Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

Kapuściana Kraina po raz n-ty
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=57&t=7261
Strona 1 z 1

Autor:  Michał [ 08 paź 2020, 08:11 ]
Tytuł:  Kapuściana Kraina po raz n-ty

Jak w tytule, czyli w założeniu krótki +/- popołudniowy wyjazd starymi ścieżkami po północno-zachodniej części Wyżyny Miechowskiej i co oczywiste Jurze fragmentami również. Znaczy tytułowa Kapuściana Kraina po raz n-ty i nie ostatni. Plany planami, a wyjazd się lekko przeciągnął, gdyż parę odcinków per pedes musiałem, czy też wolałem pokonać.
Pogoda do jazdy była by idealna gdyby nie, częściej przeszkadzający niż pomagający, bardzo silny wiatr. Druga sprawa - w lasach jeszcze całkiem zielono i na typowe jesienne warunki przyjdzie ze 3 tygodnie poczekać...

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_03102020.php


Obrazek

Autor:  Marianowski [ 08 paź 2020, 11:04 ]
Tytuł:  Kapuściana Kraina po raz n-ty

Bardzo fajna/ciekawa wycieczka,po terenie mocno urozmaiconym,stąd wiele ciekawych obrazków.
Chyba tam łatwiej o widoki z przełomu wieków XX/XXI,pomimo kosmetyki za fundusz z UE,nadal można cyknąć obrazek jak sprzed lat trzydziestu,i te stare chaty,niektóre chyba nadal "czynne"
Dzięki,fajnie się czyta i ogląda takie relacje.

Autor:  Katarzyna_m [ 08 paź 2020, 22:38 ]
Tytuł:  Kapuściana Kraina po raz n-ty

87 kilometrów - ładny „krótki, popołudniowy wyjazd”… A że „trochę wiało” w sobotę, też odczułam kręcąc się bez celu rowerem po okolicy.
Tę Twoją relację, jak i wszystkie dotychczasowe, pochłonęłam z wielkim apetytem ale też z pewną dozą zazdrości, bo dla mnie takie dystanse są zdecydowanie niedostępne :( Obrazki z Kapuścianej Krainy zawsze porównuję z tymi, które oglądam z samochodu jadąc w odwiedziny w okolice Kozłowa.
Dzięki, Michale. Jesteś naszym „oknem na świat” – Jurajski wraz z przyległościami :D

Autor:  Michał [ 09 paź 2020, 16:44 ]
Tytuł:  Kapuściana Kraina po raz n-ty

Dokładnie, tam czas tak strasznie nie pędzi. Są nowoczesne gospodarstwa, domy takie że oczy z orbit wychodzą, podobnie samochody na podjazdach, a jednocześnie po sąsiedzku chatki jak z bajki.

Co do dystansów - dla mnie teraz są akurat, jeszcze parę lat temu były śmieszne, ot tak to często wychodziłem się przejechać po okolicy. Pewnym rozwiązaniem choć kosztownym może być e-bike i wtedy taka wycieczka rozłożona na większą część dnia okaże się jak najbardziej w zasięgu ręki. Nogi znaczy :P Samochód to jednak co innego, prędkość w okolicach 15-20km jest optymalna do obserwowania i ew. szybkiego zatrzymania. Ciężko tak jechać automobilem...

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/