Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

Kradnij zabijaj, a Siewierz omijaj
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=60&t=6973
Strona 1 z 1

Autor:  Michał [ 26 lis 2017, 13:01 ]
Tytuł:  Kradnij zabijaj, a Siewierz omijaj

"Kradnij, zabijaj a Siewierz omijaj" - zważywszy iż de jure obawiać się nie miałem czego to w słoneczny i ciepły czwartek u schyłku listopada ruszyłem rowerem na zachód od Warty i Mitręgi. Po dawnym Księstwie Siewierski znaczy. Kierunek zachodni nie zbyt często obieram, a relacje z wcześniejszych wyjazdów w części bloga Na zachód od Jury można znaleźć.
Cele wyjazdu były trzy: Zalew Przeczycko-Siewierski, romański kościół w Siewierzu i drewniany kościółek w Cynkowie, co wszystko ładnie i zgodnie z planem udało się zobaczyć.

Dystans 110km, czas ok. 7h
Trasa: Włodowice - Zawiercie - Kuźnica - Wysoka - Chruszczobród - Ujejsce - Wojkowice - Przeczyce - Siewierz - Brudzowice - Strąków - Cynków - Koziegłowy - Stara Huta - Myszków - Włodowice

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_23112017.php

Obrazek
Mapa wycieczki wygenerowana na GPSies.com

Obrazek
Recki Las - na triasowych wapiennych/dolomitowych wzgórzach rosną dorodne buczyny.

Obrazek
W pobliżu ujścia C. Przemszy do zbiornika - widać że zalew spłyca i zarasta stając się rajem dla ogromnych ilości ptactwa wodnego.

Obrazek
Ruiny zamku biskupiego w Siewierzu

Obrazek
Na skraju Cynkowa w Dolinie Małej Panwi podnoszą się mgły.

Autor:  Robert [ 26 lis 2017, 15:58 ]
Tytuł:  Kradnij zabijaj, a Siewierz omijaj

Ze zbiornikiem Przeczyckim sprawa wygląda tak, że nie tyle się wypłycił, co dość długo był mocno obniżony stan wody, stąd zielska dużo na płytkim, zalany został dopiero jesienią, po ukończeniu remontu zapory.

Autor:  Marianowski [ 27 lis 2017, 21:04 ]
Tytuł:  Kradnij zabijaj, a Siewierz omijaj

Przeczycki zbiornik i okolica latem nie do zniesienia,tłumy.W weekendy kiedyś poniżej zbiornika nad Przemszą często bywałem jesienią,zimą i wiosną.Powstało tam chyba pierwsze łowisko komercyjne na rzece w Polsce,oczywiście łowiących tłumy,ja głównie przybywałem tam dla zakupów w świetnie zaopatrzonym w asortyment muszkarski sklepie/barze jak na tamte czasy.Tam też sprzedawano licencję na połów.
Robert ma racje,wiele organizacji proponuje często jako lekarstwo celowe obniżenie wody w zaporówkach,Poraj po remoncie zapory też zmienił się na plus jeśli chodzi o choćby ptasie nowe enklawy,ale niestety są którzy od lat pięćdziesiątych wszystko wiedzą lepiej :evil:
Przepraszam Michał,może off topuje,może trolę w Twoim wątku ale i Tobie jak widzę podoba się zbiornik wyglądający bardziej naturalnie,a tak niewiele trzeba by tak było... :idea:

Autor:  Michał [ 28 lis 2017, 18:05 ]
Tytuł:  Kradnij zabijaj, a Siewierz omijaj

Nie ma najmniejszego problemu, przecież wątek otwarty i jak najbardziej piszesz w temacie.

Oczywiście że wolę jak zalew/uregulowana rzeka powoli się naturalizuje :D

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/