Teraz jest 28 mar 2024, 10:29




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 sie 2013, 17:30 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Więcej szkody przyniesie jak tę budowę zablokują na obecnym etapie... Zostawią rozgrzebane i będzie syf na następne x lat. A ja tam się z asfaltu "cieszę" :twisted: przynajmniej se szosą pośmigam a nie na tych grubych wstrętnych ciężkich oponach :P

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 sie 2013, 09:43 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Na tym etapie pozostaje tylko mieć nadzieję, że ten asfalt rzeczywiście będzie służył turystom. Myślę, że wiele z nas będzie się przyglądać, w jakim kierunku sprawa zmierza. Zakładając dobrą wolę gmin dojdzie pewnie do konfliktu interesów, okoliczni mieszkańcy będą zapewne chcieli korzystać z pięknej drogi dojeżdżając tu i ówdzie. Znaki nic nie pomogą a zabezpieczenia znikną bądź pojawią się objazdy szlabanów czy zapór, jak to bywa w lasach. Inna sprawa to pytanie, z jakiego funduszu będzie to wszystko naprawiane? Unia dała na budowę, czy znajdą się pieniądze na konserwację ścieżek?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2013, 21:25 

Dołączył(a): 28 lip 2006, 09:01
Posty: 156
Lokalizacja: Myszków
Omawiane drogi - do niedawna nieutwardzone szlaki turystyczne zostały wyasfaltowane za unijne pieniądze, o czym była informacja na początku tematu.
Niestety na tych szlakach, ani na ich poboczu nie ma żadnych wyjątkowych i rzadkich gatunków, ani siedlisk, dlatego trudno negatywnie odnieść się do takiej inwestycji z punktu widzenia ochrony przyrody. Tym bardziej, że zgodnie z intencją gmin szlaki nie będą udostępnione dla ruchu samochodów, a jedynie mają ułatwić jazdę rowerzystom.
Nie do końca w to wierzę, ale obawiam się, czy za kilka lat grunty wzdłuż dróg nie zostaną uzbrojone, a działki nie będą sprzedawane jako budowlane lub rekreacyjne. Takie przekształcenia robione tylnymi drzwiami zdarzają się w naszym kraju. Dodatkowo łatwiej będzie wywozić śmieci do lasu, poruszać się różnymi pojazdami itp.
Bo kto będzie pilnował przestrzegania zakazu wjazdu, jeśli nawet taki zostanie ustawiony.
Myślę sobie, że gdyby jakaś organizacja pozarządowa włączyłaby się w cały proces administracyjny na zasadzie udziału społeczeństwa, co jest powszechnie stosowane, to z kilku innych powodów, niekoniecznie przyrodniczych, udałoby się wypracować jakiś kompromis, bez asfaltu, a np. z tłuczniem itp. jak zrobiono to kilka lat temu w gminie Janów. Możliwe, że pomysłodawcy korzystają z rowerów tylko w miastach (jeżeli w ogóle korzystają) i nie do końca rozumieją, po co wytyczono szlaki rowerowe pośród pól i lasów.
Obecnie stworzono nam śródleśne i śródpolne ścieżki rowerowe - utwardzony tor, podobny do tych w miastach.
Jedynym wytłumaczeniem może być przeznaczenie tych dróg również dla rolek i nartorolek.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2013, 00:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Damian napisał(a):
Nie do końca w to wierzę, ale obawiam się, czy za kilka lat grunty wzdłuż dróg nie zostaną uzbrojone, a działki nie będą sprzedawane jako budowlane lub rekreacyjne. Takie przekształcenia robione tylnymi drzwiami zdarzają się w naszym kraju.

O, tylko czekać aż któryś z włodarzy wpadnie na taki pomysł. Co jak co, ale "Unia" nie lubi jak się pieniążki wydaje niezgodnie z przeznaczeniem. Jak tam w najbliższym czasie nie staną wyraźne znaki "zakaz wjazdu" to się skrobnie jakiegoś zgrabnego, oficjalnego maila tu i ówdzie...

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 20 sie 2013, 07:08 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Przecież ta droga jest idealnym przedłużeniem ciałkiem świeżej drogi senatorskiej z Bobolic. Jestem prawie pewien że będzie się po niej odbywał normalny ruch kołowy.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 20 sie 2013, 07:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2009, 18:47
Posty: 110
Lokalizacja: Ogorzelnik/Katowice
Jeżeli problem samochodów na tych "ścieżkach" będzie dotkliwy, jest taka mozliwość, aby w ramach organizacji społecznych, stowarzyszeń, dobudować metalowe słupki? Ostatecznie, zawsze można rzucic tam z dwa-trzy głazy i na jakiś czas sprawa załatwiona.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=1WqQd7Wv8RQ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2013, 17:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Na razie powstały dwa miejsca przystankowe(całe w drewnie) lepiej się komponują niż te z zawierciańskich szlaków

Ps. Szlak z Pustelni do Trzebniowa już w całości wykorytowany i wysypany "odpadami" ;/ ciekawe czy tam też będą asfalty ?


Załączniki:
Fotka z wczoraj
2013-08-22-108.jpg
2013-08-22-108.jpg [ 179.1 KiB | Przeglądane 4110 razy ]

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2013, 18:54 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Z tego co wiem to do Brzezin ma być asfalt.
Oczywiście że same wiaty są in plus względem Zawiercia, ale teraz jak popatrzymy na wiaty włodowicko-kroczyckie jest znowu przesada w drugą stronę. W moich okolicach dach, pomijając że z płyty OSB, schodziły bardzo nisko, zasłaniają widok na okolicę i rowery, a te ze zdjęcia dla odmiany stanowią kiepskie zabezpieczenie przed słońcem/zacinającym deszczem...
Nie można czegoś pośredniego zrobić, albo zaangażować do konsultacji ludzi którzy mają rzeczywiste doświadczenie w turystyce?

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 24 sie 2013, 21:52 

Dołączył(a): 28 lip 2006, 09:01
Posty: 156
Lokalizacja: Myszków
Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej samemu się zgłosić z propozycją skonsultowania. W wielu przedsięwzięciach udział mogą brać organizacje pozarządowe i tu również jest duże pole manewru. Nie liczyłbym wystąpienie z propozycją od realizujących projekt.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 wrz 2013, 09:32 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Cytuj:
Nowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej.
W miniony poniedziałek (2.09.) zakończono prace przy asfaltowaniu odcinka traktu pieszo-rowerowego między pustelnią w Czatachowie, a Przewodziszowicami.
Zadanie zostało wykonane w ramach budowy systemu ścieżek pieszo-rowerowych w północnej części województwa przez trzy jurajskie gminy: Janów, Niegowa, Żarki. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Praktycznie gotowa jest ścieżki między Mirowe i Żarkami. Stworzono tu punkty do wypoczynku. Trwa realizacja zadania w innych punktach.
- Droga między Pustelnią w Czatachowie, a Przewodziszowicami została wyasfaltowana w ostatnich dniach sierpnia. Trasa biegnie nieopodal strażnicy w Przewodziszowicach

materiały nadesłane przez UMiG Żarki


Załączniki:
IMG_1387.jpg
IMG_1387.jpg [ 213.12 KiB | Przeglądane 4002 razy ]
IMG_1374.jpg
IMG_1374.jpg [ 213.54 KiB | Przeglądane 4002 razy ]

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 wrz 2013, 17:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Ciśnienie mi się podnosi za każdym razem, kiedy zaglądam do tego wątku...

Pomijając sam fakt bezmyślnego asfaltowania, tam nie ma i nie będzie żadnych krawężników? To byłby pewien plus, za kilka lat to się wszystko fajnie rozsypie i zarośnie :-)

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 wrz 2013, 08:52 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Wiele osób podziela twój entuzjazm na widok nowych jurajskich asfaltów :twisted: Alkosander już postawił pytanie, z czego to będzie utrzymywane za parę lat. Łatwy pieniądz z UE można wpompować w takie coś, ale gdy przyjdzie szarpnąć kasę z gminnego budżetu to już serce będzie boleć. Moje pytanie do Michała: skoro zaasfaltowano odcinek do Przewodziszowic to czy przy pustelni są jakieś barierki oddzielające ten "turystyczny" odcinek do drogi gminnej? Jeśli nie to mamy zwyczajnie alternatywny dojazd autem do Żarek, zwłaszcza że nawet dawniej potrafiły się przez las gramolić na skróty jakieś samochody do pustelni.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2013, 09:47 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Jožin napisał(a):
Moje pytanie do Michała: skoro zaasfaltowano odcinek do Przewodziszowic to czy przy pustelni są jakieś barierki oddzielające ten "turystyczny" odcinek do drogi gminnej? Jeśli nie to mamy zwyczajnie alternatywny dojazd autem do Żarek, zwłaszcza że nawet dawniej potrafiły się przez las gramolić na skróty jakieś samochody do pustelni.


Pytanie nie do mnie, gdyż nie mam najmniejszego związku z tym dyskusyjnym projektem, wręcz podkreślając po raz kolejny jestem zdecydowanie na nie. Raz że jurajski krajobraz należy chronić a nie bezmyślnie go degradować, dwa iż jak już wcześniej pisałem to droga na skróty by pod płaszczykiem rozwoju turystyki powstały nowe trakty komunikacyjne wzdłuż których z czasem pojawi się zabudowa, wcześniej śmieci i samochody...

Natomiast chyba dziś się tam wybiorę zobaczyć czy są jakiekolwiek "zapory anty samochodowe".

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 wrz 2013, 12:49 

Dołączył(a): 25 sty 2009, 22:19
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław
Ale kontrast z obecną rzeczywistością : (


Załączniki:
Pustelnia.jpg
Pustelnia.jpg [ 301.44 KiB | Przeglądane 3910 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2013, 16:10 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Po ostatnich uwagach pod moim adresem nieco się przestraszyłem, że nie bedę mógł już tutaj zabierac głosu, zanim "sam czegoś nie zrobię". Ponieważ wciąż nic nie zrobiłem , więc rad udzielać nie będę, ale ...byłem dzis w Mirowie i pogadałem sobie z mieszkańcami, oraz przeszedłem sie po asfalcie w stronę Żarek (roweru nie miałem). Ścieżka rowerowa rzeczywiście jest bardzo ładna. Szeroka. Z poboczem. Bardzo wygodna dla rowerzystów (popytałem co poniektórych mijanych). Natomiast mieszkańcy Mirowa mają zgryz. No bo tak... Podobno budowniczowie tej scieżki obiecywali wstawić słupki przy wjeżdzie w Mirowie, Żarkach i Jaworzniku, tak, by to była ścieżka naprawdę tylko dla rowerów. Ale.. już wiadomo, że:
1. Ścieżka zbudowana jest dokładnie na starej drodze co oficjalnie uniemożliwia przejazd samochodom i traktorom, które od zawsze tym traktem się poruszały.
2. Na tym terenie nadleśnictwo Złoty Potok prowadzi ścinkę drzew, więc jakoś muszą owe ciężkie pojazdy z lasu wyjeżdżac, a jak wiadomo po asfalcie zawsze łatwiej.
3. Oficjele urzędu gminy w Niegowej nieoficjalnie uspokoili ludność, że słupków nie będzie i mieszkańcy będą się mogli po ścieżce poruszać jak dawniej. Osobiście zaobserwowałem tylko jeden samochód , który na mój widok (akurat wylazłem z lasu). gwałtownie zawrócił
4. Na trasie scieżki znajdują się posesje Jaworznika, do których treba jakoś dojechać, niekoniecznie tylko przecinając ścieżkę, ale też wracając np wieczorem z imprezy w Mirowie.
5. co poniektórzy mieszkańcy wyrazili żal, że nikt z nimi tego projektu nie skonfrontował i na razie będą jeżdzić w nocy, żeby ich nikt nie widział
Od komentarzy własnych się wstrzymam, co by nie było na mnie, że znów jątrzę... :evil:

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 10:29


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL