Teraz jest 28 mar 2024, 10:55




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 wrz 2020, 21:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2015, 11:28
Posty: 183
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 wrz 2020, 22:17 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Proszę o zabranie kompasów. Z prochowni raczej pójdziemy na azymut.

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 wrz 2020, 19:17 

Dołączył(a): 06 cze 2011, 13:09
Posty: 633
Nie będzie relacji z wycieczki :?:
Czyżby to jakaś nowa świecka tradycja?
A może wycieczka się nie odbyła?
Odezwijcie się ludzkim głosem, bo jakoś dziwnie tu się zrobiło … Niezwyczajnie. Przykro. :?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2020, 19:45 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Taa... Ja nic nie piszę, bo ciągle nóg nie czuję.
Nie pamiętam też dokładnie gdzie byliśmy, bo strasznie kluczyliśmy. W dodatku z nosami przy ziemi, bo grzyby nie mieściły się w lesie.
Próbowałem liczyć dystans, ale też nie wiem. Coś pomiędzy 15, a 30 km.
Jeden z uczestników chciał się z nami podzielić swoim dawnym odkryciem, skutkiem czego łaziliśmy w górę i w dół.
Generalnie chyba wyszliśmy z Krępy, potem chyba wspięliśmy się na górę Żary, następnie Kamionkę ( dobrze wymawiam?), a potem przeskoczyliśmy na drugą stronę drogi 791 i po odpoczynku przy źródle miłości wdrapaliśmy się (chyba) na Świniuszkę.Potem tak skracaliśmy drogę, że bez przerwy wracaliśmy na drogę ze Srubarni ( chyba trzy razy)
No i Bełkotek. Po raz wtóry. Nie mój, tylko takie źródełko.
Taa....

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 wrz 2020, 20:19 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Katarzyna_m napisał(a):
Nie będzie relacji z wycieczki :?:
Czyżby to jakaś nowa świecka tradycja?
A może wycieczka się nie odbyła?
Odezwijcie się ludzkim głosem, bo jakoś dziwnie tu się zrobiło … Niezwyczajnie. Przykro. :?

Kasiu ja dla Ciebie wszystko!
Wycieczkę rozpoczęliśmy z parkingu na Krępie i posuwaliśmy się wzdłuż "zbiornika" w kierunku Góry Żar.
Zbiornik praktycznie pusty - składa się z kilku większych kałuż choć Źródło Bełkotek bełkoce w zwykłym miejscu tylko słabo... :(
Załącznik:
Obraz 221.jpg
Obraz 221.jpg [ 255.94 KiB | Przeglądane 13192 razy ]


Załącznik:
Obraz 222.jpg
Obraz 222.jpg [ 234.59 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

Następnie wędrowaliśmy zachodnim zboczem Góry Żar. Po drodze przy drodze trafiały się czasem grzybki. To jeden z dwóch największych okazów wypatrzony przez Jozina
Załącznik:
Obraz 223.jpg
Obraz 223.jpg [ 239.09 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

Nieco dalej urzekła nas misterna pajęczyna rozpostarta między drzewami które dzieliło dobrych kilka metrów:
Załącznik:
Obraz 224.jpg
Obraz 224.jpg [ 262.04 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

Górę Żar minęliśmy po zboczu za to na Komionkowej podeszliśmy pod szczytowe skałki. Tutaj popas pod szczytem Kamionkowej
Załącznik:
Obraz 225.jpg
Obraz 225.jpg [ 321.16 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

Podczas schodzenia nie omieszkałem zapoznać Uczestników Wycieczki z jednym z jaskiniowych "problemów" Kamionkowej :wink:
Załącznik:
IMG_20200916_125201.jpg
IMG_20200916_125201.jpg [ 322.33 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

Generalnie Kamionkowa ma potencjał podobnie jak pobliska Świniuszka - można tam odkryć jaskinię będącą jedną z najgłębszych na Jurze :wink:
A tu schodzimy z Kamionkowej w kierunku Swiniuszki:
Załącznik:
Obraz228.jpg
Obraz228.jpg [ 299.67 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

Po drodze Jozin wspina się na sosnę o dość ciekawie wypreparowanych korzeniach...
Załącznik:
Obraz 229.jpg
Obraz 229.jpg [ 287.7 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

A Rybak znajduje drugi, piękny, wielki okaz:
Załącznik:
Obraz 230.jpg
Obraz 230.jpg [ 243.95 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

Kolejny popas przy Źródełku Miłości u stóp Świniuszki
Załącznik:
IMG_20200916_135522.jpg
IMG_20200916_135522.jpg [ 311.51 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

I dalsza mozolna droga przez Świniuszkę.
Po drodze spotkaliśmy niegdyś drzewo dziwnie skręcone
Załącznik:
Obraz 231.jpg
Obraz 231.jpg [ 293.71 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

I malowniczy wąwóz
Załącznik:
Obraz 233.jpg
Obraz 233.jpg [ 266.08 KiB | Przeglądane 13192 razy ]

Droga powrotna z Żelazka na Krępę obfitowała w liczne przydrożne znaleziska ale poza tym była dość monotonna...
ps. ostanie zdjęcie to artefakt: dodałem je w "złym" miejscu, skasowałem i wstawiłem w "dobrym". Niestety to skasowane dodało się samo na końcu...


Załączniki:
Obraz228.jpg
Obraz228.jpg [ 299.67 KiB | Przeglądane 13192 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2020, 20:36 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
@smar. Co trzeba zrobić, by jaskiniowy "problem" Kamionkowej nazwać oficjalnie "Wytopem Smara".? Jesli to odkryłeś, to chyba Ci się należy ! :!:

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 wrz 2020, 20:49 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
@Rybak - to nie tak.
"Problem" jak sama nazwa wskazuje wymaga najpierw rozwiązania - w tym przypadku "odkopania". Tam już coś/niecoś "puściło" ale i utkwiło: w martwym punkcie :( . Dopiero po pokonaniu tego punktu i ewentualnym otwarciu czegoś czym można by się chwalić jako jaskinią należałoby to udokumentować i nadać temu oficjalną nazwę. "Wytop smara" to nazwa tymczasowa, czysto robocza (właśnie nazwa "problemu" a nie ewentualnej, przyszłej jaskini... :wink:)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2020, 20:55 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
Ok. Ale ta studnia, którą nam pokazałeś ma już kilkanaście metrów głębokości ! Czy to nie wystarczy? "Ktoś" się przecież natrudził...

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 wrz 2020, 20:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Komentując krótko ukryliście się przed słońcem stąd trasa typowo leśna.
Widząc Rybaka z puszką przypomniałem sobie że wiszę mu od maja browarka :) nadrobię ale trochę później.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2020, 21:07 

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 16:22
Posty: 3369
Lokalizacja: Słajszewo/Ujejsce
To fakt. Słońce ujrzeliśmy tylko pod kapliczką w Rodakach i ciut w Żelazku. Było naprawdę ciepło. Czekam chciwie na zdjęcia d.trefl i Jožina.
@Marianowski. Jeśli tak liczysz, to ja Tobie "wiszę" Jacka Danielsa :P
Wracaj do zdrowia!

_________________
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
www.bezmiejsca.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 wrz 2020, 21:15 

Dołączył(a): 06 cze 2011, 13:09
Posty: 633
Dzięki za relację :) . Lepiej późno, niż wcale.
Widzę, że skłonności do kluczenia – jako stałego fragmentu wycieczek „pewnego grona” – pięknie się rozwijają. Ale, jak już to kiedyś tu napisałam – „nie o to chodzi, by złowić króliczka, ale by gonić go”. A skoro króliczek kluczy, to i goniący muszą. No, ładnie, ładnie się bawiliście :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2020, 21:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Dzięki Rybaku,pewnie gdy wreszcie z Wami ruszę to zamiast browarka bardziej się przyda coś naprawdę rozgrzewającego :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2020, 00:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2011, 21:53
Posty: 337
Do ostatniej chwili liczyłem, że dołączę do szacownego grona. Tereny znam jak własną kieszeń, niestety okoliczności tygodnia nie pozwoliły, żałuję. Ale gratuluje wycieczki. :D
smar napisał(a):
Generalnie Kamionkowa ma potencjał podobnie jak pobliska Świniuszka - można tam odkryć jaskinię będącą jedną z najgłębszych na Jurze


I tu niespodzianka, mam nadzieję że @markpm nie będzie mi miał za złe, ale skoro jest już info na jego stronie :
"Nowa jaskinia na Jurze - Ciasna w Kamionkowej Górze!
Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto nową jaskinię - Ciasną w Kamionkowej Górze. Jest to jedna z najgłębszych jaskiń Jury - zmierzona głębokość to 57 metrów przy 168 metrach długości. " http://www.jaskiniejury.pl

Chyba mieliście ją niedaleko :D

_________________
http://www.rodaki.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 wrz 2020, 06:04 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Przemmo napisał(a):
I tu niespodzianka, mam nadzieję że @markpm nie będzie mi miał za złe, ale skoro jest już info na jego stronie :
"Nowa jaskinia na Jurze - Ciasna w Kamionkowej Górze!
Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto nową jaskinię - Ciasną w Kamionkowej Górze. Jest to jedna z najgłębszych jaskiń Jury - zmierzona głębokość to 57 metrów przy 168 metrach długości. " http://www.jaskiniejury.pl

Chyba mieliście ją niedaleko :D

W prostej linii ok 150m :mrgreen: Ta jaskinia to "problem" Adama Sanaka który nazwał "Jaskinią Jaworową" ale to inna ekipa pokonała zacisk kilka metrów poniżej otworu. Też wiedziałem o tym od markpm'a ale nie chciałem mu odbierać chleba... :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2020, 06:11 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Katarzyna_m napisał(a):
Dzięki za relację :) . Lepiej późno, niż wcale.

Będąc cały dzień na wyprawie zaniedbuje się domowe obowiązki i trzeba najpierw odwalić nawał spiętrzonych spraw by móc siąść i napisać relację (samo zmniejszanie zdjęć to złodziej czasu :wink: )
Katarzyna_m napisał(a):
Widzę, że skłonności do kluczenia – jako stałego fragmentu wycieczek „pewnego grona” – pięknie się rozwijają. Ale, jak już to kiedyś tu napisałam – „nie o to chodzi, by złowić króliczka, ale by gonić go”. A skoro króliczek kluczy, to i goniący muszą. No, ładnie, ładnie się bawiliście :wink:

Tym razem Rybak przesadził - trudno kluczeniem nazwać kilkukrotne spojrzenie na mapę na rozstajach by zdecydować którą drogą iść dalej. Jedynie próby "nie iścia" asfaltem ze Śrubarni bardzo trafnie opisał :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 10:55


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL