Teraz jest 28 mar 2024, 09:41




Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2011, 18:50 

Dołączył(a): 10 kwi 2011, 20:28
Posty: 8
Robert napisał(a):
Jasne, ale nikt nie zarejestruje tak głośnych jak nasze. Tam quady są ciche

Przecież pisałem to samo
barabasz napisał(a):
---wprowadzenie odpowiednich reguł na trasach i nie tylko (głośność
Robert napisał(a):
barabasz napisał(a):
poruszanie się trasami tylko od poniedziałku do soboty


Cóż to ma dać ?

to samo co zakaz poruszania się tirów po drogach w niedziele i święta-odciążenie dróg w czasie intensywnego ruchu osobowego.Ja nawet bym się dalej posunął i pozwolił tylko na pn-pi.
Czyli w praktyce,przy oczywistym największym ruchu turystycznym w weekend,turyści nie spotykali by się z quadami.Chyba proste.
Robert napisał(a):
Proponuję przejażdżkę Czerwonymi Wierchami, są zupełnie bezleśne, a że to tereny nie dla pojazdów spalinowych ? Kogo to obchodzi, pan chce quadem się przejechać.


-ależ również o tym pisałem
barabasz napisał(a):
Miejsca wyjątkowe turystycznie (Szyndzielnia,Skrzyczne i inne) w ogóle wyłączyć z tras.

Widać nie czytałeś dokładnie postu,znaczy średnio,albo wcale nie jesteś zainteresowany jakimkolwiek rozwiązaniem,wystarczy widać sycenie się jadem nienawiści.
Ktoś wyraznie pisze że miejsca turystyczne nie,a Ty sarkastycznie odpowiadasz o Czerwonych Wierchach-żenada.Po co to? Ulżyć sobie? Trafił się jeden z Quadem to sobie poużywamy, a gdzie konstruktywne opinie?
-zakazać
-karać
-nie wpuszczać
-debile
-bezmózgi
-tylko zabawa...
Z tego wnioskuje,i przypuszczam że postronny obserwator również, że nie jesteście za jakimkolwiek konsensusem,bynajmniej nie jako jakaś reprezentatywna grupa,ale jako poszczególni ludzie.
alkosander napisał(a):
Dlaczego ? Stan wyższej konieczności? Zagrożenie życia?

- nie ,nie dlatego, jeśli wytyczone trasy dla quadów miały by mieć rację bytu,nie uda się uniknąć lasu (od 10a) i wiem to jako praktyk.
alkosander napisał(a):
Wysokie kary, co najmniej z czterema zerami, dla kierowców wszystkich
pojazdów naruszających przepisy i bezwzględne ich egzekwowanie. Najwyraźniej nie ma innej
metody wychowawczej.

Dokładnie zgadzam się-po wytyczeniu względnych tras-dla niedostosowujących się reguł i tracków - cztery zera.
A dokładniej i o wiele bardziej pożytecznie-dla kierowców samochodów również-obecne mandaty są śmieszne,i to za bezpośrednie zagrożenie życia ludzkiego.
Dało by też to do myślenia różnym teoretykom,jak taka kara wpływa na życie,kiedy w swoim 10-letnim puncie czy nowym BMW,spotka się z biało-czerwonym lizakiem za 55km/h w obszarze zabudowanym i cztery zera-nie ma zlituj,a dla szczególnie cisnących na takie rozwiązania,to na wet nie ma słowa tłumaczenia się,bez hipokryzji.
Ale zapewne,domagając się drakońskich kar,sami jesteśmy bez skazy i zawsze jezdzimy zgodnie z PRD.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2011, 18:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
"Ja nawet bym się dalej posunął i pozwolił tylko na pn-pi."


Rozumiem, że zwierzyna też ma sobie wziąć wtedy wolne od lasu.


W lesie jesteś gościem i nie wolno tam śmiecić.
Hałas to jedna z najgorszych form śmiecenia, nie wspominając już o spalinach.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 kwi 2011, 18:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Owszem, doczytałem, sarkazmu nie mogłem sobie podarować. Bo wyraźnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

Skrzyczne i Szyndzielnia to miejsca wyjątkowe "turystycznie" ? Pod jakim względem ? Przecież to jedne z najbardziej zadeptanych, zabudowanych i hałaśliwych miejsc w naszych górach.

Proponowanie wjazdu do lasu w niektóre dni dowodzi, że nie masz pojęcia o co tu chodzi. Już wyjaśniam - otóż pan łoś albo pani orłowa na jajkach nie znają dni tygodnia, obojętnie kiedy je wypłoszysz, już nie wrócą.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2011, 19:12 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
alkosander napisał(a):
proponuję złamać zakazy w Niemczech albo w Szwajcarii. Quady funkcjonują tam nie "jakoś" tylko w ramach obowiązującego sytemu prawnego. To duża różnica.

Jutro będę miał informacje z pierwszej ręki jak to jest rozwiązane właśnie w tych dwóch krajach. Jak dobrze jest mieć przyjaciół rozrzuconych po świecie ;)

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 kwi 2011, 19:59 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
A propos pojazdów mechanicznych na szlakach pieszych: moim zdaniem tam gdzie szlaki turystyczne przebiegają ścieżkami leśnymi mogłyby funkcjonować proste rozwiązania utrudniające bądź uniemożliwiające korzystanie z nich pojazdom mechanicznym - kilka takich przeszkód w newralgicznych miejscach (tam gdzie nie można tego "sprytnie" ominąć) i problem mógłby być pomału rozwiązywany. Przyszło mi to do głowy po tym lodowym deszczu ze stycznia 2010 - natura sama przyblokowała dostęp na wiele szlaków i dróg.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2011, 20:25 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Dość szybka odpowiedź z Niemiec

"...wiesz trochę tego na ulicach Monachium jeździ.... Nie wiem dokładnie , jak to tu rozwiązano w terenie ale z rozmowy ze znajomym „miejscowym” wynika, że drogi publiczne i niepubliczne są u tu czytelnie oznakowane. Po drogach publicznych mogą jeździć tylko zarejestrowane quady, a ich użytkownicy muszą być w kaskach i z uprawnieniami do ich prowadzenia. Łazimy z M... sporo po lasach, polnych drogach i po ichnich parkach krajorazowych i nie spotkałem tam nigdy żadnego quadziarza..... Miejscowy twierdzi że poruszają się obszarach specjalnie do tego przygotowanych, ukształtowanych i wyznaczonych taki niemiecki porządek hehehe ;).... Za ujeżdżanie tych terenów płaci się tam jakieś pieniądze. Są też kluby do których możesz się zapisać i wtedy na tych terenach możesz jeżdzić za free...."

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 kwi 2011, 20:50 

Dołączył(a): 29 gru 2007, 19:20
Posty: 504
Lokalizacja: Wancerzów
sandwich napisał(a):
Proszę bardzo.
Konkretne propozycja.
Zakaz wjazdu quadami do lasu.
Egzekwowanie prawa wysokimi karami pieniężnymi.
Tylko w ten sposób rozwiążemy problem ochrony przyrody i miejsc spokojnego wypoczynku turystów i spacerowiczów.

Poza tym ja nie mam quada. Nie kupiłem, bo nie miałbym gdzie nim jeździć, dlaczego więc problem, którego uniknąłem mam za kogoś rozwiązywać?



Ja nie wchodzę do jaskiń. Nie mam odwagi i umiejętności.

Mój postulat: Zakazać wchodzenia wszystkim do wszelakiej maści pieczar.
Grotołazy niszczą jaskinie, śmiecą i płoszą np. nietoperze.
Za wejście do jaskini proponuje karę w kwocie .... z co najmniej czterema zerami.
Zachowajmy je dla potomnych.

:D :D :D

_________________
Rafał


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2011, 21:00 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Wiecie co - jak ktoś miał w tym temacie coś do powiedzenia to już to zrobił, a nieśmiało Wam i sobie zresztą też przypominam, iż jest to forum regionalne, chcemy temat ciągnąć dalej to już konkretnie o Jurze. Gdzie ew. tory/trasy, gdzie nie itp. jak wygląda sytuacja prawna zostało to w poprzednich postach przedstawione.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 kwi 2011, 21:43 

Dołączył(a): 10 kwi 2011, 20:28
Posty: 8
Robert napisał(a):
Skrzyczne i Szyndzielnia to miejsca wyjątkowe "turystycznie" ? Pod jakim względem ? Przecież to jedne z najbardziej zadeptanych, zabudowanych i hałaśliwych miejsc w naszych górach.

podobnie jak Tatry,podobnie jak Babia góra-przykład z Szyndzielnią i Skrzycznym był celowy,jako że pojawiają się tam quady-a według mnie nie powinny.
Natomiast nawet na myśl mi nie przyszło podawać miejsc takich właśnie jak Tatry.
Robert napisał(a):
Bo wyraźnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

Przykro mi że nie wyrażasz choćby cienia chęci zrozumienia meritum sprawy.
Robert napisał(a):
Proponowanie wjazdu do lasu w niektóre dni dowodzi, że nie masz pojęcia o co tu chodzi. Już wyjaśniam - otóż pan łoś albo pani orłowa na jajkach nie znają dni tygodnia, obojętnie kiedy je wypłoszysz, już nie wrócą.

Wyjaśnie Ci o co chodzi,bo wyraznie masz z tym poważne problemy-
-chodzi o uregulowanie ruchu quadów.Jak sam też napisałeś wypłoszona orłowa już nie wróci-otóż tak samo wypłoszy ją traktor,piła motorowa jak i quad,czy orłowa to rozróżnia? A częstotliwość? traktor raz w tygodniu a quady 3 razy-to jest jakaś różnica dla orłowej? Jak piszesz że już nie wróci,to znaczy że wystarczy ją raz tylko wypłoszyć przez w/w urządzenia i jej już tam nie ma,to co teraz płoszy quadziarz,jak traktory już wypłoszyły?? a sam piszesz że już nie wróci...
Mieszkam bardzo blisko lasu i z własnych obserwacji mogę powiedzieć jedno-natura niezle radzi sobie z 'małą' cywilizacją,gorzej z tą na dużą skale.

Pisząc o ograniczeniu ruchu do pn-pi,miałem bardziej na uwadze turystów,ludzi,natura sobie poradzi a gdyby ułożyć ruch quadów,poradzi sobie jeszcze lepiej i szybciej.


miki napisał(a):
Miejscowy twierdzi że poruszają się obszarach specjalnie do tego przygotowanych, ukształtowanych i wyznaczonych taki niemiecki porządek

I wszystko w temacie,o tym właśnie cały czas pisze,czyli można skanalizować i współistnieć.Na pewno jednak problem mieliby nadal ludzie którym w ogóle quad nie odpowiada-w lesie,na drodze,na prywatnym polu,wszędzie.

Jako że jestem zaangażowany w środowisko quadowe,dochodzą mnie różne opowieści.Było już kilka spraw z rozciągniętymi linkami między drzewami,była też ofiara śmiertelna tychże,były rękoczyny,kamienie,pomyje i wyzwiska-oczywiście bez rozróżniania winny czy nie,winny bo ma.
Każda akcja budzi reakcje,jak Wam nie służy istnienie quadów i wylewacie to na forum,tak quadowcom (tym normalnym) nie podoba się przyjmowanie razów za samo posiadanie quada i za cudze wybryki.
Reakcja jest taka,że quadowcy zaczynają się umawiać w coraz większe grupy,czego osobiście jestem przeciwnikiem,pojawiły się głosy żeby nie jezdzić w mniej niż 15-stu!!! To byłaby rzez,tylko tak mogę to nazwać.
Na organy porządkowe nie ma co liczyć,kibole czy blokersi terroryzują ludzi jak chcą i nic.Bo są to liczne bandy.

A rozwiązanie jest i to takie proste--opisane w tych kilku moich postach--
Okazuje się też,że już inne kraje to zrobiły,ale po co mielibyśmy brać z nich przykład,kiedy naszym Bogiem i chlebem powszednim jest nienawiść.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 05:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
orównanie z jaskiniami chybione.
WYobraź sobie, że nie istnieją jaskinie, do których nie wszedł człowiek. Jeżeli coś nie zostało przez człowieka odkryte i wyeksplorowane, to nie istnieje.

Co do terenów w Niemczech. Nie zauważasz faktu, że tam się płaci? Czyli pewnie prywatna inicjatywa na ograniczonym prywatnym terenie. Już wam zaproponowałem wynajęcie poligonu od wojska. Jakoś bez echa przeszło.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 06:03 

Dołączył(a): 29 gru 2007, 19:20
Posty: 504
Lokalizacja: Wancerzów
Większej bredni już dawno nie przeczytałem.
"...jak coś nie jest odkryte przez człowieka to nie istnieje..."

_________________
Rafał


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 06:21 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Bez emocji... ;) rozumiem przesłanie Sandwicha. Ale z punktu widzenia fizyki rzeczywiście możnaby było zdanie inaczej sformułowac ;)

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 06:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Jaskinia jest pustą przestrzenią w skale dostępną dla człowieka.
100m szczelina do której można wsadzić kij, a nawet zmierzyć jaskinią nie jest.
Więc próżnie w skale nie odkryte i nie wyeksplorowane przez człowieka nie można nazwać jaskiniami.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 07:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
barabasz napisał(a):
tak samo wypłoszy ją traktor,piła motorowa jak i quad,czy orłowa to rozróżnia? A częstotliwość? traktor raz w tygodniu a quady 3 razy-to jest jakaś różnica dla orłowej?


Faktycznie nie znajdziemy wspólnego języka. Ja wchodzę do lasu jako gość i nie zostawiam po sobie śladu, Ty wolisz zniszczyć ścieżki, narobić smrodu i hałasu. Quadowcy w terenie są jak blokersi i kibole w mieście. Pisanie o nienawiści sobie podaruj, sam ją wzniecasz łamiąc prawo.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 07:08 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Robert z całym szacunkiem. Ale gdy rozpatrujemy hałas jako tylko hałas i nie zajmujemy się kto ko powoduje to na mój gust barabasz ma rację. Zwierzętom to bez różnicy czy to quad, czy piła spalinowa, czy nagonka myśliwych.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postow.  [ Posty: 581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 09:41


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL