Jurajskie Forum Dyskusyjne
http://forumjurajskie.pl/

Ojcowski PN i Miechowska Prowansja
http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?f=9&t=7051
Strona 1 z 1

Autor:  Michał [ 21 cze 2018, 19:56 ]
Tytuł:  Ojcowski PN i Miechowska Prowansja

Jak tradycja nakazuje po zakończeniu wiosennego maratonu wycieczkowego, coś dla ciała i umysłu. Znaczy rowerowy reset w pięknych okolicznościach przyrody i krajobrazu. Tym razem wybór padł na miejsce gdzie zawodowo wiosną bywałem "do znudzenia", czyli Wyżynę Olkuską, Ojcowski Park Narodowy, oraz ulubioną Wyżynę Miechowską. Niby wcześniej zastanawiałem się czy nie jechać gdzieś w okolice Chęcin/Małogoszczy, ale że przyroda zawirowała lekko to jednak kierunek na kwitnącą lawendę. Był to słuszny wybór, gdyż zbiory już trwają na całego.
Trasę o podobnym przebiegu tzn. z większą ilością kręcenia po wschodniej części Dolinek miałem zaplanowaną na wczesną wiosnę przy założeniu jazdy e-bike. Jak najbardziej ją zrealizuję, gdyż mimo błyskawicznie rozprzestrzeniającej się podmiejskiej zabudowy, tereny w okolicach Korzkwi, Dol. Naramy i boczne asfalty wokół OPNu są ciekawe, a podjazdy choć krótkie bywają bardzo ostre. Ale to albo późnym latem, albo złotą jesienią.

Dystans: 103km, czas całej wycieczki: 6:30h
Trasa: Wolbrom - Chrząstowice (Dolina Białej Przemszy) - Braciejówka - Biała Droga - Ojcowski PN (Dolina Prądnika) - Prądnik Korzkiewski - Korzkiew - Owczary - Michałowice - Iwanowice (Dolina Dłubni) - Celiny - Czaple - Krępa - Rzeżuśnia - Falniów (Dolina Szreniawy) - Sulisławice - Wierzchowisko - Wolbrom

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_20062018.php

Obrazek

Autor:  Robert [ 21 cze 2018, 20:16 ]
Tytuł:  Ojcowski PN i Miechowska Prowansja

Bardzo przemyślana trasa, coś czuję, że Ci ją skradnę ;). Zdjęcia po prostu śliczne, miło było obejrzeć. Pomyśl o albumie z Miechowskiej, masz co wybrać.

Autor:  Marianowski [ 21 cze 2018, 21:53 ]
Tytuł:  Ojcowski PN i Miechowska Prowansja

Dziękuję za piękną wirtualną wycieczkę po Jurze i jej wschodnim sąsiedztwie.Obecnie tylko tak mogę "obcować"z Jurą,i jak widać gdy tylko Admin ma wolne zbiera natychmiast obrazki,dzieli się nimi systematycznie opisując krótko lecz nie banalnie.
Brać przykład Panie i Panowie :idea:

Autor:  Michał [ 22 cze 2018, 06:58 ]
Tytuł:  Ojcowski PN i Miechowska Prowansja

Robert napisał(a):
Bardzo przemyślana trasa, coś czuję, że Ci ją skradnę ;)

Nie do końca, znaczy to wynik moich preferencji i potrzeb.
Odcinek Sułoszowa - Grodzisko zdecydowanie lepiej omijać jadąc górą nad Doliną - jest parę możliwości. Podobnie lepiej ominąć Szreniawa - Wolbrom jadąc przez np.
Szreniawa - Podlesice - Łobzów.

Autor:  RafRaf [ 22 cze 2018, 14:41 ]
Tytuł:  Ojcowski PN i Miechowska Prowansja

Ja odczułem dużą różnicę na plus po przesiadce z MTB na rower crosowy. Podniosłem jeszcze mostek i mam bardzo duży komfort jazdy.

Autor:  ingrosso [ 22 cze 2018, 22:22 ]
Tytuł:  Ojcowski PN i Miechowska Prowansja

Fajna trasa. Muszę się w końcu zebrać i wyskoczyć w tamte strony :)

Autor:  Radek [ 23 cze 2018, 16:19 ]
Tytuł:  Ojcowski PN i Miechowska Prowansja

Bardzo fajna relacja i malownicze tereny, szczególnie okolice Sołuszowej. Już od dłuższego czasu wybieram się sfotografować samotnego dęba przy polnej drodze, widzę że już jest całkiem martwy, trza się spieszyć

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/