Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

Juromania
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=18&t=7069
Strona 1 z 1

Autor:  Maćko [ 22 wrz 2018, 17:49 ]
Tytuł:  Juromania

Cześć!

Byliście? Jakie wrażenia i spostrzeżenia?

Ja byłem w Morsku. Z mojego punktu widzenia to powiedzieć że ogarnął mnie smutek to mało i delikatnie powiedziane. Kondycja społeczeństwa osiągnęła chyba dno. W Morsku wszystko było ładnie przygotowane. Były grupy rycerzy, namioty, żołnierze z 1914r., sokolnik, profesjonalnie zbudowana i dość duża scena, muzycy. Nakłady kosztów bardzo duże. Problem w tym że było może z 15-20 zwiedzających. Frekwencja taka, że bardzo szkoda mi tych ludzi którzy to wszystko przygotowali. Nie było nawet dla kogo robić pokazów, a na scenie podczas koncertu muzyki dawnej nie było nikogo. Muzycy grali dla siebie. Smutno było to oglądać... :?

Szkoda, bo województwo robi coś dla ludzi, wydaje kupę pieniędzy (w tym moich z podatków) dodatkowo impreza niebiletowana i zero frekwencji. Przypuszczam że Real w Czeladzi czy inny market pełny tak że nie ma gdzie samochodu zaparkować. Jak przychodzi co do czego to ludzie tylko narzekają jaka to lipa w PL i że nic się nie dzieje...

Nie wiem jak w innych miejscowościach. Sugeruję w przyszłości nie robić wszystkich imprez jednego dnia (sam chciałbym być w kilku miejscach na raz) tylko rozbić je na weekendowe serie trwające np. cały wrzesień. Przypuszczam że wielu juromaniaków zrobiło by frekfencje spotykając się co weekend z rodzinami w innym miejscu. Może być tak, że wiele imprez na raz rozbiło zainteresowanych na małe kupki,, albo po prostu Morsko to niewypał. Za chwilę w Morsku zagra Percival. Oby ktoś tam przyjechał bo szkoda będzie mi ich bardzo jak będą grać dla dwóch panów z ochrony... :(

Autor:  Robert [ 22 wrz 2018, 18:51 ]
Tytuł:  Juromania

Termin wg mnie nieszczęśliwy, gdyby kilka z tych wydarzeń odbyło się podczas wakacji, to może chociaż turyści by się zainteresowali. Druga sprawa - jest brak tradycji organizowania takiej imprezy. Zgadzam się, że lepiej było to rozbić na kilka weekendów.

Autor:  Michał [ 22 wrz 2018, 18:59 ]
Tytuł:  Juromania

Dziś po południu pracowałem (pół godziny temu wróciłem), znaczy wędrowałem z Mirowa do Podlesic z małą grupką nordic walking. Mimo ładnej pogody ogólnie pustawo nawet w Mirowie/Bobolicach, dalej parę osób na szlakach (to i tak dobrze) i nawet wspinaczy ledwo garstka na Zborowie.

A co do frekwencji:
- Morsko nigdy centrum nie było to raz;
- dwa prognozy były raczej kiepskie, szczęściem się nie sprawdziły;
- chyba najważniejsze to co napisałeś kumulacja imprez w jednym dniu na małym obszarze i konieczność wyboru...

edit: 21:10
Byłem na połowie koncertu Percivala - pod sceną może ponad 100 osób, może więcej może mniej, plus trochę kręcących się. Córce się podobało, mi samo nagłośnienie średnio (za głośno jak dla mnie), całość koncertu OK. Chyba termin późno wiosenny był by lepszy, bo teraz zimno jak nieszczęście (termometr samochodowy 7stC pokazał).

Autor:  Mirów Polska [ 22 wrz 2018, 23:04 ]
Tytuł:  Juromania

W Łutowcu było - z tego co zasłyszałem od organizatora - około 500 gości piknikowych (byli liczeni, opaski na ręce itp.). Oceniając na oko, to tyle co na pierwszym pikniku w roku 2015. W latach 2016 i 2017 było dużo więcej. Oprawa była oczywiście zupełnie inna dziś niż wtedy.
Czyli w tym roku ludzi mniej, pieniędzy wydanych na organizację dużo więcej, termin niewakacyjny plus piknik co kilka kilometrów. Nie było całkowicie pustego placu szkolnego, ale tłumów też nie.
Z mojego punktu widzenia jestem zadowolony, bo mam kolejne historyczne wątki do weryfikacji, w tym od osób, których wcześniej zupełnie nie znałem :)

Autor:  koles [ 23 wrz 2018, 21:43 ]
Tytuł:  Juromania

Janów / Złoty Potok - udało się bardzo dobrze, kameralnie, bez tandety, sprawna organizacja. Imprezy trwały caly dzień, więc trudno policzyć odwiedzających - na koncercie Wójcickiego na moje oko ze 250 osób.

Autor:  nazimek [ 24 wrz 2018, 10:04 ]
Tytuł:  Juromania

Zgadzam się, że wybrano zły termin i trochę źle, że zaplanowano kilka imprez w jednym dniu.

Autor:  Puchowy [ 24 wrz 2018, 17:30 ]
Tytuł:  Juromania

Termin słaby i faktycznie prognozy były dramatyczne - miało padać i być jeszcze zimniej niż było.
Jak na Jurę to rozmach ogromny. Druga kwestia to taka, że Juromania jak na fundusze słabo rozreklamowana - ludzie nie są obyci z faktem że takie fajne rzeczy się dzieją.
Rok wyborczy, to był rozmach, pewnie za rok już będzie znacznie słabiej. Ale obym się mylił.
Kolejna rzecz to taka, ze na Jurze jest słaba komunikacja. Serio. To jest patologia że w tym kraju trzeba mieć auto aby móc coś pozwiedzać :roll: W Łutowcu chyba było najciekawiej, do tego koncert zespołu Kożuch <3 i co? Nie miałem jak się tam dostać :cry:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/