Teraz jest 01 cze 2024, 15:40




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 cze 2009, 08:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
BASZTA napisał(a):
Skąd tacy faceci jak Wy, zabłądzili na takie interesujące Forum jak: "Jura Polska"?
Ciekawe...



Może dlatego, że tworzymy to forum i dzięki temu jest takie interesujące.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 30 cze 2009, 08:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Skąd taki facet jak ty zabłądził na Forum Jurajskie? Domyślam się,że nie myliłem się w ocenie napisanej kilka postów temu.Nie wyszło :) Nieważne kim jesteś i kogo reprezentujesz.Dla mnie prezentowane poglądy to klasyczne prymitywne buractwo,które zawsze wychodzi na wierzch wtedy,kiedy odbiorcy okazują się bardziej inteligentnymi niż zakładano i nie kupują wtykanego im badziewia.
Wypisuję się z dalszej bezsensownej dyskusji z p."Basztą".

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 30 cze 2009, 09:19 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
Najrozsądniej było by w tym momencie dać bana koledze/koleżance o pseudo Baszta.
Nie ma sensu robić tutaj piaskownicy ku uciesze jakiegoś/jakiej idioty/idiotki.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2009, 09:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Nie sądzę by to było konieczne. Dopóki siedzimy na jednym wątku i nie śmiecimy za bardzo gdzie indziej, dopóty uważam, że wszystko jest w porządku.

Takie rzeczy należy kanalizować, a nie stawiać tamy. Temy służy urozmaicenie tematów na forum.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 30 cze 2009, 11:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2007, 12:59
Posty: 848
Lokalizacja: JAWORZNIK
Parę lat temu spędziłem trochę czasu z pewnym bieszczadzkim ratownikiem, który opowiedział mi taką historyjkę - szkolenie wspólne grup GOPR, stoją rzędem ratownicze Defendery, nagle dojeżdża jeden jedyny z włączonym sygnałem niebieskim. Wszyscy w lot pojęli że przyjechała Jura. Mój rozmówca użył kilku nie licujących z powagą tego forum określeń opisując tą sytuację, cóż pewnie się nie znał. To była przecież akcja ratunkowa, ratowanym był jak mniemam prestiż jurajskiego naczelnika. Niestety był to na tyle beznadziejny przypadek, że wszelkie starania spełzły na niczym.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2009, 11:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2006, 20:13
Posty: 1487
Pomyślałem sobie, że warto trochę stonować. Jestem po koncercie symfonicznym. ( muzyka ponoć łagodzi obyczaje- Boguś Linda też czasem słucha muzyki).
Wygrzebałem starą fotkę z Baku. Myślę,że przyda się początkującym. Widać na niej jak
technicznie powinno się pokonywać jaskinię-łącznik. To się nazywa profilaktyka hm...
W końcu jesteśmy na forum jurajskim a nie gdzieś tam. To jest też jego funkcja.
Bez wielkiej forsy i bez granic proszę pana Baszty. Od morza do morza..


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 28.54 KiB | Przeglądane 6091 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2009, 13:15 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
@miki napisał, że widział naczelnika w Podlesicach a Baszta podobno nadawał dzisiaj z Wa-wy. Przestańmy reagować na taką prowokację.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2009, 13:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
A niech pisze ten obrońca GJ GOPRowskich prawd objawionych.

W prawdziwej dyskusji będę miał kopalnie cytatów.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 lip 2009, 12:39 

Dołączył(a): 20 cze 2009, 19:01
Posty: 14
Lokalizacja: Podlesice
No... i jak się miło zrobiło.
Co prawda z dużym wysiłkiem, ale ustaliliśmy, że strażacy jeżdżą na sygnałach legalnie (oczywiście, tak jak wszystkie inne służby ratujące mienie, zdrowie i życie ludzkie: PSP, OSP, Pogotowie Ratunkowe, GOPR, WOPR, MSR itd itd ).
.
Ustaliliśmy, że pobieranie opłat za wejście na najpiękniejszy teren skalnej Jury, jest nieporozumieniem,
gdyż w dalszej konsekwencji odstraszy turystów,
a wielu niezamożnym uniemożliwi (ze względów ekonomicznych) realizację osobistych planów sportowo-wspinaczkowych.
.
I jeszcze jedno:
To prawda, że to właśnie Forumowicze tworzą każde FORUM. Dzięki nim ono żyje.
Ale logicznym celem Forum jest to aby było popularne i często odwiedzane,
przez jak największą ilość internautów
(a nie tylko przez wąskie towarzystwo wzajemnej adoracji).
W tej sytuacji plucie jadem i faszerowanie tego Forum bezrozumną nienawiścią do społecznej służby GOPR niosącej bezinteresownie ludziom pomoc
(i do twórców tej służby) -
jest dla tego Forum, po prostu szkodliwe.
Rzadko bowiem komu sprawia przyjemność czytanie ciągłych bluzgów.
Zostawcie to dla polityków.
.
Myślę, że więcej dobrego dla Jury zrobicie promując na tym Forum, unikatowe piękno naszej, jurajskiej ziemi...
I wspierając ze wszech sił działania ludzi pozytywnie zakręconych.
Bo to na nich opiera się świat!
.
Pozdrawiam -
Piotr van der Coghen


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2009, 12:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6895
Lokalizacja: Śląsk
Przejrzałem http://forumjurajskie.pl/search.php?sea ... hor=BASZTA i polecam to samemu użytkownikowi, zanim napisze


BASZTA napisał(a):
Rzadko bowiem komu sprawia przyjemność czytanie ciągłych bluzgów.


samokrytyka jednak jest w cenie, więc zostawiam wątek Baszcie, skoro prosi

BASZTA napisał(a):
Zostawcie to dla polityków.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2009, 15:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
BASZTA napisał(a):
No... i jak się miło zrobiło.
Co prawda z dużym wysiłkiem, ale ustaliliśmy, że strażacy jeżdżą na sygnałach legalnie (oczywiście, tak jak wszystkie inne służby ratujące mienie, zdrowie i życie ludzkie: PSP, OSP, Pogotowie Ratunkowe, GOPR, WOPR, MSR itd itd ).




Wujek ty głupi jesteś, albo czytać nie umiesz. Najpierw piszesz o legalnym powrocie na bazę na włączonym kogucie, a jak ci się udowadnia, że bzdury pleciesz to udajesz dalej durnia... albo jesteś do czego się bardziej skłaniam.
Piszesz, że jesteś goprowcem a nie znasz definicji interwencji?

Poza tym forum jest miłe zrzeszające miłych ludzi o różnych poglądach, lecz czasem jakiś wiejski głupek się przypęta.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 lip 2009, 17:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2006, 20:13
Posty: 1487
To się nazywa odwracanie kota ogonem.
Jest taki stary dowcip o politykach ale na szacownym forum nie nadaje się on do cytowania. Powiem tylko ,że świetnie oddaje on to, co Baszta usiłuje wmówić czytającym jego posty. Muzyka nie poskutkowała w tym przypadku a szkoda.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2009, 18:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2006, 20:13
Posty: 1487
BASZTA napisał(a):
No... i jak się miło zrobiło.

Ustaliliśmy, że pobieranie opłat za wejście na najpiękniejszy teren skalnej Jury, jest nieporozumieniem,
.........
I jeszcze jedno:
(a nie tylko przez wąskie towarzystwo wzajemnej adoracji).
W tej sytuacji plucie jadem i faszerowanie tego Forum bezrozumną nienawiścią do społecznej służby GOPR
........
Rzadko bowiem komu sprawia przyjemność czytanie ciągłych bluzgów.
Zostawcie to dla polityków.
.
Myślę, że więcej dobrego dla Jury zrobicie promując na tym Forum, unikatowe piękno naszej, jurajskiej ziemi...
I wspierając ze wszech sił działania ludzi pozytywnie zakręconych.
Bo to na nich opiera się świat!
.
Pozdrawiam -
Piotr van der Coghen

To się nazywa odwracanie kota ogonem.
Jest taki stary dowcip o politykach ale na szacownym forum nie nadaje się on do cytowania. Powiem tylko ,że świetnie oddaje on to, co Baszta usiłuje wmówić czytającym jego posty. Muzyka nie poskutkowała w tym przypadku a szkoda.
1/ Jak w GJ GOPR : ustaliliśmy czyli ustaliłem.
2/ Czy my tutaj dyskutujemy o opłatach za wstęp na Górę Zborów?
3/ Czy tutaj ktoś coś napisał krytycznie o GOPR?
4/Pokazywanie palcem do czego ma ograniczać się działalność forum to tak jakby list z innej epoki.
5/ Miłość może być też chora i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
6/ Pozytywnie zakręcony "oki" ale trzeba zmienić obroty faktycznie na pozytywne.
7/ Jeżeli Baszta pisze o jadzie to próbuje też tutaj troszkę jego wstrzyknąć. Co prawda
nie celuje w forum ale toż to żywy przykład jak mamy poszukać kogoś, kogo mamy nie lubić i zmienić temat naszych dyskusji( była kiedyś taka szkoła, która uczyła tej metody.)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2009, 18:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Nie jestem przeciwnikiem Grupy Jurajskiej GOPR. Doceniam jej wkład w szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Pisałem już o tym na Forum. Nie jestem co prawda z pokolenia Klimka Bachledy ale wiele lat temu miałem przyjemność być szkolonym w Tatrach między innymi przez tamtejszych ratowników.Dla mnie więc ratownik górski pozostał w pamięci jako człowiek przede wszystkim skromny.Kiedy dzisiaj patrzę na kogoś kto lansuje się w mediach w okularach rodem z Bonda i ze słuchawką telefonu w uchu ogarnia mnie pusty śmiech. Rozumiem,że komunikacja między głową a narządem mowy jest zachwiana i wymaga wspomagania. Jestem przeciwnikiem bufonady, megalomanii i prywaty.
O pięknie Jury rozmawiamy tu od dawna,Forum jest popularne i często odwiedzane przez miłośników Jury ale żeby to zauważyć potrzebna jest znajomość czytania ze zrozumieniem więc odpuszczam sobie dalsze komentarze w tym zakresie.Skoro jednak niejaki Baszta uparł się żeby jako wąskie towarzystwo wzajemnej adoracji opiewać na Forum piękno Pana eks-Naczelnika Grupy Jurajskiej GOPR (Nie mylić z Grupą Jurajską GOPR) to niech brnie dalej w to bagno.Na początek uporządkujmy ustalenia: Ustaliliśmy,że Pan eks -Naczelnik nagminnie łamie prawo o ruchu drogowym.Normalka.Skoro ma immunitet to praworządność może mieć po prostu w d... Nie po to szedł do parlamentu żeby przestrzegać prawa jak byle obywatel.Nihil novi sub sole albo do wyboru jeśli wlazłeś między wrony ... Proszę to zaprotokołować.Proponuję aby teraz przedyskutować kiedy Nasz Bohater łże jak pies na temat jurajskich statystyk.(Przepraszam wszystkie jurajskie burki za ten zwrot). Na początek oficjalne jurajskie statystki skrzętnie wynotowane z różnych wypowiedzi w pismach i na stronach internetowych.Przykład pierwszy z brzegu: "Rok 2002 - 43 wieloosobowe wyprawy ratownicze,16 wypraw poszukiwawczych....".Chciałbym dowiedzieć się ze szczegółami kiedy,kogo i w jakich jurajskich ostępach wyprawy te poszukiwały i/lub ratowały bo nijak mi to nie współgra z archiwalną prasą lokalną i z kronikami policyjnymi a na dodatek na stronie internetowej GOPR,w oficjalnej statystyce przeczytałem o ...5 (słownie: pięciu ) wyprawach zorganizowanych przez GJ GOPR od 10.2001 do 10.2002. (Strona internetowa GJ GOPR ruszyła ale kroniki ani śladu.) Jakoś trudno mi uwierzyć w to,że w listopadzie i w grudniu 2002 odbyły się 43+16 - 5 = 54 wyprawy ratownicze i poszukiwawcze :mrgreen: Nie oczekuję merytorycznej odpowiedzi.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 01 lip 2009, 18:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2007, 12:59
Posty: 848
Lokalizacja: JAWORZNIK
Witam.
Kolega Baszta faktycznie ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Zabawne jest też to,że parę postów wyżej zachwycał się swoim "od podstaw" stworzeniem. Pytanie tylko co powstało GOPR, czy prywatna firma rodzinna robiąca kasę pod przykrywką szlachetnej instytucji jaką niewątpliwie powinno być Ochotnicze Pogotowie. Baszt broni niebieskiego kogucika jak Częstochowy natomiast słowa nie napisał odnośnie wyartykułowanej tutaj prywaty i konkretnych zarzutów dotyczących braku ratowniczych kompetencji. To chyba nie przypadek bo całe to pogotowie sprowadza się do przesadnej zgrywy, megalomanii i niebieskiego kogucika właśnie.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Teraz jest 01 cze 2024, 15:40


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL