Teraz jest 28 mar 2024, 14:03




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 07 maja 2009, 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Ja sie pytałem poważnie.... wiec jak ?

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2009, 05:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Chyba Wituś "Kasa" Brodzik, prezeiro TMZZ czyta to forum, bo zmienili to co wyśmiałem ostatnio jeśli chodzi o przedszkolaków. Otóż obwieszczam, że średniaki i starszaki mają również za darmo! Cóż za wspaniałomyślny gest i wyraz szlachetnej postawy względem najmłodszych!

Studenci są zbyt liczną grupą by dawać im zniżkę i tracić przez to kasę, kasę i jeszcze raz kasę. Tak więc jeśli chcesz zwiedzić to albo kup bilet za 4 złote albo zabaw się z organizatorami tej hucpy i nie kupuj biletu w ogóle.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 maja 2009, 07:31 

Dołączył(a): 05 mar 2005, 12:48
Posty: 340
Lokalizacja: Borowe Pole
jeśli mnie pamięć nie myli (a jak mówił klasyk Michnik pa- pa- pa- pa- pamięć ludzka jest zawodna) osoba prowadząca szkolenie dla przewodników po Jaskini Głębokiej deklarowała, że Górze Zborów grozi zadeptanie i wprowadzenie opłat jest jednym ze sposobów na ochronę Rezerwatu - żeby zmniejszyć ilość odwiedzających... to się właśnie powinno udać.

Nie sądzę żeby za całą ideą stał Witold B. Gdyby chciał na tym zrobić większą kasę, to nie przekazywałby wykupionych terenów gminie (wg. słów Włodka Porębskiego tak było...) tylko zostałby właścicielem całości. Skłaniam się ku tezie że sytuacja jest jak z filmu Janosik z cytatem: "kto mi podsunął ten pomysł???" a że przy okazji sprzeda się więcej wody "Jura Skałka" to co? jakaś woda i tak się w punktach gastronomicznych sprzeda...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2009, 10:17 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Temat wzbudza kontrowersje i słusznie ponieważ może być to początek ograniczeń, wprowadzenia opłat na szerszą skalę. Tym bardziej iż usilnie akcentowany jest fakt iż opłaty są za korzystanie z prywatnego terenu, a na Jurze znaczna część terenów w tym cennych krajobrazowo jest prywatna.

Co mi się, jako osobie prywatnej, nie podoba:
- sposób w jaki opłaty zostały wprowadzone (z dnia na dzień, bez wcześniejszego informowania o tym opinii publicznej),
- wysokość opłat, 4zł to za dużo biorąc pod uwagę atrakcyjność terenu dla przeciętnego turysty.

I teraz pytanie zupełnie bez podtekstów, czy tworząc rezerwat przyrody Państwo nie powinno wykupić terenu wchodzącego w jego skład? To o wiele mniejsze obszary niż Parki Narodowe i porównywanie ze wstępem w Tatry itp. nie jest do końca słuszne.

Druga sprawa, infrastruktura Podlesic jest stale rozbudowywana, turyście/wspinacze którzy zrezygnują ze wstępu na Zborów rozleją się po całej okolicy niszcząc to co jest w miarę ocalało od zadeptania.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 maja 2009, 10:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Nawet w parkach narodowych są tereny prywatne, np Wspólnota Witowska w TPN i ten obszar nie jest administrowany przez Park,

wydaje mi się, że opłaty w Podlesicach umrą śmiercią naturalną, mam taką nadzieję, tryb wprowadzenia i cena są dziwne, ale żyjemy w Polsce


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2009, 10:44 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Tak, w PN to dość częste zjawisko, ale rezerwaty są mniejsze obszarowo i wykup, czy też jak to mogło mieć miejsce w latach 50-tych przejęcie terenu powinien być zawsze stosowany.

edit (9.05.09 godz. 18:03)

Byłem dziś przed południem na G. Zborów, zobaczyć jak w praktyce wygląda biletowanie turystów. Wchodząc na G. Zborów czarnym szlakiem nie widziałem żadnej tablicy inf. O wejściu na teren rezerwatu i obowiązku uiszczenia opłaty (taka inf. znajduje się przy parkingu pod Głęboką, ale idąc od drogi przy CMK wchodzimy tam nieświadomie). Na górze trochę rodzin z dziećmi, parę samotnych osób i wspinacze w ilościach chyba mniejszych niż zazwyczaj. Po chwili robienia fotek i siedzenia na szczycie trafili się dwaj "rangersi" w firmowych polarkach i grzecznie poinformowali, iż jestem na terenie rezerwatu, że wstęp jest płatny itp. - pełna kultura, naprawdę przyczepić się do nich nie można. Zszedłem do tablicy przy parkingu pod Głęboką i chciałem wrócić jeszcze na chwilę na linię okopów za Kruczymi Skałami. Siedząca tam pani w zielonym polarku równie grzecznie poinformowała że zbliżam się do granicy rez. że wstęp płatny itp. Podobnie jak poprzednio wszystko na wysokim poziomie, choć rowerzysta jadący czarnym szlakiem rowerowym być może będzie musiał tłumaczyć że on jedzie dołem nie wjeżdża na teren rezerwatu.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 31 maja 2009, 22:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
A w tygodniu byl ktos ? Jak wyglada sprawa z tymi biletami :?:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 cze 2009, 18:01 

Dołączył(a): 05 mar 2005, 12:48
Posty: 340
Lokalizacja: Borowe Pole
Kill napisał(a):
A w tygodniu byl ktos ? Jak wyglada sprawa z tymi biletami :?:


rozmawiałem z panią przy zagrodzie przy parkingu, w tygodniu po rezerwacie chodzi dwóch (dwoje, dwie) strażników i na kogo się natkną tego kasują.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2009, 20:09 

Dołączył(a): 21 wrz 2009, 19:49
Posty: 11
Lokalizacja: Jura
czatal napisał(a):
jeśli mnie pamięć nie myli (a jak mówił klasyk Michnik pa- pa- pa- pa- pamięć ludzka jest zawodna) osoba prowadząca szkolenie dla przewodników po Jaskini Głębokiej deklarowała, że Górze Zborów grozi zadeptanie i wprowadzenie opłat jest jednym ze sposobów na ochronę Rezerwatu - żeby zmniejszyć ilość odwiedzających... to się właśnie powinno udać.

Nie sądzę żeby za całą ideą stał Witold B. Gdyby chciał na tym zrobić większą kasę, to nie przekazywałby wykupionych terenów gminie (wg. słów Włodka Porębskiego tak było...) tylko zostałby właścicielem całości. Skłaniam się ku tezie że sytuacja jest jak z filmu Janosik z cytatem: "kto mi podsunął ten pomysł???" a że przy okazji sprzeda się więcej wody "Jura Skałka" to co? jakaś woda i tak się w punktach gastronomicznych sprzeda...


Szanowny Panie Informacja o wykupie i przekazaniu terenów gminie to absurd Owszem gmina nabyła 4 ha gruntu ale za własną kasę


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2009, 14:58 

Dołączył(a): 05 mar 2005, 12:48
Posty: 340
Lokalizacja: Borowe Pole
użytkownik Kolega zabił mi ćwieka... ale pogrzebałem w pamięci i w necie i znalazłem ;)


cyt:

W tym roku status własnościowy Góry Zborów podlegał bardzo dynamicznym zmianom. Realne było zagrożenie wykupu ważnego fragmentu prywatnej części terenu rezerwatu przez osoby wspinaczom nieprzychylne, jednak TMZZ zdobyło środki finansowe i odkupiło wystawioną na sprzedaż kluczową, około czterohektarową działkę (obejmującą m.in. Młynarze i Mur Wyklętych), a następnie przekazało ją gminie z zastrzeżeniem, że nie może być ona dalej odsprzedana i ma służyć wszystkim turystom i wspinaczom.



cytat z artykułu Włodzimierza Porębskiego, osoby negocjującej z ramienia chyba PZA warunki wstępu dla alpinistów z PZA...
spróbuję przy okazji osobiście spytać Włodka czy wymyślił sobie tą informację...

http://www.wspinanie.pl/serwis/200904/2 ... zborow.php

z poważaniem itd.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2009, 17:43 

Dołączył(a): 21 wrz 2009, 19:49
Posty: 11
Lokalizacja: Jura
Witam zaskoczonego Czatala i muszę przyznać że sam byłem zaskoczony czytając ww artykuł. Nie przypisuję panu Włodkowi kłamstwa ale z całą stanowczością stwierdzam że został wprowadzony w błąd przez pracowników TMZZ. Rozmawiając z nim telefonicznie wyjaśniłem mu ten fakt. Mam nadzieję że na sesji Rady Gminy wszystko zostanie wyjaśnione i odpowiedni artykuł zawierający sprostowanie znajdzie się na łamach http://www.goryonline.com oraz tego forum.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2009, 18:12 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Więc z ocenami/osądami poczekajmy na oficjalne stanowisko Rady Gminy Kroczyce

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 22 wrz 2009, 19:21 

Dołączył(a): 21 wrz 2009, 19:49
Posty: 11
Lokalizacja: Jura
Stanowisko Rady to jedno, granie na wizerunek to drugie. Szacunek dla TMZZ za prace na terenie rezerwatu ale poza tym nic więcej. To Rada Gminy podjęła uchwałę o zakupie działki by nie dopuścić do pozbycia się turystów z okoilicy. Dla potwierdzenia moich słów http://www.kroczyce.bip.jur.pl/?go=221&read=446 lub http://www.kroczyce.bip.jur.pl/?go=167&read=674 ad16. Dla wyjaśnienia teren Góry Zborów to nie Podlesice tylko Kroczyce Okupne.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2009, 19:41 

Dołączył(a): 21 wrz 2009, 19:49
Posty: 11
Lokalizacja: Jura
i jeszcze jeden link http://www.kroczyce.bip.jur.pl/?go=167&read=673 ad 10 Mam nadzieję że to wszystkim Państwu w zupełności wystarczy. Michał oczekuje stanowiska Rady a ja oczekuję stanowiska TMZZ.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2009, 20:34 

Dołączył(a): 05 mar 2005, 12:48
Posty: 340
Lokalizacja: Borowe Pole
a moze Kolega dysponuje mapka terenow ktore obecnie sa pod kuratela TMZZ i wstep na nie jest platny? jakos ciagle nie mozna jej znalezc na stronie TMZZ a to bylaby ciekawa lektura


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 14:03


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL