Teraz jest 28 mar 2024, 12:25




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 maja 2020, 22:35 

Dołączył(a): 28 lut 2016, 15:19
Posty: 156
Lokalizacja: http://www.naukaoklimacie.pl/
W poniedziałek na YT będzie można obejrzeć dokument, w którym udział wziął mój przyjaciel i kolega z pracy, wybitny (moim zdaniem) fizyk atmosfery prof. Szymon Malinowski.

https://www.youtube.com/watch?v=h69Did_mnOY

Była też mała wzmianka w faktach TVN

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 17880.html

Sam oczywiście chętnie go obejrzę. Zachęcam również Was, bo temat jakby nie patrzeć dotyczy nas wszystkich.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 maja 2020, 23:36 

Dołączył(a): 11 sie 2012, 22:23
Posty: 158
Lokalizacja: Jaworzno
Dzięki, czekam na film.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2020, 18:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Szacunek dla kolegi że próbuje. Ja osobiście przestałem wierzyć w sukces jakichkolwiek działań. Ludzkość jest zbyt głupia i pazerna. Czytałem że podczas pandemii, kiedy zatrzymane fabryki, transport, uziemione samoloty cofnęliśmy się z emisją CO2 TYLKO o 14 lat wstecz! Zatrzymanie tego jest nierealne. Ludzie żyją dalej w nieświadomości, ostatnio spotkałem się po raz kolejny ze stwierdzeniami"gdzie te zmiany, przecież pada i jest zimno" ech, szkoda gadać.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2020, 20:27 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Radek napisał(a):
Ja osobiście przestałem wierzyć w sukces jakichkolwiek działań. Ludzkość jest zbyt głupia i pazerna.

Trudno nie podzielić tego poglądu. Ludziom bezwstydnie praktykującym wywożenie śmieci do lasu, czy wysypywanie ich do rzeki nie trafią do przekonania apele o uszanowanie jakichś "wyimaginowanych" wartości, takich jak środowisko, czy klimat. To dla wielu czysta fanaberia. Pozostaje tylko kij albo talary. W przypadku naszych rodaków pozwolę sobie zauważyć, że 30 lat to za mało by nauczyli się zgniatać plastikowe butelki przed wyrzuceniem ich do pojemnika na przeznaczone do tego odpady. A wydaje się, że to dosyć proste. Nie pomogły nawet piktogramy.
Wobec powyższego, ale też wobec innych dość oczywistych - gospodarczych, społecznych, kulturowych czynników - wydaje się wysoce prawdopodobnym, że prób zaradzenia zmianom klimatycznym nie można traktować poważnie. O ile taki świadomy i kontrolowany wpływ jest w ogóle możliwy!
Innym aspektem jest korelacja zmian klimatu z czynnikiem ludzkim. To temat dyskusyjny.
Tak jak do tej pory decydujące zdanie będzie miała natura. Nie raz pokazywała, że będąc zawsze zmienną potrafi być czasem nieobliczalną.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2020, 21:50 

Dołączył(a): 28 lut 2016, 15:19
Posty: 156
Lokalizacja: http://www.naukaoklimacie.pl/
Szanowny Niki, korelacja zmian klimatu z czynnikiem ludzkim to już w żadnym stopniu nie jest temat dyskusyjny. Ten temat jest dosłownie do znudzenia wyczerpany i udokumentowany.

Przypomnę fragmenty naszych starszych dyskusji. Praw fizyki nie interesują nasze dywagacje ani przekonania.

viewtopic.php?f=19&t=7003&start=30


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 31 maja 2020, 10:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Niki to czy butelka będzie zgnieciona czy nie nie ma żadnego znaczenia dla klimatu,ważne co się z nią stanie.W Rajchu mielą ją automaty w marketach,za każdą zmieloną dostajesz bild na 1/4euro.To samo z puchami,więc recycling się opłaca.
Będzie jak będzie,a do zmian potrzeba dobrej woli i kasy albo odwrotnie.Kasa jest jak na razie na różne szczyty klimatyczne z których na razie zero wynika.Pomachają na koniec jakimiś papierkami przy wspólnej fotografii i tyle z tego zostaje.Może trochę nie na miejscu porównanie,ale te papierki mają taki sam skutek jak ten w ręku premiera Nevilla Chamberlain'a.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 maja 2020, 10:29 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Marianowski napisał(a):
Niki to czy butelka będzie zgnieciona czy nie nie ma żadnego znaczenia dla klimatu.
Otóż ma. Ze społeczeństwami mądrymi inaczej nie ma szans na zrealizowanie jakiegokolwiek dalekosiężnego planu.
Wpis dotyczący butelek był a propos opinii Radka o kondycji intelektualnej ludzkości, z którą trudno się nie zgodzić .

Radek napisał(a):
Ludzkość jest zbyt głupia.
Pozostaje tylko metoda kija i marchewki o czym sam wspomniałeś dając przykład rozwiązań u naszych zachodnich sąsiadów.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 cze 2020, 17:17 

Dołączył(a): 28 lut 2016, 15:19
Posty: 156
Lokalizacja: http://www.naukaoklimacie.pl/
„Można panikować”, reż. Jonathan L. Ramsey, prod. 2020

https://www.youtube.com/watch?v=osm5vyJjNY4


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 cze 2020, 16:12 

Dołączył(a): 28 lut 2016, 15:19
Posty: 156
Lokalizacja: http://www.naukaoklimacie.pl/
Chciałbym zapytać, o Wasze refleksje, jeśli ktoś oglądał.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 cze 2020, 16:58 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Dlaczego nasi przodkowie mieli inne chmury?

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 cze 2020, 17:09 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Obejrzałem i zastanawiam się do kogo adresowany jest ten film, bo (pomijając kontekst polityczny) jednemu procentowi społeczeństwa rozumiejącemu zagadnienia w nim prezentowane nie jest potrzebne takie podsumowanie. A do 99% reszty i tak nie trafi.
Taka jest moja, być może mało budująca konstatacja.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2020, 17:15 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Ja to w ogóle w edukację przestałem wierzyć. Jedyne co udało mi się zrobić, to przez ostatnie dwa miesiące przerobić mniej plastiku. Zużyłem za to więcej wody...

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 cze 2020, 17:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
niki napisał(a):
Taka jest moja, być może mało budująca konstatacja.

Uff,nie chciałem się odzywać ale po komentarzu Kolegi stałem się odważniejszy i powiem krótko,film biograficzny nie pomorze nawet najpiękniej zrealizowany.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2020, 17:52 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Rybak napisał(a):
Ja to w ogóle w edukację przestałem wierzyć. Jedyne co udało mi się zrobić, to przez ostatnie dwa miesiące przerobić mniej plastiku. Zużyłem za to więcej wody...
To nie są dobre czasy dla edukacji, a miejsce tym bardziej. Jednostki, dla których wartości inne niż konsumpcjonizm i lansowanie własnej osoby maja jeszcze jakieś znaczenie, traktowane są przez resztę społeczeństwa w najlepszym razie pobłażliwie.
Nawiązując do tego, co napisał Marianowski pozwolę podzielić się swoim spostrzeżeniem.
Nie wiedzieć czemu przez cały czas trwania filmu miałem wrażenie, że narratorem i głównym bohaterem jest sam założyciel wątku, czyli tytus :shock:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2020, 18:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Świetnie zrealizowany i wartościowy film, trafiający w sedno problemu i dający do myślenia. Myślę że lepiej nie dało się tego zrobić.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 12:25


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL