Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

W widłach Białki i Pilicy
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=9&t=7020
Strona 1 z 1

Autor:  Michał [ 05 mar 2018, 22:10 ]
Tytuł:  W widłach Białki i Pilicy

W końcu po 3 tygodniach niesprzyjającej pogody, w tym kończącym się właśnie tygodniem ciągłych całodobowych mrozów grubo poniżej -10stC, ociepliło się na tyle że można myśleć o rowerze jako przyjemności ;)
Kierunek wyjazdu to wypadkowa satelitarnych zdjęć pokazujących gdzie leży śnieg, totalnego rozleniwienia i braku siły do jazdy, oraz w pewnym sensie pokłosie niedawnego wyjścia w okoliczne lasy. Przypomniałem sobie o starym młynie w dolnym biegu Białki Lelowskiej, gdzie swobodnie chodzi się tylko zimą, lub suchym latem oczywiście jak komuś nie straszne roje namolnych owadów, zielsko po uszy i woda w butach...
Pierwotnie planowałem jeszcze przejazd na teren PK Stawki, jednak trochę za długo chodziłem nad Białką, a rozmarzające szutry średnio zachęcały do jazdy.

Dystans: 90km, czas całej wycieczki ok. 7h
Trasa: Włodowice - Bliżyce - Lelów - Biała Wielka - Grochlin - Kuźnica Wąsowska - Bógdał - Tęgobórz - Bonowice - Browarek - Wygoda - Włodowice

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_04032018.php

Obrazek

Autor:  Marianowski [ 06 mar 2018, 11:07 ]
Tytuł:  W widłach Białki i Pilicy

Dzięki za powtórne pokazanie dobrze mi znanych stron :)
Białką zachodnim brzegiem z Koniecpola do Lelowa zdarzało mi się przejść po wędkarsku z wędką w ręku.
cytuję:
"By dotrzeć do młyna 3 razy przechodzę po zamarzniętej młynówce, szczęściem lód wytrzymał bo akurat ona wąska ale głęboka i mulista. Bez roweru haczącego o gęste zarośla dało by się spokojnie bezpośrednio wzdłuż rzeki przejść. "

Doświadczenia podobne ale bez lodu,z Koniecpola do Wąsosza można powiedzieć polami suchą nogą,ale dalej ubrać trzeba było spodniobuty mimo że rzeczka do brodzenia się nie nadaje.Bez portek po pachy pewnie wczesną wiosną wzdłuż rzeki do Lelowa dotrzeć by się nie dało,liczne dość głębokie rowy,bagienka,strumyki itp.Przyznam że wraz z częstą walką z gęstymi krzakami była to wyczerpująca zabawa,ale nadal miło wspominam tamte czasy z powodów które doskonale zaznaczasz w swojej relacji.
Bardzo fajna trasa plus super spacerowo rowerowa pogoda,trafiłeś idealnie :)

Autor:  Robert [ 06 mar 2018, 19:57 ]
Tytuł:  W widłach Białki i Pilicy

Białka piękna, żeby w niej jeszcze byly ryby... Żurawie super, na lodowatej północy tylko jeden głosik na razie usłyszałem.
Aparat z zoomem do kieszeni się nie zmieści, teraz jestem na etapie gx80, ale naleśnik 24-64 (po przeliczeniu) to jednak niewielkie zbliżenie, z kolei idealny 24-120 jest już większy, chyba trzeba się z kaburą pogodzić

Autor:  Michał [ 07 mar 2018, 09:47 ]
Tytuł:  W widłach Białki i Pilicy

Eeee zmyślasz chyba - są wędkarze to i ryby być muszą. W okolicach Lelowa 3 w niedzielę widziałem.

Autor:  Marianowski [ 07 mar 2018, 13:57 ]
Tytuł:  W widłach Białki i Pilicy

Białka,szczególnie jej koniecpolska odnoga w latach 90-tych. to było topowe łowisko pstrągowe,pomogło w tym po cichu kilku pozytywnych wariatów.Nie łowiło się wiele,kontakt z rybą też bardzo częsty nie był,ale rozmiary wynagradzały,magiczne +50cm nie było tam wydarzeniem,co łykend ktoś takiego miał.
Niestety,dobre wieści szybko się rozchodzą i dwa sezony wystarczyły aby zasobność w okazy sprowadzić do normy krajowej.Już kiedyś wspominałem że pisanie publiczne o jurajskich pstrągach i rzekach w których występują nie leży w moim interesie a tym bardziej ludzi którzy czynnie uczestniczą w tym aby pstrągi w takich ciekach ciągle pływały.
Uwierz Robercie że rajdy z Koniecpola do Lelowa nie były wycieczkami turystycznymi,miały swój określony cel.Katorga jaką się przechodziło aby dotrzeć w określone odcinki warta była nagrody.Rybę na danym odcinku łowił tylko jeden z dwojga,Tobie chyba nie muszę tłumaczyć ile zadymy na tak niewielkiej rzeczce robił spory kropek :) ,po takim holu trzeba było szukać nowego rewiru.
Jak jest dzisaj :?: trzeba sprawdzić i nie chwalić się za bardzo :wink:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/