Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

listopadowo z Szydłowa przez Ponidzie na Jurę
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=57&t=7085
Strona 1 z 1

Autor:  Michał [ 08 lis 2018, 17:55 ]
Tytuł:  listopadowo z Szydłowa przez Ponidzie na Jurę

Korzystając z możliwości podwózki do Szydłowa na szybko wieczorem dnia poprzedniego przygotowuję trasę bocznymi drogami i kilkoma fajnymi miejscami. Że chwilowo jazda Doliną Mierzawy się mi przejadła, wybieram powrót pagórkowatym terenem na południe od Kozubowskiego PK. Przebieg może nie był optymalny, ale i tak wyszło ciekawie.

Pogoda wyśmienita, bardzo delikatny południowo-wschodni wiatr (momentami wręcz bezwietrznie, na 100% nie było prognozowanych 4m/s), w dzień ciepło i słonecznie. Jedyny "minus" iż praktycznie cały czas jechałem pod słońce i strasznie krótki dzień, tym bardziej że startuję z Szydłowa dopiero o 11:45 (czas w exifach jest letni).

Dystans: 157km, czas całej wycieczki: 8:45h (tylko ?!)

Trasa: Szydłów - Tuczępy - Stopnica - Zagaje Kikowskie - Gadawa - Chotel Cz. - Wiślica - Stropieszyn - Krzyż - Kobylniki - Skalbmierz - Bronocice - Działoszyce - Słaboszów - Święcice - Książ Wielki - Kozłów - Żarnowiec - Pilica - Skarżyce - Włodowice

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_06112018.php

Obrazek

Autor:  Robert [ 08 lis 2018, 19:12 ]
Tytuł:  listopadowo z Szydłowa przez Ponidzie na Jurę

Kawał świata zjechałeś, chyba najładniejsza pora, ładne światło, brak liści. Kościół w Skalbmierzu i Wąwóz Kikowski wyglądają interesująco, na wiosnę może kupię motor, to powtórzę trasę ;) .
Dlaczego nie chciałbyś mieszkać w małopolskim miasteczku?

Autor:  Michał [ 21 lis 2018, 09:09 ]
Tytuł:  listopadowo z Szydłowa przez Ponidzie na Jurę

Wbrew pozorom trasa okazała się łatwa i mając cały długi późnowiosenny dzień można śmiało jechać.

Dlaczego bym nie zamieszkał w takim Skalbmierzu, czy Książu - to ciężkie do opisania, małe (bardzo małe) ośrodki, położone z dala od większych miast a w większości komunikacja publiczna nie rokuje ;)

Autor:  ingrosso [ 22 lis 2018, 16:16 ]
Tytuł:  listopadowo z Szydłowa przez Ponidzie na Jurę

Też lubię wypady w tamte strony :D W pobliżu Wiślicy jest jeszcze ciekawa atrakcja- prom w Opatowcu (tam Dunajec wpływa do Wisły) i Nowym Korczynie

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/