Teraz jest 28 mar 2024, 14:06




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sty 2011, 19:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Urząd Miasta i Gminy w Pilicy ogłosił przetarg na budowę sieci tras rowerowych w Gminie Pilica, polegającą na lokalnym wzmocnieniu naturalnej nawierzchni tras, oznakowaniu projektowanych tras budowie infrastruktury towarzyszącej – osiem zadaszonych punktów postojowych
(stoły, ławki, kosze, tablica informacyjna, parking dla rowerów) i tor rowerowy MTB. Projektowana trasa ma dł. 38,76 km i będzie przebiegać m.in. obok ruin Zamku w Smoleniu, Zespołu Pałacowo-Parkowego w Pilicy,przez pilicki rynek,wzgórze św. Piotra,kompleks leśny w Złożeńcu i Dolinę Wodącą (oczywiście w informacji jest Dolina Wodącej :roll: ). Po przejrzeniu dokumentacji napiszę więcej.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 21:22 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Ciekawe co to znaczy trasa MTB. Cieszę się z takich projektów i mam nadzieję że inne gminy dołączą. Może jako pierwsza Pilica pociągnie ścieżkę asfaltem (czerwonym), a nie puzlami.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Z braku czasu nie wgłębiałem się dzisiaj w szczegóły dokumentacji. Przedstawiam więc tylko kilka podstawowych informacji:

trasa rowerowa nr 1_niebieska
KOCIKOWA – PILICA [LIPIE _ZALEW] – RYCZÓW_ 14,30 km
Trasa zaczyna się od granicy gminy w Kocikowie jako przedłużenie trasy z Podzamcza w obrębie gminy Ogrodzieniec. Trasa z kierunku zachód-wschód skręca w kierunku zabudowań wsi Kocikowa i biegnie drogą gminną o nawierzchni asfaltowej szlakiem Orlich Gniazd wznosząc się na wierzchowinę, z której możemy oglądać w całej krasie zamek w Podzamczu... Dalej trasa biegnie zabudowaniami wsi Kocikowa w kierunku wschodnim i dalej szlakiem Orlich gniazd zalesionym jarem w kierunku Pilicy dociera do zabytkowej alei ... biegnącej z folwarku Owczarnia do północnej bramy pilickiego zamku... Dalej biegnie do Pilicy szlakiem Orlich Gniazd obok fortyfikacji zamku pilickiego i dalej ulicą Partyzantów dociera do Rynku, który jest punktem centralnym dla zwiedzania zabytków i atrakcji miasta. Dalej trasa biegnie ulicą Mickiewicza. Na wysokości ul. Kwapisz trasa się rozdziela na odnogę w kierunku zachodnim obok zalewu pilickiego i dalej przez Czarny Las do granicy gminy w m. Ryczów. Po drodze widzimy Brzuchacką Skałę w Kocikowskim lesie.


trasa rowerowa nr 2_żółta
ZARZECZE – CISOWA – SMOLEŃ – ZŁOŻENIEC_ 23,04 km
Rozpoczyna się na skrzyżowaniu w pobliżu zalewu pilickiego gdzie kierujemy się w stronę m. Zarzecze na wzgórze św. Piotra okrążając je i dalej w kierunku Cisowej, gdzie widząc zabudowania skręcamy w stronę południową, i wracamy w stronę Smolenia szlakiem pieszym, kierujemy się w pobliże ruin zamku w Smoleniu... Pod zamkiem w Smoleniu trasa rozdziela się na odnogę wschodnią biegnącą drogami gminnymi wewnętrznymi obok wyciągów narciarskich w Smoleniu - Sikorowa Skała. Dalej wzdłuż Skał Zegarowych, Ruskowej Skały. Druga odnoga biegnie w kierunku Złożeńca Wiesławowa. Odnoga zachodnia spod zamku Smoleń biegnie doliną Wodącej drogą gminną i dalej na granicy z woj. Małopolskim w kierunku Złożeńca lasami Nadleśnictwa Olkusz, przekracza drogę powiatową relacji Pilica-Klucze w rejonie Gór Bydlińskich, wkracza w obszar Rezerwatu „Ruskie Góry” i dobiega do granicy gminy Ogrodzieniec we wsi Ryczów.


Załączniki:
wiata2.jpg
wiata2.jpg [ 76.06 KiB | Przeglądane 25880 razy ]
wiata1.jpg
wiata1.jpg [ 117.75 KiB | Przeglądane 25880 razy ]
trasa.jpg
trasa.jpg [ 186.99 KiB | Przeglądane 25880 razy ]

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 sty 2011, 22:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Również się cieszę. Piszą coś o terminach ?

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 06:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Termin wykonania 30 kwietnia 2011

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 08:14 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Mnie martwi określenie "wzmocnienie naturalnej nawierzchni tras" - to nie zawsze kończy się w Polsce dobrze - oby nie był to asfaltowy "dywanik" pod Biśnik i dalej, a znając wyobraźnię i wyczucie naszych samorządowców to się może tak skończyć. Oby nie!


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 08:26 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
To jest to samo co w gminach Włodowice i Kroczyce - jeden projekt obejmujący naszą część Jury.
Znając życie będą te same błędy, nawierzchnia będzie utwardzana tłuczniem dolomitowym...
Jak utwardzą odcinek od ostatniego gospodarstwa do szlabanów za Biśnikiem to Wodąca sporo straci, za to zwiększy się tam ruch turystyczny.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 09:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Michał napisał(a):
Znając życie będą te same błędy, nawierzchnia będzie utwardzana tłuczniem dolomitowym...
Jak utwardzą odcinek od ostatniego gospodarstwa do szlabanów za Biśnikiem to Wodąca sporo straci, za to zwiększy się tam ruch turystyczny.


Jak dla mnie to nie jest błąd. Podoba mi się odcinek z taką nawierzchnią poniżej Biśnika, w stronę Domaniewic. Wygodna ścieżka, można pieszo, można rowerem. Nie wszyscy miłośnicy Jury lubią się przeciskać przez chaszcze, odcinek w sam raz na niedzielny spacer z rodziną.
Złe jest to, że takie odcinki nie są potem naprawiane. Druga zła sprawa, że droga pod Biśnik będzie utwardzona, a szlaban zostanie w tym miejscu, co obecnie /odbicie na Złożeniec/. Auta będą parkowały pod Biśnikiem /tfu tfu/ a nielegalny biznes babci parkingowej pod Zegarowymi upadnie... :cry:


Najciekawsze są te cytaty:

Cytuj:
Po drodze widzimy Brzuchacką Skałę w Kocikowskim lesie.

Czyżby koniec z piaszczystą drogą nie do przejechania rowerem?

Cytuj:
wkracza w obszar Rezerwatu „Ruskie Góry”

Czyżby pierwsza legalna ścieżka rowerowa przez rezerwat? Może jeszcze postawią wiatę w rezerwacie, a potem syfu z koszy nikt nie będzie sprzątał?

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 09:48 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
markpm napisał(a):
Jak dla mnie to nie jest błąd. Podoba mi się odcinek z taką nawierzchnią poniżej Biśnika, w stronę Domaniewic. Wygodna ścieżka, można pieszo, można rowerem. Nie wszyscy miłośnicy Jury lubią się przeciskać przez chaszcze, odcinek w sam raz na niedzielny spacer z rodziną.

Pisząc błędy miałem na myśli plątaninę takich samych kolorów na różnych drogach, wiaty o zbyt nisko schodzących z 2 stron dachach bez widoku na "zaparkowane rowery" i oczywiście nadmiar tabliczek/znaków na trasie.

Co do samego utwardzenia mam bardzo mieszane uczucia:
- z jednej strony patrząc na odcinek pod Grodziskami i np Dol. Udorki to spore ułatwienie i rewelacyjne miejsce spacerowe (obecne brodzenie w błocie potrafi zniechęcić :twisted: ),
- jednak z drugiej strony zniszczy to leśno rolniczy krajobraz doliny i zwiększy antropopresję.

Raczej marne szanse na zablokowanie ruchu samochodowego od strony Smolenia, nawet ja dróżka będzie na szerokość samochodu (tak jak od Domaniewic/Strzegowej) to ludzie będą wjeżdżać.
Szlabanów tam nie ma gdzie postawić...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 09:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Michał napisał(a):
- jednak z drugiej strony zniszczy to leśno rolniczy krajobraz doliny i zwiększy antropopresję.

Bez przesady przecież nie mówimy o asfalcie :wink: Jak dla mnie może to też być "tłuczeń jurajski" byle było w miarę utwardzone i uregulowane.

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 10:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Wydaje mi się, że całą trasę da się przejechać w obecnym stanie, bez wzmacniania nawierzchni i stawiania bud wypoczynkowych szpecących krajobraz. Jak wysypią kamolem polne drogi, np. między Biśnikiem a babcinym parkingiem to będzie wyglądało okropnie. Może jestem ciemny ale uważam, że takie ścieżki są niepotrzebne, teren jest spokojnie dostępny na rowerze mtb a przecież nie w każde miejsce powinno dojechać się rowerkiem dziecięcym czy składakiem. Jak ktoś boi się deszczu albo siedzenia na trawie to może niech do parku się wybierze.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 10:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Robert, może powstała nowa grupa społeczna, która potrzebuje właśnie takich tras? Np parki na trekingach, małżeństwa z dziećmi itd., które chcą przejechać utwardzoną drogą w ciekawym terenie nie narażając się przy tym na pędzące auta na drogach.

Cytuj:
Pisząc błędy miałem na myśli plątaninę takich samych kolorów na różnych drogach, wiaty o zbyt nisko schodzących z 2 stron dachach bez widoku na "zaparkowane rowery" i oczywiście nadmiar tabliczek/znaków na trasie.


Obrazek

Ciekawe, czy na sławnym drzewie pod Biśnikiem zmieści się jeszcze jedno oznaczenie szlaku :lol:
Na projekcie zamieszczonym przez alkosandra widać, że stojak na rowery będzie od "widocznej" strony wiaty. Zbyt niski dach niesie raczej za sobą inne konsekwencje - demolkę ze strony miejscowych zanudzonych dzieci i idiotów:wink:
W projekcie trasy MTB jest raczej trasa do trialu/freeride'u.

Jak dla mnie lepsze jest wysypanie doliny tłuczniem. Na pewno będzie to lepszy sposób niż zasypywanie głębokich już kolein eternitem i innym badziewiem. Fakt, leśne i polne drogi mają swój klimat, ale akurat już nie mamy nic do gadania w tej kwestii... wiadomo, trzeba jakoś unijną kasę przemielić :wink:

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 11:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Się powtórzę, utwardzone alejki w parkach. Parki Krajobrazowe niech mają krajobraz. Nowe grupy społeczne zechcą wyciąg na Rysy albo parkingi na plażach, wszędzie budy też się przydadzą, to ja odpadam. Jak ktoś wysypie eternit albo gruz to trzeba posprzątać a nie wysypywać dolomit bo wysypywaczom jedno, gdzie wysypią swoje gówno, najwyżej będą mieli lepszy dojazd.

P.S. Dolomit nie jest naturalnym materiałem na całej Jurze.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 11:50 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
A ja pamiętam jeszcze wijącą się ścieżkę pod Grodziskami, którą prowadził niebieski szlak - to było to - nie była uciążliwa, na mnie zrobiła spore wrażenie, gdy szedłem tam pierwszy raz. Ścieżki z tłucznia dobre są do parków albo miejskich lasków typu Las Aniołowski w Częstochowie. Ale skoro jest kasa unijna to mielenie jej trwa. Jedna pociecha - kasa się szybko kończy a przyroda pochłonie radosną twórczość, bo u nas mało kto grzeszy doglądaniem i konserwacją tego, co się wcześniej postawiło. Inna sprawa, że przyrodzie pomogą wandale i miejscowa ludność (autochtoni i napływowi) - już Tomek wspominał o powolnym demontażu wiat z okolic bodajże Przyłubska. Ja proponowałbym tą kasę wyłożyć np. na regularne wykoszenie i odkrzaczenie polany Psiarskie i dbanie o dobry stan tego, co już jest (albo czego już chyba nie ma :shock: - vide chylące się do ziemi drogowskazy na tzw. Szlaku Jaskiniowców)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Nie ma ani asfaltu ani kostki kładzionych na leśnych drogach :) Przewidziane są remonty nawierzchni tłuczniowych i naprawy dróg gruntowych leśnych.
.... W stanie istniejącym w terenie objętym opracowaniem przebiegają drogi o nawierzchni szutrowej oraz gruntowej leśnej. Częściowo na drogach występują koleiny, lokalne zagłębienia i muldy. W czasie opadów w zagłębieniach zbiera się woda, co utrudnia przejazd, prowadzi to również do pogarszania się stanu technicznego drogi...

...Projektuje się trzy trasy MTB:
Nr 1_trasa biegu zjazdowego dla rowerów MTB dług. 1250m,różnica poziomów 25m.
Nr 2_trasa biegu zjazdowego dla rowerów MTB dług. 500m,różnica poziomów 23m.
Nr 3_trasa biegu zjazdowego dla rowerów MTB dług. 775m,różnica poziomów 32m.
...W ramach toru wykonane zostaną elementy takie jak kładki rowerowe jako elementy drewniane oraz trasa o nawierzchni gruntowej bądź szutrowej, dostosowana do spadków terenu jako nawierzchnie naturalne. Projektowany jest również zjazd rowerowy...


Nie doszukałem się jeszcze gdzie będą zjazdy.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 14:06


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL