Teraz jest 28 mar 2024, 12:58




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 wrz 2015, 23:18 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Jak się już przejedzie 100,200,300 to ma się ochotę przejechać 400 i udało się.
Wybrałem trasę w kierunku wschodnim z kilku powodów, atrakcyjny teren prawie na całej trasie, kilka miejsc gdzie nigdy nie byłem, bardzo dogodny powrót z Lublina pociągiem.

Dystans: 413 km

Przebieg trasy: Zawiercie-Pilica-Żarnowiec-Miechów-Skalbmierz-Kazimierza Wlk.-Wiślica-Nowy Korczyn-prom-Szczucin-Wadowice-Mielec-Sokołów Małopolski-Leżajsk-Tarnogród-Biłgoraj-Panasówka-Radecznica-Huta Turobińska-Lublin

Czas: Zawiercie 00 - 19.30 Lublin
Czas endo: 19,35 h bez pauzowania (zatrzymywałem się tylko w sklepach po wodę, a jedyna dłuższa przerwa obiadowa ok 15 trwała 35min)
Picie: ponad 12 l (woda,izotoniki,żeń-szeń)
Jedzenie: bardzo dużo jadłem (kanapki, schabowe, piersi z kurczaka, soczewica, naleśniki dużo suszonych owoców, miód, mleko zagęszczone w tubce)
Kryzys: Jakiegoś dotkliwego nie było, były spore odległości pomiędzy miasteczkami i to czasem dołowało, solidne górki na Roztoczu
Pogoda: Bardzo dobra ale było kilka ale. W nocy bezchmurne niebo i ogromna pełnia księżyca (było bardzo widno, rzucałem cień) ciepło ok 18 nad ranem 14. W dolinie Nidy i Wisły ok 4-5 upiorne bardzo wilgotne mgły chłodno ok 10, byłem cały mokry. A w dzień bardzo ciepło, od 13-16 upał ok 33.
Sprzęt: mtb na 1,5" spd - torby rowerowe, światła itp
Średnia: 21,1 km/h
Międzyczasy:
Zawiercie -- km-- czas h -- V km/h
Miechów -- 50 -- 1,54 -- 26,31
Krzyż -- 100 - 3,55 -- 25,53
Szczucin -- 150 - 6,20 -- 23,68
Siedlanka - 200 - 8,30 -- 23,50
Brzózka - 250 - 11,0 -- 22,72
Majdan - 300 - 13,3 -- 22,22
Gilów - 350 - 16,3 -- 21,2
Czerniejów-400 - 18,44-- 21,35
LUBLIN -413 - 19,35 - 21,1

Opis:
Startuję z Zawiercia równo o 24,00 i już na starcie jak na złość endo nie łapie GPS tracę parę minut. Jest bardzo ciepło, środek nocy a wszędzie pełno ludzi, spory ruch na drogach. Ostro świeci księżyc, jest widno i światełka rowerowe nie wiele mi służą, co wioskę jakieś wesele lub zabawa,dicho itp. jest wesoło. Wspaniale mi się jedzie przez "miechowskie" okolice, mam okazję zobaczy te cudne górki w blasku księżyca z lekką mgiełką. Nocna jazda nic mnie nie zmęczyła i nie odczuwałem senności pomimo że spałem tylko 2h (od 21 do 23). Czar prysnął w Wiślicy jak wjechałem w dolinę Nidy i dalej Wisły gdzie pomimo poranka i jasności księżyca było bardzo ponuro i ciemno. A to za sprawą silnych niskich i wilgotnych mgieł. Po paru km byłem cały mokry z roweru kapało, okulary przecierałem co chwilę. Docieram do promu na Wiśle w Nowym Korczynie jest 5.10 i robię pierwszą przerwę. Mgła jest taka gęsta że nie widzę brzegu i promu. Wołam i po chwili z mgieł wyłania się prom. Bardzo niski poziom Wisły, wyłonił się stary drewniany most. Jadę dalej, jest widno, ale mgły ciągle wilgotne.
Jestem cały mokry, zatrzymuję się i spoglądam na mokry telefon (Endo) i nachylając się poleciała mi struga wody z kasku wylewając się na telefon który się niestety zresetował, Endo poszło. Troszkę mnie to wnerwiło, no cóż odpaliłem od nowa i pojechałem dalej. W Szczucinie już zanikły mgły i świeciło słoneczko. Od Wiślicy do Mielca jest płasko i znikomy ruch aut. Docieram do Mielca gdzie urodził się mój rower właściwie rama (18lat), jest tam sporo ścieżek rowerowych, takich chodników z zakazem jazdy po drodze, pięknie to wygląda ale szybko jechać się nie da. Pustymi drogami kieruję się w kierunku Kolbuszowej, prawie cały czas lasy i dobry asfalt z poboczem, robi się bardzo ciepło. Spotykam pierwszego rowerzystę szosowca i trochę z nim jadę, rozmawiamy i jest miło. Od Kolbuszowej pojawiają się pierwsze podjazdy i spore temperatury ok. 30 st. Droga staje się monotonna, dołują spore odległości między miasteczkami (etapami). W Leżajsku ciekawa drewniana zabudowa i ogromny obronny klasztor Bernardynów. Chwilę zatrzymuję się nad Sanem który jest bardzo płytki. Sporo kilometrów już za mną, ale czuję się bardzo dobrze chociaż mocy już brakuje. W Tarnogrodzie zmieniam kierunek jazdy z wschodniego na północny i chwytam wiatr w plecy. Jadę z wiatrem dość szybko, jedynie na drogach brakuje pobocza i jest duży ruch. W Biłgoraju odbijam z głównej drogi na Lublin na. Zamość i później wbijam się w Roztocze. Na leśnym postoju robię sobie pierwszy i jedyny postój – obiad z Zawiercia przygotowany przez żonę . Po obfitym posiłku wkrada się rozleniwienie i senność. Z jednej strony już niedaleko, ale te ostatnie kilometry ciekawe ale bardzo męczące. Wszystko za sprawą licznych górek w Szczebrzeszyńskim PK, teren wspaniały, klasyczne widoki roztoczańskie. Troszkę zlekceważyłem te pagórki które z faktu że miałem ponad 300 w nogach stawały się nie lada wyzwaniem. Szczególnie ciężka była górka za Radecznicą, ale widok na roztocze jak w książkach z geografii . Opuszczam boczne drogi i jadę główną ruchliwą drogą na Lublin.
Mocno mnie zmartwił widok tabliczki Lublin 58km i słoneczko chylące się ku zachodowi. Musiałem dotrzeć do Lublina na pociąg do Zawiercia 20.03 i udało się dojechać przed czasem. Na dworcu poczułem ulgę i radość z ukończenia tej trasy. Wsiadłem do super wygodnego wagonu rowerowego i komfortowo dotarłem do Zawiercia na 1.30

https://www.endomondo.com/users/1399066 ... /592050496
https://www.endomondo.com/users/1399066 ... /592050559


Załączniki:
1. Mielec 1.jpg
1. Mielec 1.jpg [ 110.93 KiB | Przeglądane 17174 razy ]
2. Sokołów Małopolski 2.jpg
2. Sokołów Małopolski 2.jpg [ 90.54 KiB | Przeglądane 17174 razy ]
3. Leżajsk 3.jpg
3. Leżajsk 3.jpg [ 78.51 KiB | Przeglądane 17174 razy ]
4. San 4.jpg
4. San 4.jpg [ 42.23 KiB | Przeglądane 17174 razy ]
5.5.jpg
5.5.jpg [ 104.18 KiB | Przeglądane 17174 razy ]
6.6.jpg
6.6.jpg [ 132.28 KiB | Przeglądane 17174 razy ]
7. Biłgoraj 7.jpg
7. Biłgoraj 7.jpg [ 101.92 KiB | Przeglądane 17174 razy ]
8. Lipowiec 8.jpg
8. Lipowiec 8.jpg [ 74.43 KiB | Przeglądane 17174 razy ]
9. Szczebrzeszyński PK9.jpg
9. Szczebrzeszyński PK9.jpg [ 84.87 KiB | Przeglądane 17174 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2015, 08:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Gratulacje, niezły wyczyn, kondycha komandosa ;) fajnie się czyta takie relacje.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2015, 09:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2008, 22:26
Posty: 2472
Lokalizacja: Będzin
Jurasikprog moje gratulacje!!! Miałem kiedyś takiego kolegę który jak na wczasy się wybierał to tylko rowerem jeździł nad Morze w Góry oraz za granicę, teraz biedaka choroba wzięła i tylko wspomnienia mu zostały.

_________________
Moja Strona:
https://www.youtube.com/channel/UCWDZp- ... _Wcv1s9WzQ


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 wrz 2015, 11:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Yyaaee zatkało mnie :shock:
A ślady mogłeś połączyć w jeden na kompie w programie do edycji gpx-ów. W ogóle to minus dla endo bo np. w Stravie nawet po zawieszeniu telefonu można kontynuować ślad 8)

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2015, 17:23 

Dołączył(a): 13 lis 2012, 23:21
Posty: 358
Lokalizacja: Włodowice
...jakby mnie ktoś zapytał czy taka trasa jest możliwa do pokonania rowerem bez przerw to bym odpowiedział, że nie! A tu proszę. (kolega z pracy też zrobił duże oczy jak o tym wspomniałem).
Fajne wyzwanie i realizacja.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2015, 23:58 

Dołączył(a): 07 sie 2014, 16:41
Posty: 113
Mega dystans. Gratuluję wytrwałości w realizacji celu. Patrząc na te Wasze osiągnięcia można się pozytywnie nakręcić.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2015, 06:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Adamie wielkie gratulacje. Szkoda,że dla utrzymania klimatu przez Wisłę nie przeprawiłeś się rowerem wodnym :mrgreen:

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 wrz 2015, 10:47 

Dołączył(a): 28 cze 2014, 17:46
Posty: 46
Ładna wycieczka. Ja również planuję od jakiegoś czasu podobną wyprawę ale jakoś nie mogę się wybrać :D

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2015, 19:07 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Jak już na czacie napisałem - gratulacje, bo to bardzo konkretny dystans.
Te mgły które opisujesz sam przerabiałem w Dolinie Pilicy podczas jesiennej wycieczki. Ciemno mgła jak mleko i zerowa widoczność mimo mocnego oświetlenia. Choć może nie zerowa, bo w lesie na skraju drogi co jakiś czas błyskały oczy zwierzaków...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 wrz 2015, 21:55 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Długą trasę zrobić może każdy, ale trzeba sobie zadać pytanie po co?
Pierwsze moje długie trasy ok 200km były po Jurze i były ściśle związane z turystyką. To był mój cel a dystans był tylko związany z chęcią zobaczenia czegoś więcej. Tak naprawdę zwiedzanie na takim dystansie jest pojęciem względnym i bezwzględnie miażdży go sportowy charakter takiego wyjazdu.
Jednak nie wyobrażam sobie czysto sportowego jechania tak długo, po prostu nuda. Rekord na torach zamkniętych to ponad 1000km bez przerwy, spotkałem też takich którzy jechali np. 4 pętle po 100km po znanych sobie dobrych drogach - podziwiam za silną wolę, ja bym już po 2 pętli wrócił do domu. Ja zazwyczaj wybieram trasę tam gdzie jeszcze nie byłem, pomimo tego że jest tam czasem nieciekawie.
Po co Ja to zrobiłem - bo kocham rower, Polskę, przygodę, bez miłości szybko bym się zdołował, na takiej trasie trzeba odłączyć się od racjonalnego myślenia. W głowie siedzi bunt który pojawia się już po 200km, jest to spora bariera bo organizm ma zakute że to już bardzo dużo, szczyt normalnych wycieczek. A tu trzeba zrobić jeszcze drugie tyle.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2015, 22:45 

Dołączył(a): 24 wrz 2005, 15:07
Posty: 1056
Lokalizacja: Myszków
Również gratuluję! Dla mnie to nie do pomyślenia (nawet 150 km bym nie próbował). Najbardziej zdziwił mnie start o północy i jazda o takiej porze tym bardziej że to był etap z największą prędkością. No i to mnie trochę zastanowiło - na tak długiej trasie rowerzysta powinien się rozgrzewać przez powolną jazdę (albo inaczej - normalnie pedałować ale na niższych "biegach") i stopniowo się rozkręcać, by po jakiejś godzinie wejść na [prawie] pełną moc.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 wrz 2015, 00:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2011, 21:53
Posty: 337
200 km rozumiem, ale 2 razy tyle to już nie :) Adamie gratulacje i czekam na 500km Zawiercie -Gdańsk!

_________________
http://www.rodaki.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 wrz 2015, 10:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Ty wiesz jak zaskoczyć ludzi,Wielki Szacun i Gratulacje.
jurasikprog napisał(a):
Pierwsze moje długie trasy ok 200km były po Jurze i były ściśle związane z turystyką. To był mój cel a dystans był tylko związany z chęcią zobaczenia czegoś więcej. Tak naprawdę zwiedzanie na takim dystansie jest pojęciem względnym i bezwzględnie miażdży go sportowy charakter takiego wyjazdu

Podoba mi się to co napisałeś,dawniej sporo jeździłem po Jurze na rowerze skupiając się bardziej na tym aby jak najwięcej poznać miejsc przez które biegła trasa wycieczki a nie tylko na nie spojrzeć i je mijać.
Najdłuższe trasy w moim wykonaniu to jakieś plus minus 130km i potem powrót pociągiem.Na jeden dzień taki dystans był dla mnie za długi,i może nie o samą kondycje chodziło ale kłóciło się to z moim ciekawskim charakterem,zwyczajnie brakowało mi czasu aby w ciekawym miejscu trochę się posłanikać.
Ale Twój wyczyn dla mnie,laika który nie wyszedł poza 150km to Himalaje.
Jeszcze raz Gratuluje i Pozdrawiam.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2015, 13:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
:shock:
Gratulacje !
Jak ktoś mi kiedyś opowiadał że jeździł rowerem do Łodzi to nie wierzyłem ale Twój wyczyn mnie zamurował.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 wrz 2015, 20:09 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Start o 24 był strzałem w dziesiątkę, ruszyłem mocno nabuzowany, były idealne warunki do nocnej jazdy. Jechałem po drogach dobrze znanych na których czułem dystans i moc. Moje zwykłe wycieczki rozpoczynały się z rana i noc była jakby dojazdem na którym specjalnie się nie zmęczyłem. Gdy pojawiło się słońce i zeszły mgły było uczucie jakbym dopiero wystartował a miałem przejechane prawie połowę trasy. To była taka sztuczka, oszukanie umysłu.
To dużo lepsze niż jechać w dzień i później w dużym zmęczeniu w nocy.
Przy takiej trasie niestety trzeba się liczyć z dużą ilością godzin na kole i dobrze się na to nastawić, na ślepo nie polecam.
Ja miałem na mapniku kartkę z rozpiską, dystans, czas, miejscowość, tak jakbym już trasę przejechał, to mi pomagało kontrolować odległości. Byłem mocno zdyscyplinowany i nie mogłem sobie pozwolić na relaks. Lekko rozluźniłem się na Roztoczu i z ledwością zdążyłem na pociąg do Lublina.
A na przyszły rok jest kilka planów.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 12:58


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL