Teraz jest 28 mar 2024, 10:01




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lis 2016, 16:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Listopada w naszych szerokościach można nie lubić,można narzekać na ponurą aurę i grymasić na sto sposobów,ale gdy chwila wolnego czasu nic mi nie przeszkodzi by choćby na chwilę zawitać na Jurę.Z faktu że jestem medalik i w Medalikowie mieszkam jest jasne że w zamiarach takich pomaga bardzo miejskie MPK,tak było i tym razem.
Plan był inny,inne miejsce było celem,ale gdy autobus wjechał na rynek plan runął nagle,czegoś takiego w tym stuleciu jeszcze nie widziałem,mimo że dzień wolny,święto,a tu gdzie w każdy wolny dzień gwar i tłumy teraz jest cisza,sporadycznie spotyka się człowieka,z małymi wyjątkami wszystko pozamykane.Nawet handel tandeta street wyludniona i cicha :shock: .
W takim Olsztynie się można zakochać,cyknąłem kilka fotek które mimo niesprzyjających ku temu warunków jakoś w miarę wyszły.
No to w górę,widok na północny zachód z Zamkowej G.ogromna wilgoć w powietrzu sprawiła że Czewa stała się niewidzialna,Zielona i G.Srockie ledwo widoczne,szkoda że nie pociągnąłem panoramki dalej na wschód aż po Towarne
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 62.89 KiB | Przeglądane 9987 razy ]

Z samej góry rozciąga się piekny widok na Sokole,jak widać Ślązacy i Zagłębiacy chyba tego dnia mieli ładniejszą pogodę.
Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 51.23 KiB | Przeglądane 9987 razy ]

Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 49.11 KiB | Przeglądane 9987 razy ]

Góra Cegielnia z charakterystycznymi ostańcami Dziewica i Szafa,to wzgórze wraz Biakłem i Lipówkami to jedne z moich ulubionych miejsc gdzie zawsze niezależnie od pogody i pory roku krajobrazy są cudowne.
Załącznik:
5.jpg
5.jpg [ 115.42 KiB | Przeglądane 9987 razy ]

Załącznik:
6.jpg
6.jpg [ 114.66 KiB | Przeglądane 9987 razy ]

Wracając zawsze lubię obrócić głowę za siebie,najbardziej chyba gwarne miejsce na północy Jury tak się prezentowało w listopadowe święto :shock:
Załącznik:
7.jpg
7.jpg [ 173.13 KiB | Przeglądane 9987 razy ]

Z radością po spędzonych chwilach i z ogromnym pozytywnym zakończeniem opuszczam kolejny raz to miasteczko,z nadzieją że jeszcze kiedyś równie cichy,wręcz senny Olsztyn przyjdzie jeszcze spotkać,
czego sobie i Wam Życzę :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2016, 17:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
A myślisz czemu co roku tego dnia organizujemy wycieczki rowerowe, masz odpowiedz że mimo chłodu warto się ruszyć i popatrzeć na znane miejsca w ciszy i spokoju. To samo jest 1 listopada 8)

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2016, 18:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
:) Pierwszego to na ryby jeżdżę :wink:
Kurcze,a ja myślałem że to czysto patriotyczne uczucia Wami kierują :mrgreen:
A tak poważnie to zdaję sobie sprawę z tego że są takie święta co wymiatają ludzi z szlaków i innych atrakcji turystycznych,ale nie brałem pod uwagę 11 XI,zawsze kojarzyło mi się z jakimś ogólnym luzem,ludzie mają wolne to spotkasz ich wszędzie,bo to nie jakieś święto gromadzące rodzinny przy stołach jak np.Wielkanoc.Chociaż każdy kto w Wielką Sobotę był w Olsztynie wie że potrzeba tylko trochę pogody aby zaroiło się tam od ludzi.Podobnie w każdy weekendowy dzień od wiosny po wczesną jesień,ludzi bez liku na zamku i w około i to grubo jeszcze po zachodzie,warunkiem do tego jest dobra pogoda.Wspaniale korzysta na tym finansowo wspólnota,szkoda tylko że bilet jest tylko fiskalnym wydrukiem a nie pamiątkowym karnetem.
Kiedyś miałem dużo czasu i nie zwracałem na to uwagi,dziś jest inaczej i chyba już na zawsze ten dzień będę świętował na Jurze po swojemu,niestety nie z Wami na rowerze bo za cienki Bolek jestem by z Wami wyruszyć :mrgreen:
A jak już wcześniej pisałem chłód itp,nie jest dla mnie przeszkodą,zresztą opisywałem już tutaj spacerek chyba po Sokolich w całkiem konkretnej prawie godzinnej ulewie,moja nieugiętość również wtedy została nagrodzona niesamowicie cudownym wieczorem.
Czasem myślę że ktoś tam u góry jednak trochę lubi nieszkodliwych wariatów :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2016, 19:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2008, 22:26
Posty: 2472
Lokalizacja: Będzin
Marianowski jak bym wiedział że w Olsztynie jesteś to byśmy się zgadali p pogadali też wczoraj byłem po zamku i jaskiniach okolicznych pochodzić. Czekałem tez na odpalenie reflektorów o zmroku świecących w ruinę zamku lecz światło odpaliło się tylko w lewej części a prawa od strony miasta była nie zapalona.

_________________
Moja Strona:
https://www.youtube.com/channel/UCWDZp- ... _Wcv1s9WzQ


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 lis 2016, 20:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
W sumie to się zastanawiałem czy na boxie coś nie skrobnąć,tyle że nie wierzyłem że ktoś na chybcika w taką słotę się przyłączy...No cóż,szkoda,może innym razem,może Forum coś zorganizuje,np.wędrówkę na wiosnę,chętnie poznałbym osobiście Forumowiczów,spędzić czas na Jurze z ludźmi dla których jest Ona czymś wyjątkowym jest dla mnie marzeniem które się spełni,wierzę w to,chociaż z planowaniem czegoś u mnie jest nie wesoło.
Gdy ktoś się będzie wybierał na północ Jury niech pisze,chętnie się dołączę jeśli tylko będę w Czewie.
Pozdrawiam :)
ps.Mariusz,często w sumie tam jestem i tego oświetlenia rozszyfrować nie potrafię :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2016, 22:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Właśnie zima jest najlepsza na chodzenie po Jurze, wiosna to już olny rower :wink:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2016, 00:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Cytuj:
Właśnie zima jest najlepsza na chodzenie po Jurze,

I niech tak będzie.Czyli co? czekamy aż się zabieli i starujemy? ja chętnie uderzę na taki rajd.
Faktycznie zimowy pierwszy dzień z wyżem,po wietrznym niżu z opadami gwarantuje piękne dalekie widoki,trzeba tylko wyskoczyć na odpowiednio wysokie górki i Tatry z Jury jak na dłoni.
Organizujemy coś wstępnie,taki zimowy wypad z długimi obiektywami,byliby chętni na taki spontan :?: ,bo data zależałaby tylko i wyłącznie od czynników meteo na które przecież wpływu nie mamy...
Jeśli są chętni to piszcie,rzucajcie propozycje miejsc itd.może się coś urodzi,kto wie :?:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2016, 07:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Może być nawet Olsztyn/Biskupice byle by było sucho czyli pewnie jakiś grudzień....

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2016, 10:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2015, 11:28
Posty: 183
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Może się wreszcie doczekam jakiegoś wypadu pieszego :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2016, 14:26 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Proszę bardzo - 3 grudnia, 10 grudnia - północna Jura. Zrobimy grudniowy Olsztyn albo inne okolice.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2016, 16:07 

Dołączył(a): 30 sie 2015, 17:50
Posty: 109
Lokalizacja: D.G. - Strzemieszyce
Też chętnie bym się wybrał na taką wycieczkę. Słabo znam północną Jurę tym chętniej podłączę się do przewodnika - miłośnika. O ile będziecie mnie chcieli zabrać oczywiście :P .
P.S. też lubię wycieczki w święta, 1 listopad , wigilie itd....


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2016, 23:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Panie i Panowie nie chcę wchodzić w kompetencje organizatorów takich wycieczek tu na forum.
Nie minął tydzień od krótkiej wymiany zdań a już kilku zwolenników jest na spacerek,fajnie.
Z mojej strony mogę jedynie zapewnić że wiedząc np. dzień wcześniej że wybieram się połazić dam znać na czacie,kto chce się przyłącza,umawiamy miejsce spotkania na czacie czy telefonicznie,na miejscu ustalamy plan wycieczki,i ruszamy.To myślę proste i wygodne zarazem nie zobowiązujące podejście choćby dla mnie ma znaczenie,bo przykładowo w grudniu 3-go czy 10-go,daty te teraz są dużą niewiadomą.
Zresztą takie "ogłoszenie"może dać każdy,pamiętam tu już takie przypadki
Kill napisał(a):
Może być nawet Olsztyn/Biskupice byle by było sucho czyli pewnie jakiś grudzień....

Nawet z Olsztyna do Biskupic można ułożyć wcale nie krótką trasę.Będą ruiny,kamieniołom,jaskinie możliwe do zwiedzania i górki zapewniające super krajobrazy,pod warunkiem że sucho będzie.
Pozdrawiam :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2016, 09:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
No to ja się piszę.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 20 lis 2016, 09:18 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Jak nic nie wyskoczy znienacka to też bym się wybrał.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 20 lis 2016, 22:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Dzisiaj pogoda dopisała więc i ludzi wysyp w Olsztynie. Zdjęcia robione z ulicy Jałowcowej (droga Skrajnica – Olsztyn, czarny i zielony szlak rowerowy) gdzie dzisiaj była „autostrada rowerowa”.


Załączniki:
Kościol_01.jpg
Kościol_01.jpg [ 163.59 KiB | Przeglądane 9544 razy ]
Zamek_03.jpg
Zamek_03.jpg [ 156.35 KiB | Przeglądane 9544 razy ]
Zamek_02.jpg
Zamek_02.jpg [ 164.77 KiB | Przeglądane 9544 razy ]
Zamek_01.jpg
Zamek_01.jpg [ 158.87 KiB | Przeglądane 9544 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 10:01


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL