Teraz jest 25 maja 2020, 23:07
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 cze 2008, 13:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2007, 20:38
Posty: 67
Lokalizacja: Olkusz
Stowarzyszenie Zamek Rabsztyn oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze oddział Olkusz serdecznie zapraszają do udziału w konkursie „Rabsztyn w obiektywie”.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania cennym obiektem dziedzictwa kulturowego, jakim jest zamek Rabsztyn oraz uwrażliwienie na piękno tego zabytku i otaczającej go przyrody.

Tematyka prac jest dowolna, jednak każde zdjęcie musi zawierać w sobie elementy związane z zamkiem Rabsztyn. Mogą to być, zatem zdjęcia pejzażowe, portrety, fotoreportaże z wycieczek czy imprez masowych związanych z zamkiem Rabsztyn, itd.
Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Olkuszu.
Patronat medialny: Dziennik Polski, Przegląd Olkuski, ilkus.pl, eolkusz.pl, olkuszanin.pl, rabsztyn.ilkus.pl;


Zasady konkursu:

1. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografów amatorów. Rozpatrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych. a) uczniów szkół podstawowych, b) uczniów gimnazjów i szkół średnich, c) osób dorosłych.
2. Każdy z autorów może nadesłać od 1 do 3 fotografii. (odbitki tradycyjne nie mniejsze niż 15x21 lub w formie elektronicznej na płycie CD w formacie JPG o wymiarach, co najmniej 1200x1600 pikseli, (proponujemy, aby nazwę pliku stanowiło nazwisko autora zdjęcia). W kopercie należy umieścić kartę zgłoszenia, która ma zawierać informacje z następującymi danymi, identyfikującymi autora: imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon, e-mail (nieobowiązkowo) i wykaz nadesłanych prac. Prace powinny posiadać tytuł. Osoby niepełnoletnie dołączają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w Konkursie.
3. Technika wykonania prac jest dowolna.
4. W Konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie zostały nigdzie publikowane, ani nie brały udziału w żadnym konkursie.
5. Termin nadsyłania prac mija dnia 31 października 2008 roku (decyduje data stempla pocztowego lub data uwidoczniona na dowodzie nadania przesyłki poczta kurierską). Fotografie nadesłane po terminie nie będą brane pod uwagę w Konkursie. Prace należy składać osobiście lub nadsyłać na adres: Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze oddział Olkusz Rynek 20, 32-300 Olkusz z dopiskiem na kopercie „Rabsztyn w obiektywie”.
6. Przesłane zdjęcia i pliki nie będą zwracane. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia lub zagubienie zgłoszenia podczas transportu.
7. Prace zwycięzców zostaną wystawione podczas finału konkursu i wręczenia nagród połączonego z wernisażem wystawy pokonkursowej w sali kominkowej olkuskiego oddziału PTTK w dniu 21 listopada 2008 roku.
8. Organizator przewiduje nagrody o łącznej wartości 2.000 zł.
9. Ocena prac i decyzje Jury są ostateczne. Decyzja o wzięciu udziału w konkursie jest równoznaczna z akceptacją regulaminu konkursu.

Uwagi dodatkowe


1. Wzięcie udziału w Konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych o ile dane takie będą ujawniane w toku Konkursu i w związku z jego przebiegiem. Zgodnie z art. 24 ust. 1 z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883) Organizator Konkursu informuje uczestników Konkursu, iż ich dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane na podstawie wyrażonej dobrowolnie przez uczestnika Konkursu zgody, w siedzibie Organizatora, wyłącznie w związku z wykonaniem postanowień niniejszego Regulaminu oraz informacji o kolejnych akcjach i konkursach organizowanych przez Organizatora konkursu. Każdy z uczestników ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.
2. Uczestnik konkursu podpisując kartę zgłoszenia oświadcza, iż przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii oraz że wszystkie osoby widniejące na fotografiach wyrażają zgodę na ich opublikowanie oraz publiczną ekspozycję (nie dotyczy fotografii z imprez masowych). Z chwilą nadesłania fotografie przechodzą na własność Organizatora.
3. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z nieodpłatnym przekazaniem praw autorskich na rzecz Organizatora oraz zgodą na nieodpłatne, wielokrotne prezentowanie zdjęć na wystawach i publikowanie, bez ograniczeń, co do ilości i wielkości nakładu, a także rozpowszechnianie fotografii poprzez publiczne udostępnianie na stronach internetowych. Prezentowane i publikowane fotografie będą oznaczane imieniem i nazwiskiem autora. Nadesłanie prac na konkurs oznacza wyrażenie zgody na opublikowanie imienia i nazwiska autora, miejscowości zamieszkania w wydawnictwach związanych z Konkursem.
4. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu konkursu w razie wystąpienia przyczyn niezależnych od organizatora.
5. W sprawach nie uregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdą odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Teraz jest 25 maja 2020, 23:07


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Zgodnie z nowelizacją prawa telekomunikacyjnego informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności


Strony współpracujące:

JuraPolska    Towarzystwo Jurajskie    Jurajska Informacja Turystyczna    Jura-Pilica.com    Związek Gmin Jurajskich

Jaskinie Jury    Jurajska Strona Alferka    Ojcowski Park Narodowy - informator turystyczny

it-jura.pl    Jurajski Serwis Turystyczny    jura.eko.org.pl   Informator Turystyczny Ojcow.pl   JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


Wydawnictwo

Zamek

Towarzystwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze

Malamuty w Potrzebie


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL