Teraz jest 21 maja 2022, 13:08
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 25 cze 2012, 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Sprawa wygląda tak:
"Gmina xxxxx (tu wpisz dowolną nazwę) poszukuje inwestora, który zrobi baseny geotermalne."
Prawda jest taka, że gdziekolwiek byś nie wywiercił to uzyskasz te 20-40°C, bo Polska leży na geotermii, ale niestety niskotemperaturowej. Gdzieniegdzie jednak są lepsze warunki i można zrobić z tego ogrzewanie. Prądu już niestety z tego nie wykręcisz...
Tak więc równie dobrze może takiego inwestora poszukiwać gmina Włodowice, Żarki, Niegowa..., bo i tak można się dokopać. Problem w tym, kto wyda kasę na odwiert i kto wybuduje aqua park.
Proponuję wójtowi zrobić basen na samym środku zamku a jako wieżę do skoków wykorzystać wieżę zamkową. Przebije w ten sposób Laseckiego. Zresztą już pierwsze kroki zrobiono - wytruto Roundapem murawy.
Pół miliona dotacji na piknikowisko. A parę lat temu JPN chciano stawiać w tym miejscu. Chichot losu?
Albo też historia zatoczyła koło, bo przed ideą JPNu robiono pokazy pirotechniki 2km od rezerwatu Sokole Góry.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 25 cze 2012, 21:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Cytuj:
Olsztyn należy do najbardziej malowniczych zakątkow Jury.Będziemy niedługo pisać "należał".

Wyobrażam sobie malowniczą zjeżdżalnię między Sokolimi a zamkiem przewyższającą wszysko wokół.
Czekam jeszcze na "Gołębiewskiego" w Towarnych.
Ech racje ma Michał, że coraz bardziej na wschód w stronę Miechowa się zapatruje.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 11 paź 2012, 19:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3624
W tym samym momencie wrzuciłem do tematu obok, więc przerzucam tu mojego posta:

Cytuj:
Master Plan dla term jurajskich

Obrazek

Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na opracowanie studium możliwości zagospodarowania i wykorzystania komercyjnego terenu inwestycyjnego w jurajskiej gminie Olsztyn (tzw. Master Plan) dla projektu pn. „Termy jurajskie – promocja walorów inwestycyjnych gminy Olsztyn”.

Podstawą realizacji przedmiotu zamówienia tj. Master Planu, jest opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu oraz analiz ekonomiczno – finansowych m.in.: SWOT, barier inwestycyjnych, korzyści i ryzyka realizacji przedsięwzięcia. Master Plan jest częścią projektu pn. „Termy jurajskie – promocja walorów inwestycyjnych gminy Olsztyn”. W kolejnych etapach zaplanowano produkcję materiałów promocyjnych oraz udział w targach organizowanych w czterech krajach UE.

Koncepcja zagospodarowania terenu ma uwzględniać kompleks obiektów bazujących na wodach termalnych (kąpielisko termalne, hotel, SPA, obiekty gastronomiczne, korty tenisowe, etc.) lub innych. Propozycje rozwiązań architektonicznych mają być wkomponowane w istniejące otoczenie przestrzenno – funkcjonalne i przyrodnicze, uwzględniające m.in. zachowanie walorów krajobrazowych Olsztyna i panoramę okolicy obserwowaną z ruin średniowiecznego zamku i okolicznych wzgórz, warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, zasad ochrony środowiska i urządzenia terenu, w tym zieleni.

Master Plan będzie podstawowym materiałem promocyjnym kampanii – narzędziem, za pomocą którego Gmina będzie promować teren inwestycyjny oraz możliwości jego zagospodarowania. Dystrybucja studium zagospodarowania prowadzona będzie wieloma kanałami, m.in. poprzez: stronę internetową Gminy Olsztyn, zamieszczenie w materiałach promocyjnych, prezentacje podczas konferencji, spotkań. Z planem zapoznają się uczestnicy targów we Francji, Austrii, Niemczech oraz Polsce, w których Gmina będzie uczestniczyć w ramach realizowanego projektu.

Całkowity koszt realizacji projektu pn. „Termy jurajskie – promocja walorów inwestycyjnych gminy Olsztyn", planowanego na 2013 r. to 624 360 zł. Realizacja zadania będzie dofinansowana kwotą 530 706 zł. pozyskaną przez Gminę Olsztyn ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 - Priorytet 1. Badania i rozwój technologiczny, innowacje i przedsiębiorczość, działanie 1.1 Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Konkurs realizuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.


Termin wykonania całości przedmiotu zamówienia planowany jest do 20.02.2013 r.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu można składać do dnia 23.10.2012 do godziny 10:00 w Urzędzie Gminy Olsztyn, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10, 42-256 Olsztyn; Biuro Obsługi Interesanta.

Więcej informacji na stronie http://www.olsztyn.bip.jur.pl oraz w Urzędzie Gminy Olsztyn, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10, 42-256 Olsztyn pok. nr 16.

Źródło: http://www.olsztyn-jurajski.pl/aktualnosci/893Edit:
Czyli to ta działeczka, na przeciwko Biakła, pod samymi Sokolimi.... :|

Obrazek
maps.google.pl

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 13 paź 2012, 23:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
No to muszę zająć głos bo Olsztyn będzie niebawem moją miejscowością zamieszkania.
Też się bałem tych basenów geotermalnych kiedy przeczytałem artykuł w Gazecie Wyborczej. Według ich opisu baseny miały powstać w najbliższym sąsiedztwie Sokolich Gór - w miejscu starego zalewu :o :cry: Jakoś ta Gazeta "W" zawsze podchodzi do sprawy po łebkach. Jakoś tak ciężko mi ich nazwać nieprzyzwoicie "niedouczonymi nierobami" bo są to po części moi chlebodawcy :roll:
Ale wystarczy zajrzeć na strony gminy - http://www.olsztyn-jurajski.pl/kategori ... _geotermia
i zobaczyć że baseny mają powstać w miejscu którego nawet z Sokolich Gór nie zobaczycie (radzę sprawdzić w terenie).

Dobrze jest się zapoznać z mapą plany zagospodarowania przestrzennego umieszczonego na powyższej stronie i obejrzeć ile działek budowlanych znajduje się w pobliżu planowanej inwestycji. I niestety nie będą one miały takiego szczęścia jak ja, żeby podziwiać z balkonu widok na rezerwat Sokole Góry, którego jestem ogromnym fanem i jego "nienaruszalności" będę bronił pazurami !

P.S. A tak sobie dodam od siebie że "tego inwestora" to gmina raczej szybko nie znajdzie - bo tereny są wielce "germanie" nie atrakcyjne. :roll: Ale plus dla inicjatywy !
Częstochowa od 15 lat nie może się zdecydować gdzie Aqa Park wybudować.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 14 paź 2012, 12:05 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1389
Egzor - zacznij ostrzyć swoje pazury! Marek niewiele się pomylił. Miejsce jest trochę bardziej na południe czyli de fakto jeszcze bliżej SG! Być może wzgórze Dolne Lipówki nieco przesłoni widok ale nie zmienia to faktu, że do obecnego parkingu będzie stamtąd w lini prostej raptem 500m!
Problem w tym, że tak naprawdę to każda lokalizacja będzie miała jakieś minusy. (Abstrahując od realiów może jakieś miejsce bardziej na zachód i najlepiej z dojazdem z innej strony byłoby lepsze)
ps. Oczywiście jeżeli idzie o ochronę i obronę SG to jestem całym sercem z Tobą - jak zapewne wszyscy uczestnicy tego Forum!


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 14 paź 2012, 17:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3624
smar napisał(a):
Marek niewiele się pomylił. Miejsce jest trochę bardziej na południe czyli de fakto jeszcze bliżej SG!


Ja tylko zaznaczyłem polanę na zdjęciu lotniczym, które powyżej wstawiła Gmina Olsztyn. Przyznam, że nie studiowałem mapek z linka podanego przez Egzora.

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 18 sty 2013, 18:13 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 8874
Lokalizacja: Włodowice
Turystyczne zagospodarowanie lasu u podnóża XIV wiecznego zamku, jego połączenie ścieżką rowerową z rezerwatem przyrody Sokole Góry wraz z przebudową parkingu i miejsca obsługi turysty w Gminie Olsztyn.
Cytuj:
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 2.1 Przedmiotem zamówienia jest: Turystyczne zagospodarowanie lasu u podnóża XIV wiecznego zamku, jego połączenie ścieżką rowerową z rezerwatem przyrody Sokole Góry wraz z przebudową parkingu i miejsca obsługi turysty w Gminie Olsztyn. 2.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje min.: - Przebudowę i oświetlenie części parkingu na działce nr ewid.1926/6 przy drodze Olsztyn - Janów oraz turystyczne zagospodarowanie lasu u podłuża zamku olsztyńskiego w tym: -wyrównanie i utwardzenie nawierzchni wschodniej części parkingu (kostka betonowa, kostka kamienna, płyty ażurowe), - wykonanie oświetlenia parkingu obejmujące: przestawienie istniejącego słupa oświetleniowego, montaż nowych latarni oświetleniowych, wykonanie linii kablowej zasilającej słupy oświetleniowe od stacji transformatorowej, - zagospodarowanie lasu dla potrzeb turystyczno-rekreacyjnych obejmujące: wykonanie alejek i ścieżek oraz toru do zjazdów, utworzenie polan rekreacyjnych wraz z miejscami piknikowymi tj. stoły, ławy, koszy, stojaków, zabiegi porządkujące i prześwietlające drzewostan i poszycie leśne, wycinkę drzew w koniecznym zakresie. - Ścieżka rowerowa wzdłuż drogi powiatowej nr 1065 S w tym: roboty przygotowawcze, wycinka kolidujących drzew i krzaków usunięcie poszycia, umocowanie skarp rowu płytami ażurowymi, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, obrzeża betonowe ograniczające ścieżkę rowerową. - Przebudowa parkingu i miejsca obsługi turysty przy rezerwacie Sokole Góry w tym: roboty ziemne przy korytowaniu z wywozem nadmiaru ziemi, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, w miejscu zmotoryzowanego turysty nawierzchnia z kruszywa łamanego, na parkingu jezdnia manewrowa bitumiczna, miejsca postojowe z kostki betonowej, okrawężnikowanie parkingu, zagospodarowanie miejsca odpoczynku turysty tj. wiata wypoczynkowa, stoły piknikowe z ławkami, kosze na śmieci, stojaki na rowery i narty. 2.3 Prace należy prowadzić pod nadzorem archeologicznym...


Więcej na: http://www.olsztyn.bip.jur.pl/artykuly/2783

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 24 kwi 2013, 09:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Cs7u8AWmE#!

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 24 kwi 2013, 18:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Na "Chomiku" nie znalazłem wersji z lektorem ale w napisach wyczytałem: ...Katowice 60 km-1 godzina... Kraków 120 km-1,50 godziny". Rozumiem,że jest to film z gatunku science-fiction :roll: Jak dla mnie za mało akcji :mrgreen:

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 24 kwi 2013, 19:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3624
Myślę, że bardziej razi w oczy "Autostrada A1 - 10 km" :mrgreen:

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 24 kwi 2013, 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Może będzie :mrgreen:

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 15 maja 2013, 12:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
markpm napisał(a):
Myślę, że bardziej razi w oczy "Autostrada A1 - 10 km" :mrgreen:

Proszę bardzo. Bez jakichkolwiek przeróbek.


Załączniki:
Jak nie będą umieli robić zakrętów to zamek w Olsztynie trzeba rozebrać.
a1.jpg
a1.jpg [ 194.66 KiB | Przeglądane 29497 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 15 maja 2013, 17:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1949
Lokalizacja: Jura Płn
Już ją rozebrali :P

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 30 wrz 2013, 16:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3624
Dziennik Zachodni
Cytuj:
Włoski biznes zainwestuje w jurajskie termy w Olsztynie
Jest szansa, że Olsztyn nareszcie znajdzie inwestora, który wybuduje termy jurajskie. Gminę dwukrotnie, w drugiej połowie br., odwiedzili włoscy biznesmeni, ostatnio w minionym tygodniu. Włosi najpierw poznali projekt "Termy jurajskie" na targach w Mediolanie.

- Na razie jesteśmy na bardzo wstępnym etapie rozmów, ale nasi partnerzy wykazują duże zainteresowanie inwestycją - mówi ostrożnie wójt Olsztyna Tomasz Kucharski.

Gmina wyda ponad 600 tys. zł na promocję term i szukanie inwestora. 530 tys. zł to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego na promocję term, resztę dokłada ze swojego budżetu gmina. Umowa z inwestorem ma być prosta. Gmina daje wodę, a firma buduje ośrodek, który przyciągnie na Jurę kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie.

Chętny musi mieć gruby portfel, bo to inwestycja ok. 100 mln zł.

Gmina założyła spółkę "Geotermia Olsztyn". Korzysta z doświadczeń Bad Waltersdorf w Austrii, gdzie wybudowano hotele z wodami geotermalnymi. Państwowy Instytut Geologiczny przygotował projekt techniczny odwiertu czerpania wody z gorących źródeł.

Z udokumentowanych badań geologicznych terenu wynika, że pod Sokolimi Górami są zasoby wód geotermalnych o temperaturze 20-40 stopni Celsjusza. Naukowcy zapewniają, że około 500 metrów pod ziemią znajdują się naturalne zbiorniki wody, która nie jest na tyle gorąca, żeby ją wykorzystać do celów grzewczych, za to całkiem wystarcza do basenu kąpielowego.

Są źródła

W Polsce kompleksy z basenami solankowymi są już m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej, Uniejowie, Szaflarach czy w Poznaniu. Olsztyn nie jest jedyną gminą w naszym województwie, gdzie są źródła geotermalne z wodą o średniej temperaturze 20 st. C. Takie są też w gminach Jeleśnia, Brenna, Jaworze i Mstów. Gminy te zawarły wstępne porozumienie o współdziałaniu w poszu-kiwaniu pieniędzy na sfinansowanie inwestycji, ale w dotarciu do głębszych pokładów.


http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... l?cookie=1

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Olsztyn
PostNapisane: 25 lip 2017, 15:32 

Dołączył(a): 23 lip 2017, 16:03
Posty: 2
Gmina Olsztyn jest nastawiona na wydojenie przyjezdnych a w zamian nie daje kompletnie nic od siebie. Pomijam już ceny jak w Zakopanem. Skupmy się na zamku. Za parking trzeba zapłacić 10zł. To dokładnie tyle samo co w Zakopanem pod krokwią. Wstęp na zamek płatny (zrozumiała sprawa) ale zamek jest zaśmiecony, wszędzie pełno potłuczonego szkła, butelek, papierów o gównach nie wspomnę bo trudno by jeszcze to sprzątać. Zabezpieczenia (barierki) pod basztą są zniszczone (urwane rurki). Gmina zamiast to naprawić, przyspawać nowe rurki to po prostu tadannn zawiesiła tabliczkę że przejście grozi śmiercią. Wejście do baszty głodowej zaspawane. Zawsze się tam wchodziło. Po co tworzyć warunki do zwiedzania? Lepiej doić kasę za kota w worku i nie robić NIC ! Podobnie jest z resztą w Złotym Potoku gdzie wokół stawu Amerykan brakuje tylko przysłowiowej dziwki i szczura. Śmieci, gówien, szkła ale za to brak sanitariatów. W punktach handlu jedzeniem gdyby SANEPID wszedł do ubikacji, kazał by natychmiast ewakuować ludzi i spalić te drewniane budy. Naprawdę. Trudno załatwić szybką potrzebę nie zwracając śniadania z wczoraj.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 21 maja 2022, 13:08


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Zamek

Towarzystwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL