Teraz jest 28 mar 2024, 15:36




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 paź 2008, 18:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2008, 21:52
Posty: 224
Lokalizacja: Częstochowa
Kilka dni temu znalazłem zupełnie przypadkiem mapę Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w postaci pliku PDF. Może komuś się przyda. Jeśli się nie mylę, jest to dokładna kopia mapy wydanej w Sieradzu w 1996 roku przez "Przyroda Film Fotografia - Krzysztof Gara". Ciekawostką jest to, że ktoś zadał sobie nie lada trud i sporządził tę mapę od nowa w formie graficznej całkowicie przy użyciu grafiki wektorowej. Mapa jest więc w pełni skalowalna do dowolnej wielkości bez straty jakości.

http://www.przyroda.lodzkie.pl/export/download/przyroda-download/zaleczanski_park_krajobrazowy.pdf

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 19:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Firstbornie...
A teraz porównaj sobie szczegółowość tego pdfa z mapką, która jest ogólnie dostępna na Garmina, załączam fragment:


Załączniki:
Clipboard03.jpg
Clipboard03.jpg [ 95.37 KiB | Przeglądane 15931 razy ]

_________________
Obrazek
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 19:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2008, 21:52
Posty: 224
Lokalizacja: Częstochowa
Ja nie pisałem, że jestem zachwycony tym co znalazłem, ani że jest to dokładna mapa :) Wręcz zwróciłem uwagę na to, że jest to kopia starej mapy :) Pomyślałem tylko, że może się komuś przydać, bo mimo swojej ułomności jest skalowalna i jakość druku, a nie szczegółowość jest jej atutem :) Po co się licytować :)

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 19:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Wiesz nie traktuj tego jak wymówki, którą miałbym Ci robić. Warto przypomnieć tylko, że jest dostępna inna znacznie dokładniejsza mapa, którą nawet bez GPSa można sobie używać drukując ją.

A jeśli chodzi o pdfa to jest rzeczą zupełnie normalną, że zamieszczane są w nim pliki wektorowe. Taką mapkę jak zrobił "ktoś" można bez problemu w ciągu 2 godzin narysować w OCADzie w wersji free.

Dopowiem jeszcze, że ten pdf bardzo ładnie otwiera się w Corelu gdzie można każdy element ładnie wydobyć.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
phi, ja mam mapę powiatu kłobuckiego i woj. śląskiego, 100 razy lepsze niż te Wasze garminy i pedeefy :twisted:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 19:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2008, 21:52
Posty: 224
Lokalizacja: Częstochowa
Jestem grafikiem zawodowym i pracuję głównie na oprogramowaniu od Adobe. Przykro mi to pisać, ale PDF może pomieścić wszystko, łącznie z wideo i audio, tak więc przypisywanie mu jako najważniejszych: wektorów jest nie na miejscu :) PDF to tylko plik wynikowy z jednego z wielu programów. Jeśli zrobisz PDF z Photoshopa to będziesz miał rastry, jeśli z Ilustratora to wektory, a jeśli np. z InDesign to zawartość mieszaną :)
A poza tym, rozumując tak jak kolega Alferek znaczyłoby, że nikt na tym forum nie może publikować zdjęć, bo i tak Michał robi najlepsze.
Nie mam pojęcia co się tak do mnie kolego przyczepiłeś bez powodu. Jak nie masz gdzie ulokować pretensji to może obejrzyj sobie wiadomości i podenerwuj się na politykę albo coś. Sam nie wiem. Zrób cokolwiek tylko odczep się ode mnie, ponieważ ja tylko podałem link do czegoś czego jeszcze tutaj nie było nie pisząc, że to co podaję jest najlepsze z możliwych.

EDIT:
Mam kilka mapek tego typu i traktuję je jako dekorację na ścianie w pokoju, który jest moim turystycznym "ołtarzykiem". Może ktoś będzie miał kaprys na coś podobnego. Nie każę nikomu szukać z tą mapą przydrożnych kapliczek.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 16 paź 2008, 20:03 przez firstborn, łącznie edytowano 2 razy

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Zaczynam żałować, że się odezwałem...
Nie miałem najmniejszego celu kogokolwiek urażać, chciałem tylko przypomnieć, że są do praktycznego, turystycznego wykorzystania lepsze mapki tego terenu.
A tu kolega Firstborn na mnie armaty wyciąga, że on dał linka a ja się strasznie przyczepiłem i ze w ogóle nie mam co robić...


Michał skasuj moje wypowiedzi w tym temacie i będzie po sprawie...
A ja będę wiedział na przyszłość, że mam nie odpowiadać na posty Firstborna :cry: , bo strasznie nerwowy...

Tak więc wycofuję się na całej linii.

P.S. Robert jak możesz to podrzuć to czym się pochwaliłeś, może z tego coś dałoby się nakreślić do Garmina...

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 20:17 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
No jak dzieci, pogoda chyba źle wpływa - nie ma o co się stroszyć, ani z jednej ani z drugiej strony...

Postów nie będę kasował, każdy może swobodnie edytować swoje wypowiedzi.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 20:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
deszcz spadł i się ludziska nadymają :twisted:

jak mam podrzucić ? to są mapy papierowe, poza tym mój wpis miał charakter prowokacyjno- rozluźniający, przynajmniej w założeniu :P


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 20:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2008, 21:52
Posty: 224
Lokalizacja: Częstochowa
Robert napisał(a):
deszcz spadł i się ludziska nadymają :twisted:

jak mam podrzucić ? to są mapy papierowe, poza tym mój wpis miał charakter prowokacyjno- rozluźniający, przynajmniej w założeniu :P


Był prowokacyjny i bezpośredni, a nie wyczułem w nim zaczepki tylko żart. Coś to chyba znaczy :)
Nie lubię licytacji na to kto ma lepsze itd. Chciałem coś dać i nie chciałem nic w zamian. Nie mówiłem: "chwalcie mój dar bo nikt Wam nie dał nic lepszego w tej materii" :) Napisałem w drugim poście, że nie chcę się licytować, co zostało zignorowane :P

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 paź 2008, 20:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2008, 21:52
Posty: 224
Lokalizacja: Częstochowa
I jeszcze jedna uwaga do kolegi Alferka. Czy kolega zauważył może w moim poście dwa uśmieszki? :) Gdybym się denerwował to miałbym inną minę :) Stanowczość to niekoniecznie nerwowość :) Jeśli w następnym poście pojawią się wykrzykniki, to zalecam się martwić i zacząć oglądać przez ramię ;)

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 paź 2008, 08:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
A ja Wam tylko powiem że ze mnie to się straszny leser zrobił !

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 paź 2008, 09:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Wypowiedź kolegi Firstborna miała uśmieszki w górnej części, natomiast część dotycząca mnie była już bez uśmieszków i odczytałem ją całkiem poważnie. Jeżeli był to również żart, to przyjmuję go jako dobrą monetę.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 paź 2008, 13:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sty 2008, 21:52
Posty: 224
Lokalizacja: Częstochowa
Alferek napisał(a):
Wypowiedź kolegi Firstborna miała uśmieszki w górnej części, natomiast część dotycząca mnie była już bez uśmieszków i odczytałem ją całkiem poważnie. Jeżeli był to również żart, to przyjmuję go jako dobrą monetę.

Być może mój sposób wypowiadania się jest zbyt stanowczy i często jest dziwnie odbierany. Nie mam w zwyczaju bycia agresywnym, za to lubię dochodzić w rozmowie swoich racji zwłaszcza, kiedy moja wypowiedź podważana jest argumentami świadczącymi o jedynie połowicznej znajomości tematu (chyba mam alergię na to :) ). Zauważyłem, że przeważająca większość wypowiedzi na tym forum pisana jest w tonie żartobliwym i każda, która tego tonu nie zawiera brana jest za atak. Nie pierwszy raz zresztą mi się to przydarzyło tutaj :) Próbuję się przyzwyczaić do tej bardzo luźnej polemiki, ale widać potrzebuję przedłużyć czas klimatyzacji :D Przyznaję, że moja wypowiedź dotycząca bezpośrednio kolegi nie była żartem, ale nie była też zmasowanym atakiem (mimo osobistego charakteru), a raczej dosadnym stwierdzeniem :)

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 paź 2008, 13:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
no to zagadka :P w jakim tonie piszę następujące zdanie :

jęczysz jak stara baba


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 15:36


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL