Teraz jest 28 mar 2024, 13:16




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 cze 2017, 15:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Robert napisał(a):
Na Jurze Wisła już dawno jest kanałem

Zgadza się,nikomu niepotrzebnym.Zbudowano szereg śluz by węgiel mógł płynąć prosto z kopalń do portów w zatoce.Wydano kupę kasy,zniszczono rzekę i szybko się okazało że kolej jest lepsza w transporcie węgla,dziś pewnie wygrywają autostrady i drogi krajowe.Zwolennicy ówczesnej kanalizacji rzek(bo nie tylko o Wisłę chodzi) kierują się podobnymi przesłankami,na siłę przekonując że wodą będzie taniej itd.że połączy się drogi wodne wschodu z zachodem.Tymczasem zachód wydaje miliardy na renaturyzacje rzek by choć trochę przypominały one to co utracono wiek bądź dwa temu.
Pracowałem dość długo jako automatyk w VW tym samym uczestnicząc w nowych projektach tego koncernu.Byłem świadkiem jak kanały stawały się wręcz niezbędne dla transportu wielko gabarytowych konstrukcji na miejsce budowy.Również gliwicki Opel nie beż powodu wybrał taką a nie inną lokalizację.Dziś na siłę forsuje się hasło że kanały będą dźwignią dla innowacyjnego przemysłu,bo np. Wisła jest kompletnie nie żeglowna.Kłamstwo jak wiele innych w tym temacie.Do Stalowej Woli bez większych problemów właśnie Wisłą potem Sanem na barkach dopłynęła nowiutka turbina Skody do tamtejszej elektrowni,byłem światkiem tego wydarzenia.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2017, 16:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
niki napisał(a):
ą lepsze sposoby ratowania zagrożonego ekosystemu :
- albumy fotograficzne ukazujące piękno rzeki
- filmy dokumentalne
- zapraszanie sławnych i wpływowych ludzi i dokumentowanie ich refleksji na ten temat
- promocyjne rejsy po Wiśle dla zagranicznych turystów
- organizowanie sympozjów
- upowszechnianie wiedzy na temat negatywnych skutków regulacji rzek
i wiele, wiele innych.

Dobra,tylko że takie rzeczy swoje kosztują,promocją taką powinno zajmować się państwo czy ministerstwo ochrony środowiska które od co najmniej dwóch lat jest mocno anty w temacie ochrony.
niki napisał(a):
Obecnie precyzyjna ich lokalizacja znana jest tylko nielicznym, głównie miejscowym.

Ja z doświadczenia wiem że właśnie najskuteczniejszym kłusownikiem jest miejscowy.
Aby udały się pstrągi w Warcie pierwszą czynnością było zaproszenie miejscowych wędkarzy do projektu,bo niema lepszego"strażnika"jak miejscowy.Bez tego nic pewnie by się nie udało.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2017, 18:42 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Ręce opadają. Każdy czyta co chce i rozumie jak potrafi.
Zrobił się nam wątek o ratowaniu Wisły, chociaż pisałem o czymś zupełnie innym.
Już w pierwszym poście odzieranie z intymności miejsc, które nie powinny być dostępne dla wszystkich, porównałem przez analogię do pełnego i niekontrolowanego udostępniania wszystkich jaskiń (antycypacja ).
Jedno się udało - wywołać kontrowersje, w dodatku zrobiło się komicznie.
Na marginesie muszę dodać ( bo niektórzy nie wiedzieć czemu mają inne na ten temat zdanie ), że jestem zdeklarowanym przeciwnikiem nie tylko regulacji dziko płynących rzek, ale też radykalnego ingerowania w naturę.
Przykro mi tylko, że nie zostałem zrozumiany, a wątek potoczył się innym torem, a właściwie trafił na bocznicę.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2017, 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
:D I dobrze że ręce opadają :wink: ,bo może w ten sposób coś do Ciebie dotrze :wink:
Takie prawo cytującego że cytuje to do czego się odnosi,jeśli zamieściłeś link i na tym miał być koniec to trzeba było poprosić Adminów o zamknięcie wątku i tyle.
Niki powiedz szczerze jak mam zrozumieć Twój pierwszy post,według mnie jest to spora nadinterpretacja gdy piszesz [i]"Następnym krokiem będzie wyraźne oznakowanie wejść do każdej jaskini i Google Cave View. Dlatego postanowiłem napisać kilka słów w obronie akcji zainicjowanej przez organizacjię której ręce opadają z bezsilności.

Więc ja też na takową nadinterpretacje sobie pozwolę i napiszę że akcja przyczyni się do powstania nowych chronionych stanowisk,rezerwatów i kto wie może kolejnego parku narodowego.
Czy uważasz że ludzie nie mają prawa do niezgadzania się z Twoim stanowiskiem(pytanie retoryczne)
Czy udostępnienie Ujścia Warty z wszelkimi dogodnościami czy też rozlewisk biebrzańskich było złym pomysłem :?:
Niki trafiłeś na mocno uczulonego w temacie rzek,od lat nasza mała grupka walczy by małe potoki i rzeki w regionie nadal żyły i tu skończę bo....


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest 28 mar 2024, 13:16


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL