Teraz jest 10 maja 2024, 21:38




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lut 2008, 17:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Zdjęcia obrazowe, w terenie jeszcze szaro, choć widać oznaki wiosny:

1.Syborowa
Obrazek

2.
Obrazek

3.Pomorzany
Obrazek

4.skała
Obrazek

5. Spora żyła kalcytu /nawet 2 cm kryształy/
Obrazek

6.skała 2
Obrazek

7.Zahaczyłem przy okazji o dwuimienny kamieniołom 8) /łatwo się dostać na około przez las, jednak widok utrudniają krzaki, a wcześniej trzeba przedrzeć się przez druty kolczaste i sporych rozmiarów odłamki z kamieniołomu oddalone nawet o 50 metrów od ściany wyrobiska/
Obrazek

8.Widok przez krzaki
Obrazek

9.c.d.
Obrazek

10.c.d.
Obrazek

11.c.d.
Obrazek

12.c.d.
Obrazek

13.tabliczka.
Obrazek

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Ostatnio edytowano 08 mar 2008, 12:32 przez markpm, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 24 lut 2008, 19:49 

Dołączył(a): 16 gru 2006, 12:54
Posty: 36
No jak byłes tak blisko to trzeba było skamielin poszukać


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2008, 22:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
przepraszam za podwójne zdjęcie - jutro poprawię, bo mam gdzieś na sieci.

skamielin? ta skała to podkład pod asfalt, skamielin nie widziałem. owszem, na pewno są, bo trzeba było przekopac się przez wapień, ale wejście na teren jest dość niebezpieczne - strażnicy :P

ps firma cemex na rozbudowany szczebel kierowania - jedna linia do działu sprzedaży i do biura :)

mają nawet stronę: http://www.cemex.pl/page.asp?id=718
Dziwne, że nawet nie wspomnieli w niej o kamieniołomie w Jaroszowcu....
Jestem lekko zaskoczony, bo wg tego co napisali, to dbają o przyrodę 8)

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 lut 2008, 14:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6895
Lokalizacja: Śląsk
sporo odcisków dna morskiego znalazłem właśnie w dolomicie, na budowie S1 do Pyrzowic, miłe pieski biegały po kamieniołomie ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2008, 16:52 

Dołączył(a): 06 kwi 2006, 13:00
Posty: 27
Lokalizacja: Sosnowiec
I mnie wczoraj wywiało w okolice Jaroszowca, a dokładniej na Stołową Górę.
Na Ostrej Górze tuż ponad Jaskinią Porzeczkową jest całkiem sympatyczny przebiśnieżny dywanik. Zresztą w innych miejscach też nie brakuje tego kwiecia.
Z innych wczesnowiosennych zwiastunów zaobserwowałem kilkanaście cytrynków. Motylki te pięknie wyglądają wśród, zeszłorocznego, miedzianego listowia.
To taki cieszący oko i ducha latający odpowiednik ...podbiału :)
W uzupełnieniu dodam jeszcze, że w kilku osłoniętych od wiatru miejscach spotkałem pierwsze, nieśmiało wyglądające ze swych zimowych sadyb, przylaszczki.
No i ten optymistycznie nastrajający zaśpiew ptaków..... :)

A tak w ogóle to wczorajszy dzień spędzony na Jurze to poezja w najczystszym (jurajskim) wydaniu.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2008, 21:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Robert napisał(a):
sporo odcisków dna morskiego znalazłem właśnie w dolomicie, na budowie S1 do Pyrzowic, miłe pieski biegały po kamieniołomie ?


Tak? Na pierwszy rzut oka ta skała nie wygląda na jakąś pełną skamielin. warto poszukać następnym razem, ale obok kamieniołomu bo na jego teren raczej nie wejdziemy. Piesków nie widziałem, ale słyszałem jakiegoś gościa obok co nawoływał psa - wolałem nie ryzykować i opuściłem okolice kamieniołomu.

Pakosz, mogłeś przy okazji wstąpić pod kamieniołom, to jakieś 500 metrów od "pod Porzeczką".

PS Robiłeś jakieś zdjęcia?

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 lut 2008, 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6895
Lokalizacja: Śląsk
nie mam zdjęć ale w mieście przed ławką placyk wybrukowany :mrgreen: , niestety odłażą z czasem, na Górze Św. Anny jest piękny blok z dnem, ma parę ton i opisane wszystkie robale

aha, to nie było do mnie :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2008, 08:26 

Dołączył(a): 06 kwi 2006, 13:00
Posty: 27
Lokalizacja: Sosnowiec
markpm napisał(a):

Pakosz, mogłeś przy okazji wstąpić pod kamieniołom, to jakieś 500 metrów od "pod Porzeczką".

PS Robiłeś jakieś zdjęcia?


Pobuszowałem trochę po Cieszyńcu oraz dwóch innych kamieniołomach położonych przy oznakowanej na niebiesko ścieżce edukacyjnej. Właściwie, wygląda to jak jeden ciąg odkrywek. Najbardziej zastanawia mnie ten długi, prosty rów biegnący od Cieszyńca w kierunku Jaroszowca. W jakim celu powstał? Przypomina on trochę przekop pod kolejkę wąskotorową.. Poprzeglądam stare mapy, może coś się wyjaśni.
Nie jestem jednak pewien czy o te właśnie łomy Tobie chodzi. W jakim kierunku od Porzeczki znajduje się TEN kamieniołom?
Odnośnie skamielin to znalazłem, a właściwie znaleźliśmy (byłem z rodzinką i przyjaciółmi) kilka amonitów w tym jeden całkiem, całkiem.
Co do fotek to jestem w trakcie fotosprzętolinnienia. Nieopatrznie .... :) sprzedałem stary aparat nie czekając na zakup nowego. Tak więc tym razem musiałem obejść się smakiem.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2008, 08:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Wielka szkoda, że nie miałeś aparatu, w końcu pogoda była bardzo dobra.

Kamieniołom Jaroszowiec znajduje się po północnej stronie Góry Stołowej, a Cieszyniec po południowej. Cieszyniec nie jest taki stary, żeby kiedyś znosić urobek na plecach - tak jak powiedziałeś - to prawdopodobnie ślad po kolejce.

Mogłeś również wstąpić do większego kamieniołomu koło basenu, tam nawet jest utwardzona droga chyba na drugi poziom od szczytu...


Jeśli chcesz, to możesz wybrać się z nami na dłuższą pieszą wycieczkę w te rejony :wink:

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 26 lut 2008, 11:02 

Dołączył(a): 06 kwi 2006, 13:00
Posty: 27
Lokalizacja: Sosnowiec
markpm napisał(a):

Jeśli chcesz, to możesz wybrać się z nami na dłuższą pieszą wycieczkę w te rejony :wink:


Pewnie że chcę. Oby tylko termin spasował.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2008, 20:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
To zapraszam do odpowiedniego tematu na forum :)

Pojedziemy jak nie w ten /zima wraca/ to w przyszły weekend


Był ktoś może na wyrobisku w kamieniołonie Jaroszowiec?

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 mar 2008, 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Wczesna wiosna już w pełni:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


w tle Cisowa
Obrazek


Obrazek

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 mar 2008, 20:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6895
Lokalizacja: Śląsk
widzę, że się zjaroszowcowałeś :P , tego uschniętego, olbrzymiego buka pamiętam jeszcze żywego, najpierw połowa się odłamała, potem coraz bardziej niszczał

ja też gdzieś byłem ale najpierw wrzucę do zagadek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2008, 22:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
powiem ci, że zdziwiłem się postawą olkuskiego nadleśnictwa, bo w końcu taki kawał drewna /jak był w dobrym stanie/ wart był naprawdę spore pieniądze, a na dziś przeliczając - samochód miejski... a oni go nie wycieli...


Ano, zjaroszowcowałem się, to prawda, ale jak się ma tak piękną Jurę 7 minut drogi samochodem od domu, to aż głupio nie docenić jej :P

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 09 mar 2008, 22:39 

Dołączył(a): 20 wrz 2007, 09:48
Posty: 427
Lokalizacja: Gliwice
Zwłaszcza, że okolice Jaroszowca mają jakiś taki, niespotykany, gdzie indziej na Jurze nastrój.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 10 maja 2024, 21:38


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL