Teraz jest 28 mar 2024, 13:55




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 kwi 2015, 20:31 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Pewnie kill się nie zgodzi ale endo nie kłamie 8) . Wystartowałem z Zawiercia ok 8.30 i przejechałem ok.90 km skończyłem jazdę ok. 17.30 czyli jeździłem ok. 9h na dystansie ok. 90 wychodzi średnia 10 km/h. Maszyna policzyła to dokładniej i wyszło 11 km/h, ale o ten 1 chyba wam nie chodzi. Pewnie jak bym miał pauzowanie włączone było by 15. Mniej więcej było 6 godz czystej jazdy (50% teren)

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2015, 20:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 gru 2014, 15:59
Posty: 37
Lokalizacja: Myszków
Szybkość, która podajesz, w transporcie definiowana jest, jako prędkość eksploatacyjna, czyli średnia prędkość podróżna z uwzględnieniem czasu postojów i innych przyczyn, w czasie, których pojazd nie porusza się. Oblicza się ją, dzieląc przejechany dystans przez czas zużyty na jej pokonanie, wliczając do niego czas postojów. Obliczona w ten sposób prędkość jest zawsze o wiele niższa od faktycznie uzyskanej średniej prędkości przejazdu, którą oblicza się dzieląc przejechany dystans przez faktyczny czas w którym pojazd się porusza.

_________________
„Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie” Albert Einstein
Nasze podróże http://karawanier.pl/


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2015, 10:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 gru 2014, 15:59
Posty: 37
Lokalizacja: Myszków
Na forum karawanier.pl przedstawiłem własną relację z niedzielnej wycieczki. Chętnych do jej obejrzenia zapraszam na portal.

_________________
„Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie” Albert Einstein
Nasze podróże http://karawanier.pl/


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2015, 11:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Nie demonizowałbym tej średniej prędkości, która (według mnie) zawierała się w rozsądnym turystycznym zakresie 14-16km/h, biorąc pod uwagę, że dużo było płaskiego. Gdybyśmy zrobili te np. 60km w jednym kawałku bez zatrzymywania to owszem, tempo byłoby niezłe jak na turystyczne. Jedyne podjazdy, zasługujące na nazwę strome kojarzę trzy: w Kolonii Ryczów, w Górach Bydlińskich i przy dużej dozie optymizmu ten w Kąpielach (gdzie czekaliśmy na Pawła). Innych jakoś nie widzę, zresztą później Adam starał się podjazdy omijać ile tylko się dało oraz prowadził drogami bardzo łatwymi technicznie.
Druga sprawa: nie ma "nie wyrobionych dziadków", są tylko nie wyrobieni, niezależnie od wieku. Ja też jestem już dziadkiem, zresztą dosłownie :)
Jeśli przyjmiesz radę, to proponuję zmianę techniki pedałowania, bo (według mnie) używasz zbyt twardych przełożeń, co szczególnie w terenie i na podjazdach powoduje o wiele większe zmęczenie. To tak, jakby jadąc samochodem używać piątego biegu zarówno dla 40km/h jak i dla 140km/h. W zasadzie da się, tylko po co?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2015, 13:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Marek napisał(a):
Nie demonizowałbym tej średniej prędkości, która (według mnie) zawierała się w rozsądnym turystycznym zakresie 14-16km/h,

Nie zaniżaj nam średniej sam masz 20,5km/h :wink:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2015, 19:12 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
zjazd żółtym szutrem w lasach Udorza
https://www.youtube.com/watch?v=zAt1N8AIrQU

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2015, 20:15 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
Piękny film, przynajmniej widać kto narzucał tempo.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2015, 20:25 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Na innych filmikach też jest Michał z przodu.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2015, 19:29 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
No mówiłem że masa robi swoje, z górki oczywiście :mrgreen:

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 30 kwi 2015, 20:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Najszybszy i bez kasku :P .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 maja 2015, 21:18 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Zapraszam na drugą wycieczkę rowerową tym razem po pięknych spokojnych drogach Jury i Progu Lelowskiego. Ruszamy z Zawiercia i jedziemy na Bzów i Mokrus dalej objeżdżamy wyśmienite leśne dukty , potocznie zwane rakietówką lub S-300. Bardzo szybkim asfaltem (zjazd z Bieńkówki) docieramy do doliny Krztyni po której nowym asfaltem dotrzemy do Pradeł. Tam chwilę zatrzymamy się przy relikcie wielkiego pieca w Pradłach przy tablicy (parking za remizą). Tam też będzie dłuższa przerwa (ok.20min) na pogawędkę i regenerację.
Za Pradłami będziemy poruszać się po otwartych przestrzeniach Progu Lelowskiego z licznymi pagórkami i co za tym idzie szybkimi zjazdami (Zagórze, Dzibice). Najbardziej okazały jest zjazd z G.Ostrowy do doliny Białki Zdowskiej. Na koniec zwiedzanie zamków w Bobolicach i Mirowie z pozycji rowerowej.
Wycieczka łatwa, nieco długa, podjazdy łagodne, asfalt szybki nowy na wielu odcinkach, teren symboliczny kilka km.
Nazwa wycieczki pt. „Najszybsze Asfalty Północy” może mylnie sugerować jakieś sportowe kolarskie tempo, nie raczej mamy na myśli dobrą nawierzchnię i kilka stromych szybkich zjazdów.

Uwaga wariant krótszej trasy: W Pradłach jest możliwość skrócenia trasy. Czyli osoby które nie mogą z różnych powodów jechać dalej wracają do swojego miejsca startu.
Można też ruszyć z Pradeł ( dotrzemy tam ok.12-13) i przejechać drugą część trasy . Przy tablicy przy wielkim piecu (za remizą, ul.Wyzwolenia) jest parking, osoby takie powinny być wcześniej i na nas czekać. Przy tym wariancie najlepiej skontaktować się przez Pw, wyjaśnię też jak wrócić do Pradeł.


Załączniki:
W02_plakat_forum.jpg
W02_plakat_forum.jpg [ 283.22 KiB | Przeglądane 7740 razy ]
W02_mapka_forum.jpg
W02_mapka_forum.jpg [ 251.43 KiB | Przeglądane 7740 razy ]
W02_profil_forum.jpg
W02_profil_forum.jpg [ 38.38 KiB | Przeglądane 7740 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 maja 2015, 10:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Kill napisał(a):
Marek napisał(a):
Nie demonizowałbym tej średniej prędkości, która (według mnie) zawierała się w rozsądnym turystycznym zakresie 14-16km/h,

Nie zaniżaj nam średniej sam masz 20,5km/h :wink:

Mój szybki dojazd po asfalcie do Udorza i szybki powrót z Morusów, też po asfalcie, zawyżył średnią :) Poza tym na prawie każdym postoju wciskałem pauzę, żeby nie zaśmiecać zapisu gps, stąd wyższa średnia.

W temacie: póki co na drugiej wycieczce mnie nie będzie, bo w sobotę rano mam badania, na które czekam w kolejce drugi miesiąc. No chyba, żebym się dobrze czuł dzień po :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 maja 2015, 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Profil ostatniego wyjazdu:
Obrazek

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2015, 12:39 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
Nie widzę sensu dywagować zbyt długo nad średnią, przecież jeśli ktoś nie nadążał - to czekaliśmy. Średnia jest ważna na wyścigu. Nie ma tu też potrzeby przytaczać danych np. Marka, przecież jego dystans dojazdu mógł być dłuższy, niż dystans, jaki spędził z nami podczas wycieczki. Jako współprowadzący mogę podać w miarę dokładne dane, co powinno zakończyć dyskusję (w miarę dokładne - bo jak pamiętacie w jednym miejscu musiałem nadłożyć dystansu):

Dojazd do Zamku Ogrodzieniec z Zawiercia - 10,7km - 23.6km/h (prowadziłem grupę szybszą);

Dystans wycieczki od Zamku Ogrodzieniec do rozstania z większą grupą na drodze Pilica - Ogrodzieniec - 61.3km;

Czas jazdy - 3h58m (przy średniej 15.3km/h);
Czas jazdy i postojów - 5h55m (przy średniej 10.3km/h);

Średnia prędkość jazdy nie mówi za dużo o tempie wycieczki, 15km/h w ciężkim terenie to będzie dużo, a na asfalcie może być prędkością piknikową. Pamiętam maraton rowerowy, na którym 60% zawodników najdłuższego dystansu nie było w stanie osiągnąć prędkości 11km/h przez pierwsze dwie godziny wyścigu, przez co zostali ściągnięci z trasy na punkcie kontrolnym.

Subiektywnie mogę natomiast powiedzieć, że tempo dla mnie było w sam raz jak na wycieczkę, życzyłbym sobie takiego również na pozostałych (pomijając wycieczkę w Beskidy, gdzie raczej będzie nieosiągalne).


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2015, 17:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Pamiętacie może zeszłoroczną wycieczkę w okolicach Pilicy, gdzie w drodze powrotnej wracaliśmy bardzo wąskim asfaltem pośród wyjątkowo urokliwych krajobrazów a później droga była z ułożonych betonowych płyt? Przeglądam mapy i nie mogę skojarzyć która to miejscowość. Chciałbym się tam wybrać na zdjęcia.
Z góry dzięki


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 13:55


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL