Teraz jest 28 mar 2024, 10:25




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 paź 2016, 07:37 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Wyjazd planowałem sobie na "zaraz po" zakończeniu sezonu komercyjnych wycieczek i tak trzy dni po chyba ostatniej już wędrówce przez Skałki Kroczyckie/Rzędkowickie się udało zrealizować. Plany planami, a pojawiła się opcja wyjazdu na spacer po okolicach Chęcin i dylemat co wybrać? Z różnych względów wygrał rower i chyba wybór był słuszny bo przy takiej pogodzie w tamtym regionie mogło być w niedzielę pełno ludzi. W lasach Jury Wieluńskiej też ich nie brakowało, ale za to nad rzekami spokój a i rowerem łatwiej uciec od drących japy grzybiarzy. Swoją drogą po kiego czorta tak wrzeszczą?
Wyjazd udany, choć teren płaski wróciłem trochę zmęczony, dobrze że po deszczach piach ubity bo go tam nie brakuje, a odcinków terenowych było dużo.

Ok. 139km, czas całego wyjazdu ok. 9,5h (samej jazdy ok. 7,5h, wg licznika średnia wyszła 18,6km/h)

Olsztyn - Małusy - Wancerzów - Rudniki - Borowno - Kruszyna - Kijów - Prusicko - Łążek - Kule - Nowa Wieś - Trzebca - Wólka Prusicka - Stary Cykarzew - Mykanów - Rudniki - Mstów - Srocko - Olsztyn

Pełna fotorelacja (65 zdjęć): http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_23102016.php

Obrazek
Mapa wycieczki, nie jest to track GPS, jedynie schematyczny zarys.

Obrazek
Droga Małuska i wspaniały zjazd ze Wzgórza Skarzawa przez jabłkowe sady do Mstowa

Obrazek
Kolumna Denhoffów, widok na leżącą w obniżeniu Kruszynę i wysadzaną w sporej części jabłoniami drogę do niej.

Obrazek
No i w końcu nad Wartą.

Obrazek
Próg na Warcie przed mostem kolejowym.

Obrazek
Przed Kulami skręcam w prawo na rozległy wyniosły i suchy cypel w widłach Warty i Liswarty.

Obrazek
Trochę prowadząc rower niknącą ścieżką przez nadrzeczne nieużytki docieram do ostatniej kładki przed Kulami.

Obrazek
Wspaniałe zakole Kocinki poniżej młyna w Kuźnicy, woda czysta płytka kajakiem da się płynąć, dno piaszczyste/żwirowe.

Obrazek
W Rudnikach jako że jeszcze szarówka jadę do ruin wapienników na skraju kamieniołomu Lipówka.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 paź 2016, 10:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Jak zwykle fajnie się czytało i oglądało miejsca w dużej większości dobrze znane,choć jak widać dziś niektóre trochę bardziej lub mniej się zmieniły.
Faktycznie w tych okolicach gdy wiara zwęszy grzyby trudno o spokój w lesie szczególnie gdy dzień jest wolny od pracy,a drą się na full bo może im w domu nie wolno :mrgreen: ,sam nie wiem,ale jest to mocno wkurzające.
Zastanawia mnie dlaczego nigdy jeszcze nie czytałem Twojej relacji kajakowej z Kocinki,brzegi i najbliższe okolice tej rzeczki moim zdaniem w wielu miejscach są naprawdę miłe dla oka.Coś z nią jest nie tak jeśli chodzi o zaplanowanie takiego spływu :?:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2016, 11:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2016, 13:52
Posty: 255
Lokalizacja: Sosnowiec
Dla mnie miejsca mało znane.
Ładne zdjęcia :)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 paź 2016, 13:35 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
@Marianowski - Kocinka to mała rzeczka i nada się zapewne tylko na kajaki jednoosobowe.
Dlaczego tam nie pływałem? Odpowiedź jest bardzo bardzo prosta, raz że daleko, dwa że ostatnie parę lat mam naprawdę mało czasu podczas ciepłej pory roku. A jak mam i pogoda jest dobra to wolę sobie samemu skoczyć na rower i odpocząć trochę od kajaków.

Na Kocinkę/Liswartę/przełom Warty to już wyprawa na prawie cały dzień: ze 3h na dojazd powrót, 1,5-2h na odstawienie samochodu na metę/powrót, rozładunek/załadunek sprzętu, na płynięcie też ze 3-5h i dzień schodzi.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 25 paź 2016, 13:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Ładny skrót na meandrze, nie przypominam sobie go ze spływu. Miło popatrzeć na tereny, gdzie niewiele się zmienia. Co do płotu w Prusicku, widoczne na zdjęciu zakole, to ulubione miejsce wędkarzy, wyraźnie ktoś miał dość parkujących na jego działce samochodów.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2016, 15:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Michał napisał(a):
@Marianowski - Kocinka to mała rzeczka i nada się zapewne tylko na kajaki jednoosobowe.
Dlaczego tam nie pływałem? Odpowiedź jest bardzo bardzo prosta, raz że daleko, dwa że ostatnie parę lat mam naprawdę mało czasu podczas ciepłej pory roku. A jak mam i pogoda jest dobra to wolę sobie samemu skoczyć na rower i odpocząć trochę od kajaków.

Na Kocinkę/Liswartę/przełom Warty to już wyprawa na prawie cały dzień: ze 3h na dojazd powrót, 1,5-2h na odstawienie samochodu na metę/powrót, rozładunek/załadunek sprzętu, na płynięcie też ze 3-5h i dzień schodzi.

Dzięki za odpowiedź,i zarazem mnie uspokoiłeś bo po cichu sobie myślałem że rzeczka ma jakiś defekt odstraszający miłośników spływów.Pytanie zadałem mając w pamięci rajd jaki kiedyś na forum opisałeś a dotyczył podobnych rozmiarów Pilicy w okolicach Wierbki.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2016, 21:40 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Oczywiście relacja przyjemna dla oka, zresztą jak wszystkie inne Michała. Przypomniał mi się ten próg na Warcie,który na zdjęciu wygląda niewinnie. Z wody słychać go groźnie z sporej odległości. Jak kilka lat temu płynęliśmy tratwą, szybko podjęliśmy decyzję o przenosce. Kajakiem nie miałem okazji. A Kocinka wygląda wręcz idealnie na mały spływik, ale przy większej wodzie na wiosnę.
Jak zobaczyłem kiedyś ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=2ZqPhEHNPQc to stwierdziłem że muszę ją zaliczyć. Ale jak w sierpniu byłem na michałowych kajakach po Liswarcie i ledwie zlokalizowałem byle strugę to lekko zwątpiłem. Czysta piaszczysta rzeczka, ale bardzo płytka - przy samym ujściu. Pomyślałem jak tu jest tak płytko to jak musi być wcześniej.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2016, 09:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
jurasikprog napisał(a):
Ale jak w sierpniu byłem na michałowych kajakach po Liswarcie i ledwie zlokalizowałem byle strugę to lekko zwątpiłem. Czysta piaszczysta rzeczka, ale bardzo płytka - przy samym ujściu. Pomyślałem jak tu jest tak płytko to jak musi być wcześniej.

:) Faktycznie to ujście może namieszać w głowie,gdybym Kocinki nigdy wcześniej nie widział w rejonach od Kocina po Trzebce pomyślałbym podobnie,ona zawsze przy ujściu bardziej kojarzy się z płytkim rowem melioracyjnym niż końcem całkiem atrakcyjnej i głębokiej miejscami rzeczki,wyjątkiem jest czas powodzi.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2016, 10:46 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Dolny odcinek, poniżej Trzebcy znaczy, trochę się zmienił. Chyba podczas robienia drogi miejscami umocnili brzegi kamieniem i wzmocnili ujścia rowów odwaniających - jest wąsko ale płynie woda wartko.

Trochę filmów kajakowych z Liswarty i Kocinki jest na kanale YouTube Wojtek C - https://www.youtube.com/channel/UCSn3GO ... -fk13NlUMA

@Jurasik, próg w takim szerokim ujęciu z daleka może wyglądać niewinnie. Z bliska już mało sympatycznie szczególnie jak człowiek pomyśli co jest pod wodą i ja bym się nie odważył spłynąć.

Obrazek

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest 28 mar 2024, 10:25


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL