zlecić śledztwo IPN-owi czy zorganizować głosowanie sms-owe w programie "Mamy cię!"?

Wyobrażam sobie taką sytuację- siedzę sobie gdzieś w plenerze, mam płótno, farby i chęć zostania artystą. Maluję, lepiej czy gorzej ale myśli moje dalekie są od wszelkich przejawów komercji. Sztuka w czystym wydaniu. Aż tu nagle pomyślałem sobie -farby kosztowały mnie 50 zł. Fajnie by było gdyby ktoś kupił moje dzieło po kosztach... Duuuup! W mgnieniu okaz z artysty stałem się pacykarzem :mrgreen:

@Pralina86: Na Smoleniu oba podzamcza są praktycznie skończone. Zostały do zrobienia drobiazgi poza obrębem ruin: WC na parkingu, ścieżka z parkingu do zamku, schody terenowe na podejściu, itp. Bryła zamku praktycznie nie ulegnie zmianom.



Zapomniałeś o "Firma Portretowa S.I. Witkiewicz". To dopiero pacykarz prowadził. :D

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 mar 2015, 17:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1642
Lokalizacja: Częstochowa
Pralina86 napisał(a):
A mam jeszcze takie pytanie... Wolicie scenerię zimowa czy wiosenną, czyli śnieg czy trawka?

A to zależy gdzie taką miniaturkę sobie ustawię :mrgreen: ,a poważnie jest mi raczej wszystko jedno, ważniejsze byłoby żeby Twoje dzieło było dostępne pod zamkiem w Olsztynie,Mirowie,Smoleniu itd.
Pomysł mi się podoba,chętnie kupię "Mini Olsztyn"gdy będzie dostępny.Mam dwoje pięcioletnich bratanków których zaraziłem olsztyńskim zamkiem,więc jeśli zaczniesz z powodzeniem "serial "warowni jurajskich to będzie świetna okazja aby w dzieciakach pobudzić kolekcjonerską żyłkę.
Życzę powodzenia, nie ukrywam że nieco egoistycznie :)


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Teraz jest 18 kwi 2024, 09:18


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL