Teraz jest 28 mar 2024, 13:00




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 gru 2018, 20:07 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Koniec roku i ponura depresyjna pogoda skłoniła mnie do przeglądania forum. Natrafiłem na najlepszy kajakowy spływ Maćka po rzece w Słowenii. Marianowski zapytał o Vah. Czemu nie, byłem w tym roku w tych stronach. Wyjazd był z nastawieniem na piesze wycieczki, ale kajak wożę zawsze w samochodzie i nie odpuszczam takich miejsc.
Był to zupełny spontan, pojechaliśmy z żoną zwiedzić zamek Streczno, okazało się że tam kończą flisacy spływ po przełomie Wagu. Na nogach poszliśmy w górę rzeki i na stopa (zatrzymał się młody Czech z nad Łaby z Deczinu), było bardzo niebezpiecznie bo droga ruchliwa. Na starcie nadmuchałem heliosa i na wodę. Początkowo strach i niepewność, ale po pierwszym bystrzu zaczęła się zabawa. Nie było wywrotki ale cali byliśmy mokrzy. Płynęliśmy na wariata i dotarliśmy na wieczór. Piękna woda, ale niezbyt czysta.
W relacji są zdjęcia z całego wyjazdu.
Vah ma jedno ze źródeł pod Krywaniem w Tatrach, płynie przez całą Słowację. Vah dla Słowaka jest jak Wisła dla Polaka. Zaś Krywań jest narodową góra Słowaków. Weszliśmy też przez przypadek w przed dzień narodowego wejścia Słowaków na Krywań. A swoją drogą też byliśmy na Wielkim Krywaniu w Małej Fatrze.
https://photos.app.goo.gl/8zQFcv4oTDDPpE6g9


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 121.6 KiB | Przeglądane 16180 razy ]
vah.png
vah.png [ 158.52 KiB | Przeglądane 16180 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2018, 21:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
:) Fajnie,chociaż na Forum pogoda zawitała.Nie przepadam za komercyjnymi witrynami ale w takich przypadkach jak teraz żałuje że niema tu u nas ikonki z lajkiem :wink:
jurasikprog napisał(a):
Na starcie nadmuchałem heliosa i na wodę. Początkowo strach i niepewność, ale po pierwszym bystrzu zaczęła się zabawa. Nie było wywrotki ale cali byliśmy mokrzy. Płynęliśmy na wariata i dotarliśmy na wieczór. Piękna woda, ale niezbyt czysta.

Bystrze,wlew,bania czy płań czasem z przykosą,charakterystyka Vahu i Dunajca bardzo podobna w tym względzie ale zupełnie inaczej się ma sprawa jeśli o śmieci chodzi,w linii prostej to rzut beretem a jakby dwie inne planety.Zakola dunajeckie po przyborach pełne śmieci, zawsze podziwiałem Słowaków że tam może być inaczej.
Trochę nie do końca rozumie co miałeś na myśli pisząc niezbyt czysta woda,zdjęcia pokazują że jest nieco wyższa i przez to chyba lekko mętna.
Dzięki,fajnie się oglądało :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2018, 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
jurasikprog napisał(a):

Opisz coś więcej co jest na tych zdjęciach? jak dobrze poznaje 15 sierpnia byłeś na Wielkim Rozsutcu? A przy zamku Streczno minęliśmy się chyba o dzień bo ja tam przejeżdżałem 17 sierpnia...

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2018, 10:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Widziałeś to wszystko przecież :P


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2018, 12:04 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Robert ma rację bo byłeś tam. Pierwsza baza w Stefanowej (mega klimat polecam, można jechać w ciemno), zaliczony Rozsutek mały i duży szlak przez diry. Dalej kolejką na Chleb i Wielki Krywań, zamek Streczno i Vag. Pomnik Janosika w Terechowej. Dalej troszkę pojeździliśmy sobie samochodem i dotarliśmy do Szumiac. Tam chcieliśmy wypożyczyć ebajka i wjechać na Kralową holę. Cena elektryka mnie rozwaliła (35e X2) i odpuściliśmy. Ja byłem tam a moja żona niespecjalnie miała ochotę tam jechać. Jeszcze trzeba mieć na kaucję 150e (lub kluczyki do auta).
Dalej most i tunel w miejscowości Telegart. Na koniec Krywań.

Vah niezbyt czysty, rzeka płynie przez wiele miejscowości i zbiera wszystko. Grubych śmieci nie widziałem. Jeśli porównać Vah i Dunajec na odcinkach przełomowych (tam gdzie są flisy) to Dunajec wypada dużo lepiej. Vah jest szeroki rozlany i płytki, często uderzaliśmy o głazy. Nie ma takich zacisków jak na Dunajcu, jest łatwiej, bezpieczniej. Tak czy inaczej byłem zachwycony tą nieznaną wodą z malowniczymi ruinami zamków. Vah jest rzeką prawie w całości ujarzmioną przez człowieka, bardzo dużo uregulowanych odcinków i kilkanaście zbiorników.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2018, 19:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Pewnie Robert już mi szubienice stawia ale gdy czorsztyńskie budowano sam w protestach udział brałem
Kocham prawdziwe górskie rzeki,Wah na sporym górskim odcinku to popularna rzeka licencyjna,piękne pstrągi,i odkąd nasi tam jeżdżą regularnie podwoili straże,słusznie i zarazem przykro.
Zawsze chciałem spłynąć Dunajcem kajakiem,nie było odważnych,znam ludzi co dowożą w odpowiednie miejsce i wio.Pisałby się ktoś :?:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2018, 20:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Robert napisał(a):
Widziałeś to wszystko przecież :P


Właśnie bardzo znajome mi to widoki, Vag, Telegart, Streczno i Krywań ale ten Rozsutec zimą wyglądał inaczej :twisted: :mrgreen:

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2019, 09:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Marianowski napisał(a):
Pewnie Robert już mi szubienice stawia ale gdy czorsztyńskie budowano sam w protestach udział brałem


Za co? :shock: Też wolałbym tam naturalną rzekę.

Kill napisał(a):
Rozsutec zimą wyglądał inaczej :twisted: :mrgreen:


Wystraszony byłeś, to mało pamiętasz :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest 28 mar 2024, 13:00


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL